.
Отговор в тема
Страница 1 от 9 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 218
  1. #1
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298

    Режим , хранителни добавки и протеин за начинаещи.

    Хранителен режим за покачване на теглото
    Характера на този пост е пожелателен, а не задължителен!

    Ако искате да прочетете мнението на други потребители за режима Ви на хранене направете нова тема. Там публикувайте хранителният режим, който спазвате в момента или изчисления нов режим, който смятате да следвате. За да получите адекватни коментари, изчислете мазнините, белтъците, въглехидратите и калорийте, както за всяко хранене, така и сумата им за ден. Посочете часовете на консумация, на всяко ястие и отбележете дали посоченото меню е за тренировъчен или за не тренировъчен ден. За целта ще Ви послужи следната таблица:
    http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php

    За себе си посочете следните данни:
    -ръст
    -тегло
    -възраст
    -гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)
    -талия
    -ханш
    -обиколки на китка и глезен
    -спортувате ли (ако да, то какво, колко често, с каква интензивност)
    -спазали ли сте досега хранителни режими
    -имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива
    -в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
    -одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате)
    -какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им)
    -каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец
    -употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин)
    -желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект)

    Колкото по-подробни и ясно дефинирани са въпросите Ви, толкова по-голям е шанса да получите ценни препоръки от посетителите на форума! Без да преувеличавам, мога спокойно да кажа, че форума се посещава от дипломирани специалисти (ще спестя имената им).

    Преди време имах времевата възможност сам да съставям хранителни режими на потребители, но от няколко месеца ми се налага да водя все по-активен начин на живот. Ето защо няма да ми е възможно за в бъдеще да поема нови ангажименти по 2 причини:

    1. Съставянето на хранителен режим изисква сериозно отношение и доста внимание, което коства време, което нямам.

    2. Интернет ми дава възможността да комуникирам с много хора едновременно, но сега за сега не ми позволява да осъществя индивидуален контакт, конкуриращ жива среща. Без добра връзка консултант - консултиран се наблюдава половин ефект + загуба на време и у двамата.

    ПП: Постването на теми от рода на “Какво да ям за да ...” са безмислени и не водят до ясен отговор. Няма и как да водят понеже във въпроса липсва съдържателност. Доказва го статистиката, както и факта, че нови такива теми продължават да се правят.

    Написаното в този пост няма статут на правило за ползване!


    Хранителни добавки за изгаряне на мазнини


    Всичко за L-Carnitine и Acetyl L-Carnitine

    Информация за Ацетил Л-Карнитин(ALCAR)

    Всяка втора тема е за л-карнитин.
    Информация има на сайта, но кой да чете:
    Част от текста по-долу е взет от сайта (http://www.bb-team.org) и от чуждестранни сайтове.

    Л-Карнитин

    Какво е това?
    Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличито на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.

    Какво е основното му физиологично въздействие?
    Основната функция на Л-карнитина е да служи като “совалка”, която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като “гориво” за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитина е двойно веднъж -вкарва мазнината в клетката и веднъж - извежда ненужните продукти.

    Какви са оптималните дози?
    Mежду 2 и 4 грама дневно един час преди тренировка.Течната форма се усвоява по-бързо между 20 и 30 минути.

    Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
    L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.
    Тук ще добавя, че до момента във форума никой не е съобщил за странични ефекти !!!

    Под каква форма се продава ?
    Продава се под формата на пудра(прах), таблетки(капсули), течен и ефервесцентен.

    Примерен прием на л-карнитин:
    За да се засили ефекта се приема при въмозжност на празен стомах. - added - 27.02.2008
    Тренировъчен ден - приема се преди тренировка и вечер преди лягане
    1-2 гр. 60мин преди тренировка и 1-2 гр. преди лягане
    Не тренировъчен ден - сутрин след ставане и вечер преди лягане.
    1-2 гр. сутрин след ставане и 1-2 гр. преди лягане


    Времето на прием преди тренировка се определя от формата на л-карнитина - течна или на капсули/таблетки !
    Приема се 1 месец и след това се почива 2 седмици т.к. организма се насища и просто карнитина спира да действа.

    Л-карнитина се се комбинира успешно с почти всички фат бърнъри и др. такива продукти, като в този случай често самите продукти съдържат л-карнитин и трябва да се внимава за предозиране.

    НАКРАТКО:
    Минуси:
    - страничните ефекти (както казах не се наблюдават, често ако има такива са най-вероятно от предозиране)
    Плюсове:
    + играе важна роля в продукцията на енергия
    + подпомага загубата на тегло
    + транспортира мазнините в митохондриите където се използват за енергия
    + подобрява мисловната дейност
    + забавя ефекта на стареенето
    + намаля симптомите на депресията
    + подпомага сърдечно съдовата система

    Забележка: Темата се пуска по повод зачестялите теми "как да сваля килограми"


    Протеин за начинаещи


    Никой от форума не благоволи да направи такава тема за колегите които се чудят какво да взимат и дали е вредно ...


    Протеина на прах е млечен, яйчен, растителен или друг белтък (протеин идва от английското protein, чиито еквивалент на български е белтък, белтъчини). С ДРУГИ ДУМИ ТОВА Е ПРОСТО ХРАНА НА ПРАХ

    В млякото има два вида белтъчини - суроватка и казеин. Казеинът е дълговерижен белтък, който се усвоява бавно, тъй като на черния дроб му трябва повече време да раздгради съединението. Съответно има например натриев, калиев и други видове казеинат, като калият тъй като е с по-дълга верига се усвоява още по-бавно.

    Има методи за отделянето на белтъка от мазнините и лактозата в млякото и така се получава сравнително чист млечен белтък. От друга страна има методи за отделяне и сушене на суроватката от млякото, същото важи и за казеина. Така получавате:


    - СУРОВАТЪЧЕН ПРОТЕИН НА ПРАХ
    Неговото предимство е, че е бързоусвоим (тъй като е водноразтворим и преминава през стомаха за минути и няма какво в него да забави черния ви дроб). Има страхотен аминокиселинен състав и е богат на BCAA. Подходящ за след тренировка в комбинация с бързоусвоими въглехидрати като глюкозата и нейните полимери (малтодекстрин, декстроза и тн). В големи количества без да имате нужда от него, черния дроб не може да се справи и го метаболизира като глюкоза, за това ако го пиете по цял ден общо взето го хабите.

    - КАЗЕИН НА ПРАХ
    Както вече писах - бавноусвоим, подходящ за преди лягане, така по-голямата част от нощта когато спите бихте получавали аминокиселини. Подходящ и за през деня.


    Има и други пудри - яйчен протеин, млечен протеин от смесен тип (казеин и суроватка). Те са подходящи да заместят хранене през деня, когато бързате на някъде или сте на училище, работа, etc.

    Има и растителни изолирани протеини, най-популярен соевия. Растителните протеини имат лош и често непълноценен аминокиселинен състав, усвояват се частично и са подходящи само като добавка към друга храна или ДРУГ ВИД протеин на пудра. Най-популярен от тях е СОЕВИЯТ, КОЙТО СЪДЪРЖА ФИТОЕСТРОГЕНИ, ВОДЕЩИ ДО ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС, ПРЕКОМЕРНАТА МУ УПОТРЕБА ВОДИ ДО ПОДТИСКАНЕ НА ТЕСТОСТЕРОНА, НАМАЛЯНЕ НА СИЛАТА, ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЕ КЪМ ПО-ЛЕСНО КАЧВАНЕ НА МАЗНИНИ И ДРУГИ

    Цитирай Първоначално написано от Shazzrah
    Протеина се дели на концентрат и изолат като това играе много,много съществена роля в определянето на цената и съответно на качеството
    ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
    Белтъците на прах (ПРОТЕИНА) са просто силнорафинирана храна. Не могат да заместят обикновената ви храна и не е това целта им. Могат да донесат положителен ефект при добре изградена диета, тъй като ще ви помогнат в определени моменти, в които храната не е подходяща (като шоковото за тялото състояние по време на и след тренировка). НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ВРЕДНИ ОСВЕН В СЛУЧАЙ НА ТЕЖКО ЧЕРНОДРОБНО ЗАБОЛЯВАНЕ. При чернодробни проблеми като цяло не се препоръчват високобелтъчни диети (такива богати на месо, белтъчни пудри и тн), но ако сте болен от нещо такова, то лекарят ви вече ви е уведомил да ограничите белтъчините в диетата си.


    Като цяло очакванията към хранителните добавки са, че те са някаква мана небесна, някаква магия, която превръща всеки третокласник в камара, изглеждаща като професионален атлет/културист. Това са глупости, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ХРАНИТЕЛНИЯТ ВИ РЕЖИМ (ДИЕТА ИЛИ КАКТО ГО НАРИЧАТЕ) Е ОСНОВНОТО, ПОНЕ 90% ОТ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ. ПРИ ПРАВИЛЕН ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ ДОБАВКИТЕ (ПРОТЕИНИ, ВИТАМИНИ, КРЕАТИН и ПРОЧЕЕ) ЩЕ БЪДАТ СЛЕДВАЩИТЕ 10%, НО НИКОГА НЯМА ДА ИМАТЕ ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕДИ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ ДА Е НА ЛИЦЕ.

    Това е, ако някой се сети нещо да допълни. Може и някои неща да отпаднат, идеята да е стегнато и ясно. Би било добре ако в един момент се направи Важна тема, за да може всеки да я види преди да пуска нещо в раздела.

    Макар да е от друг сайт източник , би трябвало да се направи тази тема Важна за да може всички "фитнес маняци" да я виждат ....

    Тема източник : http://www.bb-team.org/forums/viewthread/28223/
    ___________
    Темата е направена важна от hamilcar
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  2. #2
    Ами аз само не съм съгласен, че протеините са богати на BCAA O.o някои протеини съдържат...да факт, но далеч не всички BCAA-то са аминокиселини с разклонена верига, но това е за друга тема в 30 грама протеин се съдържа 80% в най-добрия случай чист протеин , калций, фосфор и др...

    също ще е хубаво да се добави че протеина се дели на концентрат и изолат като това играе мн мн съществена роля в определянето на цената и съответно на качеството

    на пръв поглед това ми идва на ум от Казеина файда няма освен ако сте си купили всички други добавки и са ви хартисали 100тина лв и се чудите за какво да ги изхарчите ... яжте извара преди сън

    А и последно да добавя за L-carnitina купувайте си го в течна форма тъй като се усвоява мн по бързо

  3. #3
    Повече от фен Аватара на hugeZ
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Във фитнеса
    Мнения
    394
    Мерси много за темата!
    Нещата, които не ме убиват ме правят по-силен! \/
    Deep Purple

  4. #4
    Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

    Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

    Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.
    Човек ти имаш ли си даже най-малка представа на какви боклуци и синтетички пумии си излагаш всеки път тялото като си купиш пилешка пържола от магазина?Ако си мислиш че тва пиле е расло диво и щастливо в някоя селска къщурка с 2 липи отпред и е хранено само с екологично чисти смески, много жестоко се лъжеш...
    Vive la vida minuto a minuto
    Y encontraras en cada uno de ellos
    Un motivo por el cual conducirte
    En la forma correcta
    Te lo aseguro!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Shazzrah
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

    Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.
    Човек ти имаш ли си даже най-малка представа на какви боклуци и синтетички пумии си излагаш всеки път тялото като си купиш пилешка пържола от магазина?Ако си мислиш че тва пиле е расло диво и щастливо в някоя селска къщурка с 2 липи отпред и е хранено само с екологично чисти смески, много жестоко се лъжеш...
    Зачекваш друга тема. Къде съм твърдял противното за качеството на храните?

    Добре че са добавките, та да си набавим онова, което пържолите не предлагат..

  7. #7
    А ти какво мислиш има в изварата че ми стана интересно Взимам казеин от около година и е адски удобно за преди лягане

  8. #8
    Един качествен американски протеин според мене е "по-безвреден" от пилешкото сега. Вярно има тук таме някой подсладител, нормално е. Ако си вземете без аспартам-екстра. В пилешкото слагат хормони, хранят пилетата с пумии...
    Преди лягане 200 грама извара със 1-2 супени лъжици растително масло(зехтин) е идеално, килото извара е към 2 лева. Взимайте пълномаслена. От казеин няма смисъл, по-добре си вземете повече суроватка с парите и я пийте през деня
    Разликата между изолат и концентрат е че изолата е по-чист с по-голям % съдържание на протеин, затова концентрата компенсира с малко по-голяма доза (3-4 грама повече) които са мазнини/въглехидрати. Ако се качва или подържа маса няма значение, ако искате да сваляте КГ може би изолата ще е малко по-добре
    Иначе цената е г/д една и съща примерно концентрат и изолат на една фирма са съответно 2.350кг и 2.000 кг, и 2те в кутиите има 80 дози, всяка с по 22гр. протеин. Цената е еднаква - 89лв. Само че за въпросната марка (Scietic) във концентрата има хранителни ензими
    и незнайно защо концентрата е на цена 89лв., свален от 125 а изолата 89лв. свален от 100, според мен трябва изолата да е по-скъп, все пак е по-сложна технология...

    Цитирай Първоначално написано от xCutOutMyTearsx
    Акъл и цикъл не дойдат ли на време - не ги и чакай. -.-

  9. #9
    Как така няма смисъл от казеина???Изобщ разликата между суроватъчен протеи н и казеин е голяма.Казеинът се разгражда по-бавно от суроватката,така че е много подходящ за преди лягане.Източниците на протеин(суроватка,млечно-яйчен) са различни.
    Друго как така не се съдържа БЦАА-протеинът е изгрден от аминокиселини и в его се съдържат освен незаменимите една доста голяма част от незаменимите аминокиселини и това е поради простата прична,заради пептидната връзка.
    Разликата между концентрат и изолат не е в по-големият процент протеин,Това не е основното.Основната разлика между тях е обработката,която са преминали.И изолата е два вида-две рзлични обработки.Разлика в цената има.
    Изварата идеална е преди лягане и не със зехтин а 30-40 гр.бадеми.
    Л-карнитина в течна форма съдържа един особен вид прост въглехидрат.
    Протеин не произлиза от английски,а от гръцката дума протос.

  10. #10
    Machine не сим ре разбрал-няма смисъл да се взима казеин на пудра, защото изварата е много по-добро решение (освен ако нямаш всички останали нужни добавки и имаш още пари да хвърлящ на вятъра)
    И ако е за качване дали е изолат или концентрат няма голямо значение
    И да изолата по принцип е по-скъп

    Цитирай Първоначално написано от xCutOutMyTearsx
    Акъл и цикъл не дойдат ли на време - не ги и чакай. -.-

  11. #11
    Съгласен съм за изварата и казеина.
    А за суроватката и изолата при качване,нека се избира по-доброто изолат чрез нанофилтрация

  12. #12
    Само че за едни и същи пари можеш да вземеш повече концентрат от колкото изолат, като пиеш по повече протеин можеш да компенсираш

    Цитирай Първоначално написано от xCutOutMyTearsx
    Акъл и цикъл не дойдат ли на време - не ги и чакай. -.-

  13. #13
    ок съгласен съм,но все пак качеството е по-важно от количеството.Иначе имаш право

  14. #14
    -ръст 1.79
    -тегло - 54
    -възраст 16
    -гръдна обиколка 90
    -талия
    -ханш
    -обиколки на китка и глезен
    -спортувате ли не
    -спазали ли сте досега хранителни режими не
    -имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - не
    -в какво се състои работата Ви - физически натоварена занимавате
    -одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - зависи какво препоръчате
    -какви препарати сте ползвали не съм
    -каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец - за добавки 20 лева
    -употребявате ли - не
    -желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) да ,но наи вече искам да натрупам килограми

  15. #15
    Аватара на everythingisrelative
    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    МайнаTown
    Мнения
    460
    БРАВО ЗА ТЕМАТА

  16. #16
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

  17. #17
    Супер фен Аватара на Valento
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софиянче съм ....турбо гъзаррр
    Мнения
    2 298
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    ела да ти покажа дали съм корав !
    Цитирай Първоначално написано от tuning.bg
    Осъзнаваш ли колко си прост?
    K O 6 M A R A

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

  19. #19
    Аватара на everythingisrelative
    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    МайнаTown
    Мнения
    460
    Цитирай Първоначално написано от drogba333
    -ръст 1.79
    -тегло - 54
    -възраст 16
    -гръдна обиколка 90
    -талия
    -ханш
    -обиколки на китка и глезен
    -спортувате ли не
    -спазали ли сте досега хранителни режими не
    -имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - не
    -в какво се състои работата Ви - физически натоварена занимавате
    -одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - зависи какво препоръчате
    -какви препарати сте ползвали не съм
    -каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец - за добавки 20 лева
    -употребявате ли - не
    -желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) да ,но наи вече искам да натрупам килограми
    маса се прави на маса

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от blackfireXx
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?
    Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
    Предпочитам бананите ;]

  21. #21
    Аватара на everythingisrelative
    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    МайнаTown
    Мнения
    460
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    Цитирай Първоначално написано от blackfireXx
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?
    Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
    Предпочитам бананите ;]
    еми яж си банани тогава ний ще пийм протеино

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от everythingisrelative
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    Цитирай Първоначално написано от blackfireXx
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?
    Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
    Предпочитам бананите ;]
    еми яж си банани тогава ний ще пийм протеино
    Има сделка

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от blackfireXx
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?
    В протеиновият шейк се съдържат 20 до 24 грама протеин, а не 50

    Онлайн консултации относно Хранителни Добавки на адрес http://monsternutritions.com/

  24. #24
    на 18 години съм... 185см висок и 75 килограма от няколко месеца тренирам редовно и искам да кача около 10-15 килограма...ако можете да ми дадете някакъв съвет за хранителен режим ??

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от monsternutritions
    Цитирай Първоначално написано от blackfireXx
    Цитирай Първоначално написано от pamircola
    ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
    Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]
    слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
    протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?
    В протеиновият шейк се съдържат 20 до 24 грама протеин, а не 50
    Е да така е в една 20-25гр. и някой имат и малко повече , но като приемаш 2-3 дози за деня всичко си идва на мястото.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си