.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    Какво мислите за България и Македония?

    Постоянно гледам злобата,която се лее между "българи" и "македонци" в youtube.За мен сме един народ,един език и една държава трябва да сме.Глупаво е да казват,че говорят "македонски"...Чист диалект си е.Не знам кога ще ми дойде музата да взривя Македония просто...
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  2. #2
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    А според мен не сме едно, защото не можеш да си "едно цяло" с някой, който не го иска... Причините няма да ги анализирам, но според мен границата ни с бюрманците трябва да бъде затворена.
    Че не може - не може Но не мислиш ли,че трябва да сме?Как може да съдим един народ с промит мозък?

    Мен лично ми става гадно като слушам песен като тази http://www.youtube.com/watch?v=3mXYf...eature=related или Морен сокол,Назад назад моме Калино,Македонско девойче да се казва,че са Български или Македоснки,та това са песни за един и същ народ,за НАШИЯ народ...
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  3. #3
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Македония отдавна спря да бъде България. Причини много и то в миналото.

    Днес те се самоопределят като народ, както много други по света (само в Русия са изключително много новопровъзгласили се народности).

    Нямам причина да искам чужденци като македонците в държавата си, след като те искат да използват нашите блага за своя полза.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Македония отдавна спря да бъде България. Причини много и то в миналото.

    Днес те се самоопределят като народ, както много други по света (само в Русия са изключително много новопровъзгласили се народности).

    Нямам причина да искам чужденци като македонците в държавата си, след като те искат да използват нашите блага за своя полза.
    Пелин,пелин...
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  5. #5
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Два народа, две държави, един език...това мисля.

    Не смятам, че сме един народ най-малкото, защото през последните години се разви една доста силна нетърпимост. Исторически не съм запознат много, но да се твърди, че Александър Македонски е българин е все едно да се твърди, че кирилицата е руска. В този ред на мисли ми се струва, че има разлики между нас още от време уно...

    Имам няколко приятели македонци, разбирам се с тях. Не сме се карали с тях. Напротив даже...даже си говорим на българо-македонски...

  6. #6
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Аз пък не разбирам защо у нас има такова желание македонците да се признаят за българи.
    За какво ни е Македония?
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  7. #7
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Аз се надявам единствено процеса за получаване на българско гражданство, за "македонците" с българско самосъзнание, да се ускори и улесни, за да се завърнат в родината си... Според мен вече е ясно, че териториално двете държави няма да бъдат едно никога повече. На кого му трябват "чужденци" с промити мозъци в държавата? Тези, които паразитират тук, не са ли достатъчни?

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  8. #8
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Единствено желая да заведем дело за кражба на интелектуална собственост и национално наследство - историята, фолклора и тн.
    След това се налага вето на членството им в НАТО и ЕС докато не спрат да ни крадат историята.

    Младите македончета ще са много благодарни. Материала по История ще се взима за един срок.
    Grumpy old madman

  9. #9
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Искаш да кажеш да се улесни процеса за придобиване на гражданство на държава-членка на ЕС за хора, които претендират, че са с българско самосъзнание?
    Да, точно това имах предвид.

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  10. #10
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    И как ще различиш един македонец с българско самосъзнание, от друг македонец, който иска да излъже властите и да вземе български паспорт, който да му отвори портите към целия ЕС и да се представя за българин?
    Мисля, че е ясно за какви случаи имам предвид. Хора като Спаска Митрова (?) трябва по-лесно да получават българско гражданство...
    (да, наистина не съм запозната обстойно с политиката на България спрямо получаването на български паспорти) Направиха ми впечатление някои изявления в телевизионни предавания, за този проблем...

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  11. #11
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Предлагам да въведем политиката на Германия по този въпрос. Двойно гражданство е възможно сама в рамките на ЕС. Тост може да си гражданин на две държави от ЕС, но не и на държава член на ЕС и държава извън ЕС.
    Това няма да спре хората да искат български папспорти, но пък какви ще са последствията за Македония?
    Grumpy old madman

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Предлагам да въведем политиката на Германия по този въпрос. Двойно гражданство е възможно сама в рамките на ЕС. Тост може да си гражданин на две държави от ЕС, но не и на държава член на ЕС и държава извън ЕС.
    Това няма да спре хората да искат български папспорти, но пък какви ще са последствията за Македония?
    Това ще бъде доста грубо

    Иначе как можем да заведем дело за фолклор и история,като преди сме били един народ с ебна история и фолкор.Късно е вече да се цепим.Просто трябва да се наричат според мен и в двете държави българско-македонска история и фолклор евентуално
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си