.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Маргинални Разходи?

    Здравейте.
    Искам да ви питам за маргиналните разходи, защото имам предположение за значението им, но в учебника има само пример и не мога да съм сигурна.
    В примера е показано, че при увеличаване на производството с един продукт (за нови поръчки), себестойността на продукта се намаля. Въпросът ми е защо?
    Дали, защото вече във тази себестойност не се включва цената на машините (примерно), защото те са вече платени от предишните, 'планирани' продукти? Може ли да се каже, че маргиналните разходи са свързани със икономии от мащаб?

  2. #2
    Благодаря за отговора, но имам един последен въпрос.
    Този инструмент кога се използва? При възобновяване на производството след някаква пауза или просто профилактично?

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Извън границите
    Мнения
    3 213
    Маргиналните разходи това са ти разходите са производство на една допълнителна единица.
    Те намаляват
    поради факта че имаш 2 други вида разходи
    Променливи и постоянни разходи.
    Променливите разходи - това са ти суровини за производството,не става с продуктите за 1 кифла,да направиш 10 кифли,за 10 кифли си ти трябват суровини за 10,затова и са променливи,те зависят от това колко ще произведеш
    Постоянни р-ди - Такъв типичен разход е наем,в една баничарница независимо дали ще продадеш 10 кифли или 10000 кифли,ти ще си платиш 500 лева наем.
    Следователно с всяка следващата единица маргиналните разходи ти намаляват,защото постоянните р-ди се разделят м/у повече продукция.
    Разбира се това е до един момент,кривата на маргиналните р-ди е У-образна

    Не знам какви са тия горни обяснения дето сте си писали и какво и как сте се разбрали
    ама google не винаги помага

    Тази вечер тръгвам на лов...
    Като хищник доближавам те
    Ти си жертва - подчини се
    и прави каквото искам аз...
    Хайде, драскай и хапи ме!



  4. #4
    Повече от фен Аватара на ospower
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    София
    Мнения
    456
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    А най-хубаво е като преписваш нещо да се опиташ да го разбереш... иначе е забавно с гугъл - можеш ли да ми кажеш източника ми?
    От някакъв учебник.

  5. #5
    Благодаря на Raybeez, DjBaloon за отговорите по темата.
    Благодаря и за модераторската активност.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Извън границите
    Мнения
    3 213
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Ако беше от учебник щеше да е доста по-конкретно, обяснявах нещо, което съм учил преди... 6-7 години. Ако някой прочете какво съм написал и помисли над него ще разбере. Следващия път и аз ще преписвам елементарните примери от учебника, които обхващат само няколко примерни разхода и ще се правя на важен...

    Та както каза поне след като го преписа тва да се беше помъчил да го разбереш
    Че сам не знаеш каква глупост си написал
    Но все тая,доказвай се някъде другаде ;]
    или поне пред някой друг ;]
    да не осираме темата,знам че ти е мерак да се доказваш,но
    при мене ще удариш на камък

    Тази вечер тръгвам на лов...
    Като хищник доближавам те
    Ти си жертва - подчини се
    и прави каквото искам аз...
    Хайде, драскай и хапи ме!



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си