.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Дайте ми насока.

    Може ли да ми предложите някаква насока какво да уча за нататак защото съм много запален по информационните технологии и разбирам доста от софтуер и хардуер. Сега съм 9-ти клас. Ако може да ме насочите с конкретни предложения какво да запиша за нататак да уча във висшето учебно заведение и следователно с каква професия ще изляза и какво ще върша и долу горе какво може да е заплащането за да мога да преценя какво ще ми е приятно да работя и в същото време доходоносно. Ще се радвам на дълги и изчерпателни отговори. Благодаря за отделеното внимание.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    За в България:

    Компютърните специалности в Софийски университет - програмист.

    КСТ (вече е поток телекомуникации, компютри и нещо си) в ТУ София - хардуерен специалист, може и програмист.


    Всичко зависи от това, колко искаш да учиш и самият ти какво искаш да работиш. Има уеб дизайнери, има хиляда вида програмисти, има системни администратори, други техници, че и преподаватели. Заплащането зависи от възможностите ти, от упоритостта ти, от връзките ти, от стажа, от чистия късмет, и от града, в който работиш. Все пак, най-вероятно ще е из задоволяващите четирицифрени суми.

    Със сигурност ще ти трябва да учиш математика, ако смяташ да следваш. За технически уни не е лошо да наблягаш и на физика (пък и на химия малко).

    Ако изпиташ от първо лице работата, ще ти е доста по-лесно да вземеш решение, кое точно те влече.


    Има и други университети като възможности, аз мога за тези да коментиран, че познанията са ми само за тях. Не съм следвал в нито един от двата, макар че имам намерение.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #3
    И аз съм в същото положение като теб, същата възраст. Интересно е, че една от най-хвалените специалности е Софтуерно инженерство. Хем не те конкретизира в една насока, хем не е нещо общо...
    I'm RETIRED.
    I was tired yesterday, and today I'm tided too.
    http://www.facebook.com/john.stefanov
    http://blog.injenera.com

  4. #4
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    Щом е време за реклама Окей.. :P
    И аз уча КТТ - компютърна техника и технологии имам още 1 година и действително и аз незнам после накъде ?

  5. #5
    първият отговор беше бомба толкова изчерпателен беше много ми хареса благодарности на човека :Р

  6. #6
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от shadowOne
    първият отговор беше бомба толкова изчерпателен беше много ми хареса благодарности на човека :Р
    Моля, но събирай и други мнения, аз ти казвам главно какво съм слушал и наблюдавал, а не от личен опит.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  7. #7
    ами за момента съм си избрал да ставам програмист защото паскала и HTML ми се отдават а пък колкото повече програмиращи езици науча толкова по добре английския си го владея отлично знам и приличен френски сега като приключа с HTML-а започвам да уча PHP и MySQL и май ще се ходи в софийски :P а относно матурите смятам да записвам математика дори и да не е задължителна а пък ако имате друго предложение моля казвайте целият съм ваш

  8. #8
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Защо не хванеш и някой OOP език? Delphi e ООP варианта на Паскал. C# е доста вървежен. VB ще го учиш в училище (най-вероятно)
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #9
    Щом научиш PHP е хубаво да научиш и някой силно типизиран като Жабата(Java).Ученето на такива два различни езика PHP-скриптов и Java-типизиран ще погледнеш програмиранто от всички посоки и в последствие ще ти е по-лесно да минеш на какъвто и да е език.Друго което искам да кажа: в тази сфера IT дипломата не е толкова важна най-важни са знанията.И последно: Насочи се къп нещо определено дали програмиране дали дизайн ,но не учи много езеци посредствено.По-добре е да научиш един на високо ниво и още няколко посредствено.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от werwer
    Щом научиш PHP е хубаво да научиш и някой силно типизиран като Жабата(Java).Ученето на такива два различни езика PHP-скриптов и Java-типизиран ще погледнеш програмиранто от всички посоки и в последствие ще ти е по-лесно да минеш на какъвто и да е език.Друго което искам да кажа: в тази сфера IT дипломата не е толкова важна най-важни са знанията.И последно: Насочи се къп нещо определено дали програмиране дали дизайн ,но не учи много езеци посредствено.По-добре е да научиш един на високо ниво и още няколко посредствено.
    Намирам това за доста добър съвет и смятам да го последвам само още не съм сигурен дали ще е програмиране или дизайн. По принцип ако ще ставам уеб дизайнер или нещо подобно ще ми трябва малко креативност, а аз много нямам усет за тези работи, но ще се види за нататък аз сега да науча това, което в училище преподават. :P

  11. #11
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Абе да ти кажа, какъвто и език да учиш, алгоритмите са си алгоритми. Почти всички са общоважащи за всички езици и това е истинската база, която трябва да градиш. Да знаеш много програмни езици не значи, че си програмист. Ако имаш алгоритмично мислене нещата вече придобиват съвсем друг облик.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си