.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 70
  1. #1

    Всико за осъзнатото сънуване

    Тази тема е за коментари свързани с осъзнаотто сънуване. Повече по темата можете да намерите тук:

    Надвийте живота чрез осъзнато сънуване

    Осъзнатото сънуване - урок 1

  2. #2
    Голям фен Аватара на Forest_girl
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    в къщи =)
    Мнения
    752
    Аз нямам намерение да опитвам... Написах и в коментарите там, че нищо не знаем за съня, а вече се опитвате да го контролирате и ми е странно, дори страшно. Не знам де, може би просто аз не го разбирам.

  3. #3
    Е как да не знаем нищо за съня? Толкова много университети и институти от години се занимават с това че почти всичко е ясно за фазите на съня, процесите които прави нашия мозък. А това (осъзнатото сънуване) съм го преживявал и аз, по-скоро става дума за нещо забавно което можем да правим докато спим, а не толкова че едва ли не контролираш света и правиш нещо супер сложно и научно. Но защо да не го правим? Не е вредно, забавно е, така или иначе спим и сънуваме... аз съм ЗА и ще се опитам да се тренирам. Че до сега само съм се осъзнавал няколко пъти ама ей така инцидентно и веднага се събуждам.

  4. #4
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Да, на мен ми се е случвало това 'осъзнато' сънуване.. по-точно спя и сънувам, и по някое време нещо се тресне или гръмне навънка и леееко се събуждам.. разбирам, че до сега съм сънувал и си казвам 'искам пак да продължа там, до където стигнах'.. притварям очи и се връщам отново в онзи свят, където вече осъзнато го разгледам и правя някакви фантасмагорични неща.

  5. #5
    Супер фен Аватара на cherrygloss
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    2 028
    Цитирай Първоначално написано от Forest_girl
    Аз нямам намерение да опитвам... Написах и в коментарите там, че нищо не знаем за съня, а вече се опитвате да го контролирате и ми е странно, дори страшно. Не знам де, може би просто аз не го разбирам.
    + И на мен ми се струва доста странно, дори страшно да опитамда смеся реалността със съня..
    I found someone I can trust..can you see that I am bound to you? ?

  6. #6
    Голям фен Аватара на dimi93
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    648
    Аз винаги знам, че сънувам и не придавам голямо значение на сънят си! По скоро си мисля за проблемите си които ме чакат на другия ден. Снощи сънувах някаква тъпотия, но през цялото време си мислех, че като се сабудя веднага трябва да си преговоря урока по история...
    Научих се да сънувам осъзнато като малък, когато сънувах кошмари и на сън не усазнавах, че не са истини. Тогава по цели нощи не спях от страх да не санувам пак онези черепи, които много ме плашеха. После една вечер заспах и наистина санувах кошмар, знаех че е сън и започнах да си отварям очите с цел да се сабудя. От тогава започнах винаги да сънувам осзъзнато. Последния път питах един от участниците в сънят ми: защо те сънувам? Защо си тук? Но дори не си спомних какво ми отговори.
    Аз съм човекът, който те отвращаваше! Аз съм човекът, който седеше самотен! Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден! Аз съм човекът, който се давеше в презрение! Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение!

  7. #7
    Аватара на Psychoman
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    SWASTICA
    Мнения
    79
    Това попринцип е моята сфера, но ще кажа само няколко неща...

    Имам осъзнато сънуване от преди 3-4 години, започна се с елементарни неща, които ми се струваха част от съня, но...

    ВИНАГИ когато сънувам, знам, че съм в сън и дори си го повтарям там...

    Примерно се намирам в някаква сграда и си казвам: В момента сънувам, знам, че сънувам и ще правя каквото си пожелая в този сън, знам, че се намирам на леглото си и, че до мен е жена ми... Всичко го правя съзнателно...

    На практика всичко е възможно в един сън. Може да местиш скали, да бъдеш Спайдърмен, Батман, Супермен, Нео от матрицата, можеш да летиш където си пожелаеш, дори можеш да контролираш скоростта на летене. АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Това не е опасно, а нещо нормално...

    Допълнителни неща, които ще ви подскажат, че спите са:

    * Погледнете длани на ръцете си, когато сънувате, винаги виждате дланите си размазани...

    * Опитайте да светнете и изгаснете ток в някакво помещение, ако не стане, то значи, че сънувате... ( По някаква причина докато спим, не може да променяме светлината в дадено помещение. )

    Това с часовника е правилно, НО преди 2 години започнах да експериментирам с него... Сега вече мога да виждам цифрите в съня си абсолютно нормално... Това нещо е изключително трудно, чел съм информация, че ти трябва ПЪЛЕН контрол на психиката, за да го направиш...

    Защо виждаме цифрите на часовника размазани?

    Когато сънуваме, нямаме представа за времето, защото там времето е относителна величина... Не можеш да знаеш колко е часа, ако не си видял. При положение, че там видиш колко е часа, то ще значи, че си в някаква реалност. Единственото нещо, което мозъка не може да запомни като отделен детайл е часовото време... То се мени постоянно.

    Виждането на цифрите в съня се свързва със съзнателната мисъл за точен час и минута, дори секунда, но все пак е изключително трудно.


    Успех на начинаещите.
    B4

  8. #8
    Голям фен Аватара на dimi93
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    648
    Не е вярно! Аз винаги виждам цифрите на часовника в саня си! Гледам часа от gsm-a или от компютъра, най-често (на сън). Странното е че ги виждам ясно, но винаги часът е толкова колкото си мисля. Т.е. настройвам се, че часът е 1:50 и то показва точно толкова! Просто на сън се случва точно това което си мисля и си знам, че ще се случи. Често когато говоря с хора на сън, винаги знам какво ще кажат и предсказвам всяка една тяхна дума преди да са я казали.... На сън винаги се случва това което някак си си мисля, че ще се случи и виждам това, което си мисля, че ще видя....
    Аз съм човекът, който те отвращаваше! Аз съм човекът, който седеше самотен! Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден! Аз съм човекът, който се давеше в презрение! Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение!

  9. #9
    Супер фен Аватара на Everytime
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 232
    това за осъзнатото сънуване е много интересно, а същевременно и много трудно за постигане.Всеки човек има някакви лични въпроси на които отговорът е неизвестен.
    Относно осъзнатото сънуване,ами не съм много сигурен обаче то е нещо като все едно да гледаш филм ти да участваш в него,като главен герой .
    Да разбереш че сънуваш все някой може да ти прекъсне съня,родител,брат/сестра и други..
    Аз лично съм имал сънища които много добре помня и след това са се случвали в реалността
    A journey of a thousand miles begins with a single step..
    You are never a loser until you quit trying..!

    skype - adrenalincho__
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000929970991

  10. #10
    Аз също като останалите знам, че сънувам .., но няма да ви казвам какво правя в сънищата си :P :P :P :P :P
    Shut up when I'm talking to you! Cause I'm one step closer to the edge

  11. #11
    Случи ми се преди около година.Намерих статия за това осъзнато сънуване и ми стана много интересно.Исках много да имам такъв сън,постоянно мислех за това,даже си правех проверки на реалността,както се казва в написаното.Така по време на един сън изведнъж си казах,че сънувам.Сънят беше много безсмислен,имаше летящи колички и други,които се състезаваха на обърната с главата надолу писта... След като разбрах,че е сън се зачудих какво да правя и полетях.Премахнах някои неща от съня,които не ми харесват,обаче взех да се събуждам всичко стана бяло и тогава се съсредоточих в/у дланите си и за момент се задържах.Обаче изведнъж започнах да се въртя и все повече се губех в..нищото всъщност(беше просто бял фон) и така се събудих.

  12. #12
    Голям фен Аватара на Ospi
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    509
    Цитирай Първоначално написано от Psychoman
    Това попринцип е моята сфера, но ще кажа само няколко неща...

    Имам осъзнато сънуване от преди 3-4 години, започна се с елементарни неща, които ми се струваха част от съня, но...

    ВИНАГИ когато сънувам, знам, че съм в сън и дори си го повтарям там...

    Примерно се намирам в някаква сграда и си казвам: В момента сънувам, знам, че сънувам и ще правя каквото си пожелая в този сън, знам, че се намирам на леглото си и, че до мен е жена ми... Всичко го правя съзнателно...

    На практика всичко е възможно в един сън. Може да местиш скали, да бъдеш Спайдърмен, Батман, Супермен, Нео от матрицата, можеш да летиш където си пожелаеш, дори можеш да контролираш скоростта на летене. АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Това не е опасно, а нещо нормално...

    Допълнителни неща, които ще ви подскажат, че спите са:

    * Погледнете длани на ръцете си, когато сънувате, винаги виждате дланите си размазани...

    * Опитайте да светнете и изгаснете ток в някакво помещение, ако не стане, то значи, че сънувате... ( По някаква причина докато спим, не може да променяме светлината в дадено помещение. )

    Това с часовника е правилно, НО преди 2 години започнах да експериментирам с него... Сега вече мога да виждам цифрите в съня си абсолютно нормално... Това нещо е изключително трудно, чел съм информация, че ти трябва ПЪЛЕН контрол на психиката, за да го направиш...

    Защо виждаме цифрите на часовника размазани?

    Когато сънуваме, нямаме представа за времето, защото там времето е относителна величина... Не можеш да знаеш колко е часа, ако не си видял. При положение, че там видиш колко е часа, то ще значи, че си в някаква реалност. Единственото нещо, което мозъка не може да запомни като отделен детайл е часовото време... То се мени постоянно.

    Виждането на цифрите в съня се свързва със съзнателната мисъл за точен час и минута, дори секунда, но все пак е изключително трудно.


    Успех на начинаещите.

    не можеж да промениш осветлението защото спиш на тъмно.
    Иначе съм имал сунища с женки рани анимационни герои, но сякаш съм на няква капания и нещата се равиват не както аз искам.

  13. #13
    Голям фен Аватара на NamelessRomantic
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Един объркан човек в един объркан свят.
    Мнения
    779
    http://www.world-of-lucid-dreaming.c...echniques.html
    Техники за начинаещи.
    Ако има нещо - свиркай на ЛС.

  14. #14
    Имал съм, много е готино.
    Когато спиш след обяд стават най-много.
    Оле какви сънища съм имаааал хъ-хъ
    Даже скоро имах :>

    няма идея как стават иначе

    обаче си мисля, че ми се случва много по-често отколкото мисля, понеже често осъзнавам в съня, че сънувам и че ще се събудя. И събуждането си понякога сякаш сам си го предизвиквам, преди се шашках що така става, ама ся няма проблем ;д
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  15. #15
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Тук сме дискутирали по този въпрос:

    http://forums.wsphere.com/index.php?...t=0&#entry3761

    А ето тук има различни неща за осъзнатите сънища, но са в много различни раздели и съответно от много и различни гледни точки:


    http://clubs.dir.bg/dosearch.php?sea...ch=on&x=6&y=19

    Можете да разгледате и да решите кое е най-близко до вашата гледна точка за нещата:

  16. #16
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    Случвало ми се е. Скоро сънувах кошмар, от който много се стреснах, обаче осъзнах, че сънувам и исках просто да се събудя. Интересното беше, че секунди след като се събудих чувствах тялото си изтръпнало и после се оправи. Вероятно е, заради това че по време на сън се забавят жизнените процеси..
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  17. #17
    Повече от фен Аватара на nezabelejimata
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    BuRgAs
    Мнения
    458
    Каквто обянсих и в коментарито под първата тема имала съм. Беше кошмар и аз осъзнах че сънувам и си казах " Таня това е само сън само сън " и не ме беше страх даже си говорих с "чудовището" което ме рпеследваше ( всъщност то не беше чудовище а един пич който искаше да ме убие ... ) ии така после си правих разни работи като например да летя да се телепортирам и т.н. мога само да кажа че това изживяване е прекрасно ...
    НО има едно голямо НО незнам как да го повторя вие давате начини за това как да разбереш дали си в сън, но нали трябва да помислиш това а аз просто не помня незнам защо но от години не помня сънищата си и няма как да стане това да проверя дали съм в сън или реалност . Ужасно много искам да стане пшак пак да съм в осъзнат сън ама незнам ако може някой да ми помогне да ми обясни или незнам нещо въобще как да стане може да ми пише на лично...

    Много ви благодаря ии много ще се радвам ако ми помогнете...
    Не е до болката в сърцето,
    не е до грубите слова.
    Човек се ражда да обича,
    а не да страда от това ....

  18. #18
    Аз като бях малка и непрекъснато сънувах кошмари и по едно време просто се научих като се усетя да се събуждам.. Смисъл когато дойеше най-страшното от съня и се усещах, че сънувам и започвах да мигам с очи и се събуждах, но за жалост вече не мога да се осъзнавам

  19. #19
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Фантазирането в полусънно състояние, например след много тежък и изтощителен ден, тъкмо докато се унасяш в следобедна дрямка, но пък продължаваш да мислиш за разни неща докато заспиш и ти се струва сякаш, че сънуваш... Горе долу така си го представям аз, както и machoka каза, същото може да се случи когато спокойствието на съня се наруши временно, но пак се унесеш и продължиш от където си стигнал, но успееш да вкараш логика в него благодарение на това, че вече фантазираш с логика, поне докато не заспиш отново дълбоко...
    Поне така си го обяснявам...

  20. #20
    Ами какво правят хората, които много рядко имат сънища? Иначе е готино, случвало ми се е, обаче рядко сънувам.
    Audio ergo sum

  21. #21
    Аз съм имал инцидентни осъзнавания но след като започнах да се тренирам дойде истинският първи такъв сън. Бягах по разни улици в квартала. Не помня защо но явно доста бързах. В един момент скоростта стана ужасно голяма и краката ми все по-леко се допираха до земята. Тогава осъзнах че сънувам и директно полетях напред. За съжаление от емоцията че съм успях се събудих много бързо.

    Интересното е че сънищата които са осъзнати оставят в паметта ни като истинска случка. Не ги забавяме така както забравяме другите сънища

    От тогава съм имал стотици такива сънища но за съжаление не се ли тренираш спираш да осъзнаваш и после пак всичко трябва да започне отначало...

  22. #22
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


    Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

    А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

    Няма човек, който не сънува.

    Хората помнят от 5-10% от сънищата си.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от w0sh
    Цял живот си контролирам сънищата и то без тренинг.


    Знаете ли че на вечер сънувате по 5 пъти?

    А знаете ли, че първия ви сън е 5 минути, а последния 40?

    Няма човек, който не сънува.

    Хората помнят от 5-10% от сънищата си.
    Хмм...Аз почти всеки ден помня поне 4 от сънищата си.Най-малко 3 помня.А два пъти ми се случи да помня и 5-те и много се учудих.

  24. #24
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Тези много сънища които помниш, могат да са само 1, но със 5 различни случки.

    Един сън не е една случка.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  25. #25
    Аватара на T91
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Антиохия
    Мнения
    213
    Eдно ми е интересно . В сънищата изглежда ли всичко реално ? Тоест ти съществуваш ли там , ходиш ли , какво става . Да не е като да гледаш на телевизора филм ?
    "Война не се печели когато умреш за родината си,а когато накараш другото
    бедно копеле(врагът) да умре за своята родина"
    -генерал Патон

    "Смерть одного человека это трагедия, смерть тысяч это статистика."-Иосиф Виссарионович Сталин

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си