.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 71
  1. #1

    Как научихте английски?

    Как научихте английски?


    Смея да твърдя че владея английски на доста високо ниво.
    Това стана със гледане на много CartoonNetwork когато бях малък
    от даскало и от нета.

    Та вие как го научихте?

  2. #2
    Супер фен Аватара на cherrygloss
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    2 028
    В моменат уча, в английска гимназия, пък ще видим колко ще науча..
    I found someone I can trust..can you see that I am bound to you? ?

  3. #3
    филмите помогнаха много.
    както и курсове.
    все пак нищо не може да се сравни с престоя в държава, в която се говори съответния език.

  4. #4
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  5. #5
    по турските сериали

  6. #6
    Усилено четях Grazia, Cosmopolitan и производни.

  7. #7
    музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..
    всичко си върви по-добре, когато не е по задължение.
    когато имам да уча, знам, че трябва да запаметявам разни имена/дати/факти и пр., всичко става много трудно. взимал съм някаква произволна книга и чета нея, само и само да не е урока -.- хаха

  9. #9
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..
    всичко си върви по-добре, когато не е по задължение.
    когато имам да уча, знам, че трябва да запаметявам разни имена/дати/факти и пр., всичко става много трудно. взимал съм някаква произволна книга и чета нея, само и само да не е урока -.- хаха
    Аз сега се сещам преди по история като учехме интересни неща-войни и т.н,в даскало като свърша по-рано с контролно и не мога да излизам или като ми станеше тъпо вадех учебника и четях уроците.И под 5 не съм имал
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  10. #10
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Stoichkov teach me. First day grammar, next day - vocabulary , third day - third day - I know everything!
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qf6qMXi5n4I[/youtube]
    Grumpy old madman

  11. #11
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Частни уроци...
    Шофирай разумно - стигни жив!

  12. #12
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Stoichkov teach me. First day grammar, next day - vocabulary , third day - third day - I know everything!
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qf6qMXi5n4I[/youtube]
    Ей,не го оставихте човека на мира.Сигурно вече е развил страх от интервюта
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  13. #13
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Супер много научих навремето от Diablo II.

  14. #14
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    От детската градина, после до основното в допълнителни часове – курсове, после бях в езикова гимназия, след това 2-3 години не съм го тренирала, квото ми преподадат в училище и сега след месец пак почвам курсове и така.

    Даже тия дни като си прекарах цифровата телевизия и има към 10 детски канала, някои понякога не ги превеждат, гледам детските, които като малка съм гледала и верно не помня да съм ги разбирала, даже грам, не знам какво съм им гледала, явно само картинки..

  15. #15
    В 4-ти клас ходех на уроци, но главно уча от училище, а също и от игри(Tropico, Knights of Honour и подобни на тях стратегии), текстове на песни, донякъде филми(гледам един сериал с английски субтитри). Изобщо от каквото ми попадне, защото английският е навсякъде. През следващата учебна година най-вероятно ще тръгна на курс към училища Европа.

  16. #16
    Мега фен Аватара на 5StaR
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    7 hills..
    Мнения
    3 674
    Игри главно, Филми, Музика, Практика ( от малък работя с чужденци по крайбрежието ) и още практика в MMORPG игрите :d покрай ventrilo
    The Spark

  17. #17
    И при мен нещата потръгнаха от MMORPG игра - WoW.После си намерих хора с които мога да говоря на английски и накрая, по ирония на съдбата, се запознах с мацка завършила английска филология, която също ми помага доста.
    Отделно имам някакъв усет, кое е вярно и т.н., въпреки че не съм запознат с граматиката много, много.

  18. #18
    Аватара на ILoweSea
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    In your dreams..
    Мнения
    627
    Ами много ми върви езика, но и аз от малка, като гледах филмчета по Cartoon Network, от училище и от Интернет.
    Dream as if you'll live forever.Live as if you'll die today!

  19. #19
    ами аз все още го уча и в момента ходя на уроци за сертификат.
    попринцип освен частните уроци и тези в училище, гледам филми,чета книги и списания, музика и всичко около мен, което може да ми помогне
    ~ Рицар или Дявол ~
    Обичам те и пак ще те обичам
    дори да ме презираш ти.
    Сърцето си на теб обричам
    пъди ме, но не ме мрази
    Във моите мечти си рицар
    с лъскави доспехи,а може би
    и крал дори,но не си ли просто
    дявол с ангелски очи?!?

  20. #20
    Голям фен Аватара на Wildchildd
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    539
    Музика,компютърни игри и най-вече 11 години в училище, като само първите 8 бяха полезни, защото имах добра учителка .

  21. #21
    Днешната младеж ще бъде лишена от кефа на английския CN
    Audio ergo sum

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от ArrowsOfDeath
    Днешната младеж ще бъде лишена от кефа на английския CN
    Даааа и от старите филмчета, които може да не са с най-перфектната графика, но със сигурност са по-добри като идея от новите. Иначе рядко някой филм е добре озвучен на български, поне аз не съм срещала много такива.

    По темата: Не мога да кажа, че знам английски много добре, защото имам още доста да го уча, но като цяло се оправям някак.

  23. #23
    Cartoon Network, Call of Duty
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  24. #24
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    WoW рядко помага,поне на мен оттам ми се позанемари английският,защото всичко се говори със съкращения,кратки изречения,половината хора изобщо хабер си нямат от английски и изреченията им са трагични.Може да работи до някаква степен за съхраняване на знания,обаче за учене-едва ли
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  25. #25
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Английския ми стана интересен от Cartoon Network,виждам че доста хора са започнали от там.. не разбирах, но се кефех. След това в училище и сега го уча, имал съм също и практика. Имам още да уча..
    Вафла..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си