.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    sofiq
    Мнения
    2

    Имам проблем, нуждая се от съвет.

    Otnesox dosta zdrava tupanica i sega egoto mi e premazano ne 4uvstvam nito gnqv nito strax i nz kakvo da pravq dali da si go v1rna ili da krotuvam.
    __________________
    Кирилицата е задължителна. Само тази ваша тема няма да заключа.
    hamilcar

  2. #2
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Не го връщай. Боя е глупава работа. Защо са те набили? Не е било ей така за забавление.

  3. #3
    И като не чувстваш нищо, какво си се напекъл да правиш?
    активизъм/превенция; писане; музика

  4. #4
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    Ако можеш да си го върнеш качествено, върни си го. Ако има вероятност да си изпросиш още по-голяма тупаница, по-добре недей.

  5. #5

    Re: Имам проблем, нуждая се от съвет.

    днес стана една гавра с една моя саученичка... на нея много и знаеше устата нареждаше обиждаше хора от класа и всички се ядосаха утидоха до тях и започнаха да я гаврят дори и испушиха кутията с цигари на нея и стана супер гадно естествено ... ноооооо тя каза че ще им го варне тъпкано защото въпреки всичко достойнството е много важно а колкото до твоя случей няма лошо да си го върнеш но внимавай как го правиш

  6. #6
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    @jen4encetoo , достойнството е много важно , но не се изразява в това да го върнеш тъпкано. Много по-мъдра постъпка е да си стъпиш на краката и да се направиш, че нищо не е станало. Простаците ще се зарадват,ако им се отвърне с простащина. Това е нещо разбираемо за тях. Но ако не им обърнеш внимание, ако просто ги игнорираш и се държиш на ниво - това ще ги накара да се почувстват по-лошо, защото няма да разберат защо го правиш.

  7. #7
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Уау, да го правят на пихтия . Той не трябва да им обръща внимание.
    Аз съм твърдо против боя.

  8. #8
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^не познавам некой,дето ше стои мирен докато го бият

  9. #9
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    ^не познавам некой,дето ше стои мирен докато го бият
    Тук става въпрос за отмъщение ^

  10. #10
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    не,тук ставаше въпрос,за това,че си против боя
    да си против боя и против отмъщенията са 2 различни неща
    А що се отнася до отмъщението - оправдавам го ако си заслужава.

  11. #11
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    не,тук ставаше въпрос,за това,че си против боя
    да си против боя и против отмъщенията са 2 различни неща
    А що се отнася до отмъщението - оправдавам го ако си заслужава.
    Да, съжалявам, че не конкретизирах . Приемам насилието само когато е с цел защита.
    И все пак има много по-долни начини човек да си отмъсти. Боя не винаги е добра идея.

  12. #12
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Значи простаците ще се зарадват ако слезе на тяхното ниво, т.е. сцепи ги от бой ?
    Но пък ако се измъкнат безнаказано, ще се почустват по-лошо...?
    Хм...

  13. #13
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    И тая тема е в "Пълнолетник". Боя е средството на слабите интелектуално хора или тези дето не са узрели за друго

  14. #14
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    ^ И как би реагирал един интелектуално извисен индивид?

    Ще седи и ще търпи всичко, успокоявайки сам себе си, че е по-интелигентен?
    На мен един по-слабо развит в акъла дори не може да ми образува нерви.

  15. #15
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Склонен съм да изразя съмнение към истинността на това твърдение, но все пак - имаме ситуацията от темата: Идва един индивид с по-ниско интелектуално ниво и ти набива тупаник, утре - пак? Как реагираш, ама да е интелигентно?
    Вадят ти медицинско и подаваш жалба в полицията ?

  16. #16
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    всичко по-горе написано може да се избегне

  17. #17
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    всичко по-горе написано може да се избегне
    С риск за още по-жестоко отмъщение от страна на "the bad guys" , ако става дума за моя пост.

  18. #18
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    Тук не може никой да ти каже . Говори с родителите си !

    аз лично съм на принципа : прощавам ,но не забравям . Тоест да не им се налага да зависят от мен

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Преди време и аз пусках подобна тема, но не се чудех дали да отмъщавам или по-скоро отмъщавамЕ на своя глава, а просто се чудех защо се случва, сега още нямам отговор, но разбирам, че явно в България здраво мислещите хора са дефицит. Жалбата в полицията беше напълно достатъчна, защото, когато ни повикаха в полицията на изслушване, въпросните индивиди, които мислеха, че са големи мъже, когато удрят, дойдоха с наведени глави и попадоха ръка за извинение, което разбира се, не беше прието. Получихме повече, отколкото искахме дори.

  20. #20
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Склонен съм да изразя съмнение към истинността на това твърдение, но все пак - имаме ситуацията от темата: Идва един индивид с по-ниско интелектуално ниво и ти набива тупаник, утре - пак? Как реагираш, ама да е интелигентно?
    Вадят ти медицинско и подаваш жалба в полицията ?
    И...? После какво става?

    Нали като оставим настрана, че този човек ще бъде обявен за абсолютен плазмодий (това е най-леката квалификация) и всичките обидни епитети, прякори и присмех. Какво ли друго ще последва?


    Понякога е добре един човек да може да вдигне глава и да защити своето право/позиция/мнение, а не цял живот да върви с наведена глава и смачкано самочувствие, нямащ и капка вяра в себе си.


    "С думи преборил света,
    с юмруци защитавал слова"


    Ако човека е със всичкия си , няма да обръща внимание присмеха.
    Това изобщо няма да му прави впечатление.
    Няма да върви с наведена глава, няма да е със смачкано самочувствие, ако се откъсне от тези същества , недостойни да се нарекът човешки. Та достатъчно е даже да ги игнорира.

    На цитата ти отговарям с цитат " Истински начин да отмъстиш на врага си е да не приличаш на него" - ако отвърне на агресията с агресия се принизява на тяхното ниво ^ Той ще ги натупа, те ще се съберат 30 човека и ще го натупат отново , после "нащо момче" пак ще ревне.
    Пък и нанасянето на телесна повреда е противозаконно .
    И все пак - говорим за отмъщение (по- конкретно побой).

    Самозащитата е друг въпрос.

    И все пак побоя с цел отмъщение не е самозащита.

    Самозащита би било "нашия човек" да се разхожда с двама големички батковци (бодигарди) , след като е подал жалба в някое районно.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Ти говориш за побой и за разни други неща, които май не са ти ясни - особено в случая на отношения между момчета. Ако предприеме твоите мерки ще е една "п'утка" и нищо повече. А човек, който не обръща внимание на присмех и подигравки не е с всичкия си - трябва да си невероятно перде или с реален проблем, за да не ти направят впечатление.

    Възмажаването и мъжкото самочувствие се изграждат по различен начин, като в такива ситуации правилното решение е да има ответни действия, които не са наложително побой/полиция или изобщо да бъдат наричани отмъщение. Просто следващият път трябва да отговори/отвърне.
    Именно няма как да седиш и да си мълчиш,те да те бият а ти после като ги срещнеш да се правиш ,че нищо не е станало...
    Аз имах един такъв проблем със един 2 години по-голям от мен.Беше много отворен ,защото познава некви "лоши батковци" нямаше как да го набия заради "батковците" за тва и аз повиках моите "батковци" и се опрай работат
    Но не всеки път това помага.
    Каква е била причината да се сбиете?Ако сте били приятели а после сте се скарали и сбили и едно извинение може да оправи нещата но ако е просто вражда тогава или с полиция или саморазправа
    I like Horses

  22. #22
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681
    Според мен тук Raybeez е прав. В този случай, не става въпрос за интелктуално ниво, а за чест и мъжко достойнство. Колкото и медицински да си извади, в днешно време органите на реда не си вършат работа, т.е.
    няма да постигне нищо. Не трябва да оставяме другите да ни тъпчат и мачкат! Той трябва да постъпи мъжки, и ако трябва да се бие, да докаже че не е някакъв женчо. Защото един ден ще си има семейство, и пак ще се намери някой " ниско интелигентен " тип, но този път безпричинната тупаница няма да е за нашия човек, а може да я отнесе жена му. А нашият човек трябва да може да защитава себе си и семейството си! Това прави един мъж. Извод: Ако не искаш да те подиграват и да те правят на идиот, боя му е майката.

  23. #23
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681
    Току що се сетих за една подобна случка преди няколко месеца. Става следното. С моето момиче се разхождахме из парка, когато един голям " мъжага ", дойде и започна да се заяжда. Боят беше неуместно решение, затова се направих че не забелязвам, но след 5/6 секунди изядох тупаника, оттам станах и го сцепих от бой. Дойде полиция, писаха се обяснения и простотии, и в общи линии аз излезнах виновен, защото съм го предизвикал да ме удари. Естествено не стана ясно какви лъжи ги е надробил, но след известно време нещата отшумяха. Извод: Не всеки път, най-разумното нещо е да викаш полиция, защото нещата могат да се извъртят много неприятно в чужда полза.

  24. #24
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Вади медицинско и го съди ако имаш някакви "щети"
    n00bs

  25. #25
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_
    Вади медицинско и го съди ако имаш някакви "щети"
    Човек, занимавал съм се с такива неща и мога да ти кажа, че за разлика от другите Европейски страни, тук нещата стават болезнено бавно. Докъто отиде за медицинско ( което струва 60 лв. ), докъто стигне до съд, няма вече да има доказателства. За да стигне до съд трябва да се занимава поне един месец, с какви ли не простотии, както написах по-горе " Не се знае седящия срещу теб, какви лъжи и простотии е наговорил и написал ", т.е. може да си навлече само проблеми! Ако не може да докаже, че е бит без причина, то другата страна може да го обвини в лъжесвидетелстване и толкова ще го нагази, че му е бедна фантазията. За съжаление в България такива проблеми не се решават със Съд, освен ако " тати и мама " изкарват по 5 хилядарки месечно.
    Извод: Или се скатавай кротко и си мълчи, или отиди и си разреши проблемите, както подобава.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си