.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Просто трябва да го видите

    http://vbox7.com/play:69e0c7f0

    няма какво да коментирам, този клип го гледах до половината по късно ще догледам другата част и ме потресе, аз съм ученик в 10клас и сега като погледна от различен ъгъл осъзнавам колко тъпо е държанието ми понякога.

    джуджето обяснява как се свалят момичета...
    ония 2 кифли предлагат 3ка на господина...
    и онази малката русата колко е отракана и знаеща...

    ПОТРЕС!

  2. #2
    Това е едно от най-големите падения на bTV, с което лесно стига низините на Нова - тенденциозно, жълто и гадно.
    активизъм/превенция; писане; музика

  3. #3
    на места има много преувеличения - дали търсени умишлено от бтв, или просто правене на интересни от страна на самите ученици...

    ...но има и неща, които отразяват действителността. те пък и са избрали какво училище да гледат - във 'Враждебна'..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  4. #4
    Имал съм часове в това училище и спокойно мога да кажа, че е в пъти по-стегнато от много от свръхреномираните училища по центъра, където пък съм имал ужасно безмислени часове.

    И ми се повръща от медии, предразсъдъци и простотия.

    Не му ли се нарадвахте на тоя клип още преди година?!?!?!
    Или ви е кеф да си гледате връстниците в тая светлина?
    Или мисълта "Добре, че не съм като тия!" гали крехкото ви его?
    активизъм/превенция; писане; музика

  5. #5
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    Имал съм часове в това училище и спокойно мога да кажа, че е в пъти по-стегнато от много от свръхреномираните училища по центъра, където пък съм имал ужасно безмислени часове.

    И ми се повръща от медии, предразсъдъци и простотия.

    Не му ли се нарадвахте на тоя клип още преди година?!?!?!
    Или ви е кеф да си гледате връстниците в тая светлина?
    Или мисълта "Добре, че не съм като тия!" гали крехкото ви его?
    Както и да са го изопачили, както и да са го преувеличили, това все пак е една жалка реалност. Материала е потресаващ. Никога не бих повярвала, че в това училище има нещо "стегнато".

  6. #6
    ех, семантикс
    защо пък веднага атакуваш спорещите, а не самата тема? егото ми няма да бъде погалено от нещо такова, по-скоро би бил събуден някакъв гняв в мен - примерно.

    нещата варират, но да ти кажа - като бивш ученик на две квартални училища и 1 елитно (уж най-тачената 91 НЕГ 'Гълъбов') смея да твърдя, че разликата е много, ама много огромна. не искам всъщност обаче да издигам 91 на пиедестал, защото игрите там са с много повече финанси и те се отразяват в някои части на учителския колектив, намесена е и политика, когато някога ни е порязвала...

    ...не можеш да ми казваш, че всичко е само предразсъдъци. виждал съм разликите - и като по-малък, и като по-зрял, доколкото мога да бъда зрял на толкова лапешки все още години. изопачената реалност съдържа частичка реалност в себе си и не можеш да го отречеш.

    отделно съм имал много близко общуване с една ужасно уважавана учителка от мен - и като човек, и като педагог, която ми е разказвала за неща, граничещи горе-долу с тези, наблюдавани в клипа. тук няма медии. няма предразсъдъци. но да, има простотия.

    това е.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  7. #7
    Когато мислят или говорят за нещо конкретно, едни повече вярват, други повече знаят.

    Медиите вторите по-трудно ги впечатляват.

    Няма да коментирам защо учениците са се държали така, нито защо бТВ са го излъчили, а имам какво да кажа и по двете. Постигнали са си обаче своето, а от тук нататък такива като мен просто си лаят.
    активизъм/превенция; писане; музика

  8. #8
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    Когато мислят или говорят за нещо конкретно, едни повече вярват, други повече знаят.

    Медиите вторите по-трудно ги впечатляват.

    Няма да коментирам защо учениците са се държали така, нито защо бТВ са го излъчили, а имам какво да кажа и по двете. Постигнали са си обаче своето, а от тук нататък такива като мен просто си лаят.
    Е кажи защо учениците да са се държали така? Да не би да са им платили? Конкретния час ли е виновен? Може децата да не са така през повечето време, но когато учителят се държи по-готино и обикновено му се качват на главата. И аз завърших елитна столична гимназия, имаше часове, в които никой не гъкваше защото учителите си знаеха правата и по конкретните предмети всеки трябваше да си скъсва задника да учи, а при други предмети положението беше абсолютно същото като от репортажа. Всичко зависи до голяма степен и от опита на учителя, но все пак дори даскала да не е много опитен, какво пречи на учениците все пак да се държат на някакво ниво? Проблемът е съвсем реален, но да си затваряме очите, а също и да лаем, е най-лесно.

  9. #9
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Мен ако питате зависи от настроението на ученика...
    филмимилми, както викаш има и часове, в които дисциплината е на ниво, и на мен току-що ми минаха като на лента тези часове, в които учителят е вкарал някакъв респект у учениците си, но винаги все изкача някой, който да му каже нещо на въпреки -> оттук се сещам въпросните хора в какво състояние са били същия час -> и оттам, че голяма част се дължи на настроението на ученика. (и не само..)
    семантик, колкото и да твърдите, че бтв е еврейска телевизия, че репортерите винаги и за всичко преувеличават и че се опитват (не просто ами го и правят) да ни налагат тяхната гледна точка, този репортаж показва даже меко казано какво е положението в нашите училища...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си