.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681

    Проблем с Дистрибуторната Капачка...

    Здравейте! Преди няколко дена, карах в голям порой. Бях навъртял около 120-130 км, докъто един тир не мина покрай мен, мина през една огромна локва и заля колата. След няколко метра, двигателя ми изгасна. Викнах пътна помощ и ме закараха до вкъщи. Разговарях с няколко познати автомонтьори, и те ми казаха че проблема с двигателя се дължи на неправилно функционираща дистрибуторна капачка. Свалих я и това което ми направи огромно впечатление беше факта, че капачката беше като разядена. На места беше по-къса и не правеше контакт. Моля обяснете ми на какво може да се дължи това разяждане, и как мога да го предотвратя.
    Благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    бате тук е раздел пълнолетник,не 'пич оправи ми колата'

  3. #3
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681
    " Бате " ясно ми е че тук не е " Пич оправи ми колата ", просто ми трябва малко инфо, което няма откъде другаде да взема. + Това не съм постнал темата да ми се заяждат хората а за да обяснят, защото заяждането е форма на незнание.

  4. #4
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    смисъла на поста ми ли не разбра?
    съвсем просто ти казах,че темата не е за тук,ако бях питал за идиоти щеше ли се покриеш?
    ползвай гугъл,напиши 'проблем с дистрибуторната капачка' или нещо от сорта и ше ти излязат една камара теми из разни форуми за коли

  5. #5
    Супер фен Аватара на InnoraX
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 681
    Все тая. Скъсах се да търся по форуми, и понеже всички са някъкви лакомници казват " ама нямам си на идея, купи нова " ... Вече през 5 форума минах, и реших че тук може да се намери свестен човек който да ми каже. Това е 1вото.
    2ро-Много добре ти схванах пост-а но явно ти не си схванал моя. Няма значение.
    3то- Ако беше попитал за идиоти, нямаше да се занимавам да се разправям с теб.
    Разговорът ми с теб приключи. Просто моля за малко инфо, което не мога да намеря в много форуми. Всеки казва " Купи нова ", но в момента не разполагам с пари за нова. Съгласен съм, пост-а може да не е за тук, но явно съм в безизходица, за да го пост-на тук. За това да си се сетил?

  6. #6
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Ако темата ти не е ебавка ми пиши на лично с подробности каква е колата. И все пак не вярвам да не може да прежалиш 20-на лева за една пластмасова капачка.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    515
    капачката и палеца се сменят на около 10-15 хиляди километра , когато ще сменятш примерно и маслото и другите консумативи.Варианти много да е раззядена , некачествена изработка (менте тоест ), по принцип капачките се правят от специална пластмаса термоустойчива.Може другия вариант за да е като заззядена, когато камиона те е опръскал може да е влязло вода от някаде вътре и когато е подавало искра да е стопило част от пластмасата.Попринцип като се сложи капачката тя така е направена че да остане съвсем малак отвор за проветряване за да не става конденз вътре.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си