.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 59

Тема: 9ти май.

  1. #1

    9ти май.

    Честит 9ти май - Ден на Победата над фашистка Германия.

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  2. #2
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Сега гледам военния парад по ОРТ.

  3. #3
    Голям фен Аватара на Wildchildd
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    539
    Много е остро да празнуваш загубата си, точно както правим ние, или поне по-малко образованата част от нас.Всичките ни велики генерали се обръщат в гроба, като виждат какви ги върши промития ни народ, защото на 9ти май България окончателно губи войната и попада под васалитета на СССР за 45 години, става puppet state, както се казва на английски.Честит ви празник.

  4. #4
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Честит День Победы от Москва.

    На парада ми хареса, че най-накрая света видя ТОС-1, С-400, а войниците бяха не със старите калашници, а с АК-107 със сбалансирана автоматика

    Wildchildd да не би да предпочинаш да празнуваш рождения ден на Хитлер? А и всеки от гледната точка, нормално е ти да не ни обичаш, все пак, Финландия губи войната, а ти май беше наполовина фин. Но от моя гледна точка, аз съм радостен, защото ако не беше победила руската армия, понятието руснак щеше да остане в историята и сигурно щяхме да се намираме като индианците в резервати. Това което обаче ме очуди е, че Меркел изглеждаше доста щастлива на парада едва ли на германците им е жал за Гитлерчо.

  5. #5
    Голям фен Аватара на Wildchildd
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    539
    Последното нещо, което съм е нацист, просто разглеждам въпроса като българин, а естествено напълно разбирам защо например ти го празнуваш, това е голяма победа за Русия, но за жалост загуба за България, а и за Финландия.

  6. #6
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от Wildchildd
    Последното нещо, което съм е нацист, просто разглеждам въпроса като българин, а естествено напълно разбирам защо например ти го празнуваш, това е голяма победа за Русия, но за жалост загуба за България, а и за Финландия.
    България е призната за губеща само формално, реално тя не плаща никакви репарации на никого. Да, съветския съюз е бил лош, това не го отричам, но от него не сте страдали само вие, но и още 200 000 000 души дълго време преди и след войната. Но това е минало и нищо не може да се направи по въпроса. ЍЕдинственото нещо е, както направи Меркел, да погледнеме напред в бъдещето и да не правиме подобни глупости като тогава.

    И извинявам се за становището си - но българите сами си го направихте, ако не бяхе заставали на страната на Германия, а на страната на антифашистите то щяхте да бъде много по-добре сега. При това, не един път, а цели два, през ПСВ и ВСВ.

  7. #7
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от BERCUT
    Да, съветския съюз е бил лош, това не го отричам, но от него не сте страдали само вие, но и още 200 000 000 души дълго време преди и след войната.
    Аха и това трябваше да е извинение ли или да ни накара да се почувстваме по-добре?

  8. #8
    Голям фен Аватара на Wildchildd
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    539
    Да си го кажем, нито нацизма, нито комунизма са нещо хубаво,аз разглеждам 9ти май не като победа на едната или другата страна, а като загуба за моята родина, не мисля че има нужда да казваме какво губим ние, просто защото губим всичко, което може да се изгуби, всичко което сме градили от 1878 до 1944 е изгубено, дано не е безвъзвратно.

  9. #9
    Глупако, ако не беше 9ти май сега ти и боклуците, които са те отгледали щяхте да сте на сапун.
    Беркут, поздрав от един Българин, знаещ историята - благодаря на руския народ от цялото си сърце, вечна признателност за загиналите в тази велика борба.
    Някой хора не се научиха да гледат нещата в малко по-глобален мащаб.

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  10. #10
    Голям фен Аватара на Wildchildd
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    539
    Цитирай Първоначално написано от Rot
    Глупако, ако не беше 9ти май сега ти и боклуците, които са те отгледали щяхте да сте на сапун.
    Беркут, поздрав от един Българин, знаещ историята - благодаря на руския народ от цялото си сърце, вечна признателност за загиналите в тази велика борба.
    Някой хора не се научиха да гледат нещата в малко по-глобален мащаб.
    Внимавай какво говориш, защото никога не знаеш кой е от другата страна.Не мисля да отговарям на нападките на един безродник, но все пак те съветвам да си мериш приказките.

  11. #11
    Същото се отнася и за теб.

    Подкрепи и мен ръката,
    та кога въстане робът,
    в редовете на борбата
    да си найда и аз гробът..!

  12. #12
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Стига сте спорили. Вместо да празнувате, хайде да не е Деня на победата, ама нали сте европейци, празнувайте деня на Европа, АМК ако има желание може и да отпразнува деня на индианците ( мисля че на тази дата го празнуваха американците). Вместо да се веселите вие спорите с повод и без повод кой какво и кога загубил.

    Аз ви казах, вие си го правите сами, все губещите страни избирате.

    А относно парада, доста странно ми беше да гледам натовски войски маршируващи рядом с руски, но може след време и в битка да се случи да са рядом един до друг

  13. #13
    anonymous546178
    Guest
    С Днём Победы!!!
    BERCUT ако случайно намериш монтирани записи от днес (вкл шествието,парада, зарята и тн.) ми пиши едно ЛС

  14. #14
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от muscle
    С Днём Победы!!!
    BERCUT ако случайно намериш монтирани записи от днес (вкл шествието,парада, зарята и тн.) ми пиши едно ЛС
    Парада ще го има в замунда, но когато е зарята аз вече ще се връщам в тук, че утре съм на училище все пак.

  15. #15
    anonymous546178
    Guest
    На живо ли го гледаш?

  16. #16
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от muscle
    На живо ли го гледаш?
    Да, на живо го видях и помирисах

  17. #17
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615

  18. #18
    anonymous546178
    Guest
    Блазе ти ...
    Само не схванах защо пишеш във форума докато си на такова хубаво място

  19. #19
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от muscle
    Блазе ти ...
    Само не схванах защо пишеш във форума докато си на такова хубаво място
    Аз вече съм в България и пиша от тук.

  20. #20
    anonymous546178
    Guest
    е да де ама пишеше и през деня .. и мен ми се щеше да го видя... е поне го гледам по телевизията

  21. #21
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от muscle
    е да де ама пишеше и през деня .. и мен ми се щеше да го видя... е поне го гледам по телевизията
    През деня писах по времето когато нищо не правех, т.е. между парада и концерта.

  22. #22

  23. #23
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    Вие нормални ли сте ? Естествено ,че ще честваме 9 май ! Радвам се ,че Хитлер не е спечелил и стига сте ми обяснявали : "ако беше спечелил ,ние щяхме да сме много напред" да бе да изгаря цигани , евреи , негри ,славяни ,след тях ще реши ,че и ние му пречим и няма какво да го спре . Ай моля ви се ... ще разчитаме на 1 фанатик да е коректен ???????????

  24. #24
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    А като Сталин спечели България направо стана рай, а ?

  25. #25
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882
    При комунизма поне е имало ред. Развивал се е спортът, индустрията, местното производство. Естествено има си и много недостатъци, но така или иначе няма идеална политическа идеология.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си