.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Въпрос за матурата по Български език и литература :)

    Здраверйте,въпросът е следния:
    Имате упражнение...на което се дават 4,5 точки.Но вие изглежда се направили половината верни ,а другата-грешни.Дават ли точки за верните,примерно 2 точки за полувината верни ?
    Благодаряяяяяяяяяяяяяяяяя яяя за вниманието :Д
    Нов човек съм

  2. #2
    някой ?
    Нов човек съм

  3. #3
    На кой въпрос?

  4. #4
    знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
    Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
    и всъшност що за матура е това.
    щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
    абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

  5. #5
    Мега фен Аватара на chemist9009
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Столичная
    Мнения
    3 267
    Ако взаимстват скалата за оценяване от Западна Европа просто в България малко хора ще вземат матурите
    Във Европа 3 се пише при решаване на теста около 50%,докато тук 3 се пише при 23 % успеваемост...



    Organic Chemistry is my passion

  6. #6
    всъщност е 30%,поне тази година и миналта до колкото знам.Иначе аз си направих матурата като 1я ПИЧ и след това по памет видях колко имам на теста.От 33 имам 18 верни(като не съм причислявал тези за които не съм сигурен).И повечето са ми вярни от 34~40 ИЗКЛАСИХ БЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЙ :Д
    Нов човек съм

  7. #7
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Не знам,но предполагам,че ще ти ги дадат тези точки..
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  8. #8
    Дават се точки за всеки верен отговор, а за грешните не се взимат.
    "I have seen the universe yawning, Where the black planets roll without aim - Where they roll in their horror unheeded, Without knowledge or luster or name."

  9. #9
    За 6 100%
    За 5 65%
    За 4 50%
    3а 3 35%
    3а 2 10%
    Rich Boy - Throw Some D's

    Цитирай Първоначално написано от DimovB
    Да, точно заради такива младежи страда държавата

    Faltera е пич и си прави шоуто на ваш гръб, а вие се изживявате като големите моралисти и съдници.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Elenichkaa
    знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
    Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
    и всъшност що за матура е това.
    щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
    абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)
    Естествено, че има критерии. Оценяващите дори ходят по курсове. Много знаете, нещо.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от changess
    Цитирай Първоначално написано от Elenichkaa
    знам от г/жата ми по физика,че за т.нар. матура всъшност НЯМА критерии за оценяване!
    Питам аз на какво основание са тези ОЦЕНКИ!
    и всъшност що за матура е това.
    щом не могат да измислят системата както трябва да взаимстват от по-развитите и "умни" държави в Зап. Европа.
    абе има доста слабости в системата...но нямам какво да предложа (нямам никакви идеи)...но не съм тръгнала да ставам министър все пак (черен хумор..доколкото човек може да се шегува с подобно нещо)
    Естествено, че има критерии. Оценяващите дори ходят по курсове. Много знаете, нещо.
    и щом е толкова "естествено" публикувай ги за нас "не знаещите",то всеки може да говори празни приказки
    тааа.....чакам критерии...и не са тези,който бяха публикувани по-горе.
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си