.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1

    "Господ забавя, но не забравя" - Как смятате Вие?

    Здравейте. Смятам, че ще е интересно да обсъдим темата "Господ забавя, но не забравя" - как мислите Вие по този въпрос, има ли нещо вярно в това твърдение, всичко ли се връща или не...

  2. #2
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Всичко е въпрос на това как се филмираш. Ако мислиш, че нещо ще ти се върне сам ще си го предизвикаш. Интерпретирай си ежедневието и за всичко ще намериш причини...

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Всичко е въпрос на това как се филмираш. Ако мислиш, че нещо ще ти се върне сам ще си го предизвикаш. Интерпретирай си ежедневието и за всичко ще намериш причини...
    Ти явно не ме разбра нещо...

    Първо изобщо не става въпрос за филмиране (в това число игрални, неигрални, сапунени, сълзливи и т.н. филми, сериали или бози ). Второ не искам да засягам темата за Бог (съществува или не - всеки си преценява и вярва в каквото си иска) или пък какво точно означава израза в буквален смисъл! Третото ще го оставя за друг път, но сега да се уточня за смисъла на темата...

    Желанието ми беше да разбера разбера или по скоро да коментираме, как всеки възприема думите "Господ забавя, но не забравя" или по точно как всеки го разбира това... Дали е свързано със съдбата или не...

    П.С. - "filmimilmi" - Според мен е неправилно, това което за интерпретирането на едежневието... Как можеш да търси причина в неща, които не зависят от самия теб! Обясни ми го, защото така както го каза излиза, че човек сам контролира съдбата си или по-точно бъдещето си, а то изобщо не е така!!!

  4. #4
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Всичко е въпрос на това как се филмираш. Ако мислиш, че нещо ще ти се върне сам ще си го предизвикаш. Интерпретирай си ежедневието и за всичко ще намериш причини...
    Ти явно не ме разбра нещо...

    Първо изобщо не става въпрос за филмиране (в това число игрални, неигрални, сапунени, сълзливи и т.н. филми, сериали или бози ). Второ не искам да засягам темата за Бог (съществува или не - всеки си преценява и вярва в каквото си иска) или пък какво точно означава израза в буквален смисъл! Третото ще го оставя за друг път, но сега да се уточня за смисъла на темата...

    Желанието ми беше да разбера разбера или по скоро да коментираме, как всеки възприема думите "Господ забавя, но не забравя" или по точно как всеки го разбира това... Дали е свързано със съдбата или не...

    П.С. - "filmimilmi" - Според мен е неправилно, това което за интерпретирането на едежневието... Как можеш да търси причина в неща, които не зависят от самия теб! Обясни ми го, защото така както го каза излиза, че човек сам контролира съдбата си или по-точно бъдещето си, а то изобщо не е така!!!
    "Господ забавя, но не забравя" = "всичко се връща" Аз просто казах, че не всичко се връща, нито пък светът е справедлив.

    Второ. Не се ограничавам в своя избор как да постъпя в дадена ситуация и в последствие да моделирам съдбата си с цялата сила, която свободната воля ми дава. Можеш да контролираш бъдещето си защото всичко зависи от твоите решения. Грубо казано, това че не можеш да минаваш през стени не означава, че би те спряло да пробваш. Има два вариянта - да се засилиш и да си счупиш главата или да се окаже, че стената е от гипсокартон и наистина да минеш през нея. Разбирасе, че е добре първо да провериш колко е твърда като това става с опитване като например преди това се увериш с почукване, че материала, с който е изградена е достатъчно слаб. Ако не можеш да преминеш, тогава търсиш врата, която да използваш или пък стълба, с която да я презкочиш. Имаш безкрайно много възможности за решение как ще процедираш. И точно в такъв смисъл, щом можеш да взимаш всички решения сам, можеш да контролираш и бъдещето си. Няма нищо сложно. Можеш да се оставиш на течението да те носи и съдбата ти да бъде контролирана от друг, но това пак е твой избор, който можеш да промениш по всяко време. Ако не се опитваш да се справиш с предизвикателствата, с които се сблъскваш, то можеш да търсиш комфорт в успокоението, че всичко ти е писано и да се примириш с несправедливостите и последствията им вместо да вземеш решението да се бориш. Всеки сам избира как ще се развие животът му.

  5. #5
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr

    П.С. - "filmimilmi" - Според мен е неправилно, това което за интерпретирането на едежневието... Как можеш да търси причина в неща, които не зависят от самия теб! Обясни ми го, защото така както го каза излиза, че човек сам контролира съдбата си или по-точно бъдещето си, а то изобщо не е така!!!
    Аз пък вярвам че е точно така. Съгласна съм с filmimilmi че ако мислиш че ще ти се върне така и ще стане.
    От друга страна може да си говорим и за карма.. Тоест може да не се върне на теб а на децата ти, внуците ти или на някое бъдещо твое прераждане... Тоест Господ забавя наградата или наказанието с поколения... Ама това вече ми е твърде сложно а и е депресиращо да мисля че изкупвам греховете на родителите си и нямам контрол над живота си.
    Ако пък си христянин тогава би трябвало да знаеш че ще си изкупваме греховете след смъртта а не обезателно по време на живота ни на земята.
    Абе може да се намери какво да се каже зависи от коя гледна точка искаш да коментираш фразата. Лично за мен няма абсолютно никакво значение и не я използвам.

  6. #6

    Re: "Господ забавя, но не забравя" - Как смятате В

    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Здравейте. Смятам, че ще е интересно да обсъдим темата "Господ забавя, но не забравя" - как мислите Вие по този въпрос, има ли нещо вярно в това твърдение, всичко ли се връща или не...
    Аз мисля че всичко се връща рано или късно на нечестния,този който е направил нещо лошо на някого,лъгал е , причинявал е насилие на някого не дай си боже!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  7. #7
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992

    Re: "Господ забавя, но не забравя" - Как смятате В

    Цитирай Първоначално написано от Sunny_stz
    Аз мисля че всичко се връща рано или късно на нечестния,този който е направил нещо лошо на някого,лъгал е , причинявал е насилие на някого не дай си боже!
    [20:7] Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно.
    ^
    При това ако толкова искаш да Го споменеш , поне запиши Боже с главна буква.
    Пък може и да не си религиозна - тогава не употребявай това обръщение, не е коректно.

    Аз съм съгласна с filmimilmi.

    Това, че всичко се връща може да се обясни с факта, че в природата има равновесие , т.е. - каквото се прави в/ху нея, тя отвръща със същото. Но за мен по-скоро е утеха , в смисъл - някой батко ти бие един шут, ти няма как да реагираш и си казваш "някой ден ще му се върне, бла , бла". Обаче не се замисляш за следното - щом те е ритнал , по тази логика ("всичко се връща,нищо не е случайно") той те наказва за някое твое минало деяние.
    За всичко си има причина, всичко е в следствие на нещо предшестващо го , както човек направи живота си така ще си го живее. Господ хич не ни се меси.

  8. #8

    Re: "Господ забавя, но не забравя" - Как смятате В

    Цитирай Първоначално написано от Sunny_stz

    Аз мисля че всичко се връща рано или късно на нечестния,този който е направил нещо лошо на някого,лъгал е , причинявал е насилие на някого не дай си боже!
    Направо ще ми стане навик да те куоутвам. Не се отказваш. Не става въпрос за това че ако направиш нещо, което ще го обобщим с думата "лошо", ще ти се върне.

    "Господ забавя, но не забравя"

    Всичко което правиш има ответна реакция. Лошо или не, то моделира света около тебе.
    Кой за какво си мисли...

  9. #9
    Аз не се отказвам ,ама и вие двамата не се спирате,явно ви е приятно за се заяждате виждам?Също така да поправяте като се мислите за по-умни от другите...,,най-обичам'' такива хора!Ще ви помоля да поправяте някой друг,ако има за какво разбира се!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Sunny_stz
    Spam, Spam, Spam... I love peanuts!..more spam
    Ее, къде отиде твоето "Свободното изразяване на мнение". Твоят мироглед не съвпада с моят и за това се стига до разногласие, което следва да бъде изгладено. Поне така предполагам(базисни познания по комуникация, обща култура ако искаш). Защо се обиждаш ако някой ти направи аргументация? Съвсем нормално е някой да не мисли като теб, до сега 1 път не ми обясни защо не съм прав в тоя което твърдя.

    П.С,:Сетих се. Ще си сложа една таблека "аз съм заяждащ се злобар, go away" и няма да имаме проблеми

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Wits
    Цитирай Първоначално написано от Sunny_stz
    Spam, Spam, Spam... I love peanuts!..more spam
    Ее, къде отиде твоето "Свободното изразяване на мнение". Твоят мироглед не съвпада с моят и за това се стига до разногласие, което следва да бъде изгладено. Поне така предполагам(базисни познания по комуникация, обща култура ако искаш). Защо се обиждаш ако някой ти направи аргументация? Съвсем нормално е някой да не мисли като теб, до сега 1 път не ми обясни защо не съм прав в тоя което твърдя.

    П.С,:Сетих се. Ще си сложа една таблека "аз съм заяждащ се злобар, go away" и няма да имаме проблеми
    Много жалко,че не съвпада....На никого не се обиждам,трудно е напознат да ме обиди по някакъв начин,може само леко да ме ядоса дразнещото му държание.Не знам за какво трябва да се аргументирам вече,защото почнахме да говорим безсмислици...Не съм казала нито че си прав,нито че не си,може би защото нищо конкретно не твърдиш,а само се заяждаш ,но като ти е забавно продължавай

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  12. #12
    Аз пък ще кажа като малко цп(дете) едно голямо Няма Пък на това което твърдиш или да започна и аз да говоря, че ти нищо не твърдиш. Искам да се аргументираш какво не ти допада в поста ми(освен че проявявам форма на заяждане, което не е нищо конкретно а само отбива номера) и да си защитиш собственото мнение(ако имаш такова). Thank you very much.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Wits
    Аз пък ще кажа като малко цп(дете) едно голямо Няма Пък на това което твърдиш или да започна и аз да говоря, че ти нищо не твърдиш. Искам да се аргументираш какво не ти допада в поста ми(освен че проявявам форма на заяждане, което не е нищо конкретно а само отбива номера) и да си защитиш собственото мнение(ако имаш такова). Thank you very much.
    Извинявай ти на колко години си и нямаш ли си друга работа,че само спамиш по форумите?Разбирам ,че си новак и трябва да натрупаш повече мнения,но може да пробваш и в други теми нали?Няма ли по-забавни неща от форума за вършене?Ами не ми харесва постоянното заяждане както вече разбра,също не ми харесва да ме поправят и да ми обясняват неща,които аз съм ги разбрала в течение на живота си(няма значение ,че ти ги разбираш по друг начин,аз казвам моят).Демек да ми се обясняват това какво е ,онова какво е -дървени философи не ми трябват!Сега разбра лиии????Айде отивай да си вършиш по-забавна работа,защото това наистина си е досадно..Аз мисля това да направя и да не спамя повече ,лека вечер!

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  14. #14
    Честито, ти си спечели приза най-интересното нещо в целия форум. Ако трябва да съм и точен най-твърдоглавото. Да започна с това че съжалявам - имам малко постове, необразован съм, няма да прокопсам в живота Шокира ме направо, сигурно съм ти под нивото, за да ми пишеш. Но щом така и така си губиш времето да четеш това, ще си позволя да те куоутна(пак,а, да и ще е без твое позволение, дано не се разсърдиш )

    "също не ми харесва да ме поправят и да ми обясняват неща,които аз съм ги разбрала в течение на живота си"

    Моля те О, велики, сподели тайните на живота, които си достигнала без нашето знание. Как се лекува рак, как да се преборим със зависимостта към нефта? Обещавам че ще ти пиша и името с главна буква(и няма да го използвам напразно), Sunny_Stz как звучи само.

  15. #15
    Супер фен Аватара на Linns
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Милано
    Мнения
    1 277
    Не вярвам, че Господ се занимава с нашите проблеми, тоест не мисля, че му дреме..
    Но съм напълно сигурна, че всичко се връща рано или късно..

  16. #16
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Ние сключихме сделка с пича, той не занимава мен-аз него
    Моля ?!

  17. #17

    Господ забавя, но не забравя

    Според мен Господ наистина забавя но не забравя защото независимо че нещо желано не ни се дава на време не означава че никога няма да ни се даде трябва да продължаваме да го искаме и все някога то ще ни се даде
    Нека не сме тъпаци а да изберем правилния път.Стоп на простотиите!!!

  18. #18
    Повече от фен Аватара на Kmet4e
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    357
    Нямам сила и нерви за да се впусна в спорове за каквото и да било така че ще кажа следното : Незнам дали е Господ или нещо друго наказва хората които грешат ,но знам че всичко се връща !
    Аз не съм различен а просто вие сте еднакви !
    Истинското момиче има достойнство,самочувствие,н о не е нагла..Тя е силна,но е мила..Има свой стил,свой вкус..Готина е ,но не е фукла.. Sexy e,но не е к*рва

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Kmet4e
    Нямам сила и нерви за да се впусна в спорове за каквото и да било така че ще кажа следното : Незнам дали е Господ или нещо друго наказва хората които грешат ,но знам че всичко се връща !
    Абсолютно! (y)

    Тайната на музиката е че тя започва там, където думите
    свършват.

  20. #20
    Ами аз съм на мнение ,че рано или късно всичко се връща. Може да отнеме време,но истината ще излезе наяве.

  21. #21
    Според мен от Господ зависи всичко. Той е велик и единствен. Само той може да дарява, да отнема, да наказва... Господ забавя, но НИКОГа не забравя! Абсолютно винаги се получава така. За всеи има възмездие и всеки рано или късно получава това, което заслужава... !

  22. #22
    В Бог не вярвам, не съм вярвал никога. Вярвам в това, че каквото си си надробил, това ще сърбаш.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  23. #23
    Голям фен Аватара на Grudi_SeXa
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    столично парче
    Мнения
    860
    Цитирай Първоначално написано от nadencety18
    Според мен от Господ зависи всичко. Той е велик и единствен. Само той може да дарява, да отнема, да наказва... Господ забавя, но НИКОГа не забравя! Абсолютно винаги се получава така. За всеи има възмездие и всеки рано или късно получава това, което заслужава... !
    Осъзнаваш ли колко много клишета събра в един пост? И аз съм вярващ, но ти ми звучиш като религиозно побъркан екземпляр.

    Клишето всичко се връща си е точно на място. Независимо дали от Господ, съдбата или просто случайно. Това разбира се не спира хората да продължават да грешат, такъв е живота.

  24. #24
    Има баланс ако го подхранваш с вяра.

  25. #25
    MнОго точно казано според мен....!!!
    Който се смее над белега,не познава какво е рана!Уилям Шекспир

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си