.

Виж резултатите на анкетата: Немски, Испански или Руски ?

Гласували
21. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Немски

    7 33,33%
  • Испански

    14 66,67%
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Немски, Испански или Руски ?

    Немски, Испански или Руски ?

  2. #2
    Аз лично бих избрала испански или немски.

  3. #3
    Зависи какво смяташ да правиш след като завършиш гимназия,ако искаш да учиш някъде в хубав университет и с този език, то избери немски,но от друга страна, испанският се говори повече и може един ден, зависи, да ти послужи пък в работата,примерно ако се занимаваш нещо с туризъм,международни отношения и т.н.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Tempest
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Дружба
    Мнения
    4 806
    ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския

  5. #5
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Казвам ти го като човек, който е учил и учи немски, учи испански и е учил руски - избери испански. Най-разпространен е от 3те и е много готин език. Звучи готино, благо, едно такова хубаво...няма падежи, 15 рода, 17 окончания и етц. Единственото гадно е в граматиката, но ще се справиш. Руският на мен ми беше лесен много на времето. Немският - ако не ти се занимава много, ама много сериозно, хич не се занимавай. Аз го учих 8 години. Сега пак...труден е.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Tempest
    ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския
    Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти...
    "How much worse can things get?" that's my motto...they always do get worse but I still use it... ^^

  7. #7
    Супер фен Аватара на iLovePussyJuice
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    2 168
    испански

  8. #8
    Голям фен Аватара на PurpleSand
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    891
    Определено испански.
    Незнам вече кой да мразя и кой да обичам.
    В кого да се вричам и приятел да наричам.

  9. #9
    Мега фен Аватара на elito0o0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Galapagar
    Мнения
    6 563
    Цитирай Първоначално написано от PurpleSand
    Определено испански.
    !!!!!!!!!
    Life's like a dick. It gets hard for no reason. :\

  10. #10
    Мега фен Аватара на Tempest
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Дружба
    Мнения
    4 806
    Цитирай Първоначално написано от krokkrok
    Цитирай Първоначално написано от Tempest
    ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския
    Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти...
    диалекти... звучи обидно, акценти - виж, по-добре... лично мнение... ами не, аз бъкел си нямах от английски като гледах картона... и това, че днешните деца ги мързи да седнат да понаучат малко... е отделен въпрос Английския е навсякъде около нас, остава да не е лесно да се научи, замисли се. Английския е един от най-лесните езици за научаване...

    п.с.: в кръга на шегата - дори малките англичанчета го знаят!

  11. #11
    Супер фен Аватара на xWandereRx
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Сатурн
    Мнения
    1 784
    испански

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от Tempest
    Цитирай Първоначално написано от krokkrok
    Цитирай Първоначално написано от Tempest
    ммм.... ако искаш да ти е по-лесно - заеми се с немския, там граматиката е малко по-приятна, само думите дето са гадни, ама... не може па да е лесно като английския
    Английският не е лесен език.Така ни се струва,защото го учим от малки с компютри,CartoonNetwork(не можах да не го спомена )...Иначе особено за писане е много труден,за това има всичките състезания за spelling на английски.Думите се чуват по съвсем друг начин...ок мисля,че това е всичко за английския и според мен испански(лесничък) или руски(близък до нашия).Лично аз не бих избрала руски,не защото е труден,а защото ми звучи много меко и грозно...като повечето български диалекти...
    диалекти... звучи обидно, акценти - виж, по-добре... лично мнение... ами не, аз бъкел си нямах от английски като гледах картона... и това, че днешните деца ги мързи да седнат да понаучат малко... е отделен въпрос Английския е навсякъде около нас, остава да не е лесно да се научи, замисли се. Английския е един от най-лесните езици за научаване...

    п.с.: в кръга на шегата - дори малките англичанчета го знаят!
    A/B/C на Английски е лесен, да... Но като почнеш да го учиш като хората става доста труден и гаден...

    По темата: зависи дали искаш да отбиеш номера, или наистина да научиш малко от някой език...

  13. #13
    Мега фен Аватара на Tempest
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Дружба
    Мнения
    4 806
    хванах се преди няколко години... не ми трябваше учител.. всичко, което го знам сега по английски, го дължа на общуването с чужденци, главно от Хамериката... да, ама и те английски говорят... ти да видиш! В даскало търкаляме едно и също всяка година, как да науча нещо?! Вече във вербална насока го докарвам даже и с британски акцент... (който харесвам) И не, интересно ми беше да го уча, интересно ми беше, защото исках...

    темата не е за английския обаче... как да е.. руския доколкото знам има много падежи, залози и такива глупости, които дори в българския на теория не ги знам... испанския ми харесва горе-долу, но не ми е страст, а немския от 5ти клас го "уча" и честно казано докато не стигнахме до миналото време всичко беше.. муцка! Ама то и като е лесно, все пак, не е интересно

  14. #14
    Повече от фен Аватара на s3nsual
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Монтана / Враца
    Мнения
    446
    Цитирай Първоначално написано от elito0o0o0
    Цитирай Първоначално написано от PurpleSand
    Определено испански.
    !!!!!!!!!
    Memento mei, memini tui!

  15. #15
    Аз бих избрала испанския, въпреки че и руският много ми харесва, но не е толкова разпространен колкото испанския. Немският е доста труден и не бих го избрала.

  16. #16
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Уча РЕ от 7 години..Лесен е,прилича на БЕ..Но не мисля,че е толкова разпространен,колкото Английския,Испанския,Немск ия или Френския..
    Според мен избери - испанския..Хем е лесен,хем се "забавляваш" докато го учиш..Не знам..Решението си е твое
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  17. #17
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Много ясно, че немски-труден е но се използва много

  18. #18
    Супер фен Аватара на ElinoOor
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    2 254
    руския точно е много разпространен смайли ^^ все пак империя са били едно време в половин Азия може да се оправиш на руски (предполагам де..)
    и трите езика са разпространени,но ако ще избираш нещо което се търси сега - немски
    но не е сигурно дали след 20 години няма да ти трябва испански примерно (:
    Kaname senpai <3
    Kpop & Kdrama![Jrock,J-pop,Cpop,Mandopop,Cantopop] <3
    Цитирай Първоначално написано от FapFapINC
    Обичам Елинор :с

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си