.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 119
  1. #1

    шофирането удоволствие или необходимост в ежедневието

    Направих тази тема защото мисля че ще има повече мнения и все пак искам да споделят хора които шофират.Въпросът ми е доставя ли ви удоволствие шофирането.Ако -да и защо.Обичате ли високите скорости?Намирате ли шофирането за нещо, което удовлетворява или просто използвате кола за да се предвижите от точка А до точка Б.

  2. #2
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Колата на първо място за мен е за да се придвижа от А до Б. Предполагам, че е и удоволствие, зада гърба си имам само около 500км, но нямам търпение да взема книжка.

  3. #3
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Притежавам вече 5-та кола, а съм шофьор от 1993 г. За мен в момента колата е нещо без което не мога, но в София движението много ме изнервя. Обичам извънградското, но не магистрално шофиране, а най-голямо удоволствие ми доставя планинското. Мразя високите скорости, пътувам бавно и с кеф, с умерено темпо.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Kmet4e
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    357
    Така.. Значи аз съчетавам полезното с приятното така да се каже пътувам от точка а до точка Б с кеф ! Обичам да шофирам въпреки че Не винаги шофирам личният си автомобил ! Шофирам предимно със скорост съответстваща с ограниченията дори и на места по-малка заради дупките ! Щадя си автомобила защото знам че подръжката му не е много евтино занимание. Понякога безцелно си се возя за да си доставям кеф .
    Аз не съм различен а просто вие сте еднакви !
    Истинското момиче има достойнство,самочувствие,н о не е нагла..Тя е силна,но е мила..Има свой стил,свой вкус..Готина е ,но не е фукла.. Sexy e,но не е к*рва

  5. #5
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    По - скоро необходимост.
    n00bs

  6. #6
    Нямам кола,но смятам,че в днешните време е необходимо човек да има кола,защото ежедневието е доста наторваващо особено за семействата пък и пк и по-бързо се предвижа човек макар ,че подръжката на една кола е скъпа и понякога колите пречет наистина на хората с това неправилно паркирана но каквоо да се направи не може само да има предимства.

  7. #7

    удоволствие

    удоволствие
    Milica Unikalen
    koito iska da pi6e ls

  8. #8
    Абе я да карате некоя жигула на 300 000 киломера ще видите едно удоволствие

  9. #9
    Голям фен Аватара на Grudi_SeXa
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    столично парче
    Мнения
    860
    Необходимост. Щом вече и доста от обявите за работа се определят от това дали си шофьор.

  10. #10
    Lestat357
    Guest
    Отпуска ме. Включително и градското в София. Късно вечер е по-приятно, но пък тогава опасностите са други. Обичам да шофирам, трафика не ме е отказал дотук. Особено се дразня на някакви мацки (и пичОве), които не си знаят габаритите на возилата и поради това понякога се налага да ги чакам, чаакам, чааакам..

    Не ме радва да карам бързо с дизел съм(турбо, но пък стар) и няма смисъл да я мъча. Обичам високите скорости, но при тия пътища няма къде. Уонабитата с 10+ годишните беемвенца с малки изключения са ми доста смешни. Също и с Astra GSI или Golf. Даже си крият дюзите на газовите повечето, смех. Бангии, които предимно вдигат шум. Нещо като стар рокерски мотор. Ако имах пари за прилична спортна кола бих си я взел като втора и бих я карал по определени маршрути. Всичко останало за мен е компромис.

    Книжка взима всеки, не е голямата работа. Изискват ти го, само ако ще шофираш нещо-си, което пък не е за препоръчване, ако си с малък стаж. Хубаво е да се научиш докато си по-млад, разбира се. В момента май цените са безумни. Отделно, че задължителните годишни такси по един автомобил не са никак малки и не е рентабилно да поддържаш такъв, ако не ти е необходим.

    Ето нещо възбуждащо и по темата:

    http://www.youtube.com/watch?v=GMc2RdFuOxI .

    p.s.: За другите градове не знам как стоят нещата, но в София рядко е необходимост шофирането. Ако учиш или работиш на по-централно място, даже е малоумно да се придвижваш с колата всеки ден. Правят го предимно провинциалисти и тъпанари, утежняващи излишно трафика. Такива са ми наблюденията.

    Цитирай Първоначално написано от Unabomber
    Абе я да карате некоя жигула на 300 000 киломера ще видите едно удоволствие
    Ако е изправна, все тая. Трябва ми единствено добро радио (ще си го пренеса) и климатик. Последното не е задължително, ако няма да се кара ежедневно лятото. Може би и автоматични прозорци за удобство. Сигурно мога да си ги монтирам и сам. Ако не е изправна, даже и S600 да е (бая такива се навъдиха по улиците гледам, както и по-предната седмица), все ще е зле. Да не мислиш, че писалите дотук се возят все в нови и хубави коли?! Погледни малко автопарка ни какъв е.;] Едно време баба ти все по Шевролети са я возили.p

  11. #11
    Много по-голям процент нямат чак ежедневна необходимост от кола.

  12. #12
    Супер фен Аватара на BiGBaDWolF
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    Зелен Свят!
    Мнения
    1 612
    По много и от двете ..

  13. #13
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Да си шофьор и да притежавал личен автомобил в днешни дни определено е удобство , но за някои хора , вкл. и мен за момента не е жизненоважна необходимост. Зависи от стандарта на живот на човек , работата , задълженията и финансовите му възможности.
    Не съм шофьор , но не мога да си представя колата като нещо различно от средство за придвижване от т.А до т.Б поради това евентуално при мен би била използвана само за тази цел.

  14. #14
    Аватара на postmortem
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    46
    Определено удоволствие. Особено градско вечер, хладно, празно, свалиш прозореца пуснеш си музика, кеф

    Скоро ми се наложи да отида с автобуса на работа - е няма такова чакане, кандилкане, дундуркане, все едно ми мина половината ден докато стигна, определено съм отвикнал

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    3а мен е и удоволствие,но сигурно , защото съм прекалено младa...после сигурно ще стане само необходимост в ежедневието ми.
    Иначе, не ..без кола немога.

  16. #16
    При мен зависи от случая - повечето пъти шофирам за удоволствие, пък когато се налага за да свърша някоя работа и необходимост.

    П.С. - Също така много си зависи от самия автомобил и усещането, което се изпитва зад волана.

  17. #17
    Аз шофирам с удоволствие,за да свърша необходимите неща...

  18. #18
    До колегата който писа че астра гси е смешна кола: Колега не всички са смешни всичко зависи и от шофиора, баща ми има гси и не се прави на някой състезател или нещо такова, взе си я за втора кола и му върши перфектна работа

  19. #19
    Lestat357
    Guest

    колегата, който..

    Цитирай Първоначално написано от Lestat357
    ..Уонабитата с 10+ годишните беемвенца с малки изключения са ми доста смешни. Също и с Astra GSI или Golf. Даже си крият дюзите на газовите повечето, смех. Бангии, които предимно вдигат шум. Нещо като стар рокерски мотор. Ако имах пари...
    Тази група шофьори имах предвид, никой конкретно. В Голф не съм сядал повече от 15 години поради лични съображения. В Астра са ме возили и то приятно. Доколкото може да вози приятно тази кола де.> Конкретно за F и G става въпрос. Vectra B е тясна отзад, ако отпред седят хора с ръст над 175 (и рядко има заден подлакътник, преден при най-луксозните модификации?!), какво остава за първата Астра. По-добре е от Кадет, да, но конкуренцията от онова време я слага в малкия си джоб по вътрешно пространство. И не само.

    Astra GSI със стандартния си четирицилиндров двигател, 1.8 16V 125к.с. не бих казал, че има нещо спортно в нея. Най-често ги виждам в такъв вид аз: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...613&f1=details . Но колата е евтина, поддръжката й също. Каквато и кола да караш из дупките ни, рано или късно ще ти се наложи да я правиш, така че е някакъв разумен компромис може би, за човек, който навърта над 30 000км годишно, а средствата му са ограничени. Аз не съм от тези хора засега. Адреналин обаче - трудно. За същите пари бих взел CR-X, подлежи на хубав тунинг, много по-директно управление и тежи с близо 300кг по-малко. Сещам се на прима-виста и за още поне два по-удачни примера. Нищо против Астрите нямам, нито коя да е друга кола с много малки изключения. Първо поколение са морално остарели и не разполагат с елементарни системи за безопасност, това важи за най-първите обаче или за стандартните варианти. GSI съм виждал с ръчни прозорци, недобре уплътнен люк и много ръжда по подкалниците, иначе са по-прилично оборудвани по принцип. Кола като кола. Още нещо абсурдно при нея обаче, което е така и при Vectra B (до 2002) - не се сгъват страничните огледала?! Поради това из центъра на София има доста стари опели с липсващи или ръчно лепени с изолирбанд такива.

    Още един възбуждащ линк прилагам: http://vimeo.com/10063718 . Не е от 450SL 6.9 звука, но пък е заснето от такава. ABS, въздушни възглавници, климатик и т.н. още в онези времена, да не говорим колко комфортни са пурите (сл. поколение, на предното не съм се качвал). С удоволствие бих карал такава и през 2010, хех, то кой ли не би?

  20. #20
    Мега фен Аватара на GD
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Варна морето сините вълни
    Мнения
    31 518
    Бих казал и двете, защото когато трябва да свършиш нещо и ти се налага да се качиш зад волана, освен че го правиш то ти носи и удоволствие с работата.

  21. #21
    Само удоволствие ми доставя ... мога цял ден да не слизам от колата ще е най-добре ...

  22. #22
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Враца - София
    Мнения
    329
    За 3 години стаж и 10 коли зад гърба ми смея да твърдя, че удоволствието ми просто изчезна...И друго, хваща ме страх... Уж съм добър шофьор, виждал съм живота си на лента не веднъж, нямам произшествия ( да чукна на дърво.. ) но последно време шофирането ме напряга изключително много..Избягвам, но вече идва момента с необходимостта...когато няма начин - просто няма начин..по-удобно и по-бързо е...Но в БГ такива шофьори има, че страх да те хване.. Преди мисълта ми като тръгвах беше "Йес..ще карам..." особено на дълъг път...сега е "Само да стигна жив!" Който е пътувал към морето тази година в пика знае за какво говоря
    TaKe OFf YoUr CloThES...RelAx oN YoUr bEd,ClOsE YoUr EyEs AnD OpEn YoUr LeGs As MuCh As You CaN..It'S TiMe FoR.....PAMPERS!
    http://textove.com/text.php?song=4775

  23. #23

    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    85
    Шофирането е не толкова необходимост и ежедневие колкото лукс а за лукс си заслужава да налееш пари в книжка и автомобил !

  24. #24
    Мега фен Аватара на kuklichka_bg
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    в мечтите ми
    Мнения
    5 039
    искам да попитам кога мога да почна да карам курсовете
    Когато нещо отмине, тогава усещаме колко хубаво е било.

  25. #25
    Аватара на neronthewolf
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    43
    Кукличке на 17 години и 9 месеца

    п.с. А иначе карам за удоволствие, просто ми доставя наслада... Като се качиш на колата забравяш за всичко, караш си по магистрала и се успокояваш Адреналин му е майката, бързи коли и мотори ... Това е )
    Невъзможно е само силна дума, използвана от слаби хора, намиращо за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, вместо да открият силата в себе си да го променят. Невъзможно не е факт. То е убеждение. Невъзможно не е твърдение. То е предизвикателство. Невъзможно е осъществимо. Невъзможно не временно. Невъзможно е нищо.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си