.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: Пиърсинги

  1. #1
    Повече от фен Аватара на RosaCalvaria
    Регистриран на
    Oct 2014
    Мнения
    341

    Пиърсинги

    Ааами, значи... Обмислям да си дупча хрущяла на ухото и пъпа близките няколко месеца, а се начетох на толкова неща в интернет, че не знам на кое да вярвам и на кое не
    Възможно ли е някой, който има пиърс на пъпа и/или съответно на хрущяла на ухото да ми каже как стоят нещата с промивките, зарастването и прочее? Ако трябва да оцените болката от дупченето и след това от 1 до 10, с колко бихте го направили? И най-вече - ако си продупча пъпа, ще мога ли да тренирам пълноценно поне след втората седмица? Знам, че за да зарастне дупката там се изискват от 6 до 12 месеца, но да
    А и също така, вероятно много глупав въпрос, но все пак... Пиърса на пъпа би ли създал някакъв проблем при забременяване/раждане след време, etc?

  2. #2
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    За хрущяла: Болката от самото пробиване не е голяма, особено ако човека си знае работата. След това зарастването е трудната част, обицата се закача в дрехи, коса...боли си, но не е непоносимо, по-скоро е тъпа болка. За колко време зараства си е индивидуално, но първата седмица е по-кофти периода, след това си отшумява малко по малко. Имала съм обица на хрущяла, която повече от година не искаше да зарастне напълно и все ме болеше, възпаляваше се...друга пък след седмица я бях забравила изобщо.
    За пъпа не мога да говоря от личен опит, аз също се интересувам за нова обица+тренировки. Мисля, че няма да има проблем, ако я почистваш добре веднага след тренировка и и залепяш лепенка по време на самата тренировка, за да може да не достига пот и друга мизерия.
    При забременяване корема, следователно и дупката, се разтягат и самата кожа изтънява и често отхвърля обицата. Вариантите са или да я свалиш, когато забременееш, или да си сложиш обица с по-дълго и огъваемо щифтче (от биопласт например). От здравословна гледна точка не би оказал влияние върху бременност и раждане.

  3. #3
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    И аз планирам да си правя на пъпа, така че ще следя ;п.
    Сори, че не съм по темата.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на RosaCalvaria
    Регистриран на
    Oct 2014
    Мнения
    341
    Мноого ти благодаря! ^^ Сега още повече се надъхах да се пробия
    Иначе не мисля, че като забременея след време ще си остана с обецата, но някъде бях чела, че пиърсинга би бил проблем при бременност, та започнах да си мисля всякакви работи...

  5. #5
    Повече от фен Аватара на RosaCalvaria
    Регистриран на
    Oct 2014
    Мнения
    341
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    И аз планирам да си правя на пъпа, така че ще следя ;п.
    Сори, че не съм по темата.
    Е, глупости, нали затова е създадена темичката.
    Дано да се появят и други желаещи, които да следят темата и по възможност да имат опит с обечките на пъпа

  6. #6
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    За хрущяла са ти казали, ще пиша за пъпа :

    Хващат ти месото с нещо като малка пресичка, докато посинее и после дупчат с голяма игла, като от абокат ( мен ме дупчиха преди 10г. така ). Неприятно е, защото е месо, ама представи си щом толкова хора имат този пиърсинг, значи не е болка за умиране.
    Поддръжката и хигиената в началото са критични, трябва да промиваш и мажеш с антибиотик месец-два поне, в началото редовно, 2-3 пъти дневно, после може и по-рядко.

    Но пък си струва, защото си е сладурски пиърсинг + под дрехите е + не се възприема вече като бунтарски или вулгарен.

    За тренировка - зависи какво тренираш предполагам, пък и сигурно в нета ще има информация.
    Но първата седмица ( ако можеш две ) да не се цапаш и напъваш много, е добре.
    При мен - направиха ми го и цяло лято се размятах по морето, целодневни разходки и къпане след седмица, нямах проблеми, но не знам как е със спорта.

    Бременност - не знам какво препоръчват медиците, но аз не бих носила обецата , докато съм бременна - чат-пат някои обеци ми се закачат по дрехите и се възпалява за седмица, което при бременност не знам до колко е нян нян + с рязтягането на корема - колкото по-голямо ти е коремчето, толкова повече се закача обецата, та, това се сещам засега.
    Последно редактирано от NomNomNom : 03-13-2015 на 15:51
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #7
    Повече от фен Аватара на RosaCalvaria
    Регистриран на
    Oct 2014
    Мнения
    341
    И на мен ми е много симпатичен пиърсинга там, именно и затова толкова искам да се продупча. *o*

    Тренировките не са някакви особени... Упражнения вкъщи + кардио (скачане на въже, бягане), а скоро обмислям да започна и Зумба. Няма да си давам много, много зор първите 2-3 седмици след дупченето, но след това проблем ли ще е да си правя коремните преси, примерно?

    И ооще един въпрос Обмислям да се продупча края на май/ началото на юни, а целия август месец съм си го планирала в България, като разбира се няма как да не отразя плажа... А на теб пиърсинга са ти го направили преди лятото и не е имало проблем с къпането в морето, нали, или? Ох, обърках се

    И последно, но не на последно място, мноого ти благодаря за разясненията!

  8. #8
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    По принцип е по-добре да се пробиеш пролетта, за да мине време преди море/жеги.

  9. #9
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Женският пиърсинг на пъпа, съчетава в себе си и функцията на закачалка за ароматизатор.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от RosaCalvaria Виж мнението
    Ааами, значи... Обмислям да си дупча хрущяла на ухото и пъпа близките няколко месеца, а се начетох на толкова неща в интернет, че не знам на кое да вярвам и на кое не garten of banban 3
    Възможно ли е някой, който има пиърс на пъпа и/или съответно на хрущяла на ухото да ми каже как стоят нещата с промивките, зарастването и прочее? Ако трябва да оцените болката от дупченето и след това от 1 до 10, с колко бихте го направили? И най-вече - ако си продупча пъпа, ще мога ли да тренирам пълноценно поне след втората седмица? Знам, че за да зарастне дупката там се изискват от 6 до 12 месеца, но да
    А и също така, вероятно много глупав въпрос, но все пак... Пиърса на пъпа би ли създал някакъв проблем при забременяване/раждане след време, etc?
    При пиърсинга на пъпа и хрущялото на ухото, процесът на зарастване обикновено отнема от няколко седмици до няколко месеца. Болката, която може да изпитате при процедурата, е субективна и може да варира от човек на човек. Някои хора смятат, че болката е на скалата от 1 до 10 около 4 или 5, докато други може да я оценят по-високо.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от RosaCalvaria Виж мнението
    Ааами, значи... Обмислям да си дупча хрущяла на ухото и пъпа близките няколко месеца, а се начетох на толкова неща в интернет, че не знам на кое да вярвам и на кое не
    Възможно ли е някой, който има пиърс на пъпа и/или съответно на хрущяла на ухото да ми каже как стоят нещата с промивките, зарастването и прочее? Ако трябва да оцените болката от дупченето и след това от 1 до 10, с колко бихте го направили? И най-вече - ако си продупча пъпа, ще мога ли да тренирам пълноценно поне след втората седмица? Знам, че за да зарастне дупката там се изискват от 6 до 12 месеца, но да
    А и също така, вероятно много глупав въпрос, но все пак... Пиърса на пъпа би ли създал някакъв проблем при забременяване/раждане след време, etc?
    Разбирам, че имате някои въпроси и съм радостен да ви помогна с информацията, която мога да ви предоставя. Важно е обаче да помните, че аз съм само член на този форум и не мога да замествам медицинска консултация или професионален съвет от пирсинг специалист или лекар. Препоръчвам ви да се консултирате с лицензиран пирсинг специалист или медицински професионалист, който може да ви предостави точна и персонализирана информация за вашето конкретно състояние и нужди.

    Относно вашите въпроси за пирсинга на пъпа и хрущяла на ухото, ето някои общи сведения, които може да бъдат полезни:

    1. Промивки и грижа: След дупченето е важно да поддържате чистота на засегнатите области и да спазвате указанията на пирсинг специалиста за грижа. Промиването със солена вода или специален разтвор за пирсинг може да помогне за предотвратяване на инфекции и поощряване на зарастването.

    2. Зарастване: Времето, необходимо за зарастване, може да варира от човек на човек и от място на място. За пъпа обикновено се изискват между 6 и 12 месеца, а за хрущялото на ухото - около 2 до 4 месеца или повече. Важно е да бъдете търпеливи и да спазвате препоръките за грижа на специалиста.

    3. Болка: Оценката на болката при пирсинг може да варира от човек на човек. Някои хора могат да почувстват лека дискомфорт или дразнение по време на самото дупчене, докато други може да изпитат по-силна болка. Трудно е да се даде конкретна оценка на болката, тъй като тя може да бъде субективна и зависи от индивидуални фактори.

    4. Трениране след пирсинг: След д

    упченето, е важно да дадете време на тялото си да се заздрави. Възстановяването може да отнеме известно време и трябва да бъдете внимателни, когато се тренирате или изпълнявате физически активности. Пирсингът трябва да се предпазва от травмиране, теглене или въртене през първите седмици или месеци, за да се избегнат компликации и забавяне на зарастването.

    5. Въздействие върху бременността и раждането: Пирсингът на пъпа обикновено не създава проблеми по време на бременността или раждането, ако е здрав и зараснал коректно. Въпреки това, е важно да се консултирате с вашето акушерско-гинекологично относно това, как да поддържате хигиената и дали е необходимо да премахнете пирсинга по време на бременността или преди раждането.

    Нека отново подчертая, че това са общи насоки и информация и винаги е препоръчително да се консултирате с пирсинг специалист или медицински професионалист, за да получите точни и персонализирани съвети. Те могат да ви помогнат да разберете по-добре как да се грижите за пирсинга и да отговорят на всички ваши специфични въпроси и притеснения.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си