.
Затворена тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 77
  1. #1
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805

    На горещия стол е Nakadah

    айде ти си

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Спомена, че си студент- къде следваш и какво?
    Какъв мечтаеше да станеш като дете?
    Какво дете беше?
    Запазил ли си детското в себе си?
    Защо се ориентира точно към бизнеса с автомобили?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Спомена, че си студент- къде следваш и какво? UofC St.George Campus Finance/Economics(Bachelor of Commerce)
    Какъв мечтаеше да станеш като дете? Исках да стана бизнесмен
    Какво дете беше? - Слушах родителите си, но и много бели съм правил
    Запазил ли си детското в себе си? - Не, или поне аз така не мисля...
    Защо се ориентира точно към бизнеса с автомобили?Като бях по малък вуичо ми внасяше коли от Германия и аз много обичах да ходя при него и да гледам какво прави, винаги съм харесвал автомобилите и може би защото имам възможност да ги намирам по на тънкана и да припечелвам някой лев... ПС: Преди да почна това бях продаваш в Authorized Audi Dealer, но...

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от Guttersnipe
    Привет,

    в друга тема спомена, че поправяш ударени коли и ги продаваш наново, затова имам няколко въпроса:

    1. Споменаваш ли на клиентите, че колата е била удряна?

    Хората тука са много не информирани на тази тема... Всички са им надути главите че трябва да вземат CarFax, но това е частна фирма която няма от къде да си вземе информацията и само лъже... Като цяло хората не обичат колата им да е била удряна или по точно да носи Rebuilt Title.. Не знам дали в България има такова нещо и ми е трудно да го обесня но ще се опитам. Title е 1 вид състоянието на колата: Salvage - била в инцидент и може да се оправи(Доста често дори вандализирани коли носят тази титла), Rebuilt - кола която е била Salvage и е била оправена, Active - кола която не е била блъскана(Но и тука има исключение и то точно че ако не си плащал пълна застраховка и се удариш то колата ти не бива платена от застрахователната компания, а като не е планета титлата си седи Active... Само застрахователната компания има право да променя титлата и то само когато е купила колата), N/R - това са коли който не могат да бъдят оправени, или по точно не могат да бъдат регистрирани в Северна Америка повече... Доста често се срещат коли който са били наводнени и нямат дори драскотинка по тях... Такива коли биват купувани от Араби и/или балканци и ги изнасят за техните страни...

    И след това есе на кратко, аз не мога да не им кажа че колата не е била ударена, поради простата причина че титлата го казва, а по закон нямам право да крия тази информация... Но винаги си има и вратички...

    Ако съм купил кола която е била Active и я оправя не им казвам защото няма как да ме хванат

    2. Печели ли се добре от този тип бизнес и в конкретната икономическа ситуация купуват ли се коли въобще?

    Зависи... В последно време има доста кретени които си мислят че ще купят някоя кола, ще я учукат, и ще я продадът... но истината е далече по сложна... Както казах те не са информирани достатъчно на тази тема и доста често тези хора се парат по веднъж или 2пъти, но има прекалено много риба...

    Тука еснафщината е пълна и примерно те предпочитат да карат Honda от 95 от колкото Suzuki 2010... За тях Honda e но.1 и не можеш да ги обедиш в обратното.... Много търсени коли са Nissan 350Z/Infinity G35 Coupe, Тези коли са търсени от студенти които имат определена сума в джоба и не могат да имат претенциите дали да е удряна или не, точно от такива хора аз правя пари.. И точно такива коли се опитвам да взимам...

    Друг род коли които се търсят от млади хора е Mazda 3/Speed3, Acura RSX Type-R Toyota Celica, Mits Eclipse, Mits Lancer.... Те са сравнително по-евтини, но по-лесно се намират...

    И все пак за да ти отговора малко по-точно.. Парите ми стигат за да си плащам сметките + Университета...

    3. Коя е най-скъпата/луксозната кола, която е минавала през ръцете ти за продажба? Тука не се гледат немските коли толкова колкото Японските... Тука S63 AMG не го признават, но пък Honda Accord е върха... Парадокс няма какво да казвам... Но през ръцете ми са минали доста 350Z които са били на не повече от 2 години... Няколко G35 Coupe които също са били на няколко години Porsche 911 5 годишно, BMW 335I 3 месечно... Audi S4 2 годишно, Infinity G37Sx 2010

    Като цяло няма смисъл в скъпите коли, защото ако гледаш за скъпа кола, то ти ги имаш парите и отиваш в Dealer

  5. #5
    На колко години си?

    Трудно ли се реши да заминеш оттука?

    Бързо ли си намери приятели там?

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от earthquaker
    На колко години си?



    Трудно ли се реши да заминеш оттука?

    Когато съм бил на 8 месеца съм заминал да живея в Германия с наще и след 7-8 години живот там се върнахме в България... Нямаше и няколко години преди да заминеме за Северна Америка...

    Или казано просто: никога не ми се е налагало да мисля на тази тема...

    Бързо ли си намери приятели там?

    Винаги съм имал много, ама много познати, хора с които съм излизал и хора които са ми правили услуги както и аз на тях много пъти, но не смятам че някога съм имал истински приятел/и...

  7. #7
    интересено справяш се перфектно с езика



    Никът ти какво означава?

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Пиша малко(доста) неграмотно, но благодаря

    Имаше 1 филм Stargate където има порта която прави черни дупки и пътува през пространстово за да се стигне до друга планета... Елемента(Материала) от който е направен се казва Naquadah, Но не ме кефеше как се пише, та реших да го променя

  9. #9
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Обичаш ли България ?
    говориш ли добре български?
    някой ден би ли се върнал тук? ( до колкото разбрах сега си в Америка, нали ?)



    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    Обичаш ли България ?

    Аз го говора, и смятам че е прекраснен език...

    говориш ли добре български?

    Аз само на БГ говоря с наще... И даже с другите Българи(Ако те говорят БГ де...)

    някой ден би ли се върнал тук? ( до колкото разбрах сега си в Америка, нали ?)

    На почивка? Ми всяка година планувам за другата... ма все нещо става...

    Да живея? Абсурд... Смятам че Българския народ е комплексиран и злобен, и аз не искам да живея в такава среда...

    В моента съм в Toronto,ON -> Canada

  11. #11
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    как се справяш с негрите
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  12. #12
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    а не смяташ ли , че ако ние младото поколение бягаме в други страни , рискуваме прогнозите да се сбъднат и българската нация да изчезне?
    никога ли не си изпитвал носталгия?
    в кой град си роден в българия

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от tuzaro
    как се справяш с негрите
    Има 2 вида негри... 3 де...

    1-ния са дошли като роби и се правят на гангста и на гъзета, но живеят в мизерия... С тях не се занимавам,

    2-рия са дошли като роби, но в течение на обстоятелствата са се изучили и смятам че са доста добри хора... Те са от типа или си му приятел или не те познава... Няма да те предаде...

    3-тия Имигранти дошли на скоро... И при тях се делят на 2...


    Проблема не са негрите, проблема са ИНДИИЦИТЕ!!! Те са мързеливи и завистливи... Живеят на помощи, и парите идват от моите данъци....

  14. #14
    Голям фен Аватара на Ankh
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    605
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    в кой град си роден в българия
    Браво! България с малка буква...

  15. #15
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    еее моя грешка ..
    БЪЛГАРИЯ
    доволен ли си?
    голям патриот ша дойдеш

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от POLLINA
    а не смяташ ли , че ако ние младото поколение бягаме в други страни , рискуваме прогнозите да се сбъднат и българската нация да изчезне?

    Познавам много Българи, някои живеещи от много време като мене тука, някои дошли на скоро или други със студентска виза... Не смятам че искам да ги коментирам... Просто в тяхната глава се върти "Мама ти дееба, как ти ще караш тази кола, а аз няма?"

    На България не и трябва некви си тъпачета дето нямат мозък за 5 стинки и голем прас че са учили и са в България...

    Аз виждам нещата по-друг начин:

    Според мене на нас ни трябват точно хора учили по света.. Хора които са видяли и мизерия и богатство, хора които имат глава на раменете си и не им дреме колко пари ще им предложиш като подкуп, искат да си свършат работата...

    Трябват ни такива политици, полицай, учители и лекари...

    Когато намериме точно тези хора и мат 2-3 поколения през тях, то тогава ние ще се оправиме... За сега просто е замазка на мизерията.. И жалката истина е че на Българина му харесва да живее така... Той не иска промяна и не може да си представи как ще живее по-друг начин...

    + Ние трябва да престанеме да казваме инвестиция на някакъв си скапан хотел... Ние имаме толкова много да предложиме, но нали държавните поръчки се поемат от приятели....


    никога ли не си изпитвал носталгия?

    Имам 2 къши в България, гадно ми е че са на маина си раина и никога не бих ги продал, но пък никога не бих се върнал да живея... Някой хора ме мислят за луд като им го кажа... Но всеки с преценката си...
    в кой град си роден в българия

    София

  17. #17
    Фен Аватара на Hercule
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    251
    Предполагам, говориш български, немски и английски.
    Други езици знаеш ли?

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Мога да псувам на сръбски
    Мога да псувам на турски

    Знам няколко изречения на Китайски(Мандарин)

  19. #19
    *освен комплекси и злоба, нещо друго прави ли ти впечатление относно българите? нещо хубаво, например?
    *от какво друго се интересуваш? (грозната дума "хоби", да речем)
    *с какво искаш да се занимаваш... докрая?
    *с какво си ценен за света?
    *смяташ ли, че можеш да бъдеш полезен с нещо за промяна статуквото в България? по какъв начин?
    *каза че няма да се върнеш, това настроение според теб отнася ли се за болшинството наши емигранти?
    *тогава колко по-противоречиво може да прозвучи твърдението ти, че на България и трябват хора на света(поетично парафразирам:Д), като последните добиват егоизъм в излишък и веднъж додрапали до короната, спира да им пука за корена?
    *децата ти американчета ли ще са?
    *защо влизаш точно в този форум?
    ...

  20. #20
    старата ти регистрация не беше ли Darkkiss? защо се държеше толкова негативно с всички и обиждаше? говориш за комплекси и злоба, а аз съм запомнил същото от теб.
    не се заяждам, просто питам

  21. #21
    Мега фен Аватара на SunSmile
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    5 537
    - Как се казваш?
    - снимка>
    - Имал ли си други регистрации?
    - Хоби?
    - Обвързан ли си? Влюбен ли си?
    - Playboy ли си?
    - Имаш/имал ли си прякори?
    - За какво харчиш най - много пари?
    - Как си представяш момичето/жената на живота си?
    - Представи си едно момиче с перфектните гърди и едно момиче с перфектното дупе. Останалото приемаме, че ти харесва, разликата е в гърдите и дупето. Кое ще ти хареса повече - момичето с перфектните гърди или с перфектното дупе?
    * перфектни -> точни каквито най - много харесваш
    Нея целуваш нали и
    нея лъжеш ти
    както мене лъжеш ти
    Щом дo мене той заспи
    знам, че искам да си ти
    трябва да реша ... трябва да реша...

  22. #22
    Верно ли nissan skyline е забранен в Америка

  23. #23
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Имаше едно време, в което се заяждаше с всеки потребител наред...напоследък не е така...какво те промени?

    Америка или Канада?
    Нещо липсва ли ти от България, освен слънчоглед и луканка? (за тези, които не знаят...в Америка специално да намериш семки за чоплене си е почти невъзможно)
    От политика вълнуваш ли се или ти е все тая?
    Чувствал ли си се дискриминиран, защото си емигрант?
    Какво те дразни най-много в Канада?
    Какво ти харесва най-много там?
    Какво правиш в свободното си време?
    Искаш да отидеш в...



  24. #24
    Какво би променил в България, за да я направиш подходящо място за живот, както за теб, така и за бъдещите ти деца?
    Има ли нещо положително в българите, което според теб да липсва при германците или американците?
    Препочиташ да бъдеш богат (материално), но непочтен или беден, но благроден?
    Зодия?

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от Guttersnipe
    Ох, мерси за отговора, но не отчетох факта, че си в чужбина, а ми беше интересно за българския пазар....


    В България не смятам че има бизнес за коли... Просто има 2 вида хора.. 1-ния краде на едро, другия на дребно... Тези които крадът на едро карат $100к + коли. Тези които крадът на дребно карат за по 2-3 хиледи... И за 2-та варианта няма пазар....

    Според теб немските коли дали са по-непопулярни сред младите, защото са признак за кастова принадлежност? Пример: лекарите карат Бенц, адвокати и брокери - БМВ и т.н.?

    Не смятам че някога Японското може да измести Немското... Но смятам че доста хора имат погрешна информация от филми като Fast and Furious...

    Според мене немските са по-популярни при младежите които мислят с главата си...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си