.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28
  1. #1

    Шампоан за мазна коса...

    Здравейте момичета... Напоследък косата ми много се омазнява... Незнам дали ще е само през пубертета или не.. Ама досега съм ползвала шампоани за мазна коса на: Клоран,Билка,Хума,Гарниер и ощее многооо други.И ефекта е един и същ: на първия ден е добре и на втория вечерта вече е много мазна. Най вече в корените а шампоаните за мазни корени и сухи краища не ми действат добре.. Моля ви дайте ми съвет какъв шампоан да използвам..Чудя се дали Dove за мазна коса е добър вариант.. ?

  2. #2
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    Моята коса е същата. Отвратителна работа - изглежда чиста само на следващия ден след измиването. А има хора, които по 3-4 дни им държи косата. Аз ако не я мия толкова време - не ми се мисли каква ще стане. Не съм пробвала много шампоани за мазна коса, защото освен мазна, тя е и боядисана. Пробвах на Гарниер с липата, но нямаше особен ефект. На Палмолив с цитруса - същият ефект.
    Може би шампоани от рода на Виши биха имали ефект, но не съм ползвала такива.
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  3. #3
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    На Елсев розовия шампоан.Мисля,че беше за нормална коса,но и моята е мазна и като се къпех с него ми издържаше косата около 3 дни чиста.

  4. #4
    Моята се омазнява на около 3-тия ден. Не знам пробвай да я миеш с вода и лимон в едно шише ги сипи и след като се изкъпеш изливай малко в корените. Някъде го бях чела това,ама не си спомням после дали се миеше
    Best Rappers of All Time:
    1.EMINƎM
    2.Slim shady
    3.Marshall Mathers
    4.That white boy from D12
    5.B-Rabbit

  5. #5
    Шампоана за мазна коса е едно от най- безсмислените неща..

  6. #6
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    моята коса е същата и да ви дам пример
    живея в Благоевград и си я мия през ден
    отидох на екскурзия във Велинград и си я измих в събота,след това не беше мазна до четвърък,но ми се стори че вече е време да я измия ии така ;д


    може би е от водата ; ]
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от titinkaa
    На Елсев розовия шампоан.Мисля,че беше за нормална коса,но и моята е мазна и като се къпех с него ми издържаше косата около 3 дни чиста.
    +1

  8. #8
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Моята е същата. И след като ми писна да давам луди пари за боклуци си я мия всеки ден и се чувствам супер!
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  9. #9
    Голям фен Аватара на Stellsy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    534
    На 3-тия ден вече е започнала да се омазнява в корените,.. къпя се през ден. Също така имам и пърхут. Ползвах на Wash&Go - против пърхут и мазна коса. Сега ползвам на Clear- за пърхут и мазна коса. Дано да ми помогне.
    `..Не съжелявам за хората от моето минало... Има причина да не са в моето бъдеще!!

  10. #10
    Супер фен Аватара на shell
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    София
    Мнения
    1 273
    Мацка,моята коса е същата и за съаление оправия няма или поне още не съм открила този чуден шампоан,който да ми помогне А като цяло от тея шампоани за мазна коса ми стана някаква гадна и ги спрях и си се мия с такива за суха дори или нормална,пак си я мия през ден,но поне е мека

  11. #11
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585

    Дълбоко почистващ шампоан за мазна коса Pure Resource 250 мл.
    Дълбоко почистващ шампоан за нормална до мазна коса, който възвръща естествената красота на косата. Подходящ и за коса, която често се стилизира с различни продукти. Съдържа витамин Е, който е естествен оксидант и агент против твърдата вода.Цена във фризьорски салон 20 лв. Произведено в Испания

    към 20 лв е някъде, не съм го ползвала, нямам този проблем , но мисля че е хубав..

  12. #12
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    По-добре не препоръчвайте нищо,ако не е от собствен опит и да имате такъв проблем(омазняване на 2-рия ден)
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  13. #13
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от LadyV
    По-добре не препоръчвайте нищо,ако не е от собствен опит и да имате такъв проблем(омазняване на 2-рия ден)
    на лореал ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ са много добри!

  14. #14
    Има един шампоан на Pure Addiction,на когото пише PURE ADDICTION SHAMPOO SAFFRON FORMULA.Води се за нормална коса и е с екстракт от шафран.Доста помагаше на мен,но не трябва да го ползваш много дълго време,защото не ти изсушава само косата ,но и скалпа,и започва да ти се бели лицето(защото шампоанът е "минавал" и през него).Това го знам от личен опит...

  15. #15
    anonymous708973
    Guest
    "Трестан" с коприва! Прави чудеса!

  16. #16
    Супер фен Аватара на LipSy
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    България
    Мнения
    2 134
    На мен ми помага GARNIE. Ако наистина вече нищо не ти помогне, отиди в някоя аптека и там питай за някакъв шампоан за мазна коса. Това омазняване би трябвало да е от пубертета.

  17. #17
    пробвай маската с тривитаминол
    - Навън е нощ, в леглото той и тя. Тя го целуна, той подскочи. Тя го щипна, той подскочи. Накрая той не изтърпя, удари я и тя умря! Ах…горката муха.

  18. #18
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Шампоанът който на мен ми помогна е розовият Елсев, с грейпфрут.
    По принцип, когато скъсиш интервала между измиванията след време косата се приспособява и пак започва прекомерното омазняване. Ако, да речем, по принцип я миеш на третия ден и почнеш да я миеш на втория, след време косата ти ще се приспособи и още на втората сутрин ще е мазна. Избери си някакъв приемлив интервал ( 3-4 дни) и си го спазвай, защото накрая може да ти се наложи да я миеш всеки ден.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  19. #19
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    http://www.aroma-bg.com/products/ind...rs_id=16&lg=bg
    Aз си взех Хербал и косата ми не се омазнява чак толкова бързо или може би защото не е такава жега сега.
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  20. #20
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    Абе то до някаква степен и жегата си оказва влияние.
    Главата се поти все пак
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  21. #21
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 040
    Aз сега ползвам хининов шампоан. Евтин и измива идеално!

  22. #22
    Голям фен Аватара на Callisto
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    956
    Със шампоани няма да се пребориш. Проблемът е скалпът на главата. Колкото по-често си миеш косата, толкова по-зле става. По скалпът трябва да има себум, който подхранва косата, изпълва я със живот и тн. Препоръчвам ти вечерта преди деня, в който ще си миеш косата да си направиш масаж на скалпа с бадемово масло на Икаров или със зехтин. Навремето си миех косата през 1 ден и беше редовно мазна. От както си правя масаж с бадемово масло или зехтин я мия 1 в седмицата. Косата ми е здрава, не цъфти, изпълнена е със живот, с блясък и не се омазнява. Иначето шампоан ползвам на Елсев за боядисана коса (шампоан, маска и балсам) и много добре се отразяват на косат ми.

  23. #23
    Голям фен Аватара на xxYOxx
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Rs
    Мнения
    542
    Зелената Shauma за мазна коса - аз я използвам два пъти седмично и нямам проблеми или търси шампоан с лимон за мазна коса.Също можеш да оптиаш някои маски за такъв тип коса.

  24. #24
    Супер фен Аватара на dqvolcheto9
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    1 412
    Незнам ,но не ползвай Зелената шаума с киви ужас все едно не си си къпала.

    -Аз лично бях доволна от розовия Елсев -http://3.bp.blogspot.com/_Cnhf_Z0bEuE/SGXcKTP6rbI/AAAAAAAAAXE/jo1iPSaR76s/s320/elseve_nutri_gloss_shampoan.jpg


    --И за да не правя нова тема – (10х на авторката предварително) препоръчайте ми някакъв наистина ефикасен шампоан против пърхот :
    Ползвала съм -Pantene,Clear,Head & Shoulders,Wash and Go и един медицински на Лавена –но го спряха от производство ,а най-добре ми действаше той.Mерси предварително
    ОБИЧАМ ТЕЕЕЕЕ <3

  25. #25
    аз съм използвала през живота си само няколко шампоана и ви препоръчвам Пантен, както и маската за мазна коса с него. Лично аз съм много доволна и касата ми е в много добър вид. Освен него като по малка ползвах Хед анд Шолдърс ментол, той също е за мазна коса . Измивам си косата на всеки 2 дена и използвам балсам с отмиване и понякога маска :P :P

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си