.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 85

Тема: Цигари

  1. #1

    Цигари

    Имам един въпрос,когато започнеш да пушиш,след колко време усещаш че ти се пуши,един вид пристрастяване ?

    ps:аз не пуша само се интересувам

  2. #2
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Става неусетно. Разбираш, че си пристрастен едва когато първата цигара, с която започнеш деня си ти се струва сякаш е направена от Бог. Не мога да ти кажа необходимото време, за да го усетиш, но просто за всекиго това си е индивидуално. Ако искаш малко по-конкретен отговор, да кажем 6 месеца са достатъчни. При активно пушене разбирасе. (Кутия на ден)

  3. #3
    Аватара на Viche
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Долината На Идиотщината
    Мнения
    606
    Дори и да не пушиш по кутия на ден наистина след около 5-6 месеца усещаш,че имаш нужда от това да изпушиш една цигара.Поне при мен беше така може би някой усещат пристрастяването по-късно,а други по-рано не знам..

  4. #4
    Супер фен Аватара на umri
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Студентски град
    Мнения
    2 914
    Не съм пушач и не мога да кажа, но преди като пиех в пиянските ми моменти съм пушил по кутия. След време ми се е приисквало да пуша по една, но съм си давал сметка, че е глупаво и не трябва и не съм посягал. Ако искаш да не се пристрастяваш, просто недей опъвай. От келешлък на млади години, цял живот ядове ще береш.
    Temet Nosce

    벨야카

  5. #5
    Има хора които си пушат по 1-2 цигари на седмица има и такива които (повечето) които не мога да не запалат веднага щом им мине идеята за цигара през главата. Иначе баш по темата - според мене се зарибяваш сериозно след 6-10 месеца.

  6. #6

    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Troqn
    Мнения
    9
    ами аз пуших около 6 месеца.Не се зарибих, но си дадох сметка,че няма смисъл да давам по 5 лв. на ден и ги отказах.

  7. #7
    1 година редовно пушене по около 1 кутия на ден

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Пуша от почти 3 години, сериозно.
    Пристрастих се още от 2-месец.
    Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от mincheto
    Пуша от почти 3 години, сериозно.
    Пристрастих се още от 2-месец.
    Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
    Пробвай да преминеш на т.н. електронна цигара!

  10. #10
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от mincheto
    Пуша от почти 3 години, сериозно.
    Пристрастих се още от 2-месец.
    Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
    Безотговорна майка. Милото дете. Цялото ще е пропито от никотин.

  11. #11
    Аватара на Slawi92
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Улицата
    Мнения
    1 778
    3 години серозно пристрастих се за 1-2 месеца по кутия и половина на ден ...
    Итал. Посланик: Да Бъдеш Алфист Това Е Религия

    Lancia Alfa Romeo Мотори

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от mincheto
    Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
    Само искам да ти припомня, че цигарения дим не отива 100% в белия дроб. Малко цитати специално за теб:
    Заблуда 1: Плацентата не пропуска цигарения дим
    Когато ти пушиш, твоето още неродено дете пуши заедно с теб. Не се заблуждавай, че плацентата може да го предпази от отровите, които попадат в тялото ти. Цигареният дим съдържа около 4000 съединения. Три от тях – никотин, кадмий и карбон моноксид драстично забавят растежа на бебето. „Благодарение“ на тях малкото създание не получава необходимия кислород и хранителни вещества, за да се развива нормално.
    Заблуда 3: Пасивното пушене не е вредно
    Ако бъдещия татко пуши около теб, това също вреди на развитието на плода. Щом си решила да опиташ да спреш цигарите, убеди и бъдещия татко да се включи в това начинание. Така ще избягвате и местата с пасивно пушене. Важно е да знаеш, че при бебета, излагани на вторичен цигарен дим, се увеличава рискът от инфекции на горните дихателни пътища, астма и бронхити след раждането.
    Заблуда 4: Не се заблуждавай, че пушенето в последните месеци е по-малко рисково. Дори когато всички органи и системи на плода са вече формирани, цигареният дим отново достига до него и му вреди. Остава рискът от забавено развитие на бебето, спонтанен аборт, преждевременно раждане, поднормено тегло на детето, както и проблеми с дихателните пътища след раждането.
    И нещо, което може да ти помогне:
    Стресът е по-опасен от цигарите
    Неминуемо опитът да спреш цигарите ще бъде съпроводен с малка или голяма доза стрес. Все пак има много по-безопасни начини да се справиш с напрежението. Срещай се по-често с приятелки, които не пушат. Така ще ти бъде по-лесно да не мислиш постоянно за тютюневият дим. Важно е да знаеш, че желанието да запалиш е по-слабо сутрин и по-силно вечер. Когато усетиш, че нещата излизат извън контрол, поеми бавно въздух няколко пъти, изпий чаша вода и излез на кратка разходка. Ще се убедиш сама, че след всеки следващ преодолян критичен момент, ще се чувстваш по-силна, по-самоуверена и горда със себе си. Имай предвид, че 3-5 минути са достатъчни, за да отмине желанието за цигара.
    И след като това, което искам да кажа е по темата, но може би малко по-важно от горния въпрос... ще споделя. Много зависи обстановката и хората, които са около теб. Когато си се събрал например на белотче с четирима приятели, които пушат... можеш да палиш и цигара след цигара с по 5-6 минути почивка. Ако си навън на планина... може би 4-5 цигари ще изпушиш максимум и няма да имаш толкова голяма нужда. Въпроса е много субективен.
    Клик ми (:

  13. #13
    Супер фен Аватара на BiGBaDWolF
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    Зелен Свят!
    Мнения
    1 612
    След около месец-два започнах да испитвам малка нужда..След около 5 месеца без цигарата нямаше живот за мен...Вече 5 година с цигара лягам с цигара ставам..Правя го защото ми харесва !

  14. #14
    Голям фен Аватара на dimi93
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    648
    Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!
    Аз съм човекът, който те отвращаваше! Аз съм човекът, който седеше самотен! Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден! Аз съм човекът, който се давеше в презрение! Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение!

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от dimi93
    Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!
    Никакъв шанс
    Клик ми (:

  16. #16
    Не знам аз още не съм пристрастен , пуша от 1 година , но видя ли някой с цигара до мен ,мн рядко издържам да не запаля и аз .

  17. #17
    Много е относително.Аз около 5 години бях независим пушач,когато ми беше кеф си пушех,когато не бях-не и така..Но от известно време се усетих,че съм зависима

  18. #18
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Пушила съм към месец с една единствена цел - да видя какво, аджеба, им намирате на тези димки.
    Първо пушех Мерили , жълто/розово, след това "привикнах" бързо на червено марлборо и синьо виктори (добре си ми бяха) и някакви дебели цигари ми свиваше един приятел с тютюн верджиния (не разбирам от цигари, по спомен говоря).
    Така де, писнаха ми след като се научих да правя перфектните кръгчета.
    Как , обяснете ми, как ви доставя удоволствие всяка нощ да се будите по 5 пъти от суха кашлица или пресъхнала уста. А и пушачите мляскат ужасно гадно на сън. Някои дори хъркат от това. Добре , че ми е невъзможно да спя по гръб и нямам сливици, инак и аз сигурно съм щела да хъркам.
    На всичкото отгоре от месец пушене - дробовете ми буквално се смазаха. Не можех да изкача едно върло. Е , организма си привикна, но на мен ми писна непрекъснато да мириша на цигари
    Омръзна ми ужасната миризма на дрехите и дъха.

    От психологическа гледна точка..
    Хора, не се ли отвращавате от себе си като виждате, че сте зависими от нещо толкова нисшо и нищожно като цигарите ? Те ви харчат парите. Те ви съсипват здравето. Те ви съсъпват нервите, или по-скоро липсата им след придобиването на зависимост. Не мислите ли, че е глупаво нещо толкова дребно нещо да ви контролира? Да сте му роби? Аз се отвращам от себе си понякога, когато емоциите ми са свързани с нужда за храна, с времето навън, с незначителни неща като цяло. Е, ако за вас цигарите са нещо значително - няма да ви съдя.
    Не знам, аз нямаше да мога да живея със себе си , ако имах такава зависимост.

  19. #19

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    BurgasS
    Мнения
    787
    Пуших 9 10 месеца и тогава усетих,че не мога без цигари.Сега пуша повече от 2 години

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от mincheto
    Пуша от почти 3 години, сериозно.
    Пристрастих се още от 2-месец.
    Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
    Не те ли гризе съвестта,че вредиш на детето бе ебахти и хората..

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    От психологическа гледна точка..
    Хора, не се ли отвращавате от себе си като виждате, че сте зависими от нещо толкова нисшо и нищожно като цигарите ? Те ви харчат парите. Те ви съсипват здравето. Те ви съсъпват нервите, или по-скоро липсата им след придобиването на зависимост. Не мислите ли, че е глупаво нещо толкова дребно нещо да ви контролира? Да сте му роби? Аз се отвращам от себе си понякога, когато емоциите ми са свързани с нужда за храна, с времето навън, с незначителни неща като цяло. Е, ако за вас цигарите са нещо значително - няма да ви съдя.
    Не знам, аз нямаше да мога да живея със себе си , ако имах такава зависимост.
    Замислих се...
    Пуша от 3 - 4 месеца. Започнах, както се вижда, на напълно съзнателна възраст и много пъти се запитах защо го правя? Особено на фона на начина, по който започнах - вървя си по улицата и просто се запитах "Какво, ако си купя кутия цигари?".
    Не се чувствам роб, обаче. Всичко си има причина, а като става дума за хора, всичко е до потребности. Докато тези "нисши" нещица ми дават повече, отколкото ми взимат, ще ги пуша.

  22. #22
    Супер фен Аватара на StolenBliss
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    ImaginaryWorld.com
    Мнения
    1 565
    Докато си викаш 'абе аз няма да пуша повече само тва и край' и после без да се осъзнаеш копуваш друга кутия и хопаляяя ....
    Logic is a systematic method of coming to the wrong conclusion with confidence.

  23. #23
    Супер фен Аватара на Shia
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 665
    Аз не пуша и мога спокойно да си кажа,че ако си достатъчно силен волеви компанията ти не може да ти навреди.
    Освен,ако не се страхуваш,че ще те изритат,защото не се вписваш във "време е за цигарка".Ако ти е такъв страхът,пристрастяването трае от 1-2месеца.
    Сядала съм в компания с 8пушачи и не са обръщали внимание,че аз не пуша и не ми е минавало през ума да го направя.
    Не могат да ме накарат насила.

  24. #24
    Супер фен Аватара на Di
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 689
    1-2 месеца
    не се изказвай неподготвен,прасе

  25. #25
    По-скоро е индивидуално, може и да не се пристрастиш, зависи от нагласата.
    За първи път запалих цигара преди 3-4 години, като оттогава съм имала паузи, в които не пуша месеци наред.
    Raised to be stupid,
    taught to be nothing at all.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си