.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Tübingen Germania
    Мнения
    117

    Книгите от времето на родителите ни и тези днес

    Здравейте абе исках само да ви попитам нещо. Мислите ли ,че след време когато вие си имате деца и те поотрснат малко ще ги питате ли както сега питат нашите родители ти винету прочела ли си, а под игото иии какви силни книги аа сега само простотии.Мислите ли, че нещата ще се завъртят така, че вие да питате челили сте Здрач или Дневниците на вампира.




    и още един въпрос Коя ви е любимата книга от в момента модерните сред тинейджърите. Аз лично казвам, че паднали ангели на Лорън Кейт ме грабнаха ии вечна и синя луна на Алисън Ноел

  2. #2
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413

    Re: Книгите от времето на родителите ни и тези днес

    Цитирай Първоначално написано от missTwlight0208
    Мислите ли, че нещата ще се завъртят така, че вие да питате челили сте Здрач или Дневниците на вампира.

    а не ти къртиш мивки,плочки,кухни
    да ми сравнява тя Под Игото със оня здрач
    Ама чуваш ли се какви ги говориш(пишеш).Под Игото е велика книга с цел,със смисъл,а здрач(да,не го пиша с голяма буква) е жалък опит на некъдърна писателка.Ако не беше филма със така "невероятния" Робърт,книгата все още никой нямаше да я знае.Блудкава историйка с "мистични същества".Чакай ти някой да казва 'Ти прочела ли си смислени книги като Здрач" А не,нямам сили да продължа,просто ме заболя корема да се смея
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

  3. #3

    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Tübingen Germania
    Мнения
    117
    Всеки си има лично мнение!!! Както сме наясно в доста от класациите челните места заема книгата Здрач! Не става въпрос само за нея, а за всички популярни сред тинейджерите книги сега. Под игото си е книга, която всеки българин трябва да прочете тук наистина няма място за сравнение

  4. #4
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Казва се бестселър.И това не гарантира,че книгата е добра.Просто е комерсиална,заради филма.Както казах и горе - ако не беше филма със "адски секси актьорите" нямаше да е толкова популярна.Книгите са някъде от около 2005(?),а кажи ми защо станаха известни чак към 2008 А,от една страна като се замисля,радвам се че направиха филм и дечицата(да на 12-13 не си голяма мацка) почнаха да четат книги(дори и да нямат мн смисъл самите книги).Просто всички(попринцип,но разбира се има и изключения ) искат да са модерни,а то само за Здрач се говори и "О и аз много харесвам Здрач".Леле колко мудна книга,не знам как я издържах докрая.И тая писателката въобще,не се се справила с изграждането на героите -Бела,тийн дето все мърмори "Колко те обичам".Нито е изразила нейни интереси,по-добро описание на характера.Като цяло адски зле....Другите книги нямааа да ги прочета.Но искренно се надявам Стефани малко да се е усъвършенствала в края.
    Но всеки си има мнение,да.Но ти казвам,такива книги като Здрач,като станеш на 40, УВЕРЯВАМ ТЕ няма да кажеш на дете то ти "Чете ли Здрач". Казах - радвам се,че дори и такава книга помогна за популяризирането на четенето.Защото децата само компютър знаят
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

  5. #5
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Филма е напревен, понеже книгата е бестселър, не обратното

  6. #6
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Филма е напревен, понеже книгата е бестселър, не обратното
    Знам я колко е била популярна.Сигурно само 9% процента от българките са я знаели,преди филма.
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

  7. #7
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Цитирай Първоначално написано от winterfresh4o
    О , има книги , които трябва да се прочетат.Винету , Граф Монте Кристо , Тримата мускетари.
    Малкият Принц,Портретът на Дориан Грей,Под Игото....
    Феновете на фантастиката,пък ще кажат за Властелина на пръстените и Хобитът.Все пак те поставят началото на този жанр.
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Филма е напревен, понеже книгата е бестселър, не обратното
    +
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

  9. #9
    Книги като "Под игото" са оцелели десетилетия подред и все още са класика за времето си. Доката например тази "Здрач" след няколко години, дори няма да помнят хората за какво се разказваше. Такива книги са моментна мода и след това залязват без много шум.
    След години, нашите деца също ще четат "Под игото", "Немили-недраги" и т.н.
    Съмнява ме обаче да прочетат Здрач. По тяхно време сигурно ще излизат още много, много подобни безсмислени книги, които ще им харесват.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  10. #10
    Фен Аватара на Fr3eGiRl
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    274
    Ами да и аз харесвам Здрач наистина много , но не мисля, че само след няколко години хората ще я забравят .. И не си мислете, че само някви тийнове пищят и припадат по Едуард..!! Книгите и филмите са невероятни и не случайно са станали известни по цял свят. Ясно е, че винаги ще има хора, които ще дрънкат глупости без дори да са знаят за какво става въпрос. Не казвам, че след време Здрач ще бъде класика, но никой не може да каже и обратното, защото нищо не се знае. И последно..: Когато прочетете Здрач ще казвате дали е безсмислен!!
    And now that you`re gone,, I just wanna be with you .. And I can`t go on,, I just wanna be with you .. Don`t let me down .. Come to me now <33

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Fr3eGiRl
    Не казвам, че след време Здрач ще бъде класика, но никой не може да каже и обратното, защото нищо не се знае. И последно..: Когато прочетете Здрач ще казвате дали е безсмислен!!
    От поредицата аз съм чела всички книги. И да, определено няма нищо в тях, което си заслужава.
    Здрач не е първата, нито последната книга, която нашумява изведнъж, държи няколко години и после остава в края на тунела.
    Просто някои хора имат криви представи каква точно трябва да е една книга, че да се каже, че тя е КЛАСИКА.
    Погледни книгите от Световната класика и помисли, дали Здрач въобще може да се сравнява дори с една от тях.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  12. #12
    Фен Аватара на Fr3eGiRl
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    274
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    Цитирай Първоначално написано от Fr3eGiRl
    Не казвам, че след време Здрач ще бъде класика, но никой не може да каже и обратното, защото нищо не се знае. И последно..: Когато прочетете Здрач ще казвате дали е безсмислен!!
    От поредицата аз съм чела всички книги. И да, определено няма нищо в тях, което си заслужава.
    Здрач не е първата, нито последната книга, която нашумява изведнъж, държи няколко години и после остава в края на тунела.
    Просто някои хора имат криви представи каква точно трябва да е една книга, че да се каже, че тя е КЛАСИКА.
    Погледни книгите от Световната класика и помисли, дали Здрач въобще може да се сравнява дори с една от тях.

    Точно това казах .. казах, че НЕ може да се каже, че Здрач е класика .. не разбирам какъв е проблема.. а , че си прочела ккнигите браво това е случайност, защото повечето хора говорят без да са ги чели .. щом мислиш, че няма нищо в тях .. това си е твое мнение .. аз открих много в тях.. както и да е..
    And now that you`re gone,, I just wanna be with you .. And I can`t go on,, I just wanna be with you .. Don`t let me down .. Come to me now <33

  13. #13
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Fr3eGiRl,че някои хора говорят на изуст - говорят си.Но и ти правиш същото.
    Аз само първата книга прочетох(адва-едва,щях да заспа).Не смятам да чета и другите 3.Отпърво много се бях нахъсала,но като прочетох останах разочарована
    Не смятам да чета и другите.Не ми харесва как пише авторката.Скучни са ми.Тея 400-500 страници е можела да ги направи и на 200.
    Както и да...
    ...We stopped checking for monsters under our bed, because we realized they were inside us...

  14. #14
    Фен Аватара на Fr3eGiRl
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    274
    Цитирай Първоначално написано от December
    Fr3eGiRl,че някои хора говорят на изуст - говорят си.Но и ти правиш същото.
    Аз само първата книга прочетох(адва-едва,щях да заспа).Не смятам да чета и другите 3.Отпърво много се бях нахъсала,но като прочетох останах разочарована
    Не смятам да чета и другите.Не ми харесва как пише авторката.Скучни са ми.Тея 400-500 страници е можела да ги направи и на 200.
    Както и да...
    Е защо да говоря на изуст .. ? Всичко, което съм казала не го говоря ей така .. както казах ясно е , че на много хора не им харесва.. няма повече да споря.. Говорех за тези, които само плюят без да са ги чели книгите и не съм имала предвид конкретно някой ..
    And now that you`re gone,, I just wanna be with you .. And I can`t go on,, I just wanna be with you .. Don`t let me down .. Come to me now <33

  15. #15
    А ти какво откри в книгите ?
    Смисъл, нещо запомнящо се, което се среща едно на милион или..?
    Мисълта ми е, че в книги като тази по-малките ''откриват'' така да се каже, какво уж означавала истинската любов и такива работи. Давам пример с това, защото почти всики това са забелязали най-вече. А темата за любовта е разисквана в безброй много книги.. ама наистина безброй. Във всяка една книга е представян различен поглед върху нещата и човек може да открие много неща във всяка една от тях, но това не означава, че всички те са класики, нали?
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  16. #16
    Фен Аватара на Fr3eGiRl
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    274
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    А ти какво откри в книгите ?
    Смисъл, нещо запомнящо се, което се среща едно на милион или..?
    Мисълта ми е, че в книги като тази по-малките ''откриват'' така да се каже, какво уж означавала истинската любов и такива работи. Давам пример с това, защото почти всики това са забелязали най-вече. А темата за любовта е разисквана в безброй много книги.. ама наистина безброй. Във всяка една книга е представян различен поглед върху нещата и човек може да открие много неща във всяка една от тях, но това не означава, че всички те са класики, нали?
    Просто ми харесва гледната точна на авторката .. начина по който е написала историята .. начина по който разсъждава, как описва всяко едно нещо .. всичко ми харесва .. И за 3-ти път казвам: Знам че Здрач не може да се нарече класика ..
    And now that you`re gone,, I just wanna be with you .. And I can`t go on,, I just wanna be with you .. Don`t let me down .. Come to me now <33

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си