.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 45
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Читанка.инфо vs МВР

    Господата от МВР отново се разбили опасна престъпна група. Става дума за известният сайт читанка.инфо. От години на въпросния сайт са предоставяни за безплатно сваляне литературни произведения. Главатарят на бандата - Сървъра се е криел в помещение в печатница в София. При задържането си той не е оказал съпротива.
    Хвала на нашето МВР.
    Хвала и на разпространителите на новините. Те са отново обективни и безпристрастни.
    Препратки към няколко новинарски сайта съобщаващи за тежкия удар над организирана престъпност:
    http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/06/2...na_knijarnica/
    http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000102
    Особено съм доволен от вестник 24 часа:
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=521111

    Ето така нашето МВР се бори с престъпността в България. Предлагам на всеки член на НСБОП да се подари по един шлем със саламандър и написано 451°F!

    Предлагам също така докато се възстанови сайта и сървърите му се преместят в чужбина, или стане част от някои от големите световни онлайн-библиотеки (от медиите да проверят, каква е разликата между библиотека и книжарница) да подкрепите сайта и улесните достъпа до произведенията в него като си свалите статичната версия от тук:
    http://thepiratebay.org/torrent/5642424
    http://zamunda.net/details.php?id=225551
    Лично до сега не съм свалил нито едно произведения от там, но МВР просто плачат за това.
    Изявленията на опасните престпъници можете да прочетете тук:
    http://identi.ca/chitanka
    http://www.kaldata.com/forums/index....owtopic=157728

    По случай поредната успешна акция под наименованието "Четящите" от МВР си устроиха скромен празник с малко аутодафе.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s4_j4c7Bop0[/youtube]


    P.S.
    Междувременно са се появили опасни рецидивисти, които са възобновили престъпната дейност.
    http://chitanka.ebni.me/
    http://chitanka.gdbop.com/
    Grumpy old madman

  2. #2
    АХАХАХАХАХ колко са смотани Поклон, НСБОП само така ! Героите извършили тази героична дейност, достойна дори да се възпее, заслужават да бъдат наградени с ордени и медали за изключителни прояви.. браво, браво..
    Comatose
    I'll never wake up without an overdose of You
    I don't wanna live, I dont wanna breathe
    'Les I feel you next to me
    You take the pain I feel

  3. #3
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Да се готвят сладкарниците използващи вносен шоколад !
    А мъжа, на управителката, се е изказал доста в коментарите в сайта на 24 часа
    n00bs

  4. #4
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    "Вадиме ли го"
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  5. #5
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    "Според закона за авторското и сродните права, имаш право да възпроизвеждаш книги, ако не печелиш от това. С други думи, ако си копирам книга от теб и не ми поискаш пари за това, ГДБОП могат да ме хванат за ксерокса." Освен това читанка си я има - http://chitanka.gdbop.com/ . .
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  6. #6
    Канисе, да оставим иронията за момент.

    Какви са ти аргументите за създаването на тази тема?
    активизъм/превенция; писане; музика

  7. #7
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от semantics
    Канисе, да оставим иронията за момент.

    Какви са ти аргументите за създаването на тази тема?
    Популяризирането на читанка.инфо най-малкото.
    А защо не и желанието да накарам някого да си поразмърда мозъка, как действат държавните структури и чии интереси защитават.
    Grumpy old madman

  8. #8
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Ако беше автор и с това си изкарваше хляба надали щеше да си много доволен, че цялата ти работа е публикувана в интернет и всички има достъп до нея за без пари. За мен не е редно.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ^ авторските права са валидни до 70 години след смъртта на автора.
    в Читанка 'нови' автори не съм забелязала, по-скоро библиотечни, отдавна излезли от пазара.
    вече друг е въпросът, че българските издателства си умират да издават автори, чиито права са изтекли, дори без да поръчват нов превод, за да им излезе съвсем без пари. е, шанс.
    Канис добре е посочил основния проблем - разграничаването на книжарница от библиотека. Онлайн библиотека трябва да има, особено българска. (Ще ме разберат хора, които са изгубили години в издирването на даден текст.) От толкова 'кътане' накрая ще изчезнат доста книги, а в крайна сметка, словото е, което остава след всички ни.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Ако беше автор и с това си изкарваше хляба надали щеше да си много доволен, че цялата ти работа е публикувана в интернет и всички има достъп до нея за без пари. За мен не е редно.
    Всеки автор, които е поискал творчеството му да бъде свалено от сайта, му е оказвано съдействие и е сваляно. Някой автори така потънаха в неизвестност.
    Работата е там, че в сайта имаше на 99% творби с изтекли авторски права, както и собствени преводи (които са собственост на преводача, който ги е качил).
    Интересното е, че никой няма да тръгне да чете цял роман на ПЦ, но мнозина са започвали дадено произведение на ПЦ, а после са си купували книгата. Дори един доста нашумя автор така е станал известен. След слабото представяне на първата му книга "Алхимикът", той я качва безплатно по торентите и днес е прилично богат. Казва се Паулу Куелю.
    Grumpy old madman

  11. #11
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Знам кой е Паулу Куелю и знам, че е написал "Алхимикът".

    Моето лично разбиране е, че трябва да си подкрепяме българското и да си купуваме книгите. Не да ги търсим без пари из нета. А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.

    А, Канисе, в голяма грешка си, че хората не четат онлайн. Аз познавам разни индивиди, които са изчели цели романи от сорта на "Властелина на Пръстените" в .pdf формат. Да ти не би го направил, нито аз, но си има хора за всичко.

  12. #12
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    По тв новините казаха, че злодеите са сканирали книгите и са ги пускали за даунлоуд в сайта. Аз не съм останал с впечатлението, че в сайта се разпространяваха сканирани заглавия. Всичките книги, които съм чел от там, бяха изписани ръчно. За какво престъпление става въпрос? Т'ва са абсолютно смешни акции против невинни хора с цел да се симулира няква дейност от страна на МВР. Просто е жалко.

  13. #13
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Пазарът на книги е под всякаква критика в бг и то не защото има електронна библиотека.Тя е следствие.
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  14. #14
    Супер фен Аватара на iLovePussyJuice
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    2 168
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    ^Знам кой е Паулу Куелю и знам, че е написал "Алхимикът".

    Моето лично разбиране е, че трябва да си подкрепяме българското и да си купуваме книгите. Не да ги търсим без пари из нета. А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.

    А, Канисе, в голяма грешка си, че хората не четат онлайн. Аз познавам разни индивиди, които са изчели цели романи от сорта на "Властелина на Пръстените" в .pdf формат. Да ти не би го направил, нито аз, но си има хора за всичко.
    Ти ми купувай книги, аз ще ги чета...имаме ли сделка?

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.
    защо говориш наизуст?

  16. #16
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    ^Знам кой е Паулу Куелю и знам, че е написал "Алхимикът".

    Моето лично разбиране е, че трябва да си подкрепяме българското и да си купуваме книгите. Не да ги търсим без пари из нета. А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.

    А, Канисе, в голяма грешка си, че хората не четат онлайн. Аз познавам разни индивиди, които са изчели цели романи от сорта на "Властелина на Пръстените" в .pdf формат. Да ти не би го направил, нито аз, но си има хора за всичко.
    Само да те светна, че авторите получават супер мизерни хонорари, а книгите в България са на ужасно завишени цени, особено за покупателната способност на населението. Познавам хора, които четат онлайн, но това е защото просто нямат средствата да си купят книга.
    Авторкосто право важи до 60-70 години след смъртта на автора.
    Grumpy old madman

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.
    защо говориш наизуст?
    чак сега ли забелязваш ,че въпросният индивид отдавна е загубил способността си да мисли самостоятелно ? 1-2 поста да му прочетеш стигат за съответните заключения. Никога няма и да се осъзнае

  18. #18
    Мега фен Аватара на SunSmile
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    5 537
    Пуснаха Маргина и да не им е скучно се чудят кво да правят, за да създават впечатления, че много работят ....
    Нея целуваш нали и
    нея лъжеш ти
    както мене лъжеш ти
    Щом дo мене той заспи
    знам, че искам да си ти
    трябва да реша ... трябва да реша...

  19. #19
    Любимият ми сайт е това; толкова много и ценни неща има вътре. Повечето, които съм ползвал оттам отделно си ги имам в книжен вариант.

    Според мен това е и идеята. Книгите не са като музиката в пиратския й вариант - тегаво е да четеш труд от 800 страници на компютъра си. Неудобно е. Читанка по-скоро беше или да провериш набързо и да се запалиш по книгата от някаква общо впечатление, или да потърсиш нещо по по-бързия начин вместо да се ровичкаш из самата книга. Аз примерно така съм търсил цитати и някакви ключови моменти, вместо да търся из библиотеката, после из книгата и т.н.

    Акцията е безумно дебилна и поредно демонстриране на 'дейност', която всъщност е бездействие. За мен читанка вместо да пречи на авторите им прави стабилен ПР, поне в мое лице има такъв ефект; а и в лицето на мои познати. Миръри на един сайт се правят лесно - затварянето на читанка по публичен начин прави супер лесно мирърването на 2, 3, 4 сайта със същото съдържание, което и става.

    Изкупителни жертви по глупав начин. Самите издателства са замесени в непомалки глупости (случаят с Маркес, ениуан?), така че това е просто показност за медиите, които да си пълнят тиражите с поредния 'скандал'.

  20. #20
    Абсолютно против акцията. Но съм много щастлива, защото в момента базата на Читанка.инфо е доста теглен торент.. И очакваното се случи. Библиотеката е въстановена. Всъщност нищо от нещата, които екипът прави за сайта, НЕ Е незаконно!!

  21. #21

  22. #22
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.
    защо говориш наизуст?
    Колко ги обичам такива заяжданици...Не знам кой говори наизуст, но май не съм аз:
    Чл. 32. (1) След смъртта на автора авторското право преминава върху неговите наследници по завещание и по закон съгласно Закона за наследството.

    (2) Авторското право се наследява до изтичане на срока на времетраенето му.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    А и това, че автор е умрял не значи, че никой няма права над творбите. Според закона за авторското право, правата се прехвърлят на наследниците на автора.
    защо говориш наизуст?
    Колко ги обичам такива заяжданици...Не знам кой говори наизуст, но май не съм аз:
    Чл. 32. (1) След смъртта на автора авторското право преминава върху неговите наследници по завещание и по закон съгласно Закона за наследството.

    (2) Авторското право се наследява до изтичане на срока на времетраенето му.
    Дори така да е няма нарушение. Имат право да разпространяват книгите.

  24. #24
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    На мен пък ми омръзна непрекъснато така обективните ни медии да отразява събития, свързани с толкова тежки и гнусни престъпления, извършени от рецидивисти. Не знам какво се случва напоследък - счупени ръце, он-лайн библиотеки... Все тежки престъпления, заслужаващи 5-10 години затвор.

    Искам да чета за нещо по-свежо, извършено от невинни граждани, които МВР галят с перце, а правораздавателните органи наказват с условна присъда - поръчкови убийства, корупция по вишите етажи на властта и прочее.

  25. #25
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от amk933

    Колко ги обичам такива заяжданици...Не знам кой говори наизуст, но май не съм аз:
    Чл. 32. (1) След смъртта на автора авторското право преминава върху неговите наследници по завещание и по закон съгласно Закона за наследството.

    (2) Авторското право се наследява до изтичане на срока на времетраенето му.
    В същия закона пише:
    Чл. 24. (Изм., ДВ, бр. 77 от 2002 г.)
    (1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:
    9. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г.) възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения, с учебна цел или с цел съхраняване на произведението, ако това не служи за търговски цели;
    10. възпроизвеждането на вече разгласени произведения посредством Брайлов шрифт или друг аналогичен метод, ако това не се извършва с цел печалба;"
    В читанката никога не е имало и една реклама, а за смс-и не са и помисляли. Майн якои хора не помнят случая с Труд, когато свалиха сайта безмонитор.ком на един сляп, които точно по чл. 10 разпространяваше книги за слепи, които няма как иначе да се сдобият с тях.
    Просто МВР изпълнява поръчки на определени лица, които се известни с любовта си към пурите и евтините сензациики.
    Повече няма да си купя и една книга от издателствата на ВАЦ и ВГБ.
    Grumpy old madman

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си