.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Въпрос за магистратурата

    Когато някой завърши бакалавъра си на 4-тата година, след това есента веднага ли записва магистратура или трябва първо да изчака да вземе държавните си изпити/защитата на дипломната си работа? И един вид, ако всичко е по план чак следващата есен ще може да запише магистратура?

  2. #2
    ВТФ...на колко си, че задаваш такива тъпи въпроси...при всеки е различно...някои университети имат защити и изпити лятото, други- през есента...като гледаш сроковете за кандидатстване на съответния ВУЗ, в който искаш да караш магистратура, можеш да си направиш сам/а изводите.

    Естествено, че трябва да си ти минали държавните изпити...та дори и оценки да имаш от тях...логично е да участват в балообразуването за магистратурата.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    От къв зор ти е магистратура като дори не знаеш как са нещата свързани с нея? Аман от висшисти седящи по цял ден по кафененцата в България...

  4. #4
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Хахахах, еми много ясно че ще трябва да си вземеш всичко. Как изобщо си завършил ? И къде ?

  5. #5
    сещам се за един лаф не е много свързан с темата но като цяло за висшистите в Б-рия
    "като се знам какъв инженер съм....страх ме е да ида на доктор"

  6. #6
    Защо коментирате като не сте запознати?

    Можеш да запишеш магистратура, ако си семестриално завършил, т.е нямаш невзети изпити. Нужно е само да си изкараш академична справка. След това имаш срок от една учебна година (два семестъра), в която трябва да защитиш дипломната/вземеш изпита и дадеш дипломата в университета.
    You're frozen
    When your heart's not open..

  7. #7
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Семестриално завършил означава да са минали всички семестри до последната ликвидационна сесия. Дали си взел всички изпити е друга тема. След като си вземеш всички семестриални изпити , имаш право да се явяваш на държавен изпит(и) / дипломна защита. След като успешно приключиш и това - тогава можеш да канидатстваш за магистратура, на следваща сесия. Аз лично не мисля, че има някакъв срок за това. Когато вземеш изпитите - тогава.
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  8. #8
    Когато запишеш магистратура без да си защитил дипломна/взел държавен изпит ти дават да учиш само два семестъра във въпросната магистратура. След изтичането на това време ИЗИСКВАТ да представиш диплома. За такъв срок става дума.
    You're frozen
    When your heart's not open..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си