.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    2 въпроса - за трафика и затвора

    имам въпрос, по-точно 2 въпроса
    1. колко години дават за трафик на наркотици (ако случайно има значение количеството) да кажем в малко количество?
    2. живееш в град Х, но престъпваш закона и те хващат в град У. Къде те съдят и къде лежиш в затвора, там, откъдето си, или там, където са те хванали и ако искаш, можеш ли да се преместиш в затвор в твоя град, примерно?
    въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах. Общо взето може ли някой да ми обясни

  2. #2
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Град У,М,Ф,Г,Д няма значение в кой град, не можеш да се преместиш "по свое желание", само адвоката може да ти го издейства това, даже пак не е сигурно...
    Вече с държавите е друг въпросът.
    За трафика на наркотици мисля, че беше от 5 до 20 години (май и повече) + петцифрена глоба

  3. #3
    Зависи,ако си обикновен гражданин,че ти "сипят" с много....

  4. #4

    Re: 2 въпроса - за трафика и затвора

    Цитирай Първоначално написано от Lexynnka
    въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
    споко споко
    който търси - намира . ^^

  5. #5
    е ясно ми е, че по свое желание не става- затвор и хотел не е едно и също нещо.. не се изразих правилно, исках да питам дали е възможно адвоката да го уреди това..
    докато разглеждах интернет за присъдите на хора, разпространявали наркотици, присъдите бяха по 3-4 години .. доколкото помня едната присъда "3 години лишаване от свобода и 200 лева глоба" ... хм, добре
    обикновен гражданин.. трябва ли да си президент, за да ти дадат минимална присъда

  6. #6

    Re: 2 въпроса - за трафика и затвора

    Цитирай Първоначално написано от balon4eeeee
    Цитирай Първоначално написано от Lexynnka
    въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
    споко споко
    кво споко аз нищо не съм направила

  7. #7

    Re: 2 въпроса - за трафика и затвора

    Цитирай Първоначално написано от Lexynnka
    Цитирай Първоначално написано от balon4eeeee
    Цитирай Първоначално написано от Lexynnka
    въпросите са чисто информативни, а в интернет търсих, но нищо не разбрах.
    споко споко
    кво споко аз нищо не съм направила
    за сега
    който търси - намира . ^^

  8. #8
    ти, специално, ако направиш нещо подобно ще лежиш в Сливен...

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 236
    Значи наистина гаджето ти е/ще влиза в затвора? О.о
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Хванали са те в издънка, ясно...

  11. #11

    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    a melancholy town where we never smile
    Мнения
    192
    Законодателството в България предвижда тежки присъди за наркотрафиканти, особено след влизането на страната ни в ЕС, от където автоматически се приема общо-европейски правни норми /включително и за трафик на хора, наркотици и оръжия./ Това са харти измислени и гласувани преди много години.
    Преместването от затвор в затвор става или по обективни причини или само с решение на съд.
    За който питаш информативно е загазил дълбоко
    disintegration will follow
    I've never felt a pain in life so hollow
    I've given up
    I'm letting go
    I'm so scared, of what will follow
    I've never felt a pain in life so hollow
    letting go of everything I used to know

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL
    Значи наистина гаджето ти е/ще влиза в затвора? О.о
    не ...
    не може ли човек просто информативно да пита нещо?
    това с гаджето ми е дълга история, която не мисля да разправям на всички.

    това, че съм пуснала две теми, които уж са свързани помежду си, не значи че гаджето ми е убиец и наркоман и т.н.

    Nakadah, не всъщност, такива издънки нямам.
    Много е тъпо да си вадите такива грешни изводи чух един случай просто и ми стана интересно.. ако някой ви пита може ли да се диша без маска на Марс, това значи ли, че иска да се самоубива?! пфф

  13. #13
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Примерът ти не е уместен в случая ...
    В другата тема казваш,че ще чакаш гаджето ти 3-4 години,макар че няма как да се чувате.В днешно време единствения вариант да сте разделени и да не се чувате е ако той е в затвора
    Другото е,че и в двете теми говориш за тези 3-4 години,да не говорим,че реакцията ти е прекалено остра за човек,който (УЖ) просто така пита от любопитство.Ако това не ти се случваше на теб нямаше да се оплакваш от това,че може присъдата да мине 5 години.
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

  14. #14
    казах, че съм в такава ситуация, но не съм казала, че всичко е решено и със сигурност няма да го виждам и чувам сума ти време.. темата в другия раздел я пуснах, защото ми беше интересно мнението на други хора....
    да ти кажа, в днешно време можем и да не се чуваме ако е в друга държава и няма пари да ми се обажда, както и ако заминава (отново за друга държава) и не иска да общуваме, докато е там
    не с цел заяждане, но ако се загледаш.. това за 3-4 години в тая тема съм казала откъде съм го взела- в едната тема е извадка от интернет, в другата тема са думи на гаджето ми (които НЕ са от интернет)
    реагирам остро, защото съм в този форум от много време и съм забелязала, че когато човек миролюбиво попита нещо от чисто любопитство, почти всички му се нахвърлят и започват да го обвиняват за проблеми, които той всъщност няма... и понеже аз се старая да не "изяждам" попиталия.. общо взето очаквах нещо подобно, и при положение че съм написала че е информативно
    ъъ, извинявай, къде видя да се оплаквам нещо? аз това не съм го забелязала
    айде с мир, и спокойно, нищо страшно не се е случило, просто обогатявам знанията си. Това, че съм решила да не си правя нов профил за да задам простичък въпрос на драгите съфорумци, мисля, че не трябва да е подсъдно

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    http://prikachi.com/images/274/2310274t.jpg

    Как ли съдята ще гледа на приятеля ти като знае че същия уруд се е опитвал да продава наркотици на дете-то му?

  16. #16

  17. #17
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    ОФффффф, бе, момиче, питаш за ТРАФИК на наркотици, не за дребно разпространение или притежание.... оф, аман, май не правиш разлика между тия две неща

    едва ли си гадже на някъв по-така нарко-трафикант, щом пускаш теми по форуми...

    присъдите, които минават две години са за рецидивисти такива

    на някои им дават и по няколко месеца...ако им е за сефте(смисъл не винаги, ама ако си хванат с някъв грамаж до 1-2 кила марихуана или амфети и бонбони лежиш няколко месеца + още няколко месеца в килиите, докато ти мине делото )

    Споко! Свижданията са позволени за всички!

  18. #18
    Трафик на наркотици, означава пренасяне на наркотици през граница.
    Това да отидеш на село, да земеш 10 грама (Е...ако е кока, значи си нагазила в лайната) от дадена субстанция и да я върнеш в града не е трафик, а притежание, като разбира се, че ще те прецакат, и ще кажат, че е и за разпространение.
    За трафик на наркотици през граница, си зависи от законите на дадената страна.В някои страни от близкия изток, трафика на наркотици, често се наказва със смърт.

  19. #19
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    има некви уникални случаи, даже у наше село.. пакетират 2ма уж много наркотици много лайна... те си се расхождат из града и не ги ебе.
    то густо, то пусто

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си