"LCD-то е за калкулатори" - С това имаш предвид , че LCD-то не става ?
Ето някой от причините, които биха те накарали да се спреш на плазмените телевизори:
* Истински богати, топли цветове и дълбоко черно.
* Често ще ви се налага да гледате отстрани на идеалната права (точно срещу телевизора)
* Не гледате повече от няколко часа телевизионни програми или видео игри със статично изображение.
* Стаята ви не е прекомерно осветена със слънчева светлина или ако е такава лесно може да я затъмните с помоща на завеси или щори.
Ето някои от причините, които биха ви накарали да се спрете на LCD телевизори:
* Гледате много телевизионни шоу програми и играете много видео игри, пълни със статични изображения в продължение на часове и по няколко дни в седмицата.
* Стаята ви е изключително светла и често гледате телевизия през деня.
* Съществуват много повече модели с резолюция от 1920х1080 в сравнение с плазмените екрани. Това е най-високата резолюция за момента, така че с LCD телевизорите ще може да се наслаждавате на по-детайлна картина.
* Енергийната ефективност на LCD телевизорите превъзхожда тази на плазмените дисплеи.
Плазмените телевизори са на пазара от малко повече време в сравнение с LCD и това им дава известно предимство в развитието на технологията. Плазмените телевизори използват екран, покрит с фосфор по подобие на кинескопните телевизори. Това им дава възможност да се доближат възможно най-близко до най-високите стандарти за изображение, положени от кинескопните телевизори, по цветова наситеност и достоверност. Плазмите превъзхождат LCD телевизорите по още един от ключовите показатели за добра картина: те имат по-добър контраст и нива на черното, както и по-добър зрителен ъгъл (където и да седнете няма да забележите промяна в цветовете или яркостта на телевизора). Хората често оприличават картината на плазмените телевизори с тази в киносалоните. Плазменият телевизор е идеален избор за тези, които ще изграждат система за домашно кино или търсят своя основен телевизор.
Също важен фактор е това , че в тъмна стая, контрастът на LCD и плазмените телевизори изглежда сходен, но истината е че LCD леко изостават по този показател, поради факта, че подсветката е непрекъснато включена и колкото и добри да са поляризационните филтри на екрана, част от светлината винаги се промъква през тях. От своя страна плазмите също не са с идеален контраст поради ефекта на послесветене на фосфора. В осветена стая обаче контрастът на LCD телевизорите изглежда на по-добро ниво.
„След два дни утре ще бъде вчера !“ – Димитър Пенев