.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23

Тема: Нунчаку

  1. #1

    Нунчаку

    Някой има ли представа в Пловдив някъде дали има клуб за нунчаку... вероятно доста хора дори незнаят какво е нунчакуто, но все пак... Също така доста биха ми помогнали някои клипчета из интернет, ако знаете... в youtube съм ги изгледал повечето, но за съжаление повечето са за такива, които не са виждали нунчаку, а колкото и скромно да звучи съм станал доста добър и ми трябват по-... advanced неща...

    П.С. говорим за бойни техники не за "freestyle" (доста се дразня, че приемат нунчакуто за играчка и си я подмятат )

    Би било интересно и да кажете какво мислите за самото оражие.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Аз за клуб по нунчаку не съм чувал, по-скоро клубове по определени бойни изкуства може да тренират и техники с нунчаку. Сигурно ще са клубове по карате/кобудо/таекуондо/хапкидо.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #3
    Не съм чувал някъде да има клуб само по нунджако.Може би при някои други бойни изкуства.

    Какво мисля аз за това оръжие?Че има огромна поразяваща сила,че са го използвали нинджите,че се усвоява лесно...Добро е и срещу няколко противника.

  4. #4
    точно заради тва че нунчакуто не е голямо е яко и не е кат меч да не може да си го носиш... доста по-малко и по-удобно е... и все пак чакаме др мнения :P

  5. #5
    Повече от фен Аватара на NqmamName
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Ин Майами битч
    Мнения
    339
    помня веднъж как пред една дискотека тука един извади едно ниндажку и напрай 5 човека на дроб с него

  6. #6
    Абе с твова нинчаку ли нинджаку ли кво е там така може да се пребиеш сам, че повече да не го погледнеш даже

  7. #7
    ^^ това беше пълна простотия всмисъл може да, даже ми се е случвало не веднъж - 2 пъти само че, поне се усещаш че не го правиш както трябва а и при тва не съм се удрял мноооого от отдавна (неска може да ми излезе късмета де кой знае ) но все пак един относително тренирал човек много малко вероятно да се удари...

  8. #8
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Ако искаш ефективност що се си вземеш газов пистолет..да си носиш нунчако с тебе е доста непратично(и смешно..)

  9. #9
    все пак поне да се вземе предвид че не може да биеш лапетиики с газов пистолет от др страна кои ще ми дадае газов пистолет? а и така или иначе съм си направил избора... а и при тва... предполагам че е поне леко нелегално ... всмисъл... като цяло не съм тръгнал да се бия (даже не съм се бил още ) просто в случаи че някои пиклио се праи на мн голям... иначе дори не съм особено агресивен а и въпроса е принципен за нунчакуто... :P на теб може да ти е смешно щото никои не те е бил с него за тва

  10. #10
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Газовия не е по-нелегален от нунчакото, а е доста по-ефективен, лесен за използване, носене, усвояване..

  11. #11
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Отгоре на всичкото, не мисля, че да вадиш оръжие, защото някой се е правел на много голям е мъжка постъпка.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  12. #12
    ако бях навит да бия някои щото се праи на голям тряяше да съм набил цялото училище... а и не ми е чак толкова за тва да бия някои вапреки че естествено може да влезе в употреба но все пак малко се отклонихме от въпроса за ефективността му и тн... а и винаги има по-добре... вместо газов може си земеш истински пистолет...

  13. #13
    Ха ми то и газивия е "истински"

  14. #14
    Кое е извратеното ?

  15. #15
    еми аз за нунчакуто пишех ама вие не пистолет да било айде върнете се кам темата

  16. #16
    Изобщо не му трябва тоя газов пистолет ама изобщо

  17. #17
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    То в инетерес на истината и нунчакото не му трябва изобщо

  18. #18
    Aбе по-добре е ама кво става някой като извади боен ?

  19. #19
    ее баси хората дето сте не смятам никой да трепа и при тва неможе да си нося пистолет с мене си баси... а и говорим за лапешки работи не за кланета и касапници...

  20. #20
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Не намирам логика..
    Можеш да си носиш нунчако, дето е метър и нещо разгънато, ама газов не можеш
    Че той газовия доста по-малко наранявания ще нанесе при реален бой, а с нунчкото можеш да утрепеш някой..

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Не намирам логика..
    Можеш да си носиш нунчако, дето е метър и нещо разгънато, ама газов не можеш
    Че той газовия доста по-малко наранявания ще нанесе при реален бой, а нунчкото можеш да утрепеш някой..
    Има логика, но само ако няма навършени 18 години.
    Иначе газовия не го подценявайте толкова. Ако човека отсреща страда от астма или нещо подобно - може съвсем спокойнод а си умре. Ако се стреля от прекалено близко разстояние, то могат да бъдат нанесени доста сериозни щети, а в най-лошия случай да се стигне и до смърт.
    Пак казвам - не подценявайте ГСОтата.
    Относно нунчаку - ако намериш някой занимаващ се с Ко-Будо, той е твоя човек.
    Преди години с нунчаку се занимаваха в Икен, но всичко беше с демонстративна цел.

  22. #22
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Не съм казал, че е безопасен
    Само дето в огромен процент от случаите е достатъчно само да се извади пистолета, докато нунчакото не виждам как ще респектира някой :>

  23. #23
    За респектиране - респектира. Стига човека срещу теб да е лайк и да не разпознава що за чудо си му извадил. Един поглед към цевта и от там нататък ситуацията се променя коренно. Всъщност променя се, ако човека държащ ГСОто си няма и идея как да борави с него,а такива симпатяги дал Господ. Взимаме си ГСО и се правиме на тежкари, но в същото време нямаме елементарна култура на вадене, зареждане, насочване и ако се наложи - произвеждане на изстрел. Без значение дали е с ГСО или ОО, първи заряд трябва да е халосни патрон и да се произведе предупредителен изстрел.
    Не случайно при ваденето на разрешително за ОО, първо се минава през курс за безопасно боравене с ОО.
    В практиката си съм срещал такива екземпляри, че ви е бедна фантазията.
    Внимавайте с оръжията и изобщо внимавайте какво правите на улицата. Имате ли навършена 14 годишна възраст, стига да разбирате свойството и значението на извършеното от вас деяние и да сте могли да ръководите постъпките си - вие сте наказателноотговорни лица.
    Да се правиме на големите битки е лесно, но понякога човек трябва да се замисли и какви могат да бъдат последствията от едно улично спречкване. А те могат да бъдат фатални. Най-малкото ще ви отворят досие и след време, когато на една голяма част и идва акъла в главата, ще бъдат лишени от възможността да упражняват един не малък брой професии.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си