.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

    Нека се усмихнем ~ Положителното мислене

    Тук може всичко което знаете да казвате.. Чели ли сте такива книги? Вярвате ли? Може ли щастието да се привлече с положителни мисли?
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  2. #2
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Струва ми се, някой скоро е чел "The Secret"?
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  3. #3
    мм не съм го чела, обаче съм гледала филма.. От много години съм зарибена по филма и книги.. Искам да знам вие какво мислите
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  4. #4
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Не мисля, че помага, но пък и не вреди. По-добре е да си положително настроен към нещата.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  5. #5
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Какъв е тоя филм?Я дайте трейлър,че в youtube има филми от 3 различни години.

    Иначе...оптимистите живеят по-дълго от песимистите,така съм чела. Според мен оптимистите имат по-добър живот,защото не мислят по този начин за проблемите както останалите.Как да мисля положително?Хм...всичко е от нагласата.

  6. #6
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    ^ Хубаво е да си положително настроен, но и аз не вярвам, че ако си лежа на дивана и мисля позитивно, ще постигна всичко...
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  7. #7
    е разбира се, че ние ако не направиме нещо, нищо няма да стане, но представете си един човек който само се тревожи и се съжалява и друг който мисли позитивно.. Естествено втория щe има повече шансове за успехх
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  8. #8
    И филма и книгата са глупости.Аз вярвам в тази теория, но не по начина представен във филма/книгата.

    Аз съм си оптимист.

  9. #9
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Подзсъзнанието има огромни ресурси, въпросът е че много малко хора умеят ги използват...
    Положителното настройване и концентрацията са едни от ключовете, но без действия нищо не идва наготово

  10. #10
    Искаш да бъдещ щастлив? Ами бъди!



    Ако се осланяте само на разни книги....

    и то... достатъчно ти е да прочетеш 2 такива и вече са ти пределно ясни останалите 200 000. Дъвкано-предъвкано... банално, скучно.
    Ама като си се зарибила, дерзай. Ще се чувстваш малко по-извисена от масата. (:
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  11. #11
    мисля, че коментара ти е колкото да натрупаш малко мнения ама айде..
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  12. #12
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от kristal4ee
    мисля, че коментара ти е колкото да натрупаш малко мнения ама айде..
    ..защото?!
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  14. #14

    ___________________________________________
    Най- добрата медицина- това е смехът!
    ___________________________________________



    Доказано е, че позитивната настройка стимулира имунната система,а зареждането с отрицателни емоции има обратният ефект.

    __________________________________________________ __
    Позитивните емоции в комбинация със смеха доказано помагат при:
    __________________________________________________ __



    стрес
    понижаване на кръвното налягане
    повишаване гъвкавостта на мускулите -
    стимулиране производството на ендорфини, които са естествените болкоуспокояващи в тялото ни -
    изграждането на приятно чувство за щастливо съществуване


    ______________________________

    Усмихвайте се и ще живеете по-дълго!
    ______________________________



    Група психолози от Илинойс са направили проучване върху 461 човека за период от 15 години. Те открили , че народната мъдрост „Колкото повече се усмихваш,толкова по-дълго ще живееш“ е вярна- действително щастливите хора живеят по-дълго. Изследванията сочат, че онази част от нас, които се усмихват повече от 50 пъти на ден надживяват тези, които се усмихват по-рядко.
    С помощта на усмивката, можем да покорим много върхове. Освен че ще ни накара да се заредим с оптимизъм, тя провокира и в обкръжаващите ни приятно позитивно чувство, което респективно кара хората повече да ни симпатизират.


    _____________________________________________
    Да, но как да се усмихваме, когато въобще не ни е до смях?
    _____________________________________________


    Ами ето пример за един лесен начин да извикате усмивката върху лицата си. Спомняйте си! Сигурна съм, че всеки има моменти в миналото си, които са достатъчно хумористични, за да ни развеселят. Един друг трик са комедийните филми, или филмите, чийто сюжет е построен така че в края да зареди аудиторията с приятно чувство на оптимизъм.

    Така че, не спирайте! Подарете си този безплатен лукс да излъчвате вътрешна хармония и радост от живота. Стремете се да започвате деня си винаги с усмивка, това ще дава един добър начален тласък на ежедневието ви още от сутринта.

    И най-важното, никога не забравяйте, че нито една козметична намеса не разкрасява така, както усмивката ни кара да сияем и в нашите, и в очите на околните.

    ˙·٠●• KONNICHIWA •●٠·˙
    --------------

    愛は痛みと死です。

  15. #15
    мм доста добре казано
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  16. #16
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794
    Тая тема е интересна за мен.

    Позитивното мислене и начина на мислене като цяло влияе до огромна степен на живота, НО нали знаете, че ако не пуснете фиш няма как да спечелите от тотото.
    Т.е. иска се действие от ваша страна..

    Упоритостта и волята са хубаво нещо ама без подходящ начин на мислене няма да стигнете далеч всъщност.

    За филма Тайната малко са ми противоречиви чувствата. Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

    Да бъдеш щастлив не ти коства нищо повече от едно решение, макар че е много трудно.

  17. #17
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

    Да бъдещ щастлив не ти коства нищо повече от едно решение.
    Горното е вярно, само при условие, че имаш достатъчно от материалното. Няма как да живееш в пълна мизерия и да си безумно щастлив, само защото си го решил.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  18. #18
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Не е нужно да имаш адски много пари, слава и т.н., за да си щастлив. Може да имаш всичко това и пак да си нещастен ако не можеш да му се насладиш.

    Да бъдещ щастлив не ти коства нищо повече от едно решение.
    Горното е вярно, само при условие, че имаш достатъчно от материалното. Няма как да живееш в пълна мизерия и да си безумно щастлив, само защото си го решил.
    Все от някъде се започва.

  19. #19
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Съгласна съм, че нагласата е важна. Но не всичко е в главата. Трябва да има нещо и в корема
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  20. #20
    Ди, може би не е така Запознах се с един мъж, безименен философ, пише книги за смисъла на живота, които не се продават, живее в боксионера, няма работа, дължи пари на разни хора и държавата, водят се няколко дела срещу него - това са по - големтие му проблеми, и куп други "дреболии".Въпреки всичко, той се усмихва и казва, че е щастлив - а до колко е така - не знам.И все пак в тази каша, едва ли му е до това да заблуждава и лъже околните.

    ИЛИ просто е смахнат и аз му вярвам

  21. #21
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Едно е да твърдиш, че си щастлив, друго е да си наистина щастлив. И съвсем трето е толкова да ти се иска да си щастлив, че да си вярваш, че е така.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  22. #22
    Но това което си го мислиме рано или късно става реалност.. Аз наистина исках едно нещо в продължение на няколко месеца.. Лягах си с нагласа, че това ще стане и то стана.. От тогава знам, искаш ли истински нещо то рано или късно ще се сбъдне.. За това внимавайте какво си пожелавате
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

  23. #23
    ТцТц... или си прекалено наивна, или

  24. #24
    Супер фен Аватара на m1nik
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    1 003
    кристалче, не беше ли ти която искаше да `работи` като мод
    Темата е малко..клише зннам ли.. дето някой беше писал..дъвкано..и предъфкано..
    Мн съм спорила за тфа с класната ми..един вид да си малко оптимист..
    само, че и колкото оптимистите са далеч от реалността толкова и песимистите.. нали знаеш
    Т'ка, че я сдухан - я щастлив на базата на нещо, което е само в главата ти __се тая...
    Моето мнение - напрягаш си излишно мозъка - и да ти кажа ли защо..?
    Защото колкото и да се опитваш да бъдеш веселяк..всичко отрицателно се събира в теб и в един момент се пречупваш..рано или късно..Просто не става.. не е тфа начина.. Както и сдухания все някога ще види, че има и нешо хубаво в живота ей т'ка и теб някой ще ти отвори очите, че не всичко е розово..
    Всичко е в главата ти.. според мен е по-добре да бъдеш истински..
    кеф ти е - еми супер..кеф не ти е ..емм не може вечно да вс да е океy
    Нестава просто..
    Един вид караш на самовнушение.. и то рано или късно ш'се компенсира.. няма смисъл..
    Моя съвет е бъди себе си - зашото имено тогава ще се чувстваш най-добре. Когато не си на кеф, човекът отсреща ще сподели болката ти..и ти ще видиш, че те цени такава каквато реално си. Няма да се чудиш постоянно дали човекът срещу теб не ти се усмихва, защото ти му правиш мили муцуни или реално му е приятно с теб - незнам дали ме разбра.
    Пак го казвам Моя съвет е бъди себе си - зашото имено тогава ще се чувстваш най-добре.

    P.s: дайте някъф линк към тоя филм
    )

  25. #25
    да бъдеш себе си и да мислиш позитивно са много различни неща.. едното не пречи на другото филма преди го имаше в замунда, но сега го няма..
    Eдна уsмiвка не sтрува нищ0, а правi мноГо! Не трае повече оt Мiг, но sпомена за неЯ понякога е вечеН.. : )

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си