.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194

    Онлайн немски за начинаещи

    Значи търсих в интернет, но не намерих това, което ми трябваше. Трябва ми онлайн самоучител по немски за начинаещи. Като казвам начинаещи имам предвид за хора, които не знаят азбуката дори
    I believe that time destroys everything. You can take one beautiful apple, red. After a while, it becomes shrivelled and full of worms, just like what happens to us.
    -M.B.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на JackSparrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    424
    Аз тази година бях заек в ЕГ с немски.


    Това са сайтовете, които ми вършеха най-голяма работа:


    http://www.ezicionline.com/nemski/index.html

    http://www.dict.cc

    Gr
    REAL EYES REALIZE REAL LIES!! :>

  3. #3
    Супер фен Аватара на Di
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 689
    Идеално,тази година ще го уча и аз
    не се изказвай неподготвен,прасе

  4. #4

  5. #5
    Me 2
    Eminem ft.Rihanna - Love The Way You Lie
    http://www.vbox7.com/play:73524f20

  6. #6
    Супер фен Аватара на radeberger
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    1 334
    И аз Ужас

  7. #7
    и аз така...надявам се немския да ми се отдава...до сега съм учила английски и руски и не съм имала проблеми с тях
    Най-ценното притежание, което един мъж може да има на този свят е едно женско сърце.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на Harmonyy
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    332
    Лелее мерси И аз ще го уча тази година ;( Звучи ужасно,изобщо не ме влече и все още съжалявам,че го избрах пред руския ;(

  9. #9
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194
    Перфектно. Мерси много. Просто ще го уча за първа година и да се подсигуря, че знам 2-3 неща.

    ПП: Това видео също е много полезно - http://www.youtube.com/watch?v=UWiO1ulAy5o
    I believe that time destroys everything. You can take one beautiful apple, red. After a while, it becomes shrivelled and full of worms, just like what happens to us.
    -M.B.

  10. #10
    Повече от фен Аватара на JackSparrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    424
    Моля.
    REAL EYES REALIZE REAL LIES!! :>

  11. #11
    [quote]Gr
    "A world without music is Like a world without oxygen"-Andre Tanneberger(ATB)

  12. #12
    Аватара на Unendlich
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    around the world !
    Мнения
    1 091
    [quote=EsteticLoff][quote]Gr

  13. #13
    Повече от фен Аватара на JackSparrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    424
    Също много важна роля играе воденето на речник. Ще ви трябва винаги за учене и упражнение. В немския всяка дума си има род - мъжки, женски и среден. Но родовете не са като в българския - например, das Haus означава къща. В българския както знаем, къща е в женски род. В немския das означава, че съществителното е в среден род. Die Karotte означава морков. Морков е в среден род в българския, но в немския die показва женски род на съществителното. Der Morgen пък означава сутрин. Сутрин е в женски род, но в немския der е символ на мъжкия род. Die показва също така и множественото число.

    Нямам много време да пиша за падежите обаче. Те са четири. Nominativ (Номинатив), Akkusativ (Акузатив), Dativ (Датив), Genitiv (Генитив). Използват се в зависимост ролята на думата в изречението.

    Предлозите за род - der, die и das, се изменят според падежа в който са използвани.

    В Номинатив са си der-м.р., die-ж.р., das-ср.р., die-мн.ч.
    В Акузатив са den-м.р., die-ж.р., das-ср.р., die-мн.ч.
    В Датив - dem-м.р., der-ж.р., dem-ср.р., den-мн.ч.
    В Генитив - des-м.р., der-ж.р., des-ср.р., der-мн.ч.

    Когато имам време може да пусна още някое мнение.
    REAL EYES REALIZE REAL LIES!! :>

  14. #14
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194
    Леле благодаря ти страшно много.
    I believe that time destroys everything. You can take one beautiful apple, red. After a while, it becomes shrivelled and full of worms, just like what happens to us.
    -M.B.

  15. #15
    Тц,тц...
    как ще го науча идея си нямам ;дд

    Ще викам някой батко да помага...

  16. #16
    Аватара на nefchi_bs
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    In the middle of Nowhere
    Мнения
    2 184
    Тва е най-лесния език..Какво се панирате без да знаете все още за какво става въпрос?Имаш едно правило и правиш всичко по правилото.
    Imagine smoking weed in the streets without ... cops ..

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от nefchi_bs
    Тва е най-лесния език..Какво се панирате без да знаете все още за какво става въпрос?Имаш едно правило и правиш всичко по правилото.
    Дано да си прав/а
    "A world without music is Like a world without oxygen"-Andre Tanneberger(ATB)

  18. #18
    Ех. този немски. Тази година заради него ще изям сума ти моркови зелки..ъъ..репички, доматенца и т.н

  19. #19
    Всчико се почва от нулата.Ако внимавате няма какво сега да се занимавате с тия уроци.
    ПП:И аз тази година бях заек и учих немски без да знам и азбуката..и го научих...горе долу

  20. #20
    Голям фен Аватара на eminemfenka
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    813
    Пф и аз ще го уча
    ла-ла-ла

  21. #21
    Аватара на IvUsHkA
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    313
    Късмет на всички с немския Аз няма да го уча тази година, а за по-нататък не знам.

  22. #22
    Голям фен Аватара на rammstein123
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    512
    Най-дразнещо е разграничаването на винителния и дателния. :д Учете родовете, че ще се оплетете яко, ако не го правите навреме.
    Saatana! Vittu! Perkele!

  23. #23
    Мега фен Аватара на Tempest
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Дружба
    Мнения
    4 806
    приятно учене... аз на произношение го докарвам, ама не ми е писано да знам тоя език.. английския ми стига да се оправя навсякъде

  24. #24
    Повече от фен Аватара на JackSparrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    424
    мене най ми бяха трудни предлозите пред глаголите. кой глагол с кой предлог, в кой падеж лелеее..
    REAL EYES REALIZE REAL LIES!! :>

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от JackSparrow
    мене най ми бяха трудни предлозите пред глаголите. кой глагол с кой предлог, в кой падеж лелеее..
    тва още 8ми клас ли се учи
    "A world without music is Like a world without oxygen"-Andre Tanneberger(ATB)

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си