.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28
  1. #1

    Спешно !!! Преместване...

    Ако тази година уча в един университет, а другата се запиша в друг, то ще продължа ли ученето във 2-ри курс (година) или почвам отначало- 1 -ви курс ?
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  2. #2
    Ще продължиш във втори курс, но може да се наложи да държиш приравнителни изпити по даден предмет в зависимост учебния план за дадената специалност от единя и другия университет.

  3. #3
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Като при преместването се плаща такса и ако не се лъжа трябва да имаш успех над определен минимум.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Ще продължиш във втори курс, но може да се наложи да държиш приравнителни изпити по даден предмет в зависимост учебния план за дадената специалност от единя и другия университет.
    Значи не се наваксва целият материал от 1-вата година ?

    Ами ако е местене в различни специалности ?
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever
    Като при преместването се плаща такса и ако не се лъжа трябва да имаш успех над определен минимум.
    Таксата в рамките на 40-50 лв. или 200-300 ?
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от sweety11
    Значи не се наваксва целият материал от 1-вата година ?

    Ами ако е местене в различни специалности ?
    Ами пак се държат приравнителни изпити...

  7. #7
    Обикновено таксата е четирицифрена сума. Няма как да е 40-50лв. В сайта на Софийския четох, че за да се прехвърлиш в техния университет е нужен успех над 5.50 от първата година, държане на няколко изпита и сумата от 2 000лв.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от LovelyGirl
    Обикновено таксата е четирицифрена сума. Няма как да е 40-50лв. В сайта на Софийския четох, че за да се прехвърлиш в техния университет е нужен успех над 5.50 от първата година, държане на няколко изпита и сумата от 2 000лв.
    Сриозно А за другите университети ? Моля, някой ако има информация - да пише .

    И друго да питам - А ако си променя специалността в същия университет, пак ли ще е толкова таксата ?
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  9. #9
    Няма значение специалността, а това, че отиваш в друг университет. За кой специално те интересува?
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  10. #10
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Таксата не е официална, а се води "дарение". За УНСС е 3000лв. Поразпитай във форумите на желания от теб университет.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  11. #11
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882

    Re: Спешно !!! Преместване...

    Цитирай Първоначално написано от sweety11
    Ако тази година уча в един университет, а другата се запиша в друг, то ще продължа ли ученето във 2-ри курс (година) или почвам отначало- 1 -ви курс ?
    За да се приместиш трябва да платиш 2-3 хил. лв.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от LovelyGirl
    Няма значение специалността, а това, че отиваш в друг университет. За кой специално те интересува?
    За ПУ .
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  13. #13
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882
    Пернишкия ли? Съкращението му не е ли П У Т К А??

  14. #14
    Изключително "умен" си..
    За Пловдивския университет става дума.
    Ти кандидатствала ли си там? Защото разбрах, че има незаети места в някои специалности и ще има допълнително класиране.

    1.Влез в сайта на университета и потърси информацията там.
    2.Попитай във форума на университета, някой по-запознат да отговори.
    3.Обади се до самия университет, за да ти кажат от там.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  15. #15
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882
    ахахахахахахах

    Пловдивският университет не се ли казваше "Паисий Хилендарски"?

  16. #16
    Да, така се казва. П=Пловдивски, У=университет, ПУ.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от LovelyGirl
    Изключително "умен" си..
    За Пловдивския университет става дума.
    Ти кандидатствала ли си там? Защото разбрах, че има незаети места в някои специалности и ще има допълнително класиране.

    1.Влез в сайта на университета и потърси информацията там.
    2.Попитай във форума на университета, някой по-запознат да отговори.
    3.Обади се до самия университет, за да ти кажат от там.
    Не съм кандидатствала там. А незаети места има само във физическия и химически факултет.

    Интересно ми е и друго- ако се преместя от редовно в задочно или обратното в същия университет и със същата специалност, пак ли таксата ще е толкова ?
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  18. #18
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    От задочно в редовно, мисля че не може. Поне в Икономическия във Варна е така. За обратното ти трябва отново висок успех, основателна причина (бременност, болест и подобни) и разрешение от ректора. За такси не съм чула.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  19. #19
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Защо си се записала да следваш нещо, което явно не ти харесва? По-добре щеше да е да пропуснеш 1 година, да и седнеш на д-то и да четеш за догодина, отколкото да си губиш времето и парите с нещо, което не искаш. Преместването в друга специалност в същия ВУЗ е сравнително лесно, ако имаш успех и причина. Преминаването от редовна в задочна форма, както и повторно връщане в редовна форма става чрез молба до ректора, но за местене между университетите си трябват пари. Университетите използват субсидии, за да те обучават. Те зависят от утвърдения плам-прием на конкретния ВУЗ. Когато ти се местиш, де факто за теб в новия ВУЗ няма субсидия...и си плащаш. сега с приемането на кредитната система уж нейното прилагане, не би следвало да имаш подобен проблем. Трябва само да имаш определен брой кредити и да се местиш в сходни специалности, но на практика не знам как е. Проучи в дадените университети как стоят тези въпроси.

    Иначе моя колежка още 2005-та се премести от Информатика в Свищов в Счетоводство в УНСС. За приравнителни, местене и прочие галимации тогава даде към 5 000 лева.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Защо си се записала да следваш нещо, което явно не ти харесва? По-добре щеше да е да пропуснеш 1 година, да и седнеш на д-то и да четеш за догодина, отколкото да си губиш времето и парите с нещо, което не искаш. Преместването в друга специалност в същия ВУЗ е сравнително лесно, ако имаш успех и причина. Преминаването от редовна в задочна форма, както и повторно връщане в редовна форма става чрез молба до ректора, но за местене между университетите си трябват пари. Университетите използват субсидии, за да те обучават. Те зависят от утвърдения плам-прием на конкретния ВУЗ. Когато ти се местиш, де факто за теб в новия ВУЗ няма субсидия...и си плащаш. сега с приемането на кредитната система уж нейното прилагане, не би следвало да имаш подобен проблем. Трябва само да имаш определен брой кредити и да се местиш в сходни специалности, но на практика не знам как е. Проучи в дадените университети как стоят тези въпроси.

    Иначе моя колежка още 2005-та се премести от Информатика в Свищов в Счетоводство в УНСС. За приравнителни, местене и прочие галимации тогава даде към 5 000 лева.
    Ами всъщност не съм се записала нищо и май ще пропусна 1 год.-точно това ме притеснява. Затова мислех да се запиша някъде при незаети места, а другата година да се преместя, но като гледам, май е по-добре да пропусна...
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  21. #21
    В твоя случай наистина ще е по-добре да пропуснеш. Какво искаш да учиш иначе?
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от LovelyGirl
    В твоя случай наистина ще е по-добре да пропуснеш. Какво искаш да учиш иначе?
    Ами маркетинг или стопанско управление. В ПУ-то са обявили незаети места, обаче незнам дали ще ми приемат сега документите...
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  23. #23
    Мен точно маркетинг ме приеха тази година там И аз видях сега, че има незаети места за тази специалност и ми е много интересно защо, при положение, че бяха написали, че 7 човека се борят за едно място.
    А ти след като искаш да учиш там защо не си кандидатствала?
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от LovelyGirl
    Мен точно маркетинг ме приеха тази година там И аз видях сега, че има незаети места за тази специалност и ми е много интересно защо, при положение, че бяха написали, че 7 човека се борят за едно място.
    А ти след като искаш да учиш там защо не си кандидатствала?
    Впоследствие го реших. А къде ги видя тези незаети места за тази специалност, защото прерових целия им сайт и нищо не намирам
    Или може да запиша някоя друга специалност в ПУ-то и др. година да си променя специалноста.
    А ти запозната ли си дали може да ми приемат сега документите? ( то май в никой университет няма сега да ми ги приемат )
    Любовта е като да пееш песен,но няма песен без край !!!

  25. #25
    http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=966 Ето ги. Нямам идея как става заемането на местата.Обади се тук : Телефон за кандидатстудентска информация: 032/ 261 303 Вдигат след 15-тото позвъняване сигурно, но те ще ти отговорят най-компетентно.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си