.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 52
  1. #1

    Един много сложен въпрос за мен!

    Здравейте на всички! Не от скоро ме мъчи един въпрос! НАЦИЗЪМ или КОМУНИЗЪМ! За кое сте и какво ви е становището! Защо!
    В Бг. има доста нацисти или както е по точно НАЦИОНАЛИСТИ! Естесвено комунягите ги бият по брой, но кой взима правилната страна? Кой? Кого да мразя и кого да обичам от това съм раздвоена! Всеки ми говори различно! Също така аз търся ли търся в интернет но той не дава много отговори!
    Знам че вие не можете да ми кажете кого да мразя и кого да обичам! Искам просто да говоря с някой образован човек- не с комуняга или нацист а с някой който се подкрепя с доказателства! Защото да говориш със човек който си знае своето независимо нацист или комунист е все едно да спориш с развалено радио! До сега хората които разпитвам и от които искам да изкопча каква е истината все опяват как това и онова е по-хубаво!
    Не е ли вярно че ако Хитлер беше спечелил войната щяхме да сме по добре... естествено ако в последния момент не се бяхме поддали на червената партия... ами от др страна хората казват че през комунизма е било всичко ок... но как се е наложил колко хора са умрели!!
    Чакам вашите отг... кое подкрепяте вие!
    Предварително се извинявам ако темата ви се стори тъпа.. но просто съм едно объркано хлапе което не знае нищо от историята на своята държава, а само това, което го пише в учебниците... а в тях комунизма е като песен!

  2. #2
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Само пълен олигофрен би подкрепял нацизма. Малко по-малко голям олигофрен би подкрепял комунизма.

    Да, ако Хитлер беше спечелил, много щяхме да сме добре - някоя провиниция на Германската Империя. Супер. Няма що. Или най-много да ни беше изклал и нас, че нали сме "субраса" по думите му.

    Комунизмът е другата тъпанарщина, но няма какво да обяснявам. В Китай Мао разправял, че има излишък от храна - 30 милиона умряли от глад. Нямаш право на мнение - партията знае кое и как. Няма да пишеш в Гуугъл "демокрация" - т'ва е лоша анти-партийна пропаганда. Ще си плащаш данъцуте да има 5 човека, които крадат и са адски богати...

    Сиреч - нацизмът е пъъъълна идиотщина, комунизмът - и той.

  3. #3
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Разчиташ на някви непознати да ти кажет кво да обичаш и мразиш ?

    Като цяло amk е прав, доста зли тоталитарни идеологии, само дето комунизма се е доказал като такава, а за нацизма можем да правим само догадки

  4. #4
    Цензура!

    )) "Само пълен олигуфрен" би вярвал, че е възможно да съществува демокрация нейде, или поне такъв политически строй, който да се доближава до понятието за такава.
    Може би единствено в Швеция и някои северни страни, и Швейцария.Но дори там някои нагли ммм... държави... се опитват да отстранят пречката, която се явява свободата на словото

    Още едно слоганче подобно за "чичо Адолф" и няма да я бъде.
    амк933
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  5. #5
    ps. Не сме суб-раса, защото сме арийци, бе брат! Ти ако не правиш разлика между българка и полячка, да речем... не знам...

    Най-малко щяхме да си имаме Македония, части от Сърбия, Гърция и Турция

    Току виж и някоя колонийка- тропически остров
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Нацизма е начин населението на една раса да се облагодетелства за сметка на населението на други раси. Комунизма е начин бедните(селяните, работниците и т.н.) и някой хитри хора да се облагодетелстват за сметка на богатите и заможните.
    Последователите и на 2те идеологии избиват интелигенцията и поддръжниците на вражеските идеологии. А специално нацистите - основно хора от други раси.
    Нацисти вероятно са тия, които си мислят, че при подобен строй биха били по-добре, или държавата им би била по-силна. Става въпрос за краен национализъм, примерно еврейския ционизъм, руския панславизъм и подобни.
    Комунисти са тия, които преди 90та са били по-добре, имали са връзки и са спечелили от строя. В днешно време има не малко такива(особено от старото поколение), което означава, че на доста хора им е било добре по време на живковизма(така наричам режима по времето на Живков). И наистина, тогава повечето хора са живеели задоволително, макар че животът е имал много недостатъци, но например за всеки е имало работа, а престъпниците са били в лагерите. Така че е нормално доста хора да са комунисти, просто си гледат интереса.
    Примерно през 44-та година всеки беден обикновен човек(работник, селянин и т.н.) е нормално да е комунист. А пък би било ненормално някой фабрикант също да е комунист. Тъй че всички тия идеологии опират до интереса на хората, всеки може да бъде всякакъв, ако от това би се облагодетелствал. Тъй че всички спорове на тия теми са безсмислени, защото всеки си гледа своето и няма правилна идеология, всичко това е субективно.
    Единствено хора като Ботев и други поети и писатели са били комунисти-идеалисти(това са истински комунисти, а не червени измамници), защото тогава това е било като утопия, а и никой не е знаел в какво се превръщат "добрите идеологии" в ръцете на хората.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  7. #7
    Единственото, което ме дразни във фашизмът е расизмът. Да се делим на бели и черни, на арийци и евреи. Това го няма в комунизмът. Там толкова много хора от различни националности са живяли в мир и разбирателство - СССР.
    Ние сега съдим двете идеологии по историята. Всички хора, които са ги представлявали не са си свършили добре работата.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  8. #8
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Pwnmaster мир и разбирателство между народите в СССР?! Единствено в РСФСР хората са били добре - навсякъде другаде студ, глад. А в някои републики даже не е имало и истинска съветска власт, премур Грзинската ССР. Там Москва никога не е успявала да упражнява реално властта си. Като цяло не харесвам и двете идеологии. Но е факт, че ако не беше комунизъма да покаже на какво е способно експлоатираното население, то западняците нямаше да започната да се грижат за хората си - осигуровки, синдикати, профсъюзи и т.н. Комунизъма в Русия тласна запада да върви напред. Ако не беше той сега запада нямаше да е този който го познавате.

  9. #9
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Единственото, което ме дразни във фашизмът е расизмът. Да се делим на бели и черни, на арийци и евреи. Това го няма в комунизмът. Там толкова много хора от различни националности са живяли в мир и разбирателство - СССР.
    Във фашизма расизъм няма
    В нацизма белите мразят черните, а в комунизма бедните мразят богатите...лично според мен първото е за предпочитане

  10. #10
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Единственото, което ме дразни във фашизмът е расизмът. Да се делим на бели и черни, на арийци и евреи. Това го няма в комунизмът. Там толкова много хора от различни националности са живяли в мир и разбирателство - СССР.
    Във фашизма расизъм няма
    В нацизма белите мразят черните, а в комунизма бедните мразят богатите...лично според мен първото е за предпочитане
    И какво не ти харесва в черните?!
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  11. #11
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Достатъчно неща
    А пък общество без богати е бедни е катастрофа

  12. #12
    Хората във фашистска Германия са страдали заради малоумната война, водена от техния фюрер, според мен.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  13. #13
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    При война хората винаги страдат.

  14. #14
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Нацизмът сам за себе си е най-гнусната идеология, измисляна някога от един изрод. А хората са доста склонни да се обръщат към радикални идеологии във времена на икономическа криза или следвоеннен период. Лошото става, обаче, когато една идеология се превърне в погрена политическа платформа, а Хитлер прави точно това.

    На комунизмът кое му е хубавото? Една чистачка да получава колкото един неврохирург ли? Нищо хубаво няма. Нямаш нищо. Всичко е държавно. Всички са икономически равни, което пак не е правилно. Да не говория, когато комунизмът е съпроводен от тоталитарен режим (като Сталиновия), а не авторитарен (като този в Китай днес). Гаврата става пълна.

  15. #15
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882
    И двете идеологии са много изкревени. Не е правилно да се насажда омраза възоснова на расови и религиозни различия. Също така не е правилно и да държиш народа си в изолация с автомати, и да вкарваш в затвора всеки, който не споделя твоите разбирания, да няма свобода на словото. Но комунизмът има и положителни неща, то нацизма доведе до световна война и изтреблението на милиони хора.
    Западните държави минаха през тези периоди и помъдряха, а ние тъпчем
    на едно място и повтаряме едни и същи грешки.

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от D3NG3rZ0N3
    нацизма доведе до световна война и изтреблението на милиони хора
    Нацизма е просто реакция. Великобритания и Франция доведоха до втората световна с нереалните мирни договори от края на първата. И когато един френски генерал вижда тия договори, казва "това не е мир, това е примирие за 20 години". И се оказва прав.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от D3NG3rZ0N3
    нацизма доведе до световна война и изтреблението на милиони хора
    Нацизма е просто реакция. Великобритания и Франция доведоха до втората световна с нереалните мирни договори от края на първата. И когато един френски генерал вижда тия договори, казва "това не е мир, това е примирие за 20 години". И се оказва прав.

    Върви им го обяснявай Чичо Адолф просто е искал да върне територии изцяло населени с германци, но под полско управление.Само дето Франция и Англия мислят, че имат големи пи*ки и искат да си ги мерят.И тъй...
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  18. #18
    Голям фен Аватара на D3NG3rZ0N3
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    882
    Да,да, за това напада СССР и Африка.

  19. #19
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Цитирай Първоначално написано от winterfresh4o
    Oт всекиго според способностите,
    на всекиму според потребностите.
    Мда, ама нали се сещаш колко от хората нямат ама никакви възможности, ама пак имат претенции и потребности

    И да, президентът на една корпорация заслужава много повече от една чистачка, понеже е създал една компания от нищото, заложил е всичко което има, създал е стотици работни места...и това само защото е имал смелостта да започне, и мозъка за да го осъществи...и приноса му към обществото е 1000 пъти по голям от този на чистачката...

    Ще ти дам пример с една доста известна личност - Хитлер. Отрасъл в бедно семейство, живял по улиците, спял под мостове, хранил се с клошарите...но е умрял като най-влиятелния политик на всички времена, спечелил е милиони благодарение на книгата си, и променил света завинаги.

    Рядко нещата са въпрос на образование и пари, успехът на един човек зависи от желанието му да осъществи мечтите си, и смелостта да го направи.

    Финансовото състояние на един човек трябва да определя спрямо приноса му към обществото. Това, че някой е надърник и не умее нищо, не значи че като му дадеш пари ще го стимулираш, а напротив

  20. #20
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от D3NG3rZ0N3
    Да,да, за това напада СССР и Африка.
    Не си прав, Москва е чисто германски град, в миналото се е казвала Мосва-на-майната си, а на Сибир истинското име е Сибиренщайн, но тъпите руснаци сме отнели територията на предците му. Хахах!

  21. #21
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от mitternacht
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от D3NG3rZ0N3
    нацизма доведе до световна война и изтреблението на милиони хора
    Нацизма е просто реакция. Великобритания и Франция доведоха до втората световна с нереалните мирни договори от края на първата. И когато един френски генерал вижда тия договори, казва "това не е мир, това е примирие за 20 години". И се оказва прав.

    Върви им го обяснявай Чичо Адолф просто е искал да върне територии изцяло населени с германци, но под полско управление.Само дето Франция и Англия мислят, че имат големи пи*ки и искат да си ги мерят.И тъй...
    Дано поне не си вярваш, че в такъв случай умаш нужда от медицинска помощ...Достатъчно територии са му дали без да му кажат нищо. Сигурно цяла Полша е била населена само с немци? Хахахаха. И евреите сигурно е избивал, за да си върне немците в Германия. Върни се в 6 клас.

    winterfrsh4o
    , ZipFail ти обясно доста точно защо може един директор да получава 15 пъти повече от една чистачка. Има хора, при които образованието не е само въпрос на възможност, а и на желание. Като те мързи да учиш и да завършиш 10 клас, ще блъскаш като чистачка цял живот и няма да се оплакваш. Трябва ли един такъв човек да е равен на един доктор по право, които е учил 10 години и в момента е проспериращ адвокат? Предаваш комунизмът адски едностранно. Да не говорим, че изолираш 99% от случаите, в който всички са бедни, а една хайка комуняга на върха на власта стигат до небето като си стъпят на портфейла. Да не говорим пак казвам за режима, като режим, защото той в най-добрия случай е авторитарен в най-лошия - тоталитарен. Хората нямат никакво право на политическо мнение, различно от политически коректното. Нямат право да гледат/слушат/четат "покварни" западни неща. Както показва примера в Китай по времето на Мао - пак умират и то в милиони от глад. Така че не ми изкарвай заради лошата демокрация колко много са умряли, защото колкото милиони са избити по мирното комунистическо време на Сталин и колкото са загинали от глад по времето на Мао, е абсолютно смешно да се сравнява с това колко умират за една година от дезинтерия. Въобще не ми изкарава комунизмът като най-благодатния режим, защото колкото живота е отнел, колкото ограничения налага в човешкия живот, нито един друг режим не може да го стигне.

  22. #22
    След като Полша е протекторат на посочените държави, логично е след анексирането им война да е обявена буквално автоматично.
    Пък и самите те така или иначе няма да търпят една смазана Германия не само да стигне до подобно ниво, а дори да иска да си възвърне земите на Райха.

    Все едно след нашето падане (междусъюзническата) от Сърбия, Гърция и т.н. да станем, да се отръскаме и да си вземем Македония.Тогава те ще ревнат веднага и логично ще ни атакуват.




    Твърди се, а и аз самия мисля това, че СССР е атакуван превантивно, за да се избегне обратното.Абвера си разбира от работата.
    Без това Вермахта са посрещани като освободители в някои държави, дори по забавната програма (относно исторически факти и документални филми на тая тематика) до казаха.
    Пък и е било неизбежно да стане, все пак самия Адолф отрича и заклеймява социализма.Интересно е как е бил станал пакта преди това, но... мисля, че се е крепял на руско-немската дружба, отколкото на някаква любов между социализъм и национал-социализъм.Един вид, тая дружба си остава, след като (по различни твърдения) повече от милион руснаци се бият в редиците на РОА (и Вермахта) срещу червените.
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  23. #23
    Аватара на mech0
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    София
    Мнения
    345
    Цитирай Първоначално написано от mitternacht
    След като Полша е протекторат на посочените държави, логично е след анексирането им война да е обявена буквално автоматично.
    Пък и самите те така или иначе няма да търпят една смазана Германия не само да стигне до подобно ниво, а дори да иска да си възвърне земите на Райха.

    Все едно след нашето падане (междусъюзническата) от Сърбия, Гърция и т.н. да станем, да се отръскаме и да си вземем Македония.Тогава те ще ревнат веднага и логично ще ни атакуват.




    Твърди се, а и аз самия мисля това, че СССР е атакуван превантивно, за да се избегне обратното.Абвера си разбира от работата.
    Без това Вермахта са посрещани като освободители в някои държави, дори по забавната програма (относно исторически факти и документални филми на тая тематика) до казаха.
    Пък и е било неизбежно да стане, все пак самия Адолф отрича и заклеймява социализма.Интересно е как е бил станал пакта преди това, но... мисля, че се е крепял на руско-немската дружба, отколкото на някаква любов между социализъм и национал-социализъм.Един вид, тая дружба си остава, след като (по различни твърдения) повече от милион руснаци се бият в редиците на РОА (и Вермахта) срещу червените.
    Ами, че как немците няма да атакуават като войските на Сталин са били в атакуваща формация, просто са ги изпреварили.
    Ние можем да минем през огън и лед, ние можем до стигнем до края - там, където днес духът ни води напред и се срещат и ада... И Рая !!!

  24. #24
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Нацизмът е политически изглед на най-долната сган,която природата е имала нещастието да създаде.Толкова хора са умрели,само защото са евреи.За мен,Адолф Хитлер е един болен мозък,който е трябвало да яде повече бой като малък.Комунизмът е също толкова голяма измислица.Роднини са ми разказвали много за България по комунистическо време.На първо място-партията.Майната му на другото,партията преди всички.И въпреки това казват,че Тодор Живков е бил толкова хитър,че и лисица ще му завиди.Правил е,струвал е,но все на първо място-България.Но въпреки това,аз не споделям режима,поставен от комунизма и смятам всички негови остатъци в днешно време за отживелица.Не симпатизирам нито на едното,нито на другото.А по въпроса за войната ще цитирам един филм:"Когато избухне война,няма добра и лоша страна.Когато избухне война,и двете страни са виновни".Във време на война,няма човек,който да не страда.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  25. #25
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    mitternacht,

    И какво според теб? Да чакат ония идиот Хитлер да завладее цяло Европа и да не му кажа нищо ли? Точно до Полша никой копче не му е казал. Като е алчна свиня и е ламтял за власт и територии, си вижда докъде е стигнал. То по тая твоята логика, че си е искал териториите на страната, да вземем и ние да си искаме тези от времето на Симеон, а?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си