.
Отговор в тема
Страница 104 от 195 ПървиПърви ... 45494100101102103104105106107108114154 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 576 до 2 600 от общо 4872
  1. #2576
    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE Виж мнението
    Хм. Хубаво си припомних защо не уча в държавен университет.
    Частното образование в нашата любима татковина е под всякаква критика противно на всяка логика.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  2. #2577
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE Виж мнението
    Хм. Хубаво си припомних защо не уча в държавен университет.
    Искаш да ми кажеш, че в частните те оценяват адекватно ли ? Не ме карай да се смея.

  3. #2578
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    К'во ревете, бе котета? Нали не сте садили рози за заверка, к'во ви пука, майна.

  4. #2579
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Утре съм на изпит и тъкмо излязоха вариантите, които са се паднали днес. В депресия съм. Уж щеше да е тест, то половината точки са отворени въпроси и то отвратително зададени така, че да знаеш всъщност нещото, но да не разбереш, че за него те питат. :Д
    Чака ме цяла нощ на разписване на въпроси, Идеал Петроф ;D
    Радвай се,че имаш подобни шитни за заграждания Де да имах и аз така.Е специалността не позволява сигурно или кой знае ,ама все тая

  5. #2580
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Искаш да ми кажеш, че в частните те оценяват адекватно ли ? Не ме карай да се смея.
    Не, иска да каже, че частните университети в България, колкото и да е ниско мнението за тях, са дооооста по-близо до модерния западен университет отколкото държавните, лежащи на стари лаври. Щото само можете да си мечтаете в държавно уни за гост лектори, които не са сбръчкани професори, а амбициозни специалисти с Х години стаж. Това е само пример, разбира се, далеч не е единственото предимство.

    НБУ, където учи Райдърката, е най-добрата опция за определени специалности, ако искаш да добиеш съвременна представа, а не да учиш по учебници, писани преди 15-20 години и да се разправяш със заядливи професори, на които целта им е да изпеят урока и да излязат.

    Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-s...tski-grad.html
    Последно редактирано от PinkPan7her : 01-10-2014 на 15:37

  6. #2581
    Супер фен Аватара на maldini
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    2 метра под земята
    Мнения
    1 678
    не знам колко се учи в НБУ , но там влязоха най-големите пропадняци от бившето ми училище и нормално де .. след като на изпита за влизане трябва да имаш околко 40% верни отговори ,за да те приемат ,а ако не успееш от първия път ,имаш още 6-7 опита ,ако не и повече ;dd

  7. #2582
    На мнение съм, че трите известни на мен свободни(НБУ, ВСУ, БСУ) са добър избор за някои специалности, но не и за по-масовите. Прекрасни пространствени дизайнери учат там, но правото и икономиката са на трагикомично ниво.
    За НБУ това лято направих един ТОП ей така от нищото без да чета нищичко преди това и изкарах толкова проценти, които да ми стигнат за стипендия таксата ми да е на 50%. Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  8. #2583
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.
    Именно.
    Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно

    Логиката на някои потребители е нулева.

  9. #2584
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    За кво спорите, че си търся с кой да се заяждам...?

  10. #2585
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.
    Със сигурност е определящ.

  11. #2586
    anonymous708973
    Guest
    И по какъв начин, имайки предвид, че за повечето западни университети изпит изобщо няма?

  12. #2587
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-s...tski-grad.html
    Песента в началото е много вървежна <33
    П.С. ХАХАХАХА, сега видях какво има под клипа като описание:
    Четвъртък вечер малко след полунощ в студентското градче е по-уживено, отколкото през деня
    Неграмотни журналисти критикуват забавляващи се студенти.
    Последно редактирано от dimitar., : 01-10-2014 на 18:23

  13. #2588
    anonymous708973
    Guest
    Нали

  14. #2589
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    И по какъв начин, имайки предвид, че за повечето западни университети изпит изобщо няма?
    За най-добрите университети се иска не само изпит (да речем SAT), а много други неща като препоръчки, извънкласни дейности и т.н.
    Не можеш да кажеш, че не е определящо дали има изпит или не при положение, че в най-добрите университети се влиза с изпит. Ако не беше определящо щеше да има поне 1 от топ университетите в света, в който да може да влезе всеки без изпит, дори родителите му да не са милионери.

  15. #2590
    Супер фен Аватара на maldini
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    2 метра под земята
    Мнения
    1 678
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Именно.
    Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно

    Логиката на някои потребители е нулева.
    човече на всяка манджа мерудия си . От нищо не разбираш ,но се вреш навсякъде и коментираш другите. Просто вземи млъкни най-после ,че яко дразниш
    Последно редактирано от maldini : 01-10-2014 на 18:34

  16. #2591
    Супер фен Аватара на maldini
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    2 метра под земята
    Мнения
    1 678
    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    Песента в началото е много вървежна <33
    П.С. ХАХАХАХА, сега видях какво има под клипа като описание:
    Четвъртък вечер малко след полунощ в студентското градче е по-уживено, отколкото през деня
    Неграмотни журналисти критикуват забавляващи се студенти.
    Явно това е било трагикомичното ,ако не сте разбрали .

  17. #2592
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от Checksum Виж мнението
    За най-добрите университети се иска не само изпит (да речем SAT), а много други неща като препоръчки, извънкласни дейности и т.н.
    Не можеш да кажеш, че не е определящо дали има изпит или не при положение, че в най-добрите университети се влиза с изпит. Ако не беше определящо щеше да има поне 1 от топ университетите в света, в който да може да влезе всеки без изпит, дори родителите му да не са милионери.
    Съгласна съм, въпреки че не бих намесла извънкласните дейности и препоръките в този случай.
    За повечето медицински специалности, във Великобритания, се държи логически изпит. При някои специалности като право или криминалистика също се изисква такъв изпит, въпреки че е рядкост в Шотландия. При кандидатстването в Оксфорд също се държи IQ тест.
    Да не говорим и за явяването на интервюта, която е една от най-важните части при определенето на професорите дали ще те вземат или не, предвид че са доволни от оценките, препоръките и мотивационното ти писмо, ака постиженията ти (както академични, така и лични).

  18. #2593
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Съгласна съм, въпреки че не бих намесла извънкласните дейности и препоръките в този случай.
    За повечето медицински специалности, във Великобритания, се държи логически изпит. При някои специалности като право или криминалистика също се изисква такъв изпит, въпреки че е рядкост в Шотландия. При кандидатстването в Оксфорд също се държи IQ тест.
    Да не говорим и за явяването на интервюта, която е една от най-важните части при определенето на професорите дали ще те вземат или не, предвид че са доволни от оценките, препоръките и мотивационното ти писмо, ака постиженията ти (както академични, така и лични).
    IQ, логически и т.н. тестове могат да са само допълнение към всичко останало. Едва ли биха те взели някъде просто защото имаш високо IQ, това далеч не е най-определящото нещо за това дали ставаш или не.

  19. #2594
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Именно.
    Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно

    Логиката на някои потребители е нулева.
    Пропаднал е и няма да стане човек от теб и ще носиш кафето на хората от Свободния, но няма да ти дават да го правиш, за да не го прецакаш - само да го носиш.
    бзкмс
    Дриймър, много съм съгласна за интервютата и ай кю тестовете. Трябва да има навсякъде подходящ специфичен критерий. За препоръките не мога да ги разбера, може би защото не съм кандидатствала в чужд университет. Според мен препоръките трябва да са евентуален бонус по желание на човек, който наистина би искал да те препоръча, не да се молиш на класната да им напише рекламно писмо сякаш иска да те продава.
    Взех си изпита днеес имам 5 както винаги приповдигнато ми е.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  20. #2595
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Според мен препоръките трябва да са евентуален бонус по желание на човек, който наистина би искал да те препоръча, не да се молиш на класната да им напише рекламно писмо сякаш иска да те продава.
    Нали не си мислиш, че на някой му пука за препоръките от класната?

  21. #2596
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от Checksum Виж мнението
    IQ, логически и т.н. тестове могат да са само допълнение към всичко останало. Едва ли биха те взели някъде просто защото имаш високо IQ, това далеч не е най-определящото нещо за това дали ставаш или не.
    Разбира се. Никъде не съм твърдяла, че те взимат единствено заради висок резултат на Х (избери си - тест, извънкласна дейност, препоръка, етц).

    Препоръките са просто чуждо мнение за теб. Важни са за кандидатурата ти.

  22. #2597
    Цитирай Първоначално написано от Checksum Виж мнението
    Нали не си мислиш, че на някой му пука за препоръките от класната?
    Ами кой ще препоръча обикновен тинейджър за образованието му? Идеята ми е да не са задължителни, а честни. :Д
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  23. #2598
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Взех си изпита днеес имам 5 както винаги приповдигнато ми е.
    браво

  24. #2599
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Ами кой ще препоръча обикновен тинейджър за образованието му? Идеята ми е да не са задължителни, а честни. :Д
    За да учиш в най-добрия университет не е достатъчно да си обикновен тинейджър. И не е нужно да е за образованието.
    Няма нищо задължително.

  25. #2600
    Повечето университети в чужбина искат препоръки и не всички са най-добрите.
    Не съм сигурна, но мисля, че им ги изискват задължително. Както и да е.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си