.
Отговор в тема
Страница 10 от 195 ПървиПърви ... 678910111213142060110 ... ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 4872
  1. #226
    Малко ще ви пооспамя темата(съжалявам за което), понеже имам няколко въпроса към mrtn, пък да не му досаждам на лични...
    Та, колко плащаш на семестър и защо избра да учиш фармация не къде да е другаде, ами във Варна? И знаеш ли на какво ниво е обучението в другите филиали на МУ, по-конкретно в Пловдив?

  2. #227
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Ами аз кандидатствах в София и във Варна.. в София не ме приеха, но дори и да бяха ме приели пак щях да се замисля, така че нямах особен избор. Но не води по мнението на хората, че факултета е нов.. има си всичко база, лаборатории.. всичко нужно, за да се обучава студент по фармация. И има хора, които са го избрали пред София, Пловдив.
    Иначе семестриалната такса е 450 лева за всеки медицински университет, независимо каква е специалноста, освен в СУ, която беше с 15 или 25 лева по-скъпа.
    А относно обучението в Пловдив, там не ходих и не проявявам особен интерес. Имат форум, може да го посетиш.
    Вафла..

  3. #228
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Цитирай Първоначално написано от marin4itu
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?
    Аз ще живея с приятеля ми.
    Е, супер.. това си е сериозна крачка.
    Да, както и отдавна планувана.
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  4. #229
    Повече от фен Аватара на Nich
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    317
    Не съм чела цялата тема, но искам да ви питам дали работите и ако да какво, в смисъл как съчетавате работното време и ученето? Получава ли се? Дали може един студент да се издържа сам, ако например не плаща квартира или общежитие?

  5. #230
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    Според мен е доста трудно хем да учиш хем да работиш,да вярно има хора в безизходица но никак не е лесно.Мисля че някъде почасово може,но да се издържаш сам незнам струва ми се прекалено.А й както се казва от два стола може да останеш на земята.Ще зарежеш ученето заради работата от нея няма да изкарваш кой знае колко ии айдее... ;хх

  6. #231
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Еми зависи от града.. ако си в в София или Варна живота там си е доста скъп, но шанса да откриеш изгодна работа е доста по-голям.
    Аз първата година няма да работя, но ако евентуално излезе нещо почасово, и което горе долу да се съобразява с лекциите и упражненията защо не.. вярно ще е трудно отначало, но кое начало не е трудно ? иначе обучението ми е 5 години.. и не мисля че е редно през тези 5 години да чакам на мама и тате.
    Вафла..

  7. #232
    И аз мисля нещо почасово, но с тва редовно не знам как ще ги съчетая двете. Ще гледам първите няколко месеца или първата година да разуча как стоят нещата и кога ще имам свободно време, а лятото задължително ще гледам да се уредя за бригада в чужбина и да бачкам там. При мен е добре, че си уча в града в който живея и няма поне да плащам за храна и квартира.

  8. #233
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ако не ви задължават да ходите на лекции и упражнения, няма проблем да се работи. Особено ако можеш да четеш на работа.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #234
    В България е доста трудно, поради простата причина, че плащат сравнително малко, разбира се винаги можеш да откриеш нещо изгодно, ама като цяло, както написах вече по-горе не е никак лесно. При нас в Германия, почти не познавам човек, който а не работи. Едно че в университета си търсят сумати народ през семестъра да работи като научен персонал, друго че на 80% от работите за студенти заплащането е 8-10 евро на час ( пак зависи каква работи си намери). Сега наскоро много ме хвана яд, че нямам книжка, защото имаше 1 работа за 15 евро на час, която се изразяваше в това да тестваш навигационна система на панасоник, като си избираш някаква дистинация, до която да отиваш и да се връщаш за примерно колкото ти е смяната (6-8, понякога 10 часа). Това да го работиш 2 пъти седмично ще си изкарваш между 200-300 евро на седмица, което си е супер, а и човек има нужда и от малко работа, за да сменя натоварването.

  10. #235
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Уча за пом.фармацевт в София и ще бъда втора година - работя от 2ри семестър в аптека. Реално майка ми никога не ме е карала да си търся работа по време на следването си,но тъй като ме издържа само тя и на мен ми е отвратително да и искам каквито и да е финанси. Та работя на половин щат,което прави към 8-10 дни в месеца по 13 часа. Сменям упражнения,ходя с други групи,но присъствам на всичко..е да не се спи много,но предпочитам да правя нещо смислено,отколкото да си губя времето с тъпи чалга заведения в студентски. За кафе с колежки винаги ще се намери време - живеем в един и същи блок. Така че стига да имате желание и градът да позволява намирането на работа,защо не?

    Така спирам да драскам и почвам да си уча за поправката all night long. 8-)

  11. #236
    Много зависи какво учиш де ...
    Аз например записах ТУ Варна защото знам колко зле е положението там + това специалността ми е свързана с компютри и навярно ще знам повече от някои преподаватели и съм почти убеден че ще ми остава време да работя. Първите 2 семестъра ще е малко трудно докато учителите се правят на много велики и т.н., но после ще е по-поносимо
    Така че много зависи в какъв ВУЗ сте се записали ...

  12. #237
    аз съм в Свищов МИО и ако някой търси съквартирант да се обажда

  13. #238
    ммм.. още ми е рано да мисля, но искам да ви попитам за нотариус какви са изпитите и трудно ли е да влезнеш ?

  14. #239
    Голям фен Аватара на XaMcTePKa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    736
    Учиш право и после изпит...чакаш някой нотариус от твоя град да пукне, че ако имаш мега многото връзки да се уредиш...ама чакат много да опашката
    Там някъде ...

    Далеч под звездите ...

    Има една река на мечтите...

    Тишина,тишина,тишина...

  15. #240
    ще използвате ли някакви студентски карти, за да се възползвате от намаленията и ако да какви

  16. #241
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от truly
    ще използвате ли някакви студентски карти, за да се възползвате от намаленията и ако да какви
    Яко БДЖ! Всяка седмица по два пъти, хаха
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  17. #242
    Привет! Сега ще съм 10-ти клас и смятам да кандидатствам с архитектура (навън по възможност). Чудя се дали да започна сега с уроците или догодина. И ако случайно има някой, който учи навън архитектура, да каже как са условията, такси за семестър и т.н.. Мерси!

  18. #243
    Здравейте, аз също съм се насочила към архитектурата, сега ще съм 12 клас. Ако може някой да разкаже за самото обучение(предмети, проекти и т.н.) Доколкото знам такава специалност има само в София и Варна, така ли е? Трудно ли се влиза и от значение ли е това, че не съм учила по тази специалност за сега?

  19. #244
    Повече от фен Аватара на Nich
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    317
    Не можах да се преборя със сайта на търновския университет и затова ви питам вас. Някой знае ли от какви компоненти се състои изпита по руски език там?

  20. #245
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Остава ми по-малко от 3 седмици до университета.
    При вас как е? Обзаведохте ли си жилището или чакате като мен тепърва класниране
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  21. #246
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от slavito007
    Остава ми по-малко от 3 седмици до университета.
    При вас как е? Обзаведохте ли си жилището или чакате като мен тепърва класниране
    Даже не съм подал документи още.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  22. #247
    Голям фен Аватара на XaMcTePKa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    736
    24 дни до началото на Сървайвър
    Там някъде ...

    Далеч под звездите ...

    Има една река на мечтите...

    Тишина,тишина,тишина...

  23. #248
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от XaMcTePKa
    24 дни до началото на Сървайвър
    ЛТУ София? СА Свищов?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  24. #249
    2ра година УНСС... повтарям. Кофти да ти се падне малката секира на предмет, който мразиш
    Will drift for food

  25. #250
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от RiperRoo
    2ра година УНСС... повтарям. Кофти да ти се падне малката секира на предмет, който мразиш
    Александрова ли беше?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си