.
Отговор в тема
Страница 12 от 195 ПървиПърви ... 289101112131415162262112 ... ПоследнаПърви
Резултати от 276 до 300 от общо 4872
  1. #276
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Bukuuu
    Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
    Предварително благодаря!
    И по двете се полагат изпити. Можеш да влезеш в сайтовете на медицинските университети и да провериш минималните балове за последните години. Зависи кое висше учебно заведение ще си избереш, но МУ София се води най-доброто, като и в МУ Плевен уж е силна подготовката. Хирургията ще я специализираш след общата медицина, демек първо трябва да влезеш и да си поучиш достатъчно годинки, после ще мислиш за това. Говори и с учителите си.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  2. #277
    Повече от фен Аватара на Bukuuu
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Хасково
    Мнения
    491
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Цитирай Първоначално написано от Bukuuu
    Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
    Предварително благодаря!
    И по двете се полагат изпити. Можеш да влезеш в сайтовете на медицинските университети и да провериш минималните балове за последните години. Зависи кое висше учебно заведение ще си избереш, но МУ София се води най-доброто, като и в МУ Плевен уж е силна подготовката. Хирургията ще я специализираш след общата медицина, демек първо трябва да влезеш и да си поучиш достатъчно годинки, после ще мислиш за това. Говори и с учителите си.
    Благодаря много!

    Don’t waste a minute not being happy. If one window closes, run to the next window - or break down a door.

  3. #278
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Хайде драги студенти, казвайте как започнахте.. така де, някои не са почнали още, но знам че го очакват с нетърпение.
    При мен засега е нещо превъзходно, удивително.. общо взето много ми харесва!!
    Вафла..

  4. #279
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Чакам 3 октомври, но ще стартирам доста напрегнато. Имам да наваксвам един материал, учих от май до септември нон-стоп и нямам голяма мотивация в момента.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  5. #280
    Някой в Асен Златаров в Бургас , туризъм - задочно ? :P

  6. #281
    оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? университета не е от значение
    Обаче вчера излезнаха резултатите и той се оказа мега умния.. Разбира се , това е страхотно ама аз се чувствам мега тъпата ..

  7. #282
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Yoana
    оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? университета не е от значение
    Зависи коя година си. Студентски книжки връчват тогава.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  8. #283
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от Yoana
    оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? университета не е от значение
    Не си струва, дори да си 1ви курс, много е тъпо..
    Книжката можеш да си я вземеш и после- като почнете.

  9. #284
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch
    Цитирай Първоначално написано от Yoana
    оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? университета не е от значение
    Не си струва, дори да си 1ви курс, много е тъпо..
    Книжката можеш да си я вземеш и после- като почнете.
    Според мен пък ако си първи курс е хубаво да отидеш и причината не е само в това да си вземеш студентската книжка. Хубаво е да се видиш с колегите, да разбереш кои са и да се запознаете още първия ден (с които успееш естествено). Аз специално щях много да съжалявам ако не бях отишла, защото успях да се запозная с повечето си колеги и дори след откриването ходихме да се почерпим и беше много весело. А и посрещането на първокурсниците е по специално (може и подаръци да имате). Затова и откриването е най-интересно за първокурсниците

  10. #285
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща..
    Вафла..

  11. #286
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от truly
    ..
    Е ние се бяхме запознали и правили сбирка преди откриването, затова..

  12. #287
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

  13. #288
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?
    Кажи каква специалност те интересува. С леки пристрастия съм, но СУ е по-добър в повечето дисциплини.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  14. #289
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Мама ми каза, че на балканите СУ е най-доброто и като образование и като престиж. Все пак е първи
    Каквото и да си говорим СУ си СУ. Но това не означава нищо. Липсват много специалности, които доста деца се принуждават да учат в чужбина.
    Но като цяло съм очарована.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  15. #290
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Вече съм втори курс. Ноември имам 3 изпита, защото 2 са отменени, и после за вторият семестър сията ми се пада да е със 7 изпита. Ужас...

    Никога не съм си мислила, че ще ми е трудно. Винаги си казвах "Ех, какви хора станаха вишисти, аз няма да стана " и ей така през смях... Ама дори различните специалности в университетите си имат значение. Щото самият факултет си има изисквания, преподаватели, лаборатории и т.н. Поне се радвам, че уча нещо което искам и което ми бе мечта... ама си е трудно да си студент, бре...

  16. #291
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Цитирай Първоначално написано от mimsssssss
    Вече съм втори курс. Ноември имам 3 изпита, защото 2 са отменени, и после за вторият семестър сията ми се пада да е със 7 изпита. Ужас...

    Никога не съм си мислила, че ще ми е трудно. Винаги си казвах "Ех, какви хора станаха вишисти, аз няма да стана " и ей така през смях... Ама дори различните специалности в университетите си имат значение. Щото самият факултет си има изисквания, преподаватели, лаборатории и т.н. Поне се радвам, че уча нещо което искам и което ми бе мечта... ама си е трудно да си студент, бре...
    Трудностите носят най-голямото удоволствие, защото се преодоляват.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  17. #292
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?
    Кажи каква специалност те интересува. С леки пристрастия съм, но СУ е по-добър в повечето дисциплини.
    Ми честно казано и аз вече не знам,защото искам да съмсигурна,че после мога да имам реализация,защото повечето са само въздух..

  18. #293
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?
    За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  19. #294
    Голям фен Аватара на Crazytu
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    548
    И аз съм малко пристрастна, но като цяло СУ и УНСС са най-добрите университети в България. Макар че все пак си зависи и от специалността, която си избрала.
    НБУ поне на мен не ми харесва като вариант. Пък и не ми допада идеята да казвам, че съм завършила в един университет с Райна и Андреа (примерно).
    Once upon a time I was falling in love ...
    But now I'm only falling apart ...

  20. #295
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Зависи от специалността, но за НБУ мога да кажа, че е пълна скръб. (ще се огранича само до това изказване, изразявайки мнението си за него, че иначе..) В УНСС са доста подкупни. Помня, че кандидатствах и там, като дойде време да си пиша желанията, нито една специалност не ми хвана окото. СУ... не мога да кажа, че блести във всеки един аспект, даже напоследък доста западна и той, но пък там не ходят новоизлюпени връзкарчета, мислещи се за преподаватели (в повечето случаи).

  21. #296
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL
    АЗ имам въПроси! ^^

    *Какви са разликите в това да си ученик и в това да си студент?

    огромни
    *Може ли някой лекции,които смяташ,че са ненужни за твоята личност да ги пишеш дъждовни и да не ти правят проблем за тУва?
    не, лекциите са по твое усморение, упражненията е наложително да си там
    *Може ли да снимаш с апарат някой работи и да носиш лаптоп?
    не, за лаптоп да
    *Студентите имат ли стипендии като учениците (21) и ако имат колко е?
    Не, има само университетска- намалят таксата на 50% плюс европейските , ако се класираш.
    *По колко време са междучасията?
    Наричат се почивки- зависи какво каже преподавателя
    *Защо няма да съм в голяма зала с много седалките като по филмите,а ще съм в обикновена класна стая? = (
    Аз съм в такава.
    *МНОГО ВАЖЕН въпроЗ! Възможно ли е да имаме общи часове с други човечета,които не са в моята специалност? ^^ Било то практики,теории и т.н. ^^
    Дам по някои предмети само в поток с 1 или 2 специалности.
    *Изпитват ли? Т.е...контролни,тестове ...такива работи...и вярно ли че можеш да се освободиш от изпит ако искараш хубава оценка на някой тест ^^
    Не и не. Само 2 пъти ми се е случвало изпитът да се проведе преди сесията, но пак е изпит.
    *Трудно ли е ^^
    Да. Много нерви и силна храна

  22. #297
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от sexa_na_kompleksa
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?
    За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...
    От всичките ми познати в СУ и УНСС никой не си плаща. Да коментираме ли това, че НБУ взима преподавателите си от СУ? Пък те нека са си първите. СУ е първият университет, но за много не е последен, щото бързо-бързо се омитат като видят какво ги чака на сесията и бягат по другите университети. От същите можеш да чуеш, как материалът бил излишен, методите са остарели и т.н.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #298
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Цитирай Първоначално написано от sexa_na_kompleksa
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?
    За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...
    От всичките ми познати в СУ и УНСС никой не си плаща. Да коментираме ли това, че НБУ взима преподавателите си от СУ? Пък те нека са си първите. СУ е първият университет, но за много не е последен, щото бързо-бързо се омитат като видят какво ги чака на сесията и бягат по другите университети. От същите можеш да чуеш, как материалът бил излишен, методите са остарели и т.н.
    то това навсякъде се чува

  24. #299
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    И да добавя, че досега СУ въобще не водеше присъствия и всеки, който имаше желание и организираност, можеше да работи. От тази година се говори, че искат да го променят, но засега си караме по старому и вероятно ще си остане възможността.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  25. #300
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    777
    Понякога можеш да се освободиш от изпит при определен успех на няколко контролни. Все пак си зависи от специалността - имам две познати, учат в един и същи университет - едната финанси, а другата право. Момичето с финанси има право да се освобождава от изпити, а правистката - не.

    Става въпрос за университет, който се води за частен. Предполагам, че и с другите университети е така и освобождаването може да зависи от курс/специалност, но може и да греша, все още не съм студент ...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си