.
Отговор в тема
Страница 135 от 195 ПървиПърви ... 3585125131132133134135136137138139145185 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 351 до 3 375 от общо 4872
  1. #3351
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Това не е съвсем вярно. Един изпит може да си го влачиш спокойно и до следващата година. Проблем става когато имаш повече от един. Това ако се спазваше в ТУ да не са останали студенти. Обикновено още на редовната сесия като не вземеш изпит/или не отидеш ти пишат служебно двойка и ти се води невзет/неположен. Като си отидеш Септември на ликвидацията всичко е ток и жица.



    Който ти казва, че в УНСС е трудно, явно е или велик мързел или не особено интелигентен. Да има специалности които са малко по-тежки от други, но като цяло УНСС си е едно приятно пребиваване от страна на учене. Много свободно време (Е може да имате лекции късно вечер или в Събота), лесно вземане не изпити ако си редовен, много често освобождаване от изпити и т.н. няма заверки, абе все неща които не се срещат в ТУ и УСАГ.

    Доколкото до последният въпрос, когато няма заверки то реално може дето се казва да не стъпиш и освен ако не попаднеш на заядлив даскал няма да имаш проблеми. В СУ също нямат заверки за библиотекарския не знам.
    Без да съм капацитет в областта (тъй като не съм учила във всички възможни университети :Д ) знам, че само при нас във Винса нямало заверки. Заверките като цяло са малоумна комсомолска приумица. При нас просто изпитите са единствено от лекции и ако искаш по-свястна оценка, искаш - не искаш, ходиш. Един от преподавателите ни беше казал така - аз като бях в университета ходех задължително на първите две лекции, за да видя има ли смисъл и след това решавах - обикновено след това не ходех. Като видиш, че преподавателят ти диктува от учебника, заниманието е напълно безсмислено, но някои лекции не са за изпускане. Иначе формално лекциите при нас са незадължителни и се разчита единствено на собственото ти чувство за отговорност.
    Nevertheless, факт е, че Винса можеш да го "избуташ" без въобще да четеш и ходиш на лекции, което е и факт за почти всички университети в България, но дали ще научиш материала, който се предполага да работиш след това? И след това какво, ще ходиш на частни уроци и курсове? Единият ни преподавател по специалния предмет каза - тук обяснявам безплатно, така че слушайте. Ако не ви стане ясно, след края на семестъра пак обяснявам, но вече в моята фирма и там струва пари на час. Така че за теб си е, големи хора сте, студентите нямат нужда от пъдар, който да ги задължава да ходят на лекции и да им пише отсъствия и забележки, имате си глави на раменете всички.

    Ko0Le37o0 Успех!!

    granger разбирам те Имах един по основи на правото в първи курс, който няма хал-хабер от право, дори като за икономически университет, а имам тройка при него (смея да твърдя, че разбирам от право повече от него) , както и разплакваше всички момичета, които отиват да си видят работите. Когато навлязохме в специалните предмети, вече няма такива образи. Всички са много по-готини.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  2. #3352
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    От големите университети в София, по моите последни данни заверки има само в ТУ и УАСГ, не знам към момента как е ситуацията с медицинския. И да, заверките са полезно нещо колкото и да не ви се вярва и да мислите че са глупост. Да сигурно за Икономика МИО и т.н. щуротии са безпредметни, за повечето специалности в ТУ обаче са наложителни.

  3. #3353
    Възможно е, аз съм МИО и разсъждавам от своята гледна точка, че хората сами си преценяват и изкуственото предупреждение на еди коя си дата има заверка - елате, е тъпо. В ТУ-Варна подозирам, че лекциите им са задължителни, но не ги следят със заверки веднъж на семестър, а всеки път. Полезно е да ходиш на лекции, заверките в този им вид не са полезно нещо.

    П.С. Какво ще кажете за МИО + магистратура човешки ресурси?
    Последно редактирано от JoLLiE92 : 06-27-2014 на 05:06
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  4. #3354
    Какви са тези заверки? Това да ходиш на лекции редовно ли е?
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  5. #3355
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    ^На края на всеки семестър вземаш заверка за всеки предмет, лекция, упражнение, курсова, проект от преподавателя. Заверка той ти дава съответно на база твоите присъствия (за лекции обикновено всички получават) обаче ако не си ходил дори на едно лабораторно упр. да речем и не го отработиш (тоест отидеш с друга група като предварително си поискал разрешение за това) просто не вземаш заверка за съответното. Ако не вземеш и една заверка за семестъра, книжката ти не бива заверена в канцеларията (това се прави след като събереш всички заверки и оставяш книжката за заверка на семестъра) От своя страна не ти ли е заверен семестъра нямаш право да запишеш следващ, т.е. прекъсваш. От 1 до 4 курс имаш право на една служебна заверка. Общо взето през първите 1-2 години прекъсват доста хора поради липса на някоя заверка. Парадоксално, но може би един от най-големият процент прекъснали или поне използвали служебна заверка още първи курс в ТУ са хора които са подходили несериозно към спорта, който е задължителен и за който също има заверка. Та да заверките не са формални и не е в стил "Ела еди кога си за да ти дам"

  6. #3356
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Звучи ми като излишен стрес.

  7. #3357
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    ^На края на всеки семестър вземаш заверка за всеки предмет, лекция, упражнение, курсова, проект от преподавателя. Заверка той ти дава съответно на база твоите присъствия (за лекции обикновено всички получават) обаче ако не си ходил дори на едно лабораторно упр. да речем и не го отработиш (тоест отидеш с друга група като предварително си поискал разрешение за това) просто не вземаш заверка за съответното. Ако не вземеш и една заверка за семестъра, книжката ти не бива заверена в канцеларията (това се прави след като събереш всички заверки и оставяш книжката за заверка на семестъра) От своя страна не ти ли е заверен семестъра нямаш право да запишеш следващ, т.е. прекъсваш. От 1 до 4 курс имаш право на една служебна заверка. Общо взето през първите 1-2 години прекъсват доста хора поради липса на някоя заверка. Парадоксално, но може би един от най-големият процент прекъснали или поне използвали служебна заверка още първи курс в ТУ са хора които са подходили несериозно към спорта, който е задължителен и за който също има заверка. Та да заверките не са формални и не е в стил "Ела еди кога си за да ти дам"
    Това е в София, нали?

  8. #3358
    Повече от фен Аватара на thefolenangel
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    318
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    П.С. Какво ще кажете за МИО + магистратура човешки ресурси?
    Като глупост.
    Има два принципа за избор на магистратура - принципа на професионалната реализация и принципа на синергията. Първият, имплицитно ясно, е обвързан с това което работиш, наприерм ако си с бакалавър френска филология, но вече 4 години с мениджър на хотел, магистъра ти ще е обвързан с професията ти.
    Вторият принцип, говори за допълването на BSc-то от MSc-то с цел по-добра реализация.

    А приори трябва да се запиташ ЧР допълва ли МИО, очеизвадно НЕ. Тоест можем да заключим, че освен ако не работиш в момента това, изборът на подобна магистратура е глупост.

  9. #3359
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    ^На края на всеки семестър вземаш заверка за всеки предмет, лекция, упражнение, курсова, проект от преподавателя. Заверка той ти дава съответно на база твоите присъствия (за лекции обикновено всички получават) обаче ако не си ходил дори на едно лабораторно упр. да речем и не го отработиш (тоест отидеш с друга група като предварително си поискал разрешение за това) просто не вземаш заверка за съответното. Ако не вземеш и една заверка за семестъра, книжката ти не бива заверена в канцеларията (това се прави след като събереш всички заверки и оставяш книжката за заверка на семестъра) От своя страна не ти ли е заверен семестъра нямаш право да запишеш следващ, т.е. прекъсваш. От 1 до 4 курс имаш право на една служебна заверка. Общо взето през първите 1-2 години прекъсват доста хора поради липса на някоя заверка. Парадоксално, но може би един от най-големият процент прекъснали или поне използвали служебна заверка още първи курс в ТУ са хора които са подходили несериозно към спорта, който е задължителен и за който също има заверка. Та да заверките не са формални и не е в стил "Ела еди кога си за да ти дам"
    Не знаех, че така му се казва. Официално ние нямаме такива заверки и на половината лекции не съм стъпвала след първите 1-2 часа. Но ако не отидеш на някои упражнения ще ти се наложи или да ги наваксаш или да си извиниш отсъствието с бележка от личния. За практика ако не отидеш и не се извиниш, директно се водиш отпаднал и се явяваш догодина пак.
    За мен това не е излишно, лекциите винаги можеш да си ги намериш, но да не ходиш на практики при нас е безумие, защото така или иначе на повечето това ще им е бъдещата професия.
    Нашият университет обаче е единствения без спорт. Но пък ако не ходиш на английски и пропуснеш само две упражнения пак могат да те оставят отпаднал. Добре, че съм записана на руски и там ходя когато мога.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  10. #3360
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Няма извинителни бележки. Единственото спасение е да отработиш упражнението и да предоставиш бележка за това на преподавателя ти на упр. Проблем обикновено при лабораторните е, че всички правят едно упражнение дадена седмица, т.е от понеделник до петък. След това установките и всичко подобно се сменя и се почва второто. Та ако изпуснеш някое упр и не го отработиш същата седмица е жив ужас. Остава да се надяваш, че на края на семестъра ще пуснат пак някой ден за отработване.

    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Това е в София, нали?
    Да

  11. #3361
    Явно само в София ТУ е по-строго .. Ти коя година завърши? За няколко години много промени правят..

  12. #3362
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    П.С. Какво ще кажете за МИО + магистратура човешки ресурси?
    Те нямат нищо общо..
    Отделно за мен HR-ът е измислена специалност, пълна глупост.
    Повече няма да се обяснявам, само тръпна в очакване на хокания.

  13. #3363
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Явно само в София ТУ е по-строго .. Ти коя година завърши? За няколко години много промени правят..
    Нищо не се е променило. Положението и в момента е така както ти го казвам. Опитват се да вкарат електронни заверки доколкото знам в последно време, ама още няма резултат. До 1-2г ще преминат изцяло на електронни заверки, но това няма особено голямо значение, разликата е че няма да си гледаш подписите в книжката.

  14. #3364
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Нищо не се е променило. Положението и в момента е така както ти го казвам. Опитват се да вкарат електронни заверки доколкото знам в последно време, ама още няма резултат. До 1-2г ще преминат изцяло на електронни заверки, но това няма особено голямо значение, разликата е че няма да си гледаш подписите в книжката.
    И защо само в ТУ София се е запазило така, по-трудно?

  15. #3365
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Не е само в ТУ и в УАСГ положението е сходно, ако изключим архитектурата. Подозирам, че и в медицинския ситуацията с упражненията е такава.

  16. #3366
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Не е само в ТУ и в УАСГ положението е сходно, ако изключим архитектурата. Подозирам, че и в медицинския ситуацията с упражненията е такава.
    В мединицинския нямам съмнения. Но в другите градове не е така. В Ту Варна е по-лесно.

  17. #3367
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Те нямат нищо общо..
    Отделно за мен HR-ът е измислена специалност, пълна глупост.
    Повече няма да се обяснявам, само тръпна в очакване на хокания.
    О, не е глупост, просто в България е много силно подценяван
    В големите фирми на Запад няма как да отидеш на интервю само с шефа, винаги има и представител на Човешки ресурси.
    Не е каквото аз бих избрала, Джоли, пък и никак не отива на това, с което си казвала, че ти се занимава.

  18. #3368
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Подценяван? Бих казала, че е надеценяван предвид това, което вършат HR-ите тук. (и тук ги има на интервютата, нищо че повечето са 20-годишни пикли, които още си влачат изпитите и не могат да се подпишат)
    Неслучайно съм написала и измислена специалност/позиция Това, което те правят, може да се върши и се е вършило заедно с други неща от един човек, няма нужда да се обособява като отделна позиция.

  19. #3369
    Ако говорим за измислени професии, най-любима ми е много популярната PR. Измислени дипломи за хора, на които не им се учи, но да не е без нищо.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  20. #3370
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    HR отдел си има във всяка фирма която не е фамилна фирмичка, не знам как измисли, че само на запад се среща, пък тука е лукс. Друг е въпроса колко смисъл от тях.

  21. #3371
    Цитирай Първоначално написано от thefolenangel Виж мнението
    Като глупост.
    Има два принципа за избор на магистратура - принципа на професионалната реализация и принципа на синергията. Първият, имплицитно ясно, е обвързан с това което работиш, наприерм ако си с бакалавър френска филология, но вече 4 години с мениджър на хотел, магистъра ти ще е обвързан с професията ти.
    Вторият принцип, говори за допълването на BSc-то от MSc-то с цел по-добра реализация.

    А приори трябва да се запиташ ЧР допълва ли МИО, очеизвадно НЕ. Тоест можем да заключим, че освен ако не работиш в момента това, изборът на подобна магистратура е глупост.
    Не искам мнение от хора от специалност статистика.
    PinkPan7her аз винаги съм го имала наум, особено се замислих преди няколко дни след един изключително готин и професионален HR, който ми провежда интервю. Имайки предвид некадърните управители и служители, които провеждат интервютата някак дори и да не знаят как... пълна липса на професионално отношение към кандидата...... едната ме отказа да работя за тях с изключително селската си невъзпитана персона, правят всякакви грешки. Търся си работа по специалността и ходя по доста интервюта в по-сериозни и не чак толкова фирми и ги наблюдавам.
    Ходих на пробен период за една работа, която звучеше точно по специалността ми - каквото сме коментирали с теб, то беше ебати простотията и всеки сульо би могъл да го направи, не знам въобще защо изискваха завършено МИО. Имам само още година да измисля магистратурата и обмислям всякакви възможности...

    Просто не ми се комбинира с тъпото счетоводство и финанси и т.н. Безсмислено е.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  22. #3372
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Финансите са тъпи??

  23. #3373
    Счетоводството е. Финансите са безсмислена магистратура за едно МИО, супер са, но са за бакалавър финанси. Имах предвид, че не ми се иска чистата икономика, а нещо по-разчупено.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  24. #3374
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Хмм, разбрах те, но пак си мисля,че при такъв избор магистратурата ти ще е доста по- несериозна от бакалавъра, което за мен си е странно.

    Инересно ми е, ако аз си кандидатсватм за сериозна длъжност, примерно нещо, свързано с програмиране, да речем, как един нищо и никакъв HR ще ме оценява мен аз дали съм годна за дадена позиция, от която той идея си няма, защото мозъкът му е свикнал да работи на много по- мижави обороти..

  25. #3375
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Хмм, разбрах те, но пак си мисля,че при такъв избор магистратурата ти ще е доста по- несериозна от бакалавъра, което за мен си е странно.

    Инересно ми е, ако аз си кандидатсватм за сериозна длъжност, примерно нещо, свързано с програмиране, да речем, как един нищо и никакъв HR ще ме оценява мен аз дали съм годна за дадена позиция, от която той идея си няма, защото мозъкът му е свикнал да работи на много по- мижави обороти..
    Ако кандидатстваш за работа в ИТ няма да те оценяват HR-ите, а мениджърите на даден екип. HR само ръководят организацията.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си