.
Отговор в тема
Страница 137 от 195 ПървиПърви ... 3787127133134135136137138139140141147187 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 401 до 3 425 от общо 4872
  1. #3401
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Забравих да уточня нещо може би важно - нямам намерение да оставам да си карам висшето в България. А икономист е буквално всеки втори...
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  2. #3402
    Цитирай Първоначално написано от ameli Виж мнението
    Забравих да уточня нещо може би важно - нямам намерение да оставам да си карам висшето в България. А икономист е буквално всеки втори...
    Грешиш. Всеки втори учи икономика, но от тях твърде малко са икономисти.
    Ако си мислиш, че ще завършиш право и ще се специализираш в "криминално" (наказателно се казва), а ще отказваш граждански дела например, защото не са ти специални и не са ти интересни, ЖЕСТОКО грешиш. Това като едно момче, който ми развиваше теорията, че искал да учи специалност морско право.
    Решила ли си в коя държава искаш да учиш изобщо, или просто ей така да не е България, 'щото не е модерно?
    Auriss пространственият дизайн с 3д макс си е интересно занимание, имам познати, които се занимават точно с това, но съм почти сигурна, че девойката няма предвид това. :Д с 3д макс се правят не само интериорни решения, а и всевъзможни 3д визуализации. Там е стига да имаш талант, работа можеш да си намериш, но след като всяка кифла решава, че това е нестандартно и модерно без да се замисля дали тя е подходяща, нормално да не могат после да се реализират - това е валидно горе-долу за всяко образование и всяка професия.
    Повечето като чуят интериорен дизайнер и си представят предаванията по ТВ, където идва някаква у вас и ти избира мебели по каталог вместо теб, а ти и плащаш за което.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  3. #3403
    Здравейте! Искам да ви попитам какво мислите за специалност Национална и регионална сигурност в Национален военен университет "Васил Левски"-гр. В. Търново? Има ли някои, който учи тази специалност и струва ли си? Също така се интересувам и от специалностите Публична администрация, МИО, Социални дейности, но в другия Великотърновски университет - "Св. св. Кирил и Методий". Благодаря!

  4. #3404
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Грешиш. Всеки втори учи икономика, но от тях твърде малко са икономисти.
    Ако си мислиш, че ще завършиш право и ще се специализираш в "криминално" (наказателно се казва), а ще отказваш граждански дела например, защото не са ти специални и не са ти интересни, ЖЕСТОКО грешиш. Това като едно момче, който ми развиваше теорията, че искал да учи специалност морско право.
    Решила ли си в коя държава искаш да учиш изобщо, или просто ей така да не е България, 'щото не е модерно?
    Auriss пространственият дизайн с 3д макс си е интересно занимание, имам познати, които се занимават точно с това, но съм почти сигурна, че девойката няма предвид това. :Д с 3д макс се правят не само интериорни решения, а и всевъзможни 3д визуализации. Там е стига да имаш талант, работа можеш да си намериш, но след като всяка кифла решава, че това е нестандартно и модерно без да се замисля дали тя е подходяща, нормално да не могат после да се реализират - това е валидно горе-долу за всяко образование и всяка професия.
    Повечето като чуят интериорен дизайнер и си представят предаванията по ТВ, където идва някаква у вас и ти избира мебели по каталог вместо теб, а ти и плащаш за което.
    Е хайде да не се подценяваме толкова
    Точно подробността, че ще изучавам и някакви основи на компютърни програми, с които да си визуализирам макетите си ме привлича още повече, щото ако не стана баш архитект, поне на някакъв друг дизайн мога да се "метна" със знанията ми и от двете сфери. И да, решила съм в кои градове ще кандидатствам и това ми е по-малкият проблем, избора на специалност ми е най-големият Отделно, че като адвокат съм съвсем в правото си да отказвам каквито и да е дела. Помолих ако има някой, който МОЖЕ да ми помогне и е запознат с материята, а не който просто ме напада и почти няма едно вярно нещо, от това, което казва.

  5. #3405
    О, разбира се, че си в правото си да отказваш дела, но в България няма такъв пазар и няма специализирани адвокати, каквито гледаш по американските филми. Освен ако не са толкова некадърни, че да могат да се справят само с най-простите дела и да ги е страх от нещо по-сложно и различно, да не им се чете допълнително - такива адвокати има много. Но това значи да имаш на кого да разчиташ да ти плаща сметките, сериозните адвокати не отказват дела, защото не са им по специалността или защото не са се занимавали с това преди. Грубата действителност е, че в България не можеш да си позволиш финансово лукса да отказваш каквито и да е дела.
    Какво значи някакви основи на компютърни програми? Какво се учи според теб в специалност пространствен дизайн освен компютърните програми за визуализация?
    Какво грешно съм казала? Само изразих мнение, че разсъждаваш наивно. Запозната съм и с двете "материи", тъй като майка ми е адвокат, а близък мой познат се занимава с 3д визуализации.
    Ако имаш конкретни въпроси, давай.
    Последно редактирано от JoLLiE92 : 07-05-2014 на 16:37
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  6. #3406
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    всеки адвокат си избира какви дела да взема и малко или много, се специализира в дадена област
    имам роднина адвокат и се занимава основно с имоти, регистрации, дребни кражби (като служебен защитник) и разводи
    n00bs

  7. #3407
    Разбира се, че се специализират, но не може да си позволи да отказва разводи например, защото не са му интересни, нали? Всъщност изброеното от теб покрива това, с което се занимават адвокатите тук. Пропуснал си единствено делата за поставяне под запрещение на психично болни. В България няма само бракоразводни адвокати или само наказателни.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  8. #3408
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    ами не взема дела за телесна повреда, убийства, големи кражби
    n00bs

  9. #3409
    То такива почти няма.
    Имах предвид мацката да не си въобразява, че като завърши едно право и ще е като в сериалчетата, които гледа по ТВ. Адвокатите се занимават с кокошкарски работи като цяло. Рядко са интересните дела.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  10. #3410
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Адвокатите се занимават с кокошкарски работи като цяло.
    Именно.

  11. #3411
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Много сте противни в тази тема, нз защо я чета.

  12. #3412
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Грубата действителност е, че в България не можеш да си позволиш финансово лукса да отказваш каквито и да е дела.
    Какво значи някакви основи на компютърни програми? Какво се учи според теб в специалност пространствен дизайн освен компютърните програми за визуализация?
    Aко имаш конкретни въпроси, давай.
    1, Вече изрично споменах, че няма да уча в България и доколкото ми е известно законите са различни и не мога да практикувам на двете места с една диплома.
    2, Аз също имам познат, който учи архитектура и ми каза, че в началото са имали няколко туториала как се работи с въпросната програма, а ако ти имаш желание си надграждаш самостоятелно. Все пак това не е образование за информатици, че да навлизат супер дълбоко, това имах предвид И след като ще имам основата, дали няма да е възможно да практикувам повече от 1 нещо, свързано със специалността, това ми беше въпроса.
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  13. #3413
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    Много сте противни в тази тема, нз защо я чета.
    малко.
    maDamn

  14. #3414
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    НИкой не ви е вързал да я четете.

  15. #3415
    Цитирай Първоначално написано от ameli Виж мнението
    1, Вече изрично споменах, че няма да уча в България и доколкото ми е известно законите са различни и не мога да практикувам на двете места с една диплома.
    2, Аз също имам познат, който учи архитектура и ми каза, че в началото са имали няколко туториала как се работи с въпросната програма, а ако ти имаш желание си надграждаш самостоятелно. Все пак това не е образование за информатици, че да навлизат супер дълбоко, това имах предвид И след като ще имам основата, дали няма да е възможно да практикувам повече от 1 нещо, свързано със специалността, това ми беше въпроса.
    Да, за правото си права, че се учи там, където смяташ да го практикуваш. Не че не можеш да завършиш тук и да работиш другаде принципно, но ще имаш твърде много приравнителни изпити и се губи смисълът на цялото упражнение.
    Има разлика между архитектура и пространствен дизайн, нали знаеш? Архитектите учат коренно различни неща.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  16. #3416
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Мхм, хубаво ще е ameli да изясни какво конкретно пита.
    И след като ще имам основата, дали няма да е възможно да практикувам повече от 1 нещо, свързано със специалността, това ми беше въпроса.
    И понеже и това изречение не съм сигурен, че разбирам - освен арх.виз и интериорен дизайн, какво друго би искала да ти влиза в компетенциите що се отнася до компютърната графика ? Питам, тъй като ако искаш да правиш филми (примерно, ддз) ще се наложи коренно различни неща да учиш.

  17. #3417
    Аз не разбрах дали има предвид архитектура или дизайн
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  18. #3418
    Не само България ще рухне, цяла Еврпопа няма да е същата

  19. #3419
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Мхм, хубаво ще е ameli да изясни какво конкретно пита.

    И понеже и това изречение не съм сигурен, че разбирам - освен арх.виз и интериорен дизайн, какво друго би искала да ти влиза в компетенциите що се отнася до компютърната графика ? Питам, тъй като ако искаш да правиш филми (примерно, ддз) ще се наложи коренно различни неща да учиш.
    Тъй, значи примерно почвам с архитектура и после специализирам с интериор? Има ли смисъл? Или по някакъв друг начин да комбинирам нещата, че да извлека най-голяма полза и да имам повече възможности след това, а не да забия просто на едно нещо и цял живот да си го практикувам. И дали като цяло има смисъл от такива комбинирани специалности (право и финанси, примерно) или накрая от двата стола падаш на земята?
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  20. #3420
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Това като едно момче, който ми развиваше теорията, че искал да учи специалност морско право.
    Морското право е отделна специалност.
    Иначе симпатизирам на факта, че винаги си много ербап. И не ви прочетох целия разговор, само твоя пост закАчих, до т'ва изречение всъщност.

  21. #3421
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    Интересен поглед имате и върху правото, и върху архитектурата...

    при правото определено има строга специализация...всяка голяма кантора има човек за наказателно, семейно, строително и тн, защото цялостното познаване на законите е трудно...да не говорим, че правото не те прави само адвокат, а и прокурор, и нотариус, и съдия...

    за архитектурата не знам защо набърквате Макса, може да си и архитект, и дизайнер и без него...програми колкото щеш, с близък потенциал и възможности, хубав избор е, ако имаш достатъчно познания, но доста повече се използва за игри и анимация...там има повече рентабилност от взуализациите..

    джоли, пространственият дизайн не съществува в тези среди, измислица е на ВСУ, при това безумна...като цяло идеята да се учи дизайн е безсмислена в България, тук може да се практикува и без диплома, акое правиш интериори...
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  22. #3422
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    и дизайнер и без него...програми колкото щеш, с близък потенциал и възможности, хубав избор е, ако имаш достатъчно познания, но доста повече се използва за игри и анимация...там има повече рентабилност от взуализациите..
    набърквам макса, защото не знам и аз едно прилично студио, в което да ползват нещо различно от Макс + виРей. :3 Лично мое мнение е, че причината е наличието на безброй безплатни и платени библиотеки с шейдъри(със все текстурите към тях), мебели, растителност и всякакви там джунджурии, които биха могли да се намерят в нечий апаратамент / къща / вход / се тая. В общи линии теглиш, ръгаш в сцената, добавяш светлини, оправяш си настройките и цъкаш рендер. По-безмозъчно занимание от това здраве му кажи ;3
    Как да е, отплеснах се.


    Тъй, значи примерно почвам с архитектура и после специализирам с интериор? Има ли смисъл? Или по някакъв друг начин да комбинирам нещата, че да извлека най-голяма полза и да имам повече възможности след това, а не да забия просто на едно нещо и цял живот да си го практикувам
    3Д-то можеш в свободното си време да го подхванеш. Докато си вземеш бакалавърската степен (каквото и да избереш) ще си повече от подготвена.

  23. #3423
    babity Отделна специалност и напълно безсмислена. Мислете какво ще работите след това. Какво ще работиш със специалност морско право? Майка ми има специализация морско право, защото ги задължиха навремето всички да запишат това, не е имала никога морско дело. Не съм и чувала някой от колегите и да е имал нещо подобно.
    AliceSw Макса, защото аз разбрах, че тя иска дизайн, а не архитектура. Ако е обратното - грешката е моя. Дизайнът се използва за хиляди други неща освен интериорен, а архитектурата вероятно няма да учат само дизайн, а още доста неща със стабилна база по математика. Просто двете нямат почти нищо общо :Д
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  24. #3424
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Ами ако си от Габрово, сигурно няма да те топли особено, признавам. Ама имам доста познати морячета... Знаеш, че моряците не работят на минимална заплата, пък тия 'дето имат мозък малко повече от средностатистическа чайка, всичките виждат много пари в тази специалност.

  25. #3425
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    Мебелен, промишлен, машинен дизайн, нямат нищо общо с интериорния, толкова са близо до него, колкото модния...за тях макса е кофти избор, особено за основни разработки и чертежи

    Auriss, всъщност, ограничено е доста използването на макса от студиата, където е задължителен, има човек, който се занимава само с него. Основно визуализации на него се правят за конкурси и големи проекти...От човек, който работи за ВиРей, напоследък чувам все по- добри отзиви за Майа например. Най-голяма част използват Ревит, по-малко АрхиКад със Синема
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си