.
Отговор в тема
Страница 13 от 195 ПървиПърви ... 3910111213141516172363113 ... ПоследнаПърви
Резултати от 301 до 325 от общо 4872
  1. #301
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    При нас има доста възможности за освобождаване от контролни през семестъра, ако изкараш достатъчно високи оценки. Не по всеки предмет може, преподавателят решава дали да наложи такава практика.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  2. #302
    Аватара на acdcfenka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Страстно село. :D
    Мнения
    507
    Аз ще съм първи курс, Маркетинг, в Датският колеж. Вече започнаха лекциите. Всички вече са на групички, познават се като че ли от преди. Е има и такива като мен, соло я караме. Но при нас явно е нормално, като не се виждаме всеки ден, а само два пъти в седмицата.

  3. #303

    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Благоевград
    Мнения
    9
    Здравейте, виждам, че това е студентска тема. Супер малко вероятно е, но ще се радвам, ако тук случайно има някой последна година право или публична администрация в ЮЗУ. Имам няколко въпроса за изпитите от последния курс.

  4. #304

    ..

    Здраейте,тази година завършвам гимназията и съм се насочила към Английска Филология и по точно в Пловдив..не мисля да държа изпити,,ще пробвам и в СУ,ЮЗУ,ВТУ с оценка от матурата,но се притеснявам ако изкарам 4... дали ще ме приемат Някой ако е запознат да каже моляяя,че съм се прецепилааа

  5. #305
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227

    Re: ..

    Цитирай Първоначално написано от bebety2
    Здраейте,тази година завършвам гимназията и съм се насочила към Английска Филология и по точно в Пловдив..не мисля да държа изпити,,ще пробвам и в СУ,ЮЗУ,ВТУ с оценка от матурата,но се притеснявам ако изкарам 4... дали ще ме приемат Някой ако е запознат да каже моляяя,че съм се прецепилааа

    Пълно е с хора, кандидатстващи с оценка от матура по английски някъде. Дори за СУ да имаш 6-ца на матурата, това нищо не означава. Винаги с предимство са тези явили се на изпит.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  6. #306

    ..

    ти с английски ли се занимаваш? а случайно да знаеш много ли е труден изпита по английски

  7. #307
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227

    Re: ..

    Цитирай Първоначално написано от bebety2
    ти с английски ли се занимаваш? а случайно да знаеш много ли е труден изпита по английски

    Матурата е ниво B1. Дръпни си всички падали се до сега от матура.бг и наблягай на моделите трансформации. Всичко е до тренинг.
    Изпитът в СУ е много труден. Можеш да попиташ или разгледаш примерен вариант в справочника или някъде по форума му или сайта.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  8. #308
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Според мен изпитът в СУ на човек, който смята да се занимава сериозно с английски, трябва да му се стори елементарен. В тази специалност е добре да влизаш на ниво С1-С2. Вътре ще ти разбият представите за учене на език (тия граматични упражнения дето правите в училище се учат в уни-то само по 1 предмет на семестър и е под нивото на всички там). Лингвистиката, литературознанието, фонологията, морфологията, т.н. направо ще ти изпият душицата. Но пък и ще те подготвят много добре и, ако си сериозна, готви се и влизай в СУ. Въобще няма да сбъркаш, но реши, дали го искаш наистина.


    Моят съвет е да се подготвиш МНОГО СЕРИОЗНО по английски, защото не му е мястото в университета да те учат да говориш, четеш и пр. И хвани някоя книжка по General linguistics и прецени дали си готова да се занимаваш с такъв материал.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #309
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Според мен изпитът в СУ на човек, който смята да се занимава сериозно с английски, трябва да му се стори елементарен. В тази специалност е добре да влизаш на ниво С1-С2. Вътре ще ти разбият представите за учене на език (тия граматични упражнения дето правите в училище се учат в уни-то само по 1 предмет на семестър и е под нивото на всички там). Лингвистиката, литературознанието, фонологията, морфологията, т.н. направо ще ти изпият душицата. Но пък и ще те подготвят много добре и, ако си сериозна, готви се и влизай в СУ. Въобще няма да сбъркаш, но реши, дали го искаш наистина.


    Моят съвет е да се подготвиш МНОГО СЕРИОЗНО по английски, защото не му е мястото в университета да те учат да говориш, четеш и пр. И хвани някоя книжка по General linguistics и прецени дали си готова да се занимаваш с такъв материал.
    Ей, гадняр, аз плаках за тебе
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  10. #310
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща..
    Наистина ли?!
    Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна

  11. #311
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Цитирай Първоначално написано от truly
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща..
    Наистина ли?!
    Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна

    В СУ не дават такива.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  12. #312
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Цитирай Първоначално написано от truly
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща..
    Наистина ли?!
    Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна
    Еми карамфил, бяла престилка, химикали, кламери, Фервекс, тефтери, чанта на Лакалут, поне това се сещам..
    Вафла..

  13. #313
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Гладен съм...

  14. #314
    Направо е непростимо, че не съм се записала....
    3 курс Акушерка в МУ Плевен. :P

  15. #315
    Готино, че има и тема за по дърти тийнейджъри Аз съм първи курс информатика в СУ. Виждам че в темата има колега същата специалност, който е обяснил как стоят нещата, скъсват ни задника от математика, но се справям за сега. Преподавателите и асистентите са доста добри и човек може да научи много от тях, ако има желание. От тяхна страна желание има, много обичт любознателни студенти Никой не следи за присъствия, всеки може да ходи когато си иска на лекции и упражнения, нямат право да не те допуснат на изпит заради отсъствия, но не е добра идея да ходиш в университета само за изпити, защото има как да те скъсат, дори и да се казваш Иисус. За колегите, има хора, които са попаднали там случайно, или следват само за да ползват общежитията в Студентски град и да пиянстват на воля по чалготеките, но има и свестни хора, които имат цели и желание да се учат и с които може да се води смислен разговор. Като навсякъде, има и добър, и лош материал. Но нивото е ниско, повечето нищо не могат по математика и очаквам повечето да окапят по нататък.
    Както казах, никой не следи за присъствие, който му се работи, може да работи. Но аз лично мисля първите 2 години да си уча системно и после директно да почна като програмист на непълен работен ден.

  16. #316
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  17. #317
    Фен Аватара на sunrisee6
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    162
    ъъ някой, който учи или ще кандидатства в чужбина? По-точно в Австрия или Германия? Аз съм 12ти клас сега ии се надявам догодина да пиша от Виена
    Или преодоляваш страха си и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад кулисите!

    -------
    Where did my cookie go? O.o

  18. #318
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Цитирай Първоначално написано от slavito007
    Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X

    ииии, ама толкова ли е трудно? Сядаш си на гъза и учиш. Само в началото е трудно.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  19. #319
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    Цитирай Първоначално написано от slavito007
    Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X
    аз съм КН само че в Търново... иии математика е просто :@:@::@:@

  20. #320
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Цитирай Първоначално написано от ledenakrasota

    ииии, ама толкова ли е трудно? Сядаш си на гъза и учиш. Само в началото е трудно.
    Да, трудно е. И да, трябва да си седна на него и да го науча Миналата седмица се оправдавах с икономикса, ама тази ще се учи

    Цитирай Първоначално написано от Petrow
    аз съм КН само че в Търново... иии математика е просто :@:@::@:@
    Как е при теб? Доволен ли си? Аз бях приет второ класиране точно тази специалност във ВТУ, но впоследствие реших да не си променям решението и си писах УНСС. Много ми е интересно да чуя от първо лице
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  21. #321
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    амиии в общи линии всичко е ОК само че има математически анализ и линейна алгебра които са повече от отвратителни..също така мислих че ще има повече хардуер и по малко програмиране то пък се оказа обратното..

  22. #322
    Добре нека да попитам и аз нещо , надявам се да съм уцелил и да е в тази тема.

    Въпроса ми е следният :
    Искам само и единствено журналистика да следвам.
    Най-вече искам във Варна - ВИНС ИУ.
    Там обаче гледам специалности.. моята я няма..
    Има някакви курсове , нещо допълнителни.. но не пише , че получавам висше а някаква специализация. Моля някой ако има или знае , нека да ми каже в крайна сметка има ли ЖУРНАЛИСТИКА във ИУ Варна. С какво се влиза ( какво се изисква за нея ) , тъй като аз мисля да взимам матури по БЕЛ и Английски. Също така ако някой би бил добър да ми обясни как става балообразуването - от кой до кой клас , оценки - даскало , матури ли кво що ? Нищо не съм наясно.. моля някой да ми каже , ще бъда искрено благодарен.

  23. #323
    Голям фен Аватара на Crazytu
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    548
    Специалност журналистика в ИУ няма. Можеш да запишеш нещо друго и паралелно с това да запишеш допълнителна специалност (в твоя случай журналистика), но след завършване не получаваш второ висше, а свидетелство за професионална квалификация. И доколкото видях в сайта, нищо не се изисква, просто си подаваш молба и това е. Но това е като някакъв курс, както ти каза и според мен не си заслужава.
    http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=2&id=3040
    Once upon a time I was falling in love ...
    But now I'm only falling apart ...

  24. #324
    Имам един въпрос към Вас.
    Някой държал ли е матура по Химия? Как се подготвихте? Можете ли да ми обясните всичко около нея?

    ПП: 11 клас съм, но искам да се подготвя от сега (искам да следвам медицина, затова Ви попитам), годишните ми оценки в 9 и 10 клас са петици. Искам да държа и приравнителен изпит. Благодаря Ви предварително!









  25. #325
    Повече от фен Аватара на LoveHurT
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Neverland
    Мнения
    456
    някакви отзиви за ВТУ и студентския живот там?
    BoyfriEND, girlfriEND, friEND. Everything has an end except my famILY!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си