.
Отговор в тема
Страница 152 от 195 ПървиПърви ... 52102142148149150151152153154155156162 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 776 до 3 800 от общо 4872
  1. #3776
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    Такса за обучение : за бакалавърски програми в държавните университети в повечето провинции такси няма или, ако има, те са в размер на около 200-300 евро на семестър.
    Байтраг се води, не такса, само пояснявам
    Сега се сетих, че една позната завърши в Единбург и ми говореше за таксите за семестъра в хиляди

  2. #3777
    То се подразбира защо не казват час ама все тая.
    Имам лекция до 11:15, ако трябва ще остана в залата само и само да се запиша.
    Бтв, г-н Арнаудов цъка тенис на маса и може да ме уреди, ако имам проблеми.
    Мерси иначе, утре ще е интересно.

  3. #3778
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Доц. Арнаудов е шампион по тенис на маса на състезанието между преподаватели за миналата година за ТУ, познава се с доста голяма част от спортния център, така че 100% ще може да те уреди, ако се познавате. Той е готин. Само че ако се пишеш на тенис на маса, гледай да си при чакъров, щото, направо ти казвам, дава заверки и по коридорите накрая.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #3779
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Откриването беше прекрасно! Оправда всичките ми очаквания, че и повече, развълнувах се още повече за студентстването и повечето професори ми направиха доста добро впечатление. А и можем да сме с лаптоп на лекциите! Край на схванатите ръце :д

  5. #3780
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    ква си смешна ХАХАХХАХАХХАХА

  6. #3781
    Цитирай Първоначално написано от Ewok Виж мнението
    Откриването беше прекрасно! Оправда всичките ми очаквания, че и повече, развълнувах се още повече за студентстването и повечето професори ми направиха доста добро впечатление. А и можем да сме с лаптоп на лекциите! Край на схванатите ръце :д
    Колко сладко!


    Аз пак ще спомена, че намирам българската система със заверките за изключително тъпа и неефективна.
    Записах се на айкидо иначе. От супер много време исках.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #3782
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Колко сладко!


    Аз пак ще спомена, че намирам българската система със заверките за изключително тъпа и неефективна.
    Записах се на айкидо иначе. От супер много време исках.
    И мен заверките ме плашат повече, отколкото изпитите, ама пък това е единственият сигурен начин да накараш и най - мързеливите да се появят поне на упражнения, щото иначе ще има 90% въпроси абе, кви предмети учим, 3 дена преди сесията. Така че неефективна не е, въпроса е, че се прилага понякога тъпо, щото някои преподаватели не проявяват грам разбиране и като не се появиш 2 пъти на упражнение се дървят после и те карат да отработваш нещо, дето и да не го отработиш, като си карал другите упражнения, няма да ти е неясно. А за другото, честито, дано си попаднала на готин сенсей и успех.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  8. #3783
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Колко сладко!


    Аз пак ще спомена, че намирам българската система със заверките за изключително тъпа и неефективна.
    Записах се на айкидо иначе. От супер много време исках.
    Хаха системата със заверките не е изобщо тъпа и не може да си представиш колко висока ефективност има. Разберете че това не са ви някакви предмети и неща които може да си ги прочетете в къщи или да си ги направите там. Това е и причината да са задължителни.

  9. #3784
    Тъпа е именно, щото ги раздават ей така. При нас основните лекции не са задължителни, но то така или иначе си е за теб дали ходиш или не. На упражнения се разписваш сам и ако не отидеш и не се извиниш може да ти падне цял семестър за това. Ако не ходиш на упражнения и практики редовно ти се спира стипендията (освен, че ще повториш годината).
    Просто предвид факта, че се разписваш сам и лесно се вижда бил ли си или не си бил се избягва ситуацията да се молиш на някого да те пусне.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  10. #3785
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    аз продължавам да си хваля - https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...5c7aa0cf7a471e - за 2 лева от прекрасното ни столче!! :д

    относно заверките и според мен е добра системата, просто наблюдавам тия мойте още няма и 2 седмици откакто сме почнали и някои не се вяснали нито веднъж. аз като съм в лекции и слушам и се опитвам да схвана не мога да схвана статистиката примерно, кво остава, ако после само чета от няква чужда тетрадка, абсурд :д дори за спорта ни искат 10 пъти минимум от 15 общо, очертава се интересно по каланетика, в чисто нова зала ще сме, има си душчета, сешоар и всички екстри :3

  11. #3786
    Въпрос: На изпита в СУ по БЕЛ на листа името си пишеш името или има някакъв номер? Тъп въпрос, но ми е важно.

  12. #3787
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    за по- практическите дисциплини съм съгласна за заверките, а и за ТУ като цяло, но наистина си има предмети, които могат да се наваксат вкъщи от този, който има желание и способности

    От друга страна, каква е ползата да караш и най- мързеливите и неамбицирани студенти да присъстват. Те ще присъстват, хубаво, ще избутат криво- ляво и после? пак ще тръгнат по начина, по който са свикнали

    Дъгичке, пак питам, в кой университет е тоя стол? :Д Бях забравила за миналия ти пост и реших, че си си купила стол за 2 кинта и в очакване отворих снимката да го видя

  13. #3788
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Тъпа е именно, щото ги раздават ей така. При нас основните лекции не са задължителни, но то така или иначе си е за теб дали ходиш или не. На упражнения се разписваш сам и ако не отидеш и не се извиниш може да ти падне цял семестър за това. Ако не ходиш на упражнения и практики редовно ти се спира стипендията (освен, че ще повториш годината).
    Просто предвид факта, че се разписваш сам и лесно се вижда бил ли си или не си бил се избягва ситуацията да се молиш на някого да те пусне.
    Оооо не знам защо си останала с впечатлението, че ги раздават лесно хах. На 95% от лабораторните ако имаш и едно отсъствие не получаваш заверка и съответно прекъсваш. Не знам от къде ти хрумна, че ги дават ей така. На повечето лекции са формални да, но до колкото става въпрос за упражнения, то жив, умрял трябва да си там.

  14. #3789
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    За упражненията в ТУ е така, щото, както викам, теоретичен инженер, не е инженер. Не може, примерно, да кажеш, че разбираш от агрегати и хидравлични турбини, като никога не си виждал такова на живо. А трябва да си там, щото понякога, за да се пуснат някои машини за упражнение, струва пари, харчат се суровини и прочее. Как е думата, не можеш да се научиш да караш кола по учебник, същото е и с всички предмети в ТУ, а тия, дето са по принцип теоретични, поне при мен, присъствията и на упражнения не са били задължителни (примерно математика, механика, икономика), но са препоръчителни. Докато примерно в специалности по университетите като филологиите или икономика, там и да не идеш, все можеш да си прочетеш материала от учебник и няма да си изпуснал кой знае колко. Та всичкото това относно заверките в ТУ поне - ми да, задължително е, щото ти примерно може да искаш да ставаш специалист по електроника или компютри, ама имаш предмет хидравлика, примерно, ако нямаше заверки, щяха много хора да си казват - е тва не е за мене, боли ме за тоя предмет и нямаше да ходят. А така не може да не идат. Оф, обърках си мисълта, ама мисля, че стана ясна идеята. Та, както казах, повече ме плашат заверките, отколкото изпитите, има защо.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  15. #3790
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Бях забравила за миналия ти пост и реших, че си си купила стол за 2 кинта и в очакване отворих снимката да го видя
    ahahahahahhaxaxxaaaxa

  16. #3791
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението

    Дъгичке, пак питам, в кой университет е тоя стол? :Д Бях забравила за миналия ти пост и реших, че си си купила стол за 2 кинта и в очакване отворих снимката да го видя
    ауу, не съм видяла в УАСГ е това, то и аз съм изумена от цените, не знам каква им е схемата да е толкова евтино, пък и е вкусно, бива си го :д

  17. #3792
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Кви 2 лева бе, на 59 блок стола е 1 и 50, май и на 4ката е толкова.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  18. #3793
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    о, да, чувала съм за тоя стол, много го хвалеха, някои от моите колеги специално се събираха да ходят да ядат там... а не сме били от УАСГ :Д

  19. #3794
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Dagichka Виж мнението
    ауу, не съм видяла в УАСГ е това, то и аз съм изумена от цените, не знам каква им е схемата да е толкова евтино, пък и е вкусно, бива си го :д
    Всички столове готвят задоволително и са евтини, схемата им е че държавата плаща за да ядеш ти за 2лв. По начало столовете в момента са на 1.50 и 1.70 ако не се лъжа. Едно време 54 работеше и на 1.20. Като цяло от всички столове най-оферта винаги са си били на НСА, обаче в последните години отрязаха външните студенти.Това беше преди 3-4г сега не знам как е.

    Иначе за стола на УАСГ 2ет в новата сграда ако не ме лъже от годините паметта вече. Бях взел една мома от там хах.

  20. #3795
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Доц. Арнаудов е шампион по тенис на маса на състезанието между преподаватели за миналата година за ТУ, познава се с доста голяма част от спортния център, така че 100% ще може да те уреди, ако се познавате. Той е готин. Само че ако се пишеш на тенис на маса, гледай да си при чакъров, щото, направо ти казвам, дава заверки и по коридорите накрая.
    Ей да се похваля.
    Записах се на квото исках - тенис на маса и тенис на корт. Някъде към 9:10 пуснаха сайта и в 9:14 се записах. Бях от телефона и пак успях.
    Не гледах при кой треньор съм, а дали имам дупка за тоя спорт. А и без тва ще си играя без пари на дървена маса, какво по-хубаво.

  21. #3796
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Като цяло от всички столове най-оферта винаги са си били на НСА, обаче в последните години отрязаха външните студенти.Това беше преди 3-4г сега не знам как е.
    и сега е така, обаче с връзки всичко става :д

  22. #3797
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Death Gun Виж мнението
    Ей да се похваля.
    Записах се на квото исках - тенис на маса и тенис на корт. Някъде към 9:10 пуснаха сайта и в 9:14 се записах. Бях от телефона и пак успях.
    Не гледах при кой треньор съм, а дали имам дупка за тоя спорт. А и без тва ще си играя без пари на дървена маса, какво по-хубаво.
    Абе масите за тенис на маса са си хубави съвременни маси, не си представяй нещо от 80-те. За корта си приготви обувки, че на клей много се цапа човек.

  23. #3798
    anonymous708973
    Guest
    Да споделя моя опит със студентските столове. Бях обвинена, че съм сноб, защото при споменаване на стол бърча нос. Викам "хубу, айде, ще се доказваме". Отиваме на стол... май беше в студентски точно на 59-ти блок. Или в Пловдив нейде, не помня.
    Влизам... огроооооомна зала, неуютна, комунистически стил. Маси с евтини покривки на квадратчета, захванати с ония пластмасови чудесии. "Нищо, айде, няма да сме с претенции". Имаше дробчета с лук - аааадски любима манджа. Взимам си я - студена, отврат. На третата хапка откривам дълъг косъм, който очевидно не е мой.

    Е, мерси. Сноб съм явно.
    Ама "меню" за левче няма да ям пък.

  24. #3799
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Ина, и аз мисля като теб. Не съм яла в стол, но не ми вдъхват доверие. Да не говорим, че обикновено не обичам да ям нещо, което не изглежда добре. :Д Доброволно не бих дегустирала даже. :Д
    Примерно на снимката, която момичето пусна, всичко ми изглежда гадно. Особено тортата - някаква мега изкуствена. :Д
    Но като се замисля - студентите обикновено не разполагат с мега много пари и това е начин да се вписват в бюджета. Или да им остават повече за дискотечки и партене. А някои просто ги мързи да си готвят и пазаруват.

  25. #3800
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Лигавщини са това вашето, не е снобизъм защото двете думи са с коренно различно значение. Първо не всеки особено в общежитие има възможност да си готви. Защо сигурно ще запитате ? Повечето общежития нямат пригоден "кът" за такова нещо, нито пък разполагат с оборудвани кухни. В тоя ред на мисли ще трябва да си купите всички уреди които ви трябват котлон, печка, хладилник, микровълнова, тостер евентуално и т.н. Тия неща освен, че ще трябва да ги намерите, ще трябва да се чудите и къде да ги слагате. Та не всеки го мързи да си сготви, повечето просто нямат къде да го направят. Имал съм възможност да ям постоянно по заведенията докато бях студент. Имаше, а и в момента има доста места по студентски с обедни менюта с които може да се наядеш за 5-6лв. Въпреки всичко това съм ял сума пъти по столовете. Защо ? Ами много е просто на стол готвят сравнително разнообразно, получаваш супа, основно, десерт и хлебче за 1.50лв. Много често може да попаднеш на доста вкусни ястия, а не ми се е случвало да си взема нещо "отвратително" което не става за ядене. Какъв е извода ? Извода е че сте прекалено разглезени. И учудващо, но аз косъм съм намирал и в доста скъп ресторант в основно ястие за над 30лв, така че това далеч не е нещо което може да се случи само в стол. Относно обстановката, ами уважаеми "снобки" това е стол, не ресторант на брега на езерото. Целта на стола е да отидеш и да ядеш готвена храна евтино, вместо да се тъпчеш със сандвичи и дюнери и да си докараш я язва, я гастрит. А да не забравяме, че София не е като повечето градове в страната и там дори яденето си е едно прескъпо начинание, нещо което за студенти с ограничен бюджет не е добре дошло.
    Последно редактирано от draid : 10-02-2014 на 22:59

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си