.
Отговор в тема
Страница 192 от 195 ПървиПърви ... 92142182188189190191192193194195 ПоследнаПърви
Резултати от 4 776 до 4 800 от общо 4872
  1. #4776
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от YSMF Виж мнението
    Връщам се от мъртвите да питам дали ако успеха ти е под 4 и 50 и си в СУ може да се замине по някакъв начин по Еразъм или е задължително задължително да е 4,50+?
    при нас мисля че не е
    с наблюденията съм че абсолютно всеки учещ китаистика изкарва 2 семестъра /или нещо такова?!?/ в Китай

    но нз дали се води точно Еразъм
    Последно редактирано от lunacy : 10-27-2016 на 12:37

  2. #4777
    Мега фен Аватара на YSMF
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    в компютъра ти
    Мнения
    3 220
    Благодаря

  3. #4778
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от YSMF Виж мнението
    Връщам се
    а каза че не си слабохарактерна

  4. #4779
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    Цитирай Първоначално написано от YSMF Виж мнението
    Връщам се от мъртвите да питам дали ако успеха ти е под 4 и 50 и си в СУ може да се замине по някакъв начин по Еразъм или е задължително задължително да е 4,50+?
    Отваряш направо страницата на Еразъм http://erasmus-bg.info/ и си търсиш там инфото.

  5. #4780
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Momiceto90 Виж мнението
    Трябва да е над 4,50 и няма значение, че е си в СУ.
    При нас е 4.00 май

  6. #4781
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от YSMF Виж мнението
    Благодаря
    няма за какво, и аз не съм много наясно с нещата, но се сетих че един от преподавателите ни беше споменал че от специалността всеки който иска има възможност да отиде;
    в момента почти всички от 3-ти курс от нашата специалност са в Китай, а тези, които не са отишли явно просто не са искали

  7. #4782
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    При нас е 4.00 май
    Освен да са занижили критерия тази година )

  8. #4783
    bebbet
    Guest
    Искам да питам , къде може човек да получи най-доброто икономическо образование(или по-точно стопанско управление или др. подобни специалност).Въпроса ми е най-вече за софийските университети включително и частния ВУЗФ. Благодаря предварително

  9. #4784
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Май УНСС, но пазарът на труда се напълни с икономисти.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #4785
    bebbet
    Guest
    Прав си , но моята идея по-различна. Искам да придобия представа за това как стоят нещата в Икономическия сектор , т.е. да съм вътре в материята. Мисля да се занимавам със собствен бизнес пък и като наследник на такъв е добра идея. Друго нещо което ме мъчи е с какви оценки се влиза в тези университети. В УНСС г/д добих представа , защото там си пускат минималните балове с които са влизали кандидат-студентите , обаче за другите университети като СУ , ТУ и ВУЗФ не предоставят такава информация или просто аз не мога да я открия. Вие как мислите ?
    Последно редактирано от bebbet : 11-20-2016 на 09:09

  11. #4786
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от bebbet Виж мнението
    Прав си , но моята идея по-различна. Искам да придобия представа за това как стоят нещата в Икономическия сектор , т.е. да съм вътре в материята. Мисля да се занимавам със собствен бизнес пък и като наследник на такъв е добра идея. Друго нещо което ме мъчи е с какви оценки се влиза в тези университети. В УНСС г/д добих представа , защото там си пускат минималните балове с които са влизали кандидат-студентите , обаче за другите университети като СУ , ТУ и ВУЗФ не предоставят такава информация или просто аз не мога да я открия. Вие как мислите ?
    във форума на СУ ги има минималните балове от миналите години

  12. #4787
    Тъй като темата е студентска ви казвам наздраве.. за мен още е 8 декември.

  13. #4788
    Здравейте. Първи курс съм във ВТУ със специалност МИО. Предстоят ми изпити, моля ако някой учи или е учил там да ми обясни лесно ли се взимат и като цяло ако разбира нещо по самата специалност. Ще бъда много благодарна

  14. #4789
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от ViktoriaV. Виж мнението
    Здравейте. Първи курс съм във ВТУ със специалност МИО. Предстоят ми изпити, моля ако някой учи или е учил там да ми обясни лесно ли се взимат и като цяло ако разбира нещо по самата специалност. Ще бъда много благодарна
    Точно преди изпитите се сети, нали ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #4790
    Наистина ли във Натфиз за степен бакалавър цените са във евро.
    "Чуждестранни студенти /в евро/:
    - специалност: “Филмова и ТВ режисура” и “Филмово и ТВ операторство”
    за степен “бакалавър”: редовно – 8000 евро"
    Или това важи само за чуждестранните студенти?

  16. #4791
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    ^ само за чуждестранните

  17. #4792
    Цитирай Първоначално написано от lunacy Виж мнението
    ^ само за чуждестранните
    мерси

  18. #4793
    Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.

  19. #4794
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от sevdalina Виж мнението
    Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.
    ти кой курс си?
    ами да те питам, в банята ти не ти ли се струва по-студено?
    Последно редактирано от LoadRunner : 01-13-2017 на 21:01

  20. #4795
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    ^
    ^
    Конвектор. Включвам го като се прибирам премръзнала и за кратко когато се къпя. Невъзможно е да спя докато работи, и без него се чувствам като в сауна и понякога дори само по тениска ми е горещо.
    В кои общежития си? Братовчедка ми учи в София и се оплакваше, че парното винаги е на макс и при нея също не се живее.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  21. #4796
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от sevdalina Виж мнението
    Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.

    Цитирай Първоначално написано от nataligeorgieva Виж мнението
    И в моето не е много топло. Взех си този конвектор http://www.gaudi-ds.com/product/1748...ard-lm-02.html . Харесва ми, защото е доста евтин и освен това ми върши страхотна работа.
    много интересно как със СЕВДАЛИНА сте гледали еднакви сайтове

    Цитирай Първоначално написано от sevdalina Виж мнението
    Здравейте! Аз съм 2 курс и сега се преместих в ново общежитие, но в банята е много студено. Мислите ли, че ако си взема конвектор ще ми направят проблем. Вече си харесах от тук няколко http://www.gaudi-ds.com/konvektori и щях да си взема, но после една приятелка ми каза, че може да се пренатовари инсталацията от него. Вие какво мислите?
    тва е СЕВДЕТО няколко страници назад

  22. #4797
    samsi81=
    Guest
    Здравейте,предстои ми да завърша 12 клас и да кандидатствам.От Варна съм и засега съм се спрял на ТУ-Варна.Понеже не мога да намеря балове на класиранията може ли някой,който има познати например,да ми каже горе-долу колко бал е нужен.Става въпрос за специалностите:СИТ,КСТ и евентуално ЕтВЕИ.Четох,че преди бала е бил около 22 от максимални 24,но сега доколкото разбрах бала се образува от:изпит по мат. или физика *3 + диплома*1 +средноаритметична от математика*1,което прави максималния бал 30.Благодаря предварително.

  23. #4798
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Не знам каква е тая мания по икономиката. Сигурно 60% от завършилите икономика не могат да си намерят работа по специалността.

    samsi81= КСТ обикновено удрят максимален бал, просто защото наплива е голям, а местата малко. Замисли се хубаво обаче какво точно искаш да учиш. Ако записваш КСТ само, защото си слушал как се вземат големи пари, то няма смисъл.

  24. #4799
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Не знам каква е тая мания по икономиката. Сигурно 60% от завършилите икономика не могат да си намерят работа по специалността.

    samsi81= КСТ обикновено удрят максимален бал, просто защото наплива е голям, а местата малко. Замисли се хубаво обаче какво точно искаш да учиш. Ако записваш КСТ само, защото си слушал как се вземат големи пари, то няма смисъл.
    Ами честно казано не съм сигурен какво искам да уча.Тоест нищо не ме влече наистина много.Мисля си за КСТ или СИТ,понеже съм добре с компютрите като цяло(не и с програмирането засега), а и си ме влече що годе.Проблемът ми е,че предните години нямах много добри оценки и сега като смятам бала ми излиза около 27 (с малко повече късмет би трябвало да доближа 28 ),а в тези специалности има голям наплив.Възобновяемите източници също ме влекат,но нямам нито един познат,който да е учил или да учи в ТУ-Варна и си нямам и на представа как са специалностите и кои наистина си струват. Знам,че трудно се излиза,но не мисля,че ще е проблем за мен.

  25. #4800
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Я, че не съм се пофалил:

    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си