.
Отговор в тема
Страница 44 от 195 ПървиПърви ... 344041424344454647485494144 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 076 до 1 100 от общо 4872
  1. #1076
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Ама във филологиите учите език и това е, нали? Може да е труден за възприемане и далечен, но си е език. Пробвай да знаеш всяко мускулче, всяко ъгълче или дупчица във всяка кост и всяка мембранка по всеки орган на латински + функция и местоположение И това заедно с още 5 коренно различни предмета същия семестър като медиците. Вие май нямате висша математика? 2 години интеграли, диференциали, матрици и прочие като милите хора в ТУ. А метаболитните карти са си като учене на нов език. Да не говорим колко процеси протичат едновременно в тялото ти всеки един момент и как всеки е задвижван от собствен механизъм със собствени ензими/хормони/фактори и прочие, а преди това, за да протече въобще е подаден нервен сигнал чрез други белтъци/фактори и прочие.

    Така де, не споря, че е трудно особено с езици като японски, арабски, иврит и тн. Просто малко се изсилваш. Този семестър имам те първа 10 изпита, като тамън са минали 3 особено тежки по анатомия и 10тина контролни. А при нас не е само един предмет с практически и теоритически изпит. Абсолютно всички са така, вкл. и тъпотии като ИТ.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  2. #1077
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Тука всеки си мери /пишките/ трудността на специалността си. Сиси, разбрахме, че твойта специалност е най-трудна. Но, някои неща може да са лесни за един, трудни за другиго.

    Спорът ви е безмислен.

  3. #1078
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Аз пък си уча икономика и ми е лесно и интересно. Ако това ще ви накара да се чувствате по готини/умни/перспективни.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  4. #1079
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    Просто малко се изсилваш.
    Пробвай и тогава говори. Не, не е "език и това е". Цяла нова култура, история, география е.
    Колко от вас ще завършат? В проценти? Без да ми отговаряш, гарантирам ти, че кореистиката са в пъти по-малко. На изпит имаш определен материал, нали? Е, тя нямат. Щото е език. Вероятността да не знаеш една-единствена дума и тая дума да ти прецака цялото изречение по смисъл, е огромна.
    Не го защитавам, защото ми е приятел, а защото леко взе да омръзва да слушаме постоянно, че както каза Дриймър, твоята специалност е най-трудна.

    Билийвър е свежарка, искам и аз така :д

  5. #1080
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Тука всеки си мери /пишките/ трудността на специалността си. Сиси, разбрахме, че твойта специалност е най-трудна. Но, някои неща може да са лесни за един, трудни за другиго.

    Спорът ви е безмислен.
    Глупости. Най-трудно е на медиците, математиците и физиците, поне според мен. Поне моята приятелка, която е медицина, си съдира задника (най-буквално) и не се виждаме с месеци, защото няма кога да си подаде носа навън. За правистите ще си затрая с личното мнение, за да не ме изядете, но според мен, Международни отношения е по-трудна специалност.

    Пантерке, не знам в проценти нищо. В четвърти курс (доколкото познавам хора от там) от 10 човека в група, остават около трима. Не важи за всички групи. За втори курс, засега около 10 човека от 70 са си заминали оконачателно, но доста влачат над 2 изпита.

    Аз си казах: не твърдя, че изучаването на език е лесно. Просто на фона на някои специалности сравнението с ада и не знам си какво заради 4 изпита на семестър и един практически, ми се вижда доста пресилено.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  6. #1081
    Като виждам какви слабоумници завършват медицина, чак ме е страх да отида на лекар. По-голямата част преписват, или в най-добрия случай учат наизуст. После пациенти умират от правописна грешка. Винаги съм твърдяла, че медицина и педагогика не е за всеки - трябва да имаш душа, за да работиш това. Като малка неведнъж съм щяла да си отида от лекарска некадърност и немарливост.
    Сиси, нищо лично, не те познавам и не бих могла да говоря за теб. Просто казвам, че никой няма право да казва, че само неговата специалност е смислена и тежка. Като уча икономика, значи ще паса патки един ден, а тези от другите университети едва ще си затварят куфарите с пачките? Нищо общо. Във всеки университет има хора, които преписват, хора, които учат наизуст, хора, които нищо не разбират, такива, които си плащат и такива, които де факто разбират нещата. Имам познат, който завърши интериорен дизайн и бихте казали, че е бъдещ касиер в МакДоналдс? Ами не, вероятно прави повече пари от доста хора от Медицински и ТУ-та. За всеки влак си има пътници. Престанете с това "моята специалност е най-добра".
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  7. #1082
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Всяка една специалност би трябвало да е малко или много трудна.
    Ако е лесна, значи нещо не е както трябва.

    Аз си се мъча с моята статистика вече трети семестър. Почвам да се замислям защо не записах японистика в СУ. И без това ме бяха приели. Ех, мечти, мечти...
    Но първо да изкарам тъпата статистика.

    JoLLiE92 , слабоумници винаги е имало и винаги ще има. Не откриваш топлата вода.
    Последно редактирано от x7aZzy : 01-19-2013 на 10:00


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  8. #1083
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Пробвай и тогава говори. Не, не е "език и това е". Цяла нова култура, история, география е.
    Колко от вас ще завършат? В проценти? Без да ми отговаряш, гарантирам ти, че кореистиката са в пъти по-малко. На изпит имаш определен материал, нали? Е, тя нямат. Щото е език. Вероятността да не знаеш една-единствена дума и тая дума да ти прецака цялото изречение по смисъл, е огромна.
    Не го защитавам, защото ми е приятел, а защото леко взе да омръзва да слушаме постоянно, че както каза Дриймър, твоята специалност е най-трудна.

    Билийвър е свежарка, искам и аз така :д
    Съгласна съм за всичко от този пост.
    Баща ми е с второ висше турска филология. Запомнила съм го как седи с часове в една стая и учи думи. А, турската е къде-къде по-лесна от арабистика или кореистика. Не казвам че молекулярна биология е нещо адски лесно, но е глупаво да ги съпоставяш/сравняваш.

    Не ми харесва това, че някои професии се подценяват. А, ти учиш економика или пък английска литература, трябва да си гола вода. Често се случва в този форум. Не. Това ти харесва - това учиш. Сигурно би се справил и с друга, по-тежка, специалност, ако ти харесваше. И не го казвам, защото защитавам баща си, или себе си. И баща ми е завършил телекомуникации, и аз се интересувам от това да запиша компютърни науки в университета.

    Мех.

  9. #1084
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Аз си казах кои специалности мисля за трудни. Медицина, тези, свързани с много математика и физика. Фармацевтите също се мъчат бая. При тях пък е хем много математика, хем много химия. Моята е нещо постижимо.

    Но наистина, признавам си, не намирам филологиите за нещо, съизмеримо с романа на Данте. Майка ми има като хоби ученето на езици. Знае английски и руски много добре. Гръцки до ниво да умее да чете и разговаря свободно. Италиански и испански лека полека. Всичко е със самоучители и речници + книжки. Досега дори учебници не е имала. Вярвам, че в един факултет се иска повече като речник и познания над граматиката, но все пак е нещо постижимо. Досега не съм чула медик да се е самоизучил. Нито електротехник или ядрен физик. Нищо лошо спрямо самите специалности, напротив, намирам ги за екзотични особено такива като кореистиката, арабистиката и въобще изучаването на пипкави езици като японски, латински и тн. Просто не ги считам за мерило на трудност. Съжалявам, ако някой се чувства засегнат от това мнение.

    Цитирай Първоначално написано от "DisappointedDreamer
    Това ти харесва - това учиш. Сигурно би се справил и с друга, по-тежка, специалност, ако ти харесваше.
    Напълно съгласна.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  10. #1085
    Цитирай Първоначално написано от x7aZzy Виж мнението
    Аз си се мъча с моята статистика вече трети семестър. Почвам да се замислям защо не записах японология в СУ. И без това ме бяха приели. Ех, мечти, мечти...
    Но първо да изкарам тъпата статистика.
    вчера си взех точно този изпит с 4! : )))))))) То такова учене нямаше .. специално при нашата преподавателка е доста тежък изпит и сме решавали задачи последните дни по повече от 12 часа на ден. Адски доволна съм! След показното и безсмислено скъсване по далеч по-малоумен предмет, където си знаех нещата, се бях наплашила, че ще ме скъсат тук. НО НЕ!
    Дриймър, баща ти нали е дипломат, ако не се бъркам? За него би била много полезна една филология.
    Аз обмислям след като завърша това, да вкарам една английска, поне да оползотворя знанията си. Полезно е да учиш винаги. Арабската пък винаги ми е била адски .. интересна.

    Иначе има наистина специалности, от които файда няма. Примерно в нашия свободен велик има Съдебна администрация. Да те пита някой какво ще правиш после с това. Предполага се да си съдия по вписвания (мисля, че така ми каза майка ми, може и да греша), но каза също и че за тази професия назначават хора с юридическо образование, не със Съдебна администрация и за теб евентуално остава да си секретарка на съдия или в съда тея, които записват всичко, но пък тях ги вземат без никакво образование, така че .. файда няма както казах.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  11. #1086
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Само аз ли не виждам въобще база за сравнение на изброените от вас специалности? Едно е да сравняваш една филология с друга, една икономическа специалност с друга и т.н. Ама да правите сравнения между арабистика и молекулярна билогия е все едно да кажете, че киселата краставичка е по-червена от зелето.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  12. #1087
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Не сравнявам никои специалности. По-скоро трудността им най-общо. Познавам един доктор, който незнайно защо след медицинска реши, че иска да кара второ висше и си избра някаква филология, ще ви излъжа какво е, не помня, но беше нещо екзотично. Докато караше медицинска, не излизаше с приятели, не спеше като хората, само четеше навсякъде. Обикаляше като сомнамбул и все пак не беше пълен отличник. Филологията си я изкара като песен. Пак е учил де, естествено, но си връзваше шестиците без особена мъка.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  13. #1088
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Не мога да повярвам, че го казвам, но аз и на 4 бих се радвала.
    Всъщност не особено.
    Искам поне 3.
    Пфах.

    Спирам да спамя.
    Така или иначе на един му е лесно едно, на друг - друго.
    Не мисля, че някой е в позиция да определя "трудности". Освен ако не е завършил две специалности, които да сравнява. И дори тогава, пак няма да е обективно.


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  14. #1089
    Абе не може бе. На един му върви едно и му е интересно едно, на друг друго. Съгласна съм , че при нас има ебахти индивидите и индивидките, но не можете да ме убедите, че в медицинските и ТУ-тата няма такива. Навсякъде има некадърници. Гледайте себе си.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  15. #1090
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Дриймър, баща ти нали е дипломат, ако не се бъркам? За него би била много полезна една филология.
    Мхм. Пък после и в Турция го пратиха. :Д Пък и си пада по езиците. Знае 3 свободно.

    Екстази, успех на изпита.

    Аз ще пиша тук догодина :Д

  16. #1091
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от x7aZzy Виж мнението
    Не мисля, че някой е в позиция да определя "трудности". Освен ако не е завършил две специалности, които да сравнява. И дори тогава, пак няма да е обективно.
    Така е. "Трудност" е субективно понятие.

    И аз имам познат, който не може да запомни спрежението на два глагола на френски, но решава интеграли без да му мигне окото. Значи ли това, че френската филология е по-трудна от коя да е инженерна специалност? За него може и да е.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  17. #1092
    anonymous708973
    Guest
    Баща ми е нещо подобно. Отне му дни да запомни, че country не се чете "контри", за сметка на това го хвани на физика и математика и свят ще ти се завие.

    Майка ми пък като здраво учил филолог има усет към езиците като цяло + хуманитарните науки, но никаква я няма по точните. Кара го на обща култура, която пак е впечатляваща, но... нали...

  18. #1093
    Мега фен Аватара на YSMF
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    в компютъра ти
    Мнения
    3 220
    Цитирай Първоначално написано от umri Виж мнението
    Надписът до входната врата на ЦИЕК - "Надежда всека тука оставете" - Ад на Данте. Има вярно. Единствените специалности, на които им счупват гъзовете от учене колкото нас са медицина и право, като не гарантирам.
    Ужасно много ти благодаря! Мислех, че вече никой няма да ми отговори на въпросите. Насочила съм се към японистика. Прочетох почти всичко за ЦИЕК и японистиката, което успях да намеря, но мнението ти ми беше от голяма помощ.

  19. #1094
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от umri Виж мнението
    Моята е приемлива. Пробвай в арабистиката и тогава говори. Един пич учеше в кенефа до 6 сутринта, да не събудил съквартиранта. Късат 90%, което е образувана тенденция.

    Кво ти обяснявам..
    Aма изобщо не мога да си разбера, защо си мислите, че само там учите до 6ч. сутринта или пък че ви късат много ??? И до 6 съм учил и директно от бюрото съм отивал да защитавам проекти и куп други щурутии, с тая разлика, че се изисква не само да запомниш нещо, ами и да го разбереш. За какво късане ми говориш, по ВМ1 от 180 човека оценка различна от 2 имаха само 6-ма, какви 90% кви 5лв. С тънката разлика че аз вече съм завършил образованието си, а скоро ще взема още едно. Това, че приятелката ти ахва от това какво учите, далеч не значи че всички ще се хванем на тоя влак.

    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Пробвай и тогава говори. Не, не е "език и това е". Цяла нова култура, история, география е.
    Колко от вас ще завършат? В проценти? Без да ми отговаряш, гарантирам ти, че кореистиката са в пъти по-малко. На изпит имаш определен материал, нали? Е, тя нямат. Щото е език. Вероятността да не знаеш една-единствена дума и тая дума да ти прецака цялото изречение по смисъл, е огромна.
    Не го защитавам, защото ми е приятел, а защото леко взе да омръзва да слушаме постоянно, че както каза Дриймър, твоята специалност е най-трудна.

    Билийвър е свежарка, искам и аз така :д
    Ще ти кажа колко човека завършихме от моята специалност -20-тина от 180. И това не е само при нас има и доста други специалности които са си трудни изначало, така че недей ми обяснява къде е трудно, най-малкото имам повечко опит с университетите от вас и мога спокойно да кажа, че далеч това не е най-трудното което може да усвоиш.
    Последно редактирано от draid : 01-19-2013 на 13:51

  20. #1095
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Аз пък не виждам кой си е изтъкнал толкова много специалността, та почнахте от нищото "да си мерите пишките".
    Никой не е казал ,че само там се учи до 6 или до 10 ,или до нам ти си му кво.
    Ако си тръгнал да учиш като хората, а не да минаваш между капките,каквато и специалност да си - ще трябва да си постегнеш гъза , за да учиш.
    Давам прост пример с мен, аз съм човек на езиците, вървят ми и история/философия/свят и личност/ география. Не съм човек на точните науки и за мен би било ад да уча физика например.
    maDamn

  21. #1096
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от granger Виж мнението
    Аз пък не виждам кой си е изтъкнал толкова много специалността, та почнахте от нищото "да си мерите пишките".
    Никой не е казал ,че само там се учи до 6 или до 10 ,или до нам ти си му кво.
    Ако си тръгнал да учиш като хората, а не да минаваш между капките,каквато и специалност да си - ще трябва да си постегнеш гъза , за да учиш.
    Давам прост пример с мен, аз съм човек на езиците, вървят ми и история/философия/свят и личност/ география. Не съм човек на точните науки и за мен би било ад да уча физика например.
    За справка коментар #1073 на 43 стр.

  22. #1097
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Не яхвайте метлата веднага. ДД беше права, че всеки, ако е искал, е можел да учи и нещо по-трудно, но си харесва точно това. Много точна мисъл. Така е. Никой не умаловажава самите специалности. Някои от тях много ми харесват. Ето, примерно, психологията не е свързана с математика/биология/химия и тн., не я считам за ужасно тежка, но ми се струва много интересна. Това щях да кандидатствам, ако не се бях насочила накрая към биологията. Същото е и с езиците. Това, че една специалност не е най-трудната и най-натоварената, не я прави по-лоша. Не мисля, че аз или пък draid се опитваме да кажем нещо такова.
    Идеята беше, че езикът, когато го учиш, в крайна сметка, иска да си добър в ученето на езици. Предметите в тази специалност са все по езика. От един медик се иска да разбира химия, физика, паразитология, анатомия, после всички възможни специализации поне оттук оттам преди да се специализира. Един електротехник трябва да е добър във физика, математика, химия, материалознание и куп други неща. Това са крайно различни един от друг предмети, но от теб се очаква да ги схващаш (не само да зубриш) и да си добър в тях. Затова не смятам, че е адекватно някой да сравнява кореистиката с не знам си кой кръг на ада и да твърди, че едва ли не само медицината и правото учат също толкова тежко. Просто не е вярно. Напрежението да се очаква да си добър в 50 различни неща и да имаш по 10 изпита на сесия (ако не и повече някои семестри) е много по-голямо от това да зубриш език за 4 изпита. Което не прави нито хората, учещи езици гола вода (лол?), нито говори лошо за самото образование във факултетите. Това е.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  23. #1098
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Отстрани чуждото винаги изглежда по-лесно.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  24. #1099
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    Отстрани чуждото винаги изглежда по-лесно.
    И това го има.

    draid тва не значи ,че омаловажава трудността на другите специалности и другите университети,поне аз не го приемам по такъв начин.
    maDamn

  25. #1100
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от SisiStrange Виж мнението
    психологията не е свързана с математика/биология/химия и тн.
    Я пак. о.О

    И да - отстрани винаги е по- лесно.
    Затова най- добре всеки да си наляга парцалите.
    И да се радва на живота.


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си