.
Отговор в тема
Страница 4 от 195 ПървиПърви 123456781454104 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 4872
  1. #76
    кво значи да си я депозирам

  2. #77
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Когато се записваш в един университет си оставяш дипломата там, с други думи я депозираш.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #78
    здравейте ,

    насочил съм се към Англия , имам кондишънъли от няколко уни-та , но преди няколко дена насочиха вниманието към АУБГ. Трябва ми САТ , а изпитната дата е 7 Май (тоест нямам много време) и дочух , че е въможно да се запише един семестър нещо като потготвителен курс в който си учиш,но в края на семестъра се яваваш на САТ. Тъй като днес е неделя и по някаква причина никой не ми дига , а аз съм прекалоно ентусиазиран и яко ме човърка , ако някой учи там и знае нещо по въпроса ще съм много благодарен, Единствения сертификат който имам е ИЕЛТС с 7,5 и това е. Просто сега ми беше насочено вниманието към АУБГ като единствената алтернатива да не заминавам за 4 години навън и просто сроковете са ми малко пришпорени..

  4. #79
    Мега фен Аватара на GD
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Варна морето сините вълни
    Мнения
    31 518
    Първи курс във Варна специалност: Публична администрация в ВСУ "Черноризец Храбър" Студенсткия живот си тече нормално има време и за изпити и за купони. Първата сесия мина успешно и чакаме втората да видим как ще се справим.

  5. #80
    Супер фен Аватара на djipsito
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    2 918
    2ри курс- Право в Universitat de les Illes Balears (Палма, Испания)...
    Над 150 студента сме. Има и друга бълкарка, наскоро разбрах. Има и други чужденци.
    Уча вечер, защото нямаше места сутрин и по обед. За предмет са по 2 часа лекции. Три дни в седмицата. Почивка дават между първия и втория час на всеки предмет (не винаги), ако не дадът почивка ни пускат по-рано, зависи от доцента.
    Почти всички предмети се преподават чрез видео-конферентна връзка с другите острови (Ибиза и Менорка/Форментера), освен практиките. Ако искаме да взимаме участие в час или да питаме нещо, говорим на микрофони (като на певците .. )
    Имам колеги, които са над 40 годишни... тази година са по-малко, миналата бяхме 2-3 които са под 20.
    Ииии кво друго да ви разкажа, оценяват ни по десетобалната, средната оценка е 5. Повечето даскали се ебават с теб (ако имаш 4,6 си скъсан, знам за случай и 4,9, пак си скъсан... с мен се изгавриха на 4,5), всеки даскал изисква на изпитите да се отговаря ТОЧНО това, което те пита, ако отговориш нещо свързано с темата, не се оценява изобщо. Не са подкупни, не се влияят от къси поли и големи деколтета, нито от крокодилски сълзи, нито ги интересува колко страници си изписал...

    Най-яките чувства по време на сесия, които можете да изпитате са:
    - Скъсали сте си задника да учите, виждате въпросите, призлява ви, ставате и си тръгвате.
    - Скъсали сте си задника да учите, отговаряте на всички въпроси, мислите си, че всичко е окей и изпита е взет 100%, а накрая излиза оценка от сорта на 3,6...
    - Скъсали сте си задника да научите най-важното, а даскала е решил да пита най-маловажното, незначително нещо, което дори го няма в материяла, а е извадено от теми и мнения във форума на предмета...
    - И сега най-якото от всички, освен стреса, вашите ти пилят на главата, че не учиш.

    За колегите... тези, които познавам са много печени, харесва ми да съм заобиколена от по-големи и да говоря за по-сериозни неща с тях, не да слушам постоянно кой къде как се напил и напушил и кой коя изчукал... Има един, който ме дразни, защото ми говори само глупости ако седне до мен и не ме оставя да слушам, отделно мирише, сигурно не се къпе с дни и не си мие зъбите от месеци... Кефи го да коментира ноктите ми и "как ли съм драскала приятеля ми по гърба с тях", дори искал "да му пишкам на гърдите, защото било много възбуждащо"...
    И те така..
    Аааа.. много време за купони нямам, само в петък и не винаги е яко ;р
    Понякога ми липсва училището

    Мн дълго стана ... сории

  6. #81
    Аватара на JustAdream
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    99
    3ти курс финанси в ИУ - Варна
    Понякога съдбата ни събира, само за да ни раздели.

  7. #82
    Здравейте !
    Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?

  8. #83
    Здравейте! Аз също съм се насочила към специалност Медицина.Ако има бъдещи или настоящи медици ще ми е интересно да се запознаем и да споделят мнението си относно университетите и специалността като цяло.

    П.П : 11 клас съм

  9. #84
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Съвет: Откажи се.
    хаха
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  10. #85
    Цитирай Първоначално написано от ShtrudeL
    Съвет: Откажи се.
    хаха
    От кое по-точно да се откажа От медицината или от търсенето на хора,които са насочени натам

  11. #86
    Аватара на JustAdream
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    99
    Цитирай Първоначално написано от Eleshaar
    Здравейте !
    Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?
    С техническия не съм запозната, но като цяло има глад на инженери... икономисти бол.
    Относно ВИНС-а мога да ти кажа че счетоводство и финанси са най-трудните специалности, не само материята, но и учителите са доста лошички. Аз съм вече 3та година финанси и тва е най-трудната ми година в университета... За пръв път учих толкова много и се чувствам адски недооценена. Пишат ни ужасно слаби оценки... Дано поне да си заслужава усилията като завърша
    Понякога съдбата ни събира, само за да ни раздели.

  12. #87
    Цитирай Първоначално написано от JustAdream
    Цитирай Първоначално написано от Eleshaar
    Здравейте !
    Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?
    С техническия не съм запозната, но като цяло има глад на инженери... икономисти бол.
    Относно ВИНС-а мога да ти кажа че счетоводство и финанси са най-трудните специалности, не само материята, но и учителите са доста лошички. Аз съм вече 3та година финанси и тва е най-трудната ми година в университета... За пръв път учих толкова много и се чувствам адски недооценена. Пишат ни ужасно слаби оценки... Дано поне да си заслужава усилията като завърша
    същата работа е и техническия

  13. #88
    Аватара на MP
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    столицата
    Мнения
    1 189
    МУ София - зъбар.
    Цитирай Първоначално написано от qsmin
    бях 2 месеца в изпания.
    Ако познавате някого, който не харесва Чък
    Норис, няма да го познавате за дълго.

    Има вероятност от 100% Чък Норис да ти е баща.

  14. #89
    Супер фен Аватара на prettyIdeath
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Somewhere in the deaths of your dirty imagination...
    Мнения
    1 206
    Предучилищна и начална училищна педагогика във Велико Търново, 1-ви курс. Следващата година ще пиша и право, като педагогиката ще я оставя на заден план (задочно).
    Всичко е супер, колегите, преподавателите, града, нощния живот.... )) Искам цял живот да съм студентка
    МОМИЧЕ СЪМ !
    PEACE ||//
    Suzuki - Way of life!

  15. #90
    Цитирай Първоначално написано от prettyIdeath
    Предучилищна и начална училищна педагогика във Велико Търново, 1-ви курс. Следващата година ще пиша и право, като педагогиката ще я оставя на заден план (задочно).
    Всичко е супер, колегите, преподавателите, града, нощния живот.... )) Искам цял живот да съм студентка
    На мен тази година ми предстои да съм студентка...Насочила съм се към същата специалност само че в Стара Загора,Пловдив и Бургас...Най-много клоня към Пловдив,но ще видим какво ще стане...Надявам се да ме приемат и на есен да пиша тук вече като студентка

  16. #91
    Здравейте! Аз съм още 11. клас, но не съм решила окончателно какво искам да уча като завърша и се чудя още. Има ли някой с опит в кандидатстването за университети в Германия или Австрия (дай Боже като дойде ред да кандидатствам да имам вече и Шпрахдиплом, така че уж нямало да трябва да полагам изпити, но все пак... ) Как става записването и трудно ли е да се намери квартира там?

  17. #92

    кандидатстване

    Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват . Дайте някакви съвети.

  18. #93

    Re: кандидатстване

    Цитирай Първоначално написано от liannakaprizz
    Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват . Дайте някакви съвети.
    Много добър избор Ако ти е по-лесно можеш да държиш тест по история,а по БЕЛ да пишеш тема Но все пак трябва здраво четене особено ако си се насочила към СУ

  19. #94

    ..

    Здравейте, искам да попитам има ли някой, който е приет в МУ Варна и може ли да ми каже каква е таксата на семестър за профил медицина?

  20. #95
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Отваряш прозорец на браузъра, пишеш МУ Варна, натискаш ентър и кликаш на първия резултат. Съответно кликаш на таксите и започваш да дириш постановлението от 16.05.2009.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  21. #96
    Повече от фен Аватара на Lekov
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Pirdop BG
    Мнения
    476

    Re: кандидатстване

    Цитирай Първоначално написано от DanceGirl
    Цитирай Първоначално написано от liannakaprizz
    Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват . Дайте някакви съвети.
    Много добър избор Ако ти е по-лесно можеш да държиш тест по история,а по БЕЛ да пишеш тема Но все пак трябва здраво четене особено ако си се насочила към СУ
    СУ ? Там вслизането е сравнително лесно ела при нас в ТУ за да видш каде е истината

  22. #97
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    С история ли да тича в ТУ?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #98
    Повече от фен Аватара на Lekov
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Pirdop BG
    Мнения
    476
    с история неможе ама с география няма никакъв проблем

  24. #99

    Re: ..

    Цитирай Първоначално написано от missmee
    Здравейте, искам да попитам има ли някой, който е приет в МУ Варна и може ли да ми каже каква е таксата на семестър за профил медицина?
    Все още не уча там (надявам се догодина вече да не твърдя това ) , но съм запозната таксата е 450 лв. на семестър

  25. #100
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Абе то в ТУ лесно се влиза, ама трудно се излиза.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си