.
Отговор в тема
Страница 63 от 195 ПървиПърви ... 135359606162636465666773113163 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 551 до 1 575 от общо 4872
  1. #1551
    Ами като учи пие подобия на Редбули, за да не заспи, после вечер пие сънотворни, за да може да заспи... Аз съм силно против подобни изпълнения. Карах и се много на тази, която го правеше, ама тя си знае.
    Един хубав секс наистина може да те разведри. Трябва и сама да се успокоиш. Втория семестър миналата година щях да получа инфаркт по време на сесията, притеснявах се и в крайна сметка семестърът ми беше най-слабият. Първият тази година го раздавах по-ведро и ми е най-добрият. Скъсаха ме на един изпит, за който се бях притеснила и съм направила тъпа грешка от притеснение, която иначе никога не бих допуснала, но на поправката спокойна такава си го взех с 5.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  2. #1552
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    И аз гледам да не взимам нещата прекалено насериозно и успявам да го карам спокойно по тоя начин. Да, може да забатачиш изпити и да повтаряш, ма сроковете в университета не са най-важното. Ако искаш да учиш като хората, учи всеки ден, а не през сесията. Ако не съм се подготвил много добре до изпитите, явявам се и правя квото мога, ма ако ме скъсат не се впрягам, щото само показва, че има още кво да науча. И си карам с моето темпо. Както може да е по-бавно от очакваното, така може и да бъде по-бързо, важното е да е собствено темпо. Като се откъснеш от ученическото мислене и почнеш да учиш за себе си, без да се вглеждаш във взаимоотношенията си с дадена институция, започваш да гледаш по съвсем друг начин на нещата. Щото университета е няколко години, ма ученето не приключва с него.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #1553
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Цитирай Първоначално написано от mimsssssss Виж мнението
    Ако не си взема изпитите - не минавам в друг курс. Ако не мина - повтарям. Което изобщо няма смисъл, ако съм искала да уча, това което съм записала. На мен ми е пределно ясно, че за някви си изпити не трябва да си тровя здравето и психиката, ама като ме скъсат си го тровя повече. И в крайна сметка съм 3 курс, втори семестър, остана ми още малко. После се чудя дали да не правя пауза за мастър, че нещо явно ми идва нанагорница.
    Къде учиш????
    Еми очевидно няма как да ти помогнем след като взимаш нещата толкова навътре.
    Цаката е да гледаш на нещата по друг начин. Притеснението и стресът не водят до нищо добро,пук и едва ли ти помагат за изпита.
    В крайна сметка, дори и да те скъсат на един изпит. това не е причина да си прережеш вените.

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  4. #1554
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    И аз гледам да не взимам нещата прекалено насериозно и успявам да го карам спокойно по тоя начин. Да, може да забатачиш изпити и да повтаряш, ма сроковете в университета не са най-важното. Ако искаш да учиш като хората, учи всеки ден, а не през сесията. Ако не съм се подготвил много добре до изпитите, явявам се и правя квото мога, ма ако ме скъсат не се впрягам, щото само показва, че има още кво да науча. И си карам с моето темпо. Както може да е по-бавно от очакваното, така може и да бъде по-бързо, важното е да е собствено темпо. Като се откъснеш от ученическото мислене и почнеш да учиш за себе си, без да се вглеждаш във взаимоотношенията си с дадена институция, започваш да гледаш по съвсем друг начин на нещата. Щото университета е няколко години, ма ученето не приключва с него.
    Има места, на които грам не им пука за твоето собствено темпо. Или вървиш с групата, или си удължаваш следването с много.

  5. #1555
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    или си удължаваш следването с много.
    То не е въпроса дали на тях им пука, а дали на теб ти пука. Кво като си удължа следването? За какво вися в тоя университети и взимам изпити, ако не е за да науча. Ще следвам толкова време, колкото е нужно, за да се изуча качествено. Или пък ще спра да следвам, важното е да знам. И без това дипломите от ВУЗовете не струват за чеп зеле.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #1556
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Ами при мен сега проблема е, че лекциите ми приключиха на 23 февруари, а от 5 март ми започват изпитите. И на всичкото отгоре са 6 изпита. Това е. Ако не мога да смогна (което го виждам), после май месец има поправки. Ако не мога и на поправките, юни ликвидация. Ама ако имам 2 невзети... си оставам. Да, не е като да си прережа вените, че ще ме усмиват всички от специалността, вместо да жалеят, ама все пак си е напрежение. Миналата година взех 7 изпита в поредни дни, само последния не беше в неделя, ами понеделник. Ама си бяха нормални изпити, разбираеми и що-годе лесни. Тия тука братче чета някви работи и се чудя била ли съм на лекциите изобщо че ми звучат много неща непознати.

    Аз за това чакам месец април - цял месец секс, после май на поправките ще им разкажа играта...

  7. #1557
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Оф, и аз искам почивка. Ама няма. Тъкмо ми свърши не особено успешната сесия и още края на този месец и началото на другия ме чакат нови 4 изпита. Не смогвам да наваксвам и това е, но и при нас като цяло мноооого рядко има човек, който да си взима всичките изпити за годината. Почти невъзможно е, да не кажа "направо".

    Съгласна съм с Чачо иначе.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  8. #1558
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Здравейте!
    Някой знае ли какви документи са необходими за записване в СУ (предварителен изпит).
    Предполагам лична карта и платежното от банката,а някакви други регистрационни карти,бланки и т.н.?
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  9. #1559
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    mimssss, спокойно. Знам много добре колко е стряскащо. Тая сесия и ние бяхме с 6 официални изпита. Вече съм ти писала какво мисля за устните. Въпросът е да си поемеш дълбоко дъх и да се съсредоточиш хубаво тези 2 седмици, които имаш. Нощем си спи. Сутрин ставай рано, пий кафе/чай, каквото обичаш и започвай да систематизираш всичко в главата. Аз на тая сесия се справих така хубаво именно, защото си нагласих нещата така, че си лягах около 21 часа и сутрин ставах в 6-7, и започвах да уча. Мозъкът ти е много буден рано сутрин и поема като машина. Прави си кратки почивки. Като отметнеш купчина материал сама ще се успокоиш.

    В крайна сметка това не е кандидат-студентски или друг изпит, който не можеш да повториш след някой и друг месец. Ако 2те седмици не ти стигнат, имаш ооще време. Дори понякога е по-добре да си разпределиш сама кое е по-добре да е на поправка. За Физикохимията тая сесия ни оставиха 3 дни за тухла със задачи като изпита е само задачи. По стечение на обстоятелствата беше единствения предмет, за който не можах да намеря време през семестъра (Чачо е много прав, че учиш ли си през годината, сесията е много по-лека) .Прецених, че няма смисъл и ще си ида май месец. За 2 месеца вече е съвсем постижимо. Не си струва да ида, да изкарам макс 3 и само да ми мацат книжката после с повишителни. Мисълта ми е, че поправката далеч не е най-страшното, а в определени случаи е по-добре.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  10. #1560
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    ^ Така си е. И аз бих се чувствала по-добре ако имахме повече време и лекции и упражнения, ама това е да си задочник И да, аз си казах, че определено ще оставя поне 3 изпита за поправка, няма как просто.
    Иначе аз сутрин хич не работя, не говоря, мозъка ми не е в кондиция. Най-добре се чувствам в периода след 18:00 часа. Имам си режим да спя по 8 часа, само дето си лягам в 5 сутринта и ставам в 1 на обед. Просто така ми е по-удобно.
    Аз напредвам де, материала се минава искам-не искам трябва да върви.
    Мисля, че точно този стрес на мен ми се поражда от разхайтеното поведение в гимназията. Там си минаваха нещата ей така. Не ми е пукало, че утре ще изпитват. И да ми пишат двойка - все тая, мога да си науча другата седмица и да ме изпитат за 6. А дори повечето учители питаха кой е подготвен за днес. Ако пък изберат някой дето не е учил му казват за другия час да е готов, и общо взето така. Докато сега ти тряскат хиляда неща - книги, материали, учебници, помагала, лекции, задачи и т.н. и трябва да си готов с една оценка накрая.
    Може и повече да го взимам навътре и за това да си се самостресирам. Аз на повишителен до сега не съм се явявала, ама пък имам 2 изпита дето мъкна от първи курс, първи семестър та пак ми е мъка.

    п.п. Чудя се как има някви студенти ей така си минават и заминават. Я си купят изпит, я някой им напише реферат/доклад/курсова работа. Я преписват на изпита. И всичко им е леко и успяват да си вземат дипломката... Понякога си мисля, дали не е по-добре така, чувствам се леко като заблудена овчица че уча и си давам зорец.

  11. #1561
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    А, не. Чара на студентството е именно да те скъсат на изпит и после да го вземеш с 6. Купуването на дипломи/преписването/бла бла чийтърски номера са за хора, които не вярват, че могат да се справят сами. ;п Което сигурно е ужасно чувство.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  12. #1562
    Аз точно обратното - ставахме към 8-9-10 и се разсънвахме до 12, учихме до към 2 през нощта. До организъм е явно. Аз ако стана в 6, денят го брой пропилян, не мога да се разсъня и да си оправя настроението цял ден.
    Иначе мисля, че е много по-добрият вариант да си учиш, отколкото да преписваш!
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  13. #1563
    Тва да се правите айляк и да не ви пука са пълни глупости. Разпределяте си времето така, че да имате поне 5 дена да си учите на спокойствие всеки ден по 2-3 часа и на края поне ще имате чувството, че сте подготвени и чак тогава ще бъдете спокойни. Естествено зависи какъв е изпита, но говора за мен, където лесен изпит им много рядко.

  14. #1564
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от aks13v Виж мнението
    Тва да се правите айляк и да не ви пука са пълни глупости. Разпределяте си времето така, че да имате поне 5 дена да си учите на спокойствие всеки ден по 2-3 часа и на края поне ще имате чувството, че сте подготвени и чак тогава ще бъдете спокойни. Естествено зависи какъв е изпита, но говора за мен, където лесен изпит им много рядко.
    5 дена по 2-3 часа учене за 1 изпит ли имаш предвид?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  15. #1565
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от aks13v Виж мнението
    Тва да се правите айляк и да не ви пука са пълни глупости. Разпределяте си времето така, че да имате поне 5 дена да си учите на спокойствие всеки ден по 2-3 часа и на края поне ще имате чувството, че сте подготвени и чак тогава ще бъдете спокойни. Естествено зависи какъв е изпита, но говора за мен, където лесен изпит им много рядко.
    2-3 часа учене И това са ти трудните изпити ? Какво учиш ти ? Че ми е много любопитно.

  16. #1566
    По 2-3 часа на ден е точно айлячене за мен. Имахме предвид, че не трябва да се тревожи толкова, не че трябва да спре да учи и да разчита на късмет... И за мен лично е много важно да не уча вечерта преди изпита, което много хора правят.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  17. #1567
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    2-3 часа на ден е нищо. Когато иде реч за труден изпит ми се набират редовно по 6-7 часа на ден с по 10мин почивки. Понякога и повече, ако особено държа на предмета. Това за сесиите. Важи, ако все пак през семестъра съм се занимавала. Иначе е някаква лудост.

    АКО говориш за семестъра, а не за през сесията - при заетост (занятия и работа) грубо 12 часа на ден, трябва да си егати и робота, за да направиш после още 2-3 часа. Понякога си чета преди заспиване някой учебник и това ми е през седмицата. Съб/Нед са друг въпрос.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  18. #1568
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    А случайно да ви е минавало през акъла, че всеки възприема информацията за различно време?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  19. #1569
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    А случайно да ви е минавало през акъла, че всеки възприема информацията за различно време?
    Хрумвало ми е, ама уж съм схватлив

  20. #1570
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Хрумвало ми е, ама уж съм схватлив
    Вчера го видяхме това, моля ти се....
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  21. #1571
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    А случайно да ви е минавало през акъла, че всеки възприема информацията за различно време?
    Дам. Една колежка с фотографската си памет прочита нещо и го е наизустила. Ама след 3 месеца като се е насложило новото запаметяване върху старото (щото нейното не е научаване) и вече не помни нищо.
    Та всеки по различен начин/място/време учи. Хубаво е човек да си намери начина.
    Не знам защо всеки казва отделете си еди колко си време за всеки изпит и т.н. Ами като са ми сложили изпитите две седмици след лекциите буквално няма как да си разпределя времето и моментално изпращам няколко изпита на поправка, че да имам повече време. В другия ми живот се надявам да не избирам пак между редовно/задочно обучение и да живея в чужбина, че си е ебало майката с тия пътувания вече...

  22. #1572
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Всъщност, 2-3 часа на ден откакто е започнала сесията ви са достатъчно уморено да усвоите материала + да прекарате цял ден учейки преди деня на изпита. Това, което повечето правят, визирам мои съученици, е че до последно не хващат нищичко и после прекарват 10+ часа в наиузустяване на материала, който веднага след изпита забравят.

    И преди да ме упрекнете, че съм само 11-ти клас, и не разбирам от количеството материал... Еми, не е така, поради 'програмата', която уча. (6 предмета, 2 години материал, никакви изпити освен накрая на 12-ти клас).

  23. #1573
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    ^Не е така. Ще се убедиш, като станеш студентка.

    Наистина 2-3 часа на ден направо не е учене. Пак казвам обаче, че много зависи кой колко бързо възприема. Аз лично за 2-3 часа на ден по време на сесия, не мога дори да прочета (баш само прочит) учебниците и материалите за Един изпит. Какво остава това да ми е ученето. И това при все, че съм далеч от мисълта, че специалността ми е от най-трудните. Просто материалът е адски много и нямаш никакъв шанс да минеш между капките, при нас, защото всички изпити са устни и то не пред 1 професор.

    ПП: Мимс, ти ми получи преди онова ЛС с отговора, нали?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  24. #1574
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    не знам, хора.
    моята сесия обикновено е в рамките на 7-10 дни, в които се осъществяват 9-15 изпита.
    поправителна е седмицата след редовната, т.е. - просто втора дата, за който не може да се появи.
    четенето е целогодишно, със седмични проверки, предвид формата на обучение. и пак, като заседнеш да четеш (преговаряш) преди изпит, ти трябват няколко 16+часови дни за всеки, още толкова, за да си събереш материали и да набацаш и няк'ва представитена курсова, за цвят. не си е работа. ако ти пука, де. 3-ка можеш да изкараш без проблем;

    //ако имаше смисъл от цялото нещо...

  25. #1575
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Violenzа, за отговора от твоята приятелка ли? Да, получих го. Но хич не ми се стои в София 4 години, та най-вероятно няма да го бъде, тъй като нито задочно, нито дистанционно го има.
    Аз пък имам и проблем със запаметяването, не е едно и две. И специалността ми е интересна, не е трудна, записах си я със желание (беше ми само това, не съм искала нищо друго) и пак ми е зор. Понякога се нервирам на себе си кво мрънкало съм К'ви 2-3 часа, к'во нещо?! Аз в момента спя по 8 часа, по 14 долу горе чета, пиша и смятам и през останалите свободни ям и влизам в нета. Гледам на всеки час да си правя по 10мин почивка и аз като Сисито, че да не ми излиза пушек през ушите.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си