.
Отговор в тема
Страница 1 от 195 123451151101 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 4872
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237

    Студентска тема

    Тъй като има тема за всичко останало - приети след 7 клас,раници,учебници,учите и,ученици и т.н реших да направя важна тема за студентите от форума.
    Тук можете да споделяте къде сте приети,кой курс сте/ще бъдете,как е студентския живот,колеги,приятели и всичко около студента. ^_^
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  2. #2

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Dresden
    Мнения
    185
    Приет в Уни Кьолн, специалност BWL(или на нашенски-микроикономика). Първи курс ще съм тази година.

  3. #3
    Голям фен Аватара на lmao
    Регистриран на
    Feb 2007
    Мнения
    596
    3 курс в ТУ
    студентския живот е на 6
    So much anger aimed in no particular direction
    Just sprays and sprays



  4. #4
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    Штрудел ти какво ще следваш? Ще продължаваш ли нещо с фотографията,или ще ти остава хоби?

    Просто ми е интересно ;д

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Хоби...

    Иначе ще съм първи курс - рентгенов лаборант...
    Може би след като го завърша и изкарвам сама пари да помисля нещо по въпроса с фотографията..нямам си и на идея...но няма да спра да снимам <3
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  6. #6
    понякога ме е яд, че не смених обстановката, я друг град, я друга държава... така не се усеща студентството, ама изобщо, мхм(

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    И аз така...

    Шам ти къде си?
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    АЗ имам въПроси! ^^

    *Какви са разликите в това да си ученик и в това да си студент?
    *Може ли някой лекции,които смяташ,че са ненужни за твоята личност да ги пишеш дъждовни и да не ти правят проблем за тУва?
    *Може ли да снимаш с апарат някой работи и да носиш лаптоп?
    *Студентите имат ли стипендии като учениците (21) и ако имат колко е?
    *По колко време са междучасията?
    *Защо няма да съм в голяма зала с много седалките като по филмите,а ще съм в обикновена класна стая? = (
    *МНОГО ВАЖЕН въпроЗ! Възможно ли е да имаме общи часове с други човечета,които не са в моята специалност? ^^ Било то практики,теории и т.н. ^^
    *Изпитват ли? Т.е...контролни,тестове ...такива работи...и вярно ли че можеш да се освободиш от изпит ако искараш хубава оценка на някой тест ^^
    *Трудно ли е ^^
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  9. #9
    Голям фен Аватара на lmao
    Регистриран на
    Feb 2007
    Мнения
    596
    в кой университет си, че не разбрах

    разликата е че да си студент няма нищо общо вече с това да си ученик. ще видиш

    при нас пропускам много от лекциите и цял семестър не ходя, но нямам проблем със заверки.

    при нас може да се носи лаптоп, има интернет на територията на уни-то.

    при нас има стипендии. изчисляват се доходи и успех и се смятат точки и
    спрямо тях се класират студентите. 70 и 100 лева са на месец парите.

    една лекция/упражнение е 45 минути и после 15 почивка. обаче на упр. обикновен се сливат часовете защото са по 2-3 и свършваме просто по-рано
    на обяд почивката е от 1и15 до 2без15

    при нас е в големи зали със столчета е всичко

    общите часове по скоро не

    изпитванията си зависят изцяло от преподавателите, като е възможно да се освободиш от изпит
    So much anger aimed in no particular direction
    Just sprays and sprays



  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Канзас ;)
    Мнения
    3 721
    Аз тази година ще съм 1ви курс в Русенския "Ангел Кънчев" със специалност Ерготерапия. В началото на септември ще заминавам за там и ще видим как ще почне моя студентски живот
    Sitting on top of the world
    Watching the stars
    Go by...

  11. #11
    ShtrudeL,

    студентството е различно от училището по много причини. Ще говоря предимно за СУ. Някои лекции може да пропускаш, а при други да ти правят проблеми. Зависи от специалност, университет, преподавател. Едни изискват присъствие и пускат списъци, на други места има заверки. Рядко се случва, но може да не те допуснат до изпит заради отсъствия. По принцип лекциите са по желание, а упражненията задължителни. Междучасията са по 15 минути, но не винаги има такива. Уговорки с преподавателите бол - да се сливат часовете и да свършите по-рано или късно, да започнете по-рано или късно, да нямате лекции даден ден. Може да променяте часове и дни на дадени лекции (след разговор със съответният преподавател, разбира се). Стаите са най-различни - могат да бъдат малко по-големи от класна стая, колкото класна стая или големи аудитории. Има безжичен интернет в ректората, няма проблем да носиш лаптоп.

    Изпитвания и подобни неща рядко има. При някои може да се срещне, при други не. И да, може да имате общи часове/практики с хора от други специалности (или същата специалност, но долен или горен курс).
    You're frozen
    When your heart's not open..

  12. #12
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Помощник фармацевт съм в МУ София,но другата година '11 ще държа изпити за фармация..аз просто по - късно осъзнах какво искам пък и смятам,че първата година ще ми бъде една добра "подготовка".Евентуално ще отида на изпити и за МУ Плевен,но медицината не ми е на сърце(родителска обремененост ) и ще бъде само ,за да си видя оценките и там.Щрудел честито приемане - радвам се,че има още някой в медицинска специалност.
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  13. #13
    Аватара на PepSsSi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    518
    Аз съм приета в ПУ, специалност Право редовно. Другаде и друго не съм кандидатствала сега ще съм 1-ви курс,надявам се всичко да е на 6
    Do not stand at my grave and weep, I am not there. I do not sleep. I am the soft stars that shine at night. Do not stand at my grave and cry, I am not there. I did not die.

  14. #14
    Аз пък съм 2.курс биотехнологии.
    Единствената причина да ми харесва в университета е,че материала ми е интересен.Иначе цари една такава жестока анархия,че чак ми става криво - всеки идва и си отива когато му скимне,на някои колеги не съм им виждала очите,защото на нито една лекция не дойдоха цяла година..В училище имаше един ред - днес си от 13,30 до 18,10 да кажем,а там с всичките му лекции и дупки от по 1-2 часа помежду тях не ти дават възможност за пълноценно използване на деня и за работа е трудно постижимо..

    П.П. Големите зали като по филмите си ги имаме ,но само на лекции..макар на математиката (упражнение),където по списък трябваше да сме 16 човека,ни даваха огромната аула,дето побира сигурно 200...иначе реално няма смисъл да сме толкова малко в огромни зали.

  15. #15
    Мега фен Аватара на sasha_90
    Регистриран на
    May 2006
    Мнения
    5 468
    Аз ще съм 2 курс.Специалността ми е екология.Не ми харесва много,но пък студентския живот ми харесва.С колежките се разбираме.Много са земни,а не надути,както "принцесите" в гимназиите.

  16. #16
    Ще съм 1ви курс в ПУ,специалност английски и български език

  17. #17
    Аватара на Carmen_Kass
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Градът на скучаещите милионери
    Мнения
    1 478
    Ще съм 1-ви курс,финанси,редовно -в БСУ
    http://princessmagazine.tumblr.com/ --> my blog
    Препоръки,мнение,критика...

  18. #18

    :)

    Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително

  19. #19

    Re: :)

    Цитирай Първоначално написано от NeaDekVatnA
    Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително
    Надявай се да няма по български език, защото със сигурност ще се провалиш.

    "Испити" ?!
    You're frozen
    When your heart's not open..

  20. #20
    хахаха не я плаши

  21. #21
    Мега фен Аватара на chemist9009
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Столичная
    Мнения
    3 267
    Ще съм 1-ви курс в ХТМУ София,специалност Фин органичен синтез.Веднъж да почна и ще видя как е студентския живот

  22. #22
    Охо,ето нещо интересно за мен.
    Аз ще съм втори курс,психология. Не уча в България,но както и да е.

    Следя с интерес.
    [b]Je fuis ce chemin, qui m'

  23. #23
    Повече от фен Аватара на Lekov
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Pirdop BG
    Мнения
    476
    Аз ще съм първи курс в ТУ-София специалност Електрорехника.Ако има други от форума които са в ТУ може да пишат да се видим на по кафенце, а по късно може и на по биричка

  24. #24
    Аватара на PepSsSi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    518

    Re: :)

    Цитирай Първоначално написано от NeaDekVatnA
    Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително
    2 изпита: 1-ви (Български език (езикова култура), Математика, География, История), 2-ри (АЕ.НЕ,ФРЕ)
    По английски е яка резачка, яви се на някой друг език. БГ си е зор, бая се изпотих за моето 5.90
    Do not stand at my grave and weep, I am not there. I do not sleep. I am the soft stars that shine at night. Do not stand at my grave and cry, I am not there. I did not die.

  25. #25
    УНСС - поднаправление "Икономика и бизнес" с надежда след 2 години да уча стопанска логистика. Скоро почвам.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си