.
Отговор в тема
Страница 5 от 195 ПървиПърви 1234567891555105 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 4872
  1. #101
    Повече от фен Аватара на Lekov
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Pirdop BG
    Мнения
    476
    Цитирай Първоначално написано от Cybershot
    Абе то в ТУ лесно се влиза, ама трудно се излиза.
    а бе и влизането в желаната специалност не е лесно

  2. #102

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    20
    Цитирай Първоначално написано от gabity93
    Здравейте! Аз съм още 11. клас, но не съм решила окончателно какво искам да уча като завърша и се чудя още. Има ли някой с опит в кандидатстването за университети в Германия или Австрия (дай Боже като дойде ред да кандидатствам да имам вече и Шпрахдиплом, така че уж нямало да трябва да полагам изпити, но все пак... ) Как става записването и трудно ли е да се намери квартира там?
    Ей и аз ще го зимам шпрахдиплома,малко оff,ама успех ^^

  3. #103

    Re: кандидатстване

    Цитирай Първоначално написано от liannakaprizz
    Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват . Дайте някакви съвети.

    Ако мислиш да учиш и да се реализираш с археология в България, моят съвет е да се насочиш към друга специалност. Учих археология, но прекъснах.

  4. #104
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Е, вече повечето трябва да сте излезли в сесия или поне да се готвите вече. Как е настроението?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  5. #105
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Два изпита ми останаха само и ще има лято и за мен. Е поне без сесийни депресии. Иначе как върви..върви изпитите се взимат + ходя на работа , разнообразие общо взето,..
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  6. #106
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Щях да кажа блазе ти, но евала! Каквото си надробиш, такова ще сърбаш, но нищо не пречи да е вкусна попара.

    Неделя ми е първия изпит, нищо че сесията започва след седмица А дано на тази се представя по-добре от януарската.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  7. #107
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Аз как да се представям на тая сесия като май месец предсесино ми тръснаха 6 изпита... фън . И сега имам само 3 (вече 2 ) . Иначе как са нещата в СУ(някъде четох,че си там) ,доволен ли си от обучението? Да съживим малко темата,а?
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  8. #108
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Не знам изобщо за какво обявяват дати за сесията, като реално все има по някой изпит преди началото й. Заблуда на противника, явно..

    Ами, да, доволен съм от СУ. Може би филтърът на кандидат-студентската кампания не пресява достатъчно добре вече, но вътре си затягат достатъчно. Обучението тук е по-скоро помощ към самообучението, без което няма как да се справиш, но се радвам, че веднъж станеш ли студент, летвата ти я вдигат по-високо и е нужно приемливо ниво компетентност, за да се задържиш.

    Има неща, които не ме радват толкова, но си избрах специалност (информатика) и факултет, с които е трудно да се оплача. Най-много ме радва това, че дали заради репутацията на ВУЗ-а, или заради нещо друго, влизат и доста интелигентни хора с високи амбиции и трезво мислене.

    А при теб как е? И къде си всъщност?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #109
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Медицинския. Пом.фармацевт съм (уча де .. ) . Как да е .. гърч. При нас е обратното по - лесно влизане ,обаче сега нямам време да спя от изпити. Ходим постоянно на стажове в аптеки като цяло съм доволна.Единсвеното,което ме разочарова е ,че има хора в курса ми,които не знаят защо са в него. Явно обаче навсякъде ги има.

    Информатика... много далече си от мен просто Къде мислиш да се реализирваш - тук или в чужбина ? И имате ли момичета в курса се сетих да питам...
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  10. #110
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Навсякъде са да, но обикновено се отсяват.

    Надявам се да си остана в България. Радвам се, че не за това съм избирал специалността си, а все пак имам възможност да си намеря тук такава работа, че да имам съвсем нормални условия на живот и добра финансова сигурност. Иначе самата наука ме влече.

    А момичета има. Не са много, не са и чак толкова малко. Но с тях отношенията са ми чисто колегиални, социалните ми контакти са повече с хора извън университета. Ако не беше така, можеше и да е проблем :>


    А ти кой курс си, че вече и стажове?

    ПС: Да се похваля, скъсаха ме на първия изпит тая сесия :Р А очаквах 4-5 някъде, направо ми дойде като гръм от ясно небе.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  11. #111
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    1-ви. Ама ние учим всичко по - набързо,защото завършвам след 1.5 година,ако не броим 6м. стаж. Вече го приключих почти 1 курс де .. само 2 изпита останаха. А за скъсването нали знаеш..човешкия фактор е от голямо значение винаги си зависи как ще се уцелиш на преподавателя ,дали е в добро настроение и т.н. Тва го казвам ,защото при нас си има още устни изпитвания. Мен не са ме късали още,ама ще се преживее кво :>

    Другите студенти кво се загубиха из тая тема..
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  12. #112
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Хах. Ми не искам да се оправдавам, защото ако бях напълно подготвен, нямаше как да ме скъсат, но съдраха повече от половината поток, а доста очаквахме не просто минаване, че и повече. Е, здраве да е! Иначе и при нас все още има устни изпити (по математика, ебати ^^)

    Ако трябва да съм честен, добре е да си остават трудностите, защото като ти вдигнат летвата, накрая знаеш, че си свършил нещо. До преди висшето високите оценки не ми носеха особено удовлетворение и едва сега разбирам защо. Сега, поне като сме на малко по-узрели от пубертетските ни години, трябва да оценим и използваме възможностите, които ни дават следването да се развиваме.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  13. #113
    Хей така и така сте се събрали студенти, може ли малко помощ =) Колебая се между СУ и ПУ, и в двете специалностите от ФМИ. ФМИ на ПУ приема завършващите от ПМГ-та тази година само с оценките по математика от дипломата(от редовните часове), което означава, че може би няма да се отсеят много-много кадърните ученици. НО пък никак не харесвам София и не ми се учи там. Мнения?

  14. #114

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Vinica, Plovdiv
    Мнения
    3
    Казвам се Таньо.
    Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
    Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
    Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 може и по математика

  15. #115
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от Yoana
    Хей така и така сте се събрали студенти, може ли малко помощ =) Колебая се между СУ и ПУ, и в двете специалностите от ФМИ. ФМИ на ПУ приема завършващите от ПМГ-та тази година само с оценките по математика от дипломата(от редовните часове), което означава, че може би няма да се отсеят много-много кадърните ученици. НО пък никак не харесвам София и не ми се учи там. Мнения?
    Нямам мнение за ПУ, просто не съм запознат, нито имам познати там (особено ФМИ), които да са ми споделяли. Мога да коментирам само СУ.

    Според мен в Университета е истинската подготовка - много математика, доста изборни за програмиране, има и много кадърни преподаватели. Изборните дисциплини са много удобни за информатичните/математическите дисциплини, защото колкото повече напредваш със следването, толкова по-големи възможности имаш да задълбочиш в дадена насока. Нивото, което искат да поддържат, смятам че е прилично за подготвяне на кадърни хора. А ако имаш желанието да учиш, СУ може да ти предложи много. Пък и средата смятам, че е на ниво (зависи каква специалност ще влезеш де).

    Можеш да разгледаш специалностите, дисциплините, които изучават (задължителни и изборни) заедно с конспектите им и евентуално мнения във форумите им. Ако си се насочила към този вид науки, смятам, че няма как да не ти допаднат.

    Ако си прилежна в следването, мисля че няма как да не се реализираш след това.


    Колкото до самия град - на мен лично не ми прави особено впечатление. Голям, шумен, мръсен и забързан, но не прекалено. Пловдив далеч повече ми допада, но София си е градът на възможностите в България. Можеш да жертваш 4-5 години за обучение там, пък после - накъдето те дърпа сърцето.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #116
    Добре, благодаря ви много

  17. #117
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от takerman
    Казвам се Таньо.
    Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
    Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
    Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 може и по математика
    Какви бизнес дисциплини имаш?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  18. #118
    Аватара на alex4o
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    MoHTaHa
    Мнения
    618
    Завърших 1 курс в РУ и есента стартирам 2-ри Колегите ми,университета,града...вси ко ми е перфектнооо,иделано,чудесн о! Много съм доволна!

  19. #119
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Да де ама какво учиш в РУ?
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  20. #120
    Аватара на alex4o
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    MoHTaHa
    Мнения
    618
    Стопанско управление

  21. #121
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Мен за пръв път ме скъсаха на изпит. Това е новото развитие .. и да искам лято..
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  22. #122
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от bEbsI
    Мен за пръв път ме скъсаха на изпит. Това е новото развитие .. и да искам лято..
    Гадно. Е, аз май те изпреварвам. Най-вероятно съм скъсан и на този изпит днес, което прави 2 скъсани от 2 за тази сесия. А сега върви на към 3ти.. Общо са 4ри. Мисля, че съм блестящ студент
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #123
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Ще се оправим - голяма работа. И да смятам,че сме блестящи студенти. Аз съм виждала много , на които въобще не им личи,че знаят къде се намират. Така че.. стискам ти палци за изпита.
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  24. #124
    Споко, няма се отчайвате, търпение и нерви и тва му е майката, мен от 6 изпита ме скъсаха на 5 първия семестър, ама кво да се прави сега втория ще държа само 4 и дано ги взема :Д

  25. #125
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Няма да се отчайваме много ясно.Ако на нас не ни ги дадат на кой. Ти каква специалност си ?
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си