.
Отговор в тема
Страница 6 от 195 ПървиПърви ... 23456789101656106 ... ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 4872
  1. #126
    Wirtschaftsingenieurwesen richtung Elektrotechnik und Informationstechnik в ТУ Дармщат в Германия, или на български индустриален инженер, тука на изпита по електротехника 1 имаше 70% скъсани :Д

  2. #127
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ние сме много, ние сме силни! Особено на есен..

    Интересна специалност. Да разбирам, че и вас ви мъчат с математиките?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #128
    Професора по математика ни взе 1/3 от математика 2 през първия семестър :Д, даде наистина брутален изпит, ама имаше неща от скрипта (тука почти всеки професор си има скрипт особено по икономическите специалности и учебниците са ти безплатни от библиотеката) та само математиката взех първия семестър, иначе имаме 3 математики и 2 статистики, ама това по- натам, сега втория семестър свършва на 1 октомври като на 19 ми изпита по мате 2, на 25 електротехника 1 а на 29 септември електротехника 2, а сега на 14 юли имам бизнесинформатика 1, което е нещо адски безмислено, само някви теории, които даже нямат общо ис програмирането. Иначе тук сам си избираш кои изпити да държиш през семестъра, не е задължително да ходиш на лекции/упражнения, ама няма да си вземеш изпита иначе, нещата които се преподават на упражненията и лекциите са доста по-лесни от това, което се пада на изпита, но при повечето предмети има каталог с предишни изпити, даже мисля при всички, които са в електронен формат, тук е направено така, че инициативата трябва да идва от самия студент, упражненията също се водят от студенти, но се плаща 9 евро на час, има консултации, има оценяване на самите лекции от студенти, много хубави работи има, ама и много тъпи, защото изпит не се анулира почти никога, независимо че са се паднали неща, които е казал че няма да се паднат (имах такъв случай по бизнес администрация), но пък след изпита се определя ден в който можеш да идеш да си го видиш и ако откриеш грешка на проверяващия, ти вдигат оценката, 1 колега така си взе математиката :Д

  4. #129
    В нашия университет нормалното време за завършване е 5-6 години, принципно определеното от университета е 3 години (6 семестъра) ама не познавам някой от нашата специалност, даже не съм и чувал да е завършил навреме :Д

  5. #130
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Макар че основните неща са същите, доста по-различно е. Тук също идеята е сам да се развиваш, а в уни-то просто да ти попомогнат малко. Странно ми е, че се плаща за упражнения. А за семестър не плащате ли, защото ми звучи логично да влиза в таксата?

    Бизнесинформатика си е смотан предмет като идея. Тук го има в повечето икономически ВУЗ-ове и нито като предприемач/икономист можеш да се възползваш от оскъдните знания, които дава, нито като програмист. Освен да ти подскаже един ден да си вземеш човек, които да ти върши тая работа, за друго няма да ти послужи.

    При нас между другото също ходиш на лекции и уражнения когато си поискаш, и на които си поискаш (стига да са от задължителните за курса). Конспекти са публикувани, в сайта има изпити от предишни години, препратки към допълнителни материали и остава само желанието. Полезни са заниманията, стига да ти преподава някой, който си е на мястото. На упражненията може и студент да ти се падне да преподава, а може и асистент - лекторите си избират. Също така са много готини изборните дисциплини - пишеш колкото си искаш, но общо взето не може да не пишеш (имаш минимален брой изборни дисциплини). Нужно е да записваш такива и то от различно естество, защото ти носят кредити, които са нужни да завършиш. Но така поне сам преценяваш, кои предмети са ти нужни и се специализираш в насоката, която те влече. Тенденцията е към по-горните курсове да стават все по-малко задължителни и повече изборни.

    Има и различни семинари по всевъзможни въпроси, доста от които са инетресни. Пък и се случва да идват по-известни имена, които да ги изнасят.


    А за математиките те питах, понеже за 2 семестъра в програмистка специалност имам 2 програмирания и 6 математики
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #131
    вие програмистите учите повече математика, почти колкото самите математици и тука знам, че имат по 5 математики + някакви логики, при нас чак 5 математики не трябват, по-скоро това дето си влиза в електротехниката, ама електротехниките са ни 4 и след това можеш да специализираш в някаква област под това че се плаща 9евро имах впредвид че не ние студентите плащаме, а ако водиш упражнения ти плащат от университета минимум 9 евро, понякога и 11 зависи как се уредиш, упражнения може да водиш ако те удобрят, кандидастваш си като за работа с договор, трябва да имаш сравнително хубава оценка и на изпита по предмета, по който искаш да водиш (от 2,3 нагоре) тоесто от 4,70 нагоре, нека не ти звучи много ниско, защото тук оценка се вади наистина трудно, иначе в моята провинция плащаме по 230 евро на семестър със семестриален билет, който ти дава правото да пътуваш на територията на почти цялата провинция без пари с влак/трамвай/автобус и всеки обществен транспорт който се обслужва от фирмата, която е в този район. Иначе образованието е безплатно, по закон на някакъв граф на Хесен (моята провинция) от доста време, ама те и в други провинци паднаха таксите вече. тези 230 евро са административни такси и както написах по- горе за семестриален билет, като цяло мога да кажа, че ако си келеш и на луната да отидеш да учиш пак е се тая:Д

  7. #132
    Някой от вас знае ли датата на първото класиране в ВТУ?

  8. #133
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Смятай от кога не съм писала в тоя форум , че за първи път виждам тая тема
    Приключвам 2-ри курс Архитектура във ВСУ (Висше Строително училище) Любен Каравелов ,София , мързи ме да уча за изпити два ми останаха. Харесвам си много специалността , на института малко организацията му куца но като цяло добре , студентският живот го одобрявам. Само ако не правех всичко винаги в последният момент , щях да си спестя много стрес , но поне виждам че това не е само моя практика Ще я отказвам тая практика твърдо вече.
    Това беше за запис в темата

  9. #134
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Хах, Blackwings, спирането на тая практика е единствения начин да бъдеш различна. Пънкарии, емотии, очила, топирана коса - секви ги има, но никой не си подрежда ангажиментите като хората
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  10. #135
    Blackwing имам познат, който учи във ВСУ Любен каравелов. От него знам, че там няма много момичета. Какво те е мотивирало да следваш точно архитектура, брата на тоя познат ми е много добър приятел, колкото теб е на години предполагам и той е втори курс и той архитектура, само че в УАСГ
    А аз съм старо куче, завършвам бакалавър, досега не съм късан на изпит, обаче сега ми предстои държавния, за който нямам време да уча и май май има шанс сам да се оставя да ме скъсат за да може да се подготвя на второто явяване.

  11. #136
    Голям фен Аватара на PR0
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Gerena
    Мнения
    520
    Право 2 курс ВТУ

  12. #137
    Супер фен Аватара на Thrombocyte
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    1 547
    Млад съм още, но целта е МУ Пловдив, Медицина или Фармация

  13. #138
    Записах Аграрна Икономика в АУ Пловдив и чакам класирането на 24 юли

  14. #139
    Мега фен Аватара на Petrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Барселона
    Мнения
    6 483
    Някой за ВТУ в София ?

  15. #140
    Фен Аватара на Oblache
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    The sky is the limit
    Мнения
    177
    Стискайте ми палци за журналистика в СУ

  16. #141
    Търсих търсих и не сетих къде да попитам, та става въпрос за право
    по точно за НБУ(нов бърлгарски университет София) или ПУ и СУ
    за един познат поне аз мисля, че тоя частен уни НБУ е пълната боза и там влизат и излизат с парички ама искам да чуя и други мнения

    (Тъй като някой може да си помисли тоя пита за себе си, е не питам за себе си тъй като аз съм в УХТ Пловдив с КСТ и правото май не е за мен)

  17. #142
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Право е най-добре да учиш навън. Ако учиш в България - СУ. По-тежко е, но както се изказа един професор, тези които излизат от там "ще решават човешки съдби."

    НБУ е частен и действително стават нещата с повечко пари - просто сравни семестрите. Пък и не мисля, че може да предложи повече от СУ.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  18. #143
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    НБУ е каквото си направиш сам от него. Поне аз така знам. Можеш да завършиш с 3ка като отиваш на изпитите само за присъствие, а можеш и да научиш супер много и да изкараш 5ци и 6ци...това е.

    Просто е по-лесно да изкараш ниските оценки. Иначе там преподават много стойностни преподаватели. Повечето са бивши и настоящи професори и доценти от УНСС и СУ.

  19. #144
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Цитирай Първоначално написано от georgimalinov
    Blackwing имам познат, който учи във ВСУ Любен каравелов. От него знам, че там няма много момичета. Какво те е мотивирало да следваш точно архитектура, брата на тоя познат ми е много добър приятел, колкото теб е на години предполагам и той е втори курс и той архитектура, само че в УАСГ
    А аз съм старо куче, завършвам бакалавър, досега не съм късан на изпит, обаче сега ми предстои държавния, за който нямам време да уча и май май има шанс сам да се оставя да ме скъсат за да може да се подготвя на второто явяване.
    Не знам коя специалност е твоят познат , щом казва че няма много момичета - може би в "Строителство на сгради и съоръжения" - при инженерите са по- на рядко , но не съм чула да са чак пък толкова малко. Там са малко по-сухи според мен изчислителни технически и пр. дисциплини , за това може би не е толкова атрактивно за момичета.
    А архитектурата хич не е мъжка специалност , в моята група сме почти 50:50 по пол , от 45 човека към 25 момичета на 20 момчета. Самата специалност е и донякъде артистична и предполага креативни способности . Като се мотивирах да кандидатствам това , не ми е минавало и през ум че е мъжка професия , ми то не е , не знам защо така си се объркал

  20. #145
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от Oblache
    Стискайте ми палци за журналистика в СУ
    Успех и кажи какво е станало,че и мен ме интересува! \/
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  21. #146
    Студенти, как върви лятото, взехте ли поправките ? При мен изпитите едва сега започват и ми отлита трибуквието.

  22. #147
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от gofeto917
    Студенти, как върви лятото, взехте ли поправките ? При мен изпитите едва сега започват и ми отлита трибуквието.
    Тепърва предстоят - на Септември са. Толко поправки се събраха, че едва ги преброявам. Май цялото лято ще е сесия :/
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #148
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    ^ Септември ще бъде май.

    Иначе лятото .. върви. Малко съм отпуска сега на 15-ти запрашвам пак на София и бачкане. Мислех да отида на една екскурзия до Турция,но колежката ми се отказа и сега няма как. xD

    А сетих се - тоя месец ще правя ремонт в общежитието и ще лепя тапети. Ще ми и помагат де ,че сама трудно...
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  24. #149
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Остана ми една ликвидация и 2 седмици стажче. ^^ Ужасничко. Писна ми. Точка.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  25. #150
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Може да си организираме клуб "До гуша".
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си