.
Отговор в тема
Страница 53 от 195 ПървиПърви ... 34349505152535455565763103153 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 301 до 1 325 от общо 4872
  1. #1301
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Да и при нас е така.

    6- 120
    5.9- 110
    5.8- 100

    и така нататък.
    При нас миналия семестър такава обърквация беше станала.. Мн хора изгоряха за нищо. Обикновено и при нас се върти около 5,65- 5,75 и адски много хора (хора със сравнително висок успех) не бяха подали, а тези, наглите- с 4ките бяха подали и успехът падна на 5. После за европейската си се качи, ама след дъжд качулка...

    Честно казано, не разбрах от какво не е доволна Блаб. (буквално, не като укор) Искаш да кажеш, че е грешна тактиката да е пропорционално на броя на студентите в специалността ли? Защото доколкото знам, то си е процент и съответно от 200 човека този % е по- голям отколкото същия от 30..

    Аз пък се дразня при нас, че не е разделено на езици. При нас английските, които са 100 човека, имат по- лесни изпити и ние 20 човека на кръст се борим със 100..
    Последно редактирано от therichbitch : 01-27-2013 на 19:27

  2. #1302
    Мега фен Аватара на SisiStrange
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    София
    Мнения
    6 667
    Аз се дразня, че е разделено по специалности. В смисъл, ние и Биотехнолозите оставаме прецакани точно заради това. Нашите изпити са 2-3 пъти повече, имаме дисциплини от типа, който ти намалаява оценката, пак имаме много по-висок общ успех от тях и накрая ние не взимаме стипендии с успех над 5.50, а те взимат с 4ки и нагоре.

    Аз мисля, че баш университетите ни могат да си позволят да дават и повече бройки стипендии, ама... Прибират голяма сума пари, а голяма част от разноските им се покрива от държавата. При нас поправките и ликвидациите, и повишаването на оценки, и 1 убит формуляр се плащат. Въобще не визирам семестриалните такси, които са свръх завишени.
    Lasiodora striatipes
    Grammostola rosea
    Cyclosternum fasciatum
    Brachypelma emilia
    Acanthoscurria geniculata
    Радослав

  3. #1303
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Честно казано, не разбрах от какво не е доволна Блаб. (буквално, не като укор) Искаш да кажеш, че е грешна тактиката да е пропорционално на броя на студентите в специалността ли? Защото доколкото знам, то си е процент и съответно от 200 човека този % е по- голям отколкото същия от 30..
    Блаб не е доволна от много неща, но те не са валидни за всички университети, съответно - за вписващите в темата, така че не виждам смисъл да ги излагам. но накратко:
    * социалните стипендии (каквото перо са длъжни да има) е редно да бъдат отделно перо! в момента при нас на полусираци се добавя една единица към успеха и се пускат в общото класиране. познай какво става, след като отпуснатите бройки стипендии са между 1 и 5 за различните специалности. //това че по документ ти липсва единият родител какво общо има с успеха ти, не мога да разбера. нм
    * допълнително на Студентски съвет им се раздават по дифолт стипендии, при все, че на тях им се заплаща странично (за нищосвършената работа, но това е отделна тема)
    * това, което със Сиси си говорим вече 2-ра страница. няма значение, че в някои специалности има поток от 50-100-200 души. според мен трябва да има минимален праг в сравнение (между различните специалности) при класиране за стипендиите. т.е. нека всичко, що има над 4.00 да пуска документи, но ако някой има 5,80, ама не влиза в квотата за своята специалност (1-2-3бр, няма значение), някак си е ма-ло-ум-но този с 4, който си клати краката и само минава през образованието си да вземе пари/награда/помощ(дъъ), а онзи, който се е посветил на учението и кариерното/академичното/професионалното си развитие - не, защото, разбираш ли, единственият му колега има с 5/100 над него или е полусирак или просто и той си учи като хората, само дето само за единия има пари.

    * когато е по квоти и се отпуска 1бр. стипендия за специалност. този 1 човек първо взема тази за успех на съответното училище. после взема и европейското финансиране, т.к. квотите продължават да си стоят. абсурдно е!:Д

    *и Т.Н. дет' се вика:Д

    съзнавам колко... дребнаво може да звучи отстрани, но действително го мисля. и то не заради себе си, просто виждам, че настоящият модел не работи правилно. не предлагам друг, за който да мисля, че ще е по-успешен, но брейнсторминг в тази посока трябва да се случи.
    //и ще повторя, моята такса е 750лв на семестър. стипендията от 50лв (каквато ни отпуснаха със закъснение с някакви изпросени от пари) стига 300лв, което никак не покрива семестъра ми, дори наполовина:Д

  4. #1304
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    * социалните стипендии (каквото перо са длъжни да има) е редно да бъдат отделно перо! в момента при нас на полусираци се добавя една единица към успеха и се пускат в общото класиране. познай какво става, след като отпуснатите бройки стипендии са между 1 и 5 за различните специалности. //това че по документ ти липсва единият родител какво общо има с успеха ти, не мога да разбера. нм
    Много странна схема! При нас се гледа успех и доход едновременно, но има предимствени групи, които получават без класиране - майки-студентки, студенти без родител и така нататък. Освен това не плащаме за поправки и ликвидации. Семестърът ми е 150лв. и професори, доценти, асистенти все пак правят доста пари. Явно сме си създали някаква Утопия
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  5. #1305
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    е, УНСС вади цели випуски от фиктивни студенти, нормално:Д

  6. #1306
    мм не уча в УНСС
    миналия семестър един асистент ни обясняваше колко точно вземали преподавателите. Заплатата на доцент била около 1500-2000 на месец + още 7-8 годишно поне от авторски права. Хич да не е..
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  7. #1307
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    брей:Д любопитно действително!:Д
    чуждестранни студенти? наеми? друго? дай да им съшием бюджет, развълнувах се:Д

  8. #1308
    Чуждестранни студенти имаме от дъжд на вятър. Почти няма. В ТУ-Варна като спряха да идват толкова турци и зимата нямаха парно, та им удължаваха ваканцията.
    Сериозно, не знам нашите как го правят! Икономисти за пример. :Д и две сгради имаме, три кафета само в основната сграда вътре, кафето в най-лъскавото от трите е 25 стотинки :ДДДДДДД
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  9. #1309
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Тези пари за колко месеца ви ги изплащат? За календарна или учебна година по 50-200лв вариацията?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  10. #1310
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    Тези пари за колко месеца ви ги изплащат? За календарна или учебна година по 50-200лв вариацията?
    стипендиите са семестриални, т.е. за 5-6 месеца.

    Джоли, намирисва:Д Въртят се пари(те) по други канали...
    //след изкуството да дам шанс и на икономиката освен:Д

  11. #1311
    Може би просто има МНОГО студенти, които плащат малката такса. 72 групи Х 40тина човека Х 4 години - само редовно бакалавър :Д само от тях се взема почти 2 милиона на семестър.
    И големите ни зали ремонтираха основно лятото, и фитнеса, чак Бойко Борисов му ряза лентичката :Д
    Нашите стипендии ги платиха веднъж за 3 месеца, сега чакаме още веднъж за 2 на семестър е при нас, но май не за 6, а за 5 месеца. И всеки семестър наново се кандидатства.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  12. #1312
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Blab, сега те разбрах. Къде учиш, че стипендиите са ви 300лв за 5 месеца?

    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    При нас се гледа успех и доход едновременно
    Кво рече? О.о.

  13. #1313
    Че нашите за 5 месеца обикновените са 350 ? :Д къв е проблемът
    Имаме две стипендии, обикновени (70лв) и евро(120) при обикновените гледат И успех, И доход, но не знам в какво съотношение, а при еврото - само успех.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  14. #1314
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Няма проблем, просто мислех, че навсякъде обикновените са еднакви по размер.
    А това, че се гледа и доходът, е малоумно. Това са стипендии за успех, а не социални, за да се гледа паралелно и доходът.

  15. #1315
    За успех са евростипендиите - само за успех При тези обикновените ако успехът ти е висок, няма шанс да НЕ вземаш, защото някой друг ти е изял паничката. Има за доста хора.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  16. #1316
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Редно е да се гледат и двете, защото много хора декларират в пъти по ниски доходи, отколкото изкарват. За нашите стипендии гледат и оценка, и доход. Стипендиите ни като брой са много малко, но пък като сума нямат нищо общо...
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  17. #1317
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Това, дали съм бедна или богата, няма нищо общо с факта, дали съм умна или глупава. (най- грубо казано).
    Има си социални стипендии за тая работа. Не съм съгласна с такава практика.
    По едно време и при нас имаше някакъв доста висок коефициент, с който се умножава успехът ти, ако имаш по- ниски доходи. Някой пак може да излъже успешно за доходите си, даже доста хора.. Така такива, които имат 5,20, умножено с 1,нещо си , ще вземат, пък аз с 5,90 ,примерно, няма да взема.
    Последно редактирано от therichbitch : 01-28-2013 на 14:53

  18. #1318
    Домакинство са всички хора, живеещи под един покрив и делящи си приходите и разходите, независимо роднинската им връзка. Абе не знам, според мен нашите са по-добре измислени от някакви коефициенти. Може би просто така съм си свикнала :Д Тая стипендия е и за хората с висок успех, и за хората с нисък доход, и за предимствените групи.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  19. #1319
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Да, вярно, че ако имате общ бюджет, сте едно домакинство.
    Е вашата схема каква е? Трябва да има някаква тежест на оценката и на доходите съответно..
    Ако няма установена схема, таква практика е отворена към какви ли не манипулации. Някак си не ми вдъхва доверие...

  20. #1320
    Последно бяха казали, че е 90% успех, 10% доход, като предимствените групи получават без класиране стипендия. Както казах, има за всички, които малко от малко са заслужили :Д
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  21. #1321
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    E, пак добре, да. 90% не са малко. Ако наистина СИ, ще вземеш, няма да те задминат.

  22. #1322
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    При тези обикновените ако успехът ти е висок, няма шанс да НЕ вземаш, защото някой друг ти е изял паничката. Има за доста хора.
    О, това въобще не е така. Имам примери за доста колеги, които с висок успех не взимат стипендия, точно защото получават по-висок доход на член от семейството, а в същото време хора с успех по-нисък с цяла единица, но с по малък доход - взимат стипендия.
    Това е и причината въобще да не си правя труда да подавам заявление за стипендия вече четвърта година.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  23. #1323
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    За какъв успех става дума? (на хората, които не са взели имам предвид)

  24. #1324
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    5,60 и нещо за едно конкретно момиче (помня защото двете си подавахме заявленията), други колеги с около 5,50 също са се оплаквали. В същото време с четворки взимат стипендии.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  25. #1325
    Точно затова казах УЖ за процентите. Никога не знаеш колко точно ги вземат :Д Но тая година който беше подал - той беше приет. Просто повечето като теб не подават, защото е излишно ходене по мъките всичките документи да събереш.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си