.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    руска филология

    някои ще можели да ми обясни как стоят нещата с тая специалнос?
    в мислал кои са балообразуващите предмети, абе с една дума вси4ко

  2. #2
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Предполагам,че се взимат оценките
    по БЕЛ и Руски език..
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  3. #3
    и след това ставаш учителка или преводачка мисля.. Други варианти не виждам аз. Може и да греша де.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от anonimchetou
    и след това ставаш учителка или преводачка мисля.. Други варианти не виждам аз. Може и да греша де.
    аве тва какъв ще ставам си е моя работа, тъкаче по темата

  5. #5
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    anonimchetou е права..Бившата ми учителка
    по Руски език е с - Българска и руска филология..
    Иначе не знам дали си погледнал това,но все пак:

    Руска филология

    В специалността Руска филология се подготвят филолози русисти, които могат да работят като учители по руски език и литература, преподаватели във висши училища, кореспонденти, преводачи, научни работници, екскурзоводи, възпитатели, секретари в сферата на административното обслужванеи др.

    Обучението е двустепенно. След осмия семестър се придобива бакалавърска степен чрез полагане на държавен изпит, а след десетия - магистърска степен с направления:

    • ЕЗИКОЗНАНИЕ

    • ЛИТЕРАТУРОЗНАНИЕ

    Получаването на учителска правоспособност е предвидено в рамките на бакалавърската степен, без да е задължително, тъй като професионалната квалификация включва три направления:

    • УЧИТЕЛ ПО РУСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА

    • ПРЕВОДАЧ С РУСКИ ЕЗИК

    • РУСКИ ЕЗИК В ДЕЛОВАТА СФЕРА

    РУСКА ФИЛОЛОГИЯ — магистърска степен

    Обучението за получаване на образователно-квалификационна степен МАГИСТЪР могат да продължат студенти, доказали способност за по-нататъшна специализация в областта на филологическите науки. По време на следването и при подготовката на магистърската работа студентите трябва да покажат, че са придобили по-задълбочени знания по специалността и са в състояние да работят самостоятелно въз основа на научни принципи по проблеми на основната си специалност.

    Образованието си за получаване на магистърска степен по специалността Руска филология продължават студентите, които имат:

    1. Диплома за образователно-квалификационна степен бакалавър - с общ успех не по-нисък от мн. добър 4,50.

    2. Общ успех не по-нисък от мн. добър 5,00 от положените в бакалавърската степен изпити по дисциплините, свързани със специализацията на магистърската степен.

    3. Положени изпити с успех мн. добър 5,00 по три от избираемите дисциплини, свързани със специализацията на магистърската степен.

    Източник - http://www.slav.uni-sofia.bg/index.p...sian-philology
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си