.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1

    Бокс vs Кикбокс в уличния бой!!!!!

    Имам един въпрос към вас.Искам да ви питам какво е по добре в уличния бой, бокс или кикбокса. Добре ли е да използваш краката си в уличния бой или е рисковано.Само с ръце по успешно ли ще е.Моля ви отговорете ми на въпроса ми!!!!!!!!!

  2. #2
    В уличния бой,ако го изненадаш,хич няма да ти дреме какво си тренирал.Много неща са променливи величини в уличните сбивания.

  3. #3
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Когото по го бива - той ще бие

    Боксьор тренирал 1 година срещу Кик Бокьор тренирал 10 години...сещаш се кво ще стане

    Всичко е до човека..

  4. #4
    ами рисковано ли е да се ползват краката? И попринцип боксиор срещу кикбоксиор ако са еднакво добри кои ще победи?

  5. #5
    Супер фен Аватара на Everytime
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 232
    не можеш да си сигурен кой ще победи .. може боксьора да нокалтира кик боксьора,може пък и да не стигне до него.. нищо не се знае
    A journey of a thousand miles begins with a single step..
    You are never a loser until you quit trying..!

    skype - adrenalincho__
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000929970991

  6. #6
    Благодаря ви на всички за отговорите.И последно кое е по хубаво да се запиша да тренирам ако тренирам за да се науча да се защитавам на улицата?

  7. #7
    Ще победи този с по-добра психика
    Сила, техника, бързина са нищо без психика

  8. #8
    Повече от фен Аватара на smeshnik
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Столицата
    Мнения
    458
    Maddn3ss, не съм съгласен , че краката са неизползваеми. Наистина високите ритници не са за препоръчване на улицата, но има такива, които могат да решат боя много бързо, а и ако знаеш как да ги използваш можеш да създадеш дистанция и т.н... дълга е темата.

    Емо Захариев е наистина голям боец, пожелавам му много титли и победи, с които да ни радва,но при положение,че е граплер и до колкото знам не се е занимавал с бойно изкуство/спорт , което включва крака е малко смешно да го споменаваш и да даваш пример с него. Мога да ти дам безброй примери за големи бойци, които са си спечелили мачовете с нокаути чрез удари с крака било то в главата или в торса.
    А пък и да не забравяме, че говорим за уличен бой , който е доста по-различен от ринга

    Иначе до автора - препоръчвам ти кик бокс, защото дори и да не ги използваш ритниците във всяка ситуация е по-хубаво да ги знаеш нали така? Да използваш добре 4 крайника е доста по-добре от 2?
    Ти си знаеш. Успех и което и да избереш няма да сбъркаш.
    Този който не пада, не се изправя.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от swider
    Благодаря ви на всички за отговорите.И последно кое е по хубаво да се запиша да тренирам ако тренирам за да се науча да се защитавам на улицата?
    Първо научи 50м спринт.След това как да избягваш неприятни ситуации.После се запиши на бойно изкуство,щом искаш.Всеки спорт е хубав,макар да не ме влекат бойните.Иначе обичам да гледам бокс.Запиши се бокс Успех!

  10. #10
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Васе, въпросът е и за какъв стаж говорим...

    Щото след 6 месеца тренировки, квото и да тренираш, едва ли ще ти помогне много...ама след 5-10 години вече се вижда кой е боец и кой не

    Според мен силни ръце и силни крака и по-добре от само силни ръце...

    Ако искаш развитие, според мен кик-бокса е по-добрия избор...пък ако искаш да биеш хора на улицата - вземи си бухалка..

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от PIMP88
    ще победи бодибилдъра без значение кой е насреща

  12. #12
    Супер фен Аватара на fatrat
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 233
    зависи.Хай кикове не са препоръчителни.По добре външни лоу-ове и веднага 2 прави и 1 крос! и пак не е сигурно!

  13. #13
    хахахах бодибилдърите с тия големи бедра на 1 уолкик и са на земята ..

  14. #14
    Ако си трениран и не се панираш какъвто и да си ще го биеш.
    Но иначе принципа е кой ще удари първи.

  15. #15
    Ако питаш мен по-добре почни да тренираш MMA и няма да имаш никакви проблеми ;]

  16. #16
    то това е ясно че е най-доброто ама може да няма в града
    Ако имате муай тай, е по-добро от бока и от кикбокса

  17. #17
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Зависи,но ако са с еднаква физика според мен кикбоксьора има повече шанс,защото използва и краката си.Но според мен един таекуондист може да бие и боксьора и кикбоксьора,защото те са свикнали да се защитават предимно от кръста нагоре,тоест достатъчно е 1 по-силен удар в капачката,където не е свикнал да се пази,за да го извадиш от строя.

  18. #18
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от Bob0
    Ако питаш мен по-добре почни да тренираш MMA и няма да имаш никакви проблеми ;]
    Такова въобще има ли в БГ ?

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Зависи,но ако са с еднаква физика според мен кикбоксьора има повече шанс,защото използва и краката си.Но според мен един таекуондист може да бие и боксьора и кикбоксьора,защото те са свикнали да се защитават предимно от кръста нагоре,тоест достатъчно е 1 по-силен удар в капачката,където не е свикнал да се пази,за да го извадиш от строя.
    Таекуондиста ще го яде от 2та
    Както и каратиста.
    Не може да си пази главата от удари, просто е елементарно.
    ММА има в България, тва беше бахти въпроса значи
    Аз самия тренирам ММА пък то даже и цял сайт си има mma-bulgaria . com

  20. #20
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Ми таекуондиста надали ще си пази капачката по-добре, щото точно той обикновено е сивкнал да се пази от кръста нагоре. В ткд ритници по краката няма в състезание. Но пък е доста по бърз според мен. А нали знаете, че в крайна сметка опира до човека. "Ема ако бяха еднакво добри.." - няма такъв филм. Запиши се на БИ-то, което най-много те влече, а не на това, което си чул, че е "най-силно". Ако искаш ефективно, ходи на Крав Мага, там ще те научат да ги щипеш по топките, да им бъркаш в очите и кво ли не още, но не виждам смисъла в това.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  21. #21
    ^ама това вече го няма в БГ

  22. #22
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Ми таекуондиста надали ще си пази капачката по-добре, щото точно той обикновено е сивкнал да се пази от кръста нагоре. В ткд ритници по краката няма в състезание. Но пък е доста по бърз според мен. А нали знаете, че в крайна сметка опира до човека. "Ема ако бяха еднакво добри.." - няма такъв филм. Запиши се на БИ-то, което най-много те влече, а не на това, което си чул, че е "най-силно". Ако искаш ефективно, ходи на Крав Мага, там ще те научат да ги щипеш по топките, да им бъркаш в очите и кво ли не още, но не виждам смисъла в това.
    Аз като тренирах таекуондо,имаше блокове за нисък ритник,и техники за избягване на удари в капачката,докато при бокса няма как да има такива неща просто защото е забранено да се удря под кръста...

  23. #23
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    А имаше някакво бойно изкуство,в което се бият по някви специални точки и могат да те приспят с 1 удар....Помня,че имаше 1 удар по средата на бедрото дето като те изритат целият крак ти изтръпва,но нз дали в БГ го има аз го гледах по Натионал Гографик и беше в някъв тибетски манастир

  24. #24

  25. #25
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Ше победи тоя с тръбата в ръкава. Не мисля, че тема стимулираща/разкриваща насилие извън ринг-а трябва да стой отворена.
    n00bs

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си