.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 31
  1. #1

    Страх ме е ... от живота.

    Сега съм 12 клас, всички говорят за балове, как ще са облечени и т.н и т.н. Обаче мен това не ме интересува. За мене бала не е важен, даже мразя баловете. Не искам да имам бал.
    Интересува ме друго. Какво ще стане с мен? Хората казват че когато човек завърши средно образование пред него се отварят вратите на истинския живот. Мисля да влизам в университет, даже имам няколко в предвид. Но... не искам животът ми да мине просто така, без цел. Искам да направя нещо, да стана някаква, искам да имам хубава професия. Но нямам стимул, никакъв.

  2. #2
    Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.

  3. #3

    Re: Страх ме е ... от живота.

    gbfdg

  4. #4
    //разбирам как се чувстваш

    трябва ти ясна цел/далечна мечта
    и приятел/любов, за да споделиш пътя;

    успех!)

  5. #5
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от Wits
    Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
    Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
    Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
    Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
    Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
    И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
    Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
    Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    Цитирай Първоначално написано от Wits
    Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
    Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
    Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
    Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
    Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
    И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
    Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
    Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.
    Много остър коментар според мен ... ако всички станат адвокати и инженери няма да има кой да им продава стока в магазина или да им сервира в кафето ...всеки прави всичко по силите си ... образованието не ти гарантира че след време няма да работиш в магазин/кафене/реп (особено в България нищо не ти гарантира)

  7. #7
    Повече от фен Аватара на Kmet4e
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    357
    Какво откачате бе ?
    Аз съм на 19-години ! Нямах възможност да вляза сега и се записах 13-ти клас До година ще се пробвам за Югозападният университет и ако стане стане ако Не ще видя ! През това време си търся работа защото трябва сам да се издържам. В моето старо училище чистачките бяха с 2 висшета и какво 200лева заплата. На едната и се отвори шанс и стана замесник директор Всичко е до късмет > Има хора с 2,3 висшета и взимат 300 лева и хора с обикновенно средно образование и имат милиони левове !
    Аз не съм различен а просто вие сте еднакви !
    Истинското момиче има достойнство,самочувствие,н о не е нагла..Тя е силна,но е мила..Има свой стил,свой вкус..Готина е ,но не е фукла.. Sexy e,но не е к*рва

  8. #8

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    893
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    Цитирай Първоначално написано от Wits
    Създай си . Чак сега ли се сети за това. К'во прави 10,11,12ти клас.
    Това аз го писах от аццто на приятеля ми, ама хайде пак да се изкажа.
    Какво правихте до 12ти клас, занимавате се с глупости и накрая нищо.
    Това го реших окончателно в 9ти клас и сега нямам подобни проблеми.
    Докато някои хора се скъсват от правене на нищо/пиене/шляене по кафетата.
    И не, родителите ми никога не са ме карали да правя каквото и да е било.
    Просто съм възмутена, че някои хора проявяват такава безотговорност.
    Не се ли се чудели как ще изхранвате бъдещите си деца, какво ще им дадете, ако станете сервитьорки/продавачки? И не става въпрос за пари.
    Виж какво....не всички имат възможност да продължат да учат, не се ли сещаш и за този факт....аз лично не можах да продължа да уча поради липсата на средства ...имам брат и сестра ,те са доста по -малки....и какво трябва да изтискам и последната капка от родителите си ли ,за да лиша брат си и сестра си от малките неща на които ще се радват...явно някой си живеят в охолство и не им мърда мозъка да се сетят ,че не всички имат.....
    Of empty lies I know your heart broken a long time. Only only only the body will give you all night to stay there.Everything is a lie and deception deception deception is all a lie again I used to know but burn, burn, let but I'm with you again.

  9. #9
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Абе ей , ти ръце и мозък нямаш ли, толкова работа има. Записваш се задочно и разботиш обща работа докато се дипломираш. След това вече ти се отваря шанс за нещо по-добро, с което даже може да помагаш на семейството ти.
    Защо не помислиш за това?
    Защо трябва да искаш пари от тях за образование, като можеш ти сама да им предоставиш на тях помощ, след като завършиш с твои средства и си намерил по-добра работа?
    А и като гледам имаш възможност да ползваш интернет, което значи, че стандарта на живот у вас не е толкова нисък.
    Има хора на които им е нужно да си прокарат нет за служебни цели, пък нямат пари и за това.
    Писна ми разни хора да се оплакват, че са бедни, при положение, че свързват двата края, имат хляб да ядът.

    явно някой си живеят в охолство и не им мърда мозъка да се сетят ,че не всички имат.....
    Твоя мозък не мърда, защото не се сещаш, че можеш да си седнеш на задника, да те приемат държавна поръчка и да си изкарваш отличен успех за да получаваш и стипендия - 120лв , с които можеш спокойно да си купуваш храна в студентските столове.
    Само се оплаквате, ама нищо не правите по въпроса.
    И всъщност изобщо не ми се засяга темата за нашето имущество, или по-скоро неимущество и невъзможност да се справяме в повечето моменти, ама не парадирами не се извинявам с това.

    Ей, добре че има с какво да се оправдавате.

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Къде ги дават тия стипендии по 120 лв?
    Момичето може да иска да учи такава специалност, при която няма вариант задочно и няма вариант да работи почасово заради задължителни присъствия на занятия. Като толкова си мърдате мозъците, това не ви ли мина през ума?!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Къде ги дават тия стипендии по 120 лв?
    Момичето може да иска да учи такава специалност, при която няма вариант задочно и няма вариант да работи почасово заради задължителни присъствия на занятия. Като толкова си мърдате мозъците, това не ви ли мина през ума?!
    Месечната за отличен успех мисля, че беше толкова (в Софийския де). Ама може и да са ги спряли от тази година.
    Пък момичето ако иска толкова да учи все пак може да намери нещо подобно, при това задочно. Или да си намери работа и да си изкара пари за издръжка (примерно да работи обща работа 2-3г.), вече отпускат студентски заеми за семестриалните такси.
    Има ли желание, има и начин.
    Стига човек да си размърда мозъка.
    Пък и да не говорим, че ако си отличник, състезател, може някоя фирма да те спосорира,имаше варианти за подписване на договор- плащат ти образованието, а ти работиш 5-10г. за тях.
    Стипендии много , стига да се интересуваш и да се трудиш за да изкараш.
    И за чужбина има пълни стипендии, за издръжката можеш заем да си изтеглиш (по-заможен приятел, роднина ти става гарант, или ти тегли той, ако си беден), пък после си го връщаш, но поне няма да работиш обща работа и ще имаш възможност за по-висок стандарт на живот. И както разбрах от разказа на момичето - тъкмо ще може да помага на обичното си семейство повече.

  12. #12
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от YouDontKnowMe
    Има ли желание, има и начин. Стига човек да си размърда мозъка.
    Най-точното мнение.

    Нужна е малко амбиция и трезва преценка, за да се подредят нещата. Не казвам, че е лесно - в тоя живот е лесно само да се оплакваш. За другото трябват усилия и воля.

  13. #13
    Супер фен Аватара на xWandereRx
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Сатурн
    Мнения
    1 784
    нещо подобно е и при мен, много кофти
    макар че сега съм решила да ставам министър на образованието всичко започна на майтап ама г-жата ми по френска лит. ме ядоса като ми се изсмя като и го казах и от тогава съм сериозна
    [ мразим хора! ]

    'И аз ще се изплезя на света,
    обесен върху черния прозорец.'
    ('Дяволско' - А. Далчев)

  14. #14

    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    99
    ако имаш приятно лице, стегнат гъз и големи цици ще ти се отворят много възможности ако си отваряш краката. ако ли не - забрави

  15. #15
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    YouDontKnowMe, това, че в СУ стипендиите са по 120 лв далеч не означава, че стипендиите във всички ВУЗ-ове в страната са толкова. Другото, което се чу като идея това лято, е размерът на стипендията да падне до законовия минимум, т. е. 40 лв или да бъде намалена бройката на получаващите стипендии.
    Третото, което е- някои специалности нямат аналог задочно- архитектура/стоматология/магистър-фармацевт/медицина. Не всеки се натиска за МИО, маркетинг, туризъм и сходните им. Разбирам авторката напълно, тъй като по лошо стечение на обстоятелствата аз можеше да съм в нейната ситуация и ако трябваше да уча не каквото искам поради финансови затруднения, нямаше да уча изобщо!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  16. #16
    Много сте ми интересни само като ви чета , а ако ви видя на живо 100% ще се пукна от смях... на мене въпроса ми е следния:

    Какво ще стане ако нещата не се развият както са били планувани РОЗОВО?! Ама нали от форумите всичко могат и сега поне 10 човека ще ми обеснят кво ще стане и т.н. , ама кой заблуждавате..? Нали ще гледате като телета когато нещата се объркат , недай си боже се ударят в критични... освен да се оглеждате и да мигате друго няма да можете да правите... и не ми обеснявайте , че знаете и т.н. аз тва го знам от житейски опит , не от форум постове , тролове такива!
    Bez dusha da byda hodesht trup , da byda vodesht kult , da byda rob smiren ili da byda robyt vodesht bunt?!

  17. #17
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от serenityFX
    Много сте ми интересни само като ви чета , а ако ви видя на живо 100% ще се пукна от смях... на мене въпроса ми е следния:

    Какво ще стане ако нещата не се развият както са били планувани РОЗОВО?! Ама нали от форумите всичко могат и сега поне 10 човека ще ми обеснят кво ще стане и т.н. , ама кой заблуждавате..? Нали ще гледате като телета когато нещата се объркат , недай си боже се ударят в критични... освен да се оглеждате и да мигате друго няма да можете да правите... и не ми обеснявайте , че знаете и т.н. аз тва го знам от житейски опит , не от форум постове , тролове такива!
    Някои хора имат планове и ако нещата се прецакат.
    Имам план ако ми ампутират крайниците, ако ослепея/оглушея , ако умра . Имам плак , ако нещо се случи с близките ми , ако трябва да се грижа за тях. Друго ако се случи - не би било толкова сериозно.
    Това, че теб са те прецакали и си бил неподготвен не значи, че всички ние ще попаднем в твоята ситуация.
    Всеки може да си направи живота "розов" , независимо от обстоятелствата . Дали ще трябва да си промени нагласата, начина на живот, каквото и да е било - ако не иска да стане някакъв оплакващ се и хейтващ тип, човека ще успее. Няма болест, няма мъка, няма нищо, което да може да го спре, ако има силното желание.
    И трудностите не трябва да го отказват.

  18. #18
    Само ми кажи ти жена ли си?
    Bez dusha da byda hodesht trup , da byda vodesht kult , da byda rob smiren ili da byda robyt vodesht bunt?!

  19. #19
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    А ти полова дискриминация искаш да вкараш, или какво ?

  20. #20
    Ква полова дискриминация , жените сте малоумни...
    Bez dusha da byda hodesht trup , da byda vodesht kult , da byda rob smiren ili da byda robyt vodesht bunt?!

  21. #21
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от serenityFX
    Ква полова дискриминация , жените сте малоумни...
    Поздравления. Току-що фейлна брутално.
    Комплексар

  22. #22
    Продължаваш да ми доказваш по-горния пост.
    Bez dusha da byda hodesht trup , da byda vodesht kult , da byda rob smiren ili da byda robyt vodesht bunt?!

  23. #23
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Цитирай Първоначално написано от serenityFX
    Продължаваш да ми доказваш по-горния пост.
    Мда, сигурно е защото след окончанието ми е зададен размер на картинката . И тук не го разчете.

  24. #24
    Аз видях картинката спокойно , немога да разбера обаче какво общо има И чак сега видях каде си постнала "полова дискриминация" в няква тема модераторска помощ... тфа ми звучи помощ от мама и тати по некаф странен начин , ама няма значение , и няма да ти се извиня че си тъпа
    Bez dusha da byda hodesht trup , da byda vodesht kult , da byda rob smiren ili da byda robyt vodesht bunt?!

  25. #25
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992


    ...

    Няма нужда да ми се извиняваш, дипломата и успехите ми го показват

    Много ти е сад , че си прецакан .
    Достатъчно ми е жал за теб, та да не ти се садвам.

    Постнах го в модераторска помощ, защото все пак говориш за жените .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си