.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1

    Безобразие !

    Втора вечер подред се ядосвам в един и същи магазин! Вчера вечерта си харесах кекс, на чийто етикет пишеше - 79 ст. На касата обаче ми го чукнаха за 1.29 лв. Казаха, че това което съм гледала е цената на другите кексове. Трябвало да гледам белия етикет, не жълтия. Върнах го, ядосах се, скарах им се!
    Тази вечер понеже не ми се готвеше в нас, реших да си купя нещо от там. Това, което си избрах пишеше, че е - 31 ст/бр., но на касата го чукнаха като 45 ст/бр. Този път ми излязоха с това, че някой забравил да смени цената. Развиках им се, а касиерката само сви опашка като подплашено куче и дума не каза.
    Магазинът не е голям, много хора от персонала се разхождат из него, но как така никой не сменя цените ?!
    Яд ме е, не заради тези няколко стотинки, а защото цялата тази работа е от немарливост!

    На вас случвало ли ви се е такова нещо и какви бяха оправданията на персонала?
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  2. #2
    Случвало ми се е да е пише някаква цена, а на касата да излиза по-евтино

  3. #3
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    ако е такава политиката на магазина, а това не са грешки/случайности, то няма никакъв смисъл да викаш на продавачките, щото те решения не взимат. питай шефа им..

  4. #4
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Случвало ми се е доста често, ама не ми се занимава и не ми се разправя. В крайна сметка разликите са по-малки от 10 стотинки.

  5. #5
    Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

    И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш

    Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?

  6. #6
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Това е всеедно да се караш на шофьора за дупките по улците.

    Ти хубаво се бориш за морал и другите работи по форумите, но тея неща не се оправят със силен глас и добър правопис, а с правелна преценка на място.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Serseri91
    Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

    И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш

    Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?
    Знам, че е селско! Но не ме е срам, че им се развиках. Като казвам, че съм викала, нямам предвид, така, че целият магазин да ме чуе.
    Попитах ги къде е управителят, те ми казаха, че го няма и няма да мога да говоря с него. Попитах и от кога са тези цени, те дори нямаха представа. Преди това, когато споменах, че на етикета пише друго, касиерката извика колежката си от онзи щанд, тя не дойде 5 минути и се наложи касиерката да отиде да провери колко пише и дали случайно аз не лъжа.
    Но управителят и да беше там, едва ли щях да чуя нещо по-добро. Няма да разтягам локуми тук, но той не се слави с добри качества, така, че знам какво да очаквам и от него.
    Яд ме е, че има такива магазини! Западнали, западнали, та няма накъде повече..
    Персонал - 100 човека, магазин - 10 щанда и пак не могат да се справят.
    То не е само това с цените! Не веднъж или два пъти съм попадала и на развалени продукти (най-често от хладилниците).
    Както и топлата витрина.. Можеш да чакаш половин час, без да дойде някой да те обслужи, нищо, че през това време ще минат поне 10 човека от работещите там и ще те подминат, защото имали друга работа!
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  8. #8
    Докато има телета - ще има кланета !

  9. #9
    Оф, айде стига и вие с тази "пълна смяс" - важен е принципът, а не 10те стотинки.
    Не вярвам на авторката толкова да й пука за 10те стотинки.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  10. #10
    Аватара на realantisocial
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Bitch, I live in a trash can !
    Мнения
    1 743
    И какъв е принципът ?

    Преди няколко дена на опашка в малък магазин няк'ва дърта мома, която очевидно беше забъркала лютеницата, се скара на касиерката за това, че били разместени видовете хляб. Идеше ми да ѝ отвъртя е.ати плесницата на тая кака недое.ана, която със сигурност скапа деня на девойчето.
    Принципът може да е принцип, но забележки се правят културно без да се крещи, вика и да се правят сцени като от латиноамерикански филми.
    Бягаш от себе си - бягаш цял живот.
    Бавно превръщаш се - превръщаш се в робот.
    Ментално деформиран - черупка без душа.
    Животът си в клетка наричаш свобода.

    Рисуваш картини с затворени очи.
    Живееш своя свят с розови мечти
    Ментално деформиран - черупка без душа
    Измамната реалност те води в пропастта.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    Оф, айде стига и вие с тази "пълна смяс" - важен е принципът, а не 10те стотинки.
    Не вярвам на авторката толкова да й пука за 10те стотинки.
    Принципът е да си търсим правата, чрез викане на погрешният човек.Мдаа

  12. #12
    И аз имах подобен "проблем" преди време.
    Бяха сложили неква смешна цена 0.10 лв на зелената салата и реших да си взема няколко бройки. На касата бяха доста изненадани от цената.Разкараха ме да проверя пак.Накрая дойде управителката ,тяхна си беше грешката,но се извини за "неудобството" и си заминах на авантата

  13. #13
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    аз утре ше се карам много яко в банката, че курса на долара не ме устройва ! кви са боооклуци!

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от HarleyFlanagan
    Да, но вие като потребител сте въведени в заблуждение, което е във ваша вреда...

    Принципно трябва със спокоен глас да поискате стоката да бъде сметната на обявената на етикета цена или да помолите да бъде извикан управителя, който съответно да насолите, че в повереният му обект се нарушава правото на потребителя на инфорираност и той бива въвеждан в заблуда относно цената на продукта.
    Казаха, че на касата излиза с цената, която не е на етикета и съответно си остава така. А за управителят вече казах!

    Относно другите постове..
    На персонала му е работата да сменя цените, когато се променят. Не казвам те да променят самите цени, а просто да сменят етикетите.
    В много по-големи магазини съм виждала как веднага щом бъде обявена новата цена, човек отива и я сменя, за да не заблуждава клиентите!

    И не знам защо всички се хващате за високия глас. Не ми се вярва и вие винаги да сте били спокойни в ситуации, които са ви изкарвали извън кожата ви. Да, добре, хубаво! Не трябваше да викам на касиерката за немарливостта на целия магазин. Сега защо не оставите това настрана и не обърнете внимание на основния проблем!
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  15. #15
    Супер фен Аватара на radeberger
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    1 334
    За няколко стотинки няма да тръгна да правя проблем. Но повече не бих пазарувал от този магазин.

  16. #16
    Някои хора се хващат буквално, като кажем 10 стотинки

    Проблемът е друг - подвежда се клиента, НО уточнихме как трябва да действа клиентът.

    А авторката като си имала проблеми и преди с тях, защо продължаваш да ходиш ?

  17. #17
    Аватара на guinessgirl
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Wonderland
    Мнения
    3 114
    безобразие ахахахахах
    не мога да разбера защо си усложняваш живота,къв е смисъла да се ядосваш за нещо толкова елементарно?
    като не си доволна от стоките и обслужването,отиваш в друг магазин. като искаш да правиш сцени за глупости,говориш с управителя.




  18. #18
    Повечето питат авторката: "защо продължаваш да ходиш там???", а никой не се замисля, че може би няма друг магазин наблизо!? И въпросът не е за 10-20 стинки, а за това, че се опитват да хитруват на дребно. Кой си върши или не работата не бива да е проблем на клиента и ако разминаването в цените е било веднъж- ок, грешка, но 2 пъти... Тъпичко, че продавачката си го е отнесла, но да вика управителя си е загубена кауза в повечето случаи- или ще му е свършило работното време, или ще е болен- говоря от опит! Моят съвет е да подадеш жалба тук: http://www.kzp.bg/index.php?mode=vie...document_id=19
    а не да се ядосваш и да крещиш по продачваките

  19. #19
    Serseri91, продължавах да ходя, защото мислех, че имат проблеми само с хладилниците. Сега обаче не мисля отново някога да пазарувам от там! Взех си поука!

    guinessgirl, смисъл няма! Темата я писах, малко след втората случка, т.е. тогава когато им бях наистина ядосана. Сега не ми пука. Докато има хора, които да се лъжат, никой от магазина няма да му пука. Защото съм виждала как повечето свиват рамене, плащат си и си тръгват.

    lalolina, добре, че поне ти ме разбра от части. Не мисля обаче да подавам жалби никъде, след като си знам, че полза няма да има. Въобще дори не ми се занимава повече с този магазин, персонала му и всичко останало.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  20. #20
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Еми хвани се на работа там и оправи нещата като толкова те е яд.

    ...или просто не пазарувай повече от там.Между другото касиерката не е виновна.Нейната работа е да седи на касата,а не да следи дали са сложени цените на стоките и т.н.Някой друг не си е свършил работата,но не е била тя.

  21. #21
    Исках да кажа нещо като поста на Харли, а тва че не съм ти чела поста, Я., хич не е така. Прочетох ти го, хванах се образно на всички постове, където всички я оплюват, а не конкретно на твоите изречения. Говорих принципно..


    Да, тъпо е да бучиш, обаче от др. страна една обикновена клиентка в магазин откъде ще знае от кого да иска отговорност за цените.. Не всички са толкова запознати.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от jghgh

    Да, тъпо е да бучиш, обаче от др. страна една обикновена клиентка в магазин откъде ще знае от кого да иска отговорност за цените.. Не всички са толкова запознати.
    Моля ?!

  23. #23
    Голям фен Аватара на purple00
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    581
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    Цитирай Първоначално написано от Serseri91
    Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

    И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш

    Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?
    Знам, че е селско! Но не ме е срам, че им се развиках. Като казвам, че съм викала, нямам предвид, така, че целият магазин да ме чуе.
    Попитах ги къде е управителят, те ми казаха, че го няма и няма да мога да говоря с него. Попитах и от кога са тези цени, те дори нямаха представа. Преди това, когато споменах, че на етикета пише друго, касиерката извика колежката си от онзи щанд, тя не дойде 5 минути и се наложи касиерката да отиде да провери колко пише и дали случайно аз не лъжа.
    Но управителят и да беше там, едва ли щях да чуя нещо по-добро. Няма да разтягам локуми тук, но той не се слави с добри качества, така, че знам какво да очаквам и от него.
    Яд ме е, че има такива магазини! Западнали, западнали, та няма накъде повече..
    Персонал - 100 човека, магазин - 10 щанда и пак не могат да се справят.
    То не е само това с цените! Не веднъж или два пъти съм попадала и на развалени продукти (най-често от хладилниците).
    Както и топлата витрина.. Можеш да чакаш половин час, без да дойде някой да те обслужи, нищо, че през това време ще минат поне 10 човека от работещите там и ще те подминат, защото имали друга работа!
    Eми не ходи повече там бе кой те кара

  24. #24
    Аватара на deFakto
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    •••Пловдив•••
    Мнения
    611
    Облужващия персонал у нас е под всякаква критика майна .. Където и да съм бил клиент ми са се набивали в очите супер дребни и супер тънки неща който служителя НЕ трябва да прави .

    Не трябва и да си дребнав ,просто игнорираи дадения магазин ,други като теб бол ,ще загуби своята постоянна клиентела и докато малоумния управител не се усети да вдигне качеството на обслужване ,магазина ше иде на вятъра с огромната ни нелоялна конкуренция .

    Страшно много пъти са ми правили селски номера в магазини и къде ли не ,за тях оригинални и невидими за мен ,а за мен селски изцепки от липса на възспитание и морал

    Няма кво да се ядосваш брат , така ще е и ще бъде .

  25. #25
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    не. не ми се е случвало

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си