.
Отговор в тема
Страница 13 от 22 ПървиПърви ... 391011121314151617 ... ПоследнаПърви
Резултати от 301 до 325 от общо 526
  1. #301
    Аз даже не разбрах какво иска да каже.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  2. #302
    Мега фен Аватара на YSMF
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    в компютъра ти
    Мнения
    3 220
    Цитирай Първоначално написано от killer6 Виж мнението
    Не! Много трудно свиквам... в коя държава съм аз? Аз съм в една държава с много труден език и финансови проблеми, където могат да те набият навсякъде. В нея няма казарма затова някои хора търсят друга държава. Езикът е страшно труден, а изискванията големи - България.
    Помага ли?

  3. #303
    Хора само да Ви кажа: ходете,учете,работете малко, но се върнете в БГ. Само слабите бягат от гадната ситуация в държавата ни- силните остават и се борят срещу това! Тука си е най- добре- на всеки му трябва различно време да го осъзнае. Само трябва да изринем един куп политически боклуци, да започнем на "чисто". Затова не бягайте- отидете вижте как хората са си подредили държавите(държа да отбележа, че доста неща не ми хареесват от капиталистическия модел на живот) и се върнете тук за да променим най- накрая тази хубава страна и скапана държава!!!

  4. #304
    Мега фен Аватара на insane7
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Русе/Detroit
    Мнения
    8 853
    ^ Utre shte stana po-rano i shte se vurna da izrina politicheskite bokluci.. Ti da vidish.

  5. #305
    Цитирай Първоначално написано от kokona543 Виж мнението
    Хора само да Ви кажа: ходете,учете,работете малко, но се върнете в БГ. Само слабите бягат от гадната ситуация в държавата ни- силните остават и се борят срещу това! Тука си е най- добре- на всеки му трябва различно време да го осъзнае. Само трябва да изринем един куп политически боклуци, да започнем на "чисто". Затова не бягайте- отидете вижте как хората са си подредили държавите(държа да отбележа, че доста неща не ми хареесват от капиталистическия модел на живот) и се върнете тук за да променим най- накрая тази хубава страна и скапана държава!!!
    Хаха. И защо тука да си е най-добре?
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  6. #306
    anonymous708973
    Guest
    Аз от месеци питам за дефиниция на "боря се", ама... нъцки.

  7. #307
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    ^аз пък даже се увлякох и написах може би най-дългия пост в историята на пребиваването си тук

  8. #308
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    ^

    A ти в коя държава си ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  9. #309
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    В България съм засега, обаче скоро няма да бъда.

  10. #310
    anonymous708973
    Guest
    Помним го поста, страхотен беше!
    Накъде заминаваш?

  11. #311
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Аз от месеци питам за дефиниция на "боря се", ама... нъцки.
    Ами чисто, просто и ясно - държата се крепи на трудоспособното население, а най-голям принос дава интелигенцията и хората с образование. Когато цялото младо население работи за чужбина, няма как да се развиваме.. А истината е, че се иска жертви, на цената на много труд и борба. Иска се и хора с дух и способност, организатори и ревлюционери, а не роби и бягащи на по-хубаво място.

  12. #312
    Кораб, повечето българи живеещи в чужбина ще ти се изсмеят на това мислене. Не трябва да има значение къде си се родил, а къде ти искаш да живееш, защото ти харесва. Ако живееш някъде, защото трябва, а не защото искаш ще си тъжен и немотивиран да правиш каквото и да е.
    А това за интелигенцията и хората с образование е пълен смях. В България има достатъчно и какво? Инженерите в провинцията пак работят като шофьори и продавачи за 500 лв. Във Франция интелигенцията и учещите висше са им кът, но пак не са стигнали до там като Бългалия.

    Живеем в глобален свят, приемете го и не бъдете тесногръди. Младите ще живеят там където им харесва.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  13. #313
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ревлюционери

    сръбски сепаратисти

  14. #314
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Кораб, повечето българи живеещи в чужбина ще ти се изсмеят на това мислене. Не трябва да има значение къде си се родил, а къде ти искаш да живееш, защото ти харесва. Ако живееш някъде, защото трябва, а не защото искаш ще си тъжен и немотивиран да правиш каквото и да е.
    А това за интелигенцията и хората с образование е пълен смях. В България има достатъчно и какво? Инженерите в провинцията пак работят като шофьори и продавачи за 500 лв. Във Франция интелигенцията и учещите висше са им кът, но пак не са стигнали до там като Бългалия.

    Живеем в глобален свят, приемете го и не бъдете тесногръди. Младите ще живеят там където им харесва.
    Аман с този глобализъм. И ще кажа, че вече тази теория и това мислене се изчерпи, както и въобще цялата система на капитализма постепенно се разпада. И това се отнася и за Запада, точно тази Европа, за която много хора се стремяха вече се превръща в друго място, което по-малко толерира и приема ,бежанците''. Защото всеки ще предпочете свой човек в тази криза да назначи и местните имат доста повече правомощия, като изключим и връзкарите. Както и да е.. Въобще не ме интересува за смеха на повечето българи в чужбина. Всеки иска добри условия на живот, това никой не отрича. Ама ще ти дам един много ясен пример - след втората световна Германия е напълно унищожена. Въпреки това немците се организират, цяло поколение тъй да се каже се жертва със страшен труд, за да живеят не децата им, ами внуците им добър живот. Не знам, сигурно тогава я е нямало модата на глобализма! В България също е имало по-добри времена. Само до преди 25 години всеки завършил инженер си е намирал работа, фунционира ли са научни институции. Не мислите ли, че днес има нещо гнило? И кой да разреши проблема? Съдбата ли? Циганите ли? И не, не съм съгласен, че няма работа. Всеки, който иска достатъчно - намира! Проблема е , че е ниско оценявана и платена! Айде сега все едно не виждам нашите доценти, асистенит, професори! Всички работят! И благодарение на тези усилия, колкото и бавно - успяха за няколкото години да спечелят от всякакви проекти и помощи (държавни и европейски) - учебни бази и лаборатории с интрументи за милиони. И разбира се приносът им към студентите, които искат да научат нещо е огромен. И сега си представете, ако и тези хора ги нямаше! Признавам, че има и достатъчно неизбежни случаи, които са принудени да напуснат, но друго си е, когато още преди да си почнал - да заминеш, защото нали, всички говорят какъв пробал е и че има вероятност да мизерстваш, а в Белгия ще те подсигурят от самото начало с 4000 евро на месец като лаборант и ще си купиш къща с бесейн, ще се ожениш за белгийка, ще си народите 5 деца и ще се чудите на колегите от Булгаристан, кво правят още там?!
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 08-04-2014 на 21:27

  15. #315
    Германците не са страдали от тотален идиотизъм и мързел както повечето българи. Затова и ако ти се бачка сериозно и искаш да се развиваш в сферата на технологиите. И всъщност една от причините Германия да се радвива сериозно в момента, че привличат най-добрите студенти от цяла Европа. Ако те радва байганьовщина и липса на каквото и да е научно и социално развитие, България е твойта държава. Всеки си решава според възможностите. Щатите от години привличат най-големите мозъци в цял свят и определено им се получава. Ако пък искаш спокоен живот и качествена храна Франция е твоята е държава.
    Мен не ме радва социалната политика тук където дали работиш или не работиш няма особена разлика. Но аз не искам да съм хрантутник на държавата и да взимам помощи цял живот и да си живея на гърба на другите. Обаче щом на мен не ми харесва идеята да храня 5 мързеливеца с моите данъци се местя аз, не карам държавата да се промени заради мен. Една държава винаги е такава, защото масата хора така иска. И ако се променя отново е защото масата иска. Една птичка пролет не прави, на тези които не им изнася се местят. И тук е така, на тези на които не им допада обикновено тръгват към Канада. С едната разлика, че почти никой не ги съди за избора им.

    Въобще не разбирам как хората си мислят, че им влиза в работата да решават кой къде и как ще живее.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  16. #316
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Германците не са страдали от тотален идиотизъм и мързел както повечето българи. Затова и ако ти се бачка сериозно и искаш да се развиваш в сферата на технологиите. И всъщност една от причините Германия да се радвива сериозно в момента, че привличат най-добрите студенти от цяла Европа. Ако те радва байганьовщина и липса на каквото и да е научно и социално развитие, България е твойта държава. Всеки си решава според възможностите. Щатите от години привличат най-големите мозъци в цял свят и определено им се получава. Ако пък искаш спокоен живот и качествена храна Франция е твоята е държава.
    Мен не ме радва социалната политика тук където дали работиш или не работиш няма особена разлика. Но аз не искам да съм хрантутник на държавата и да взимам помощи цял живот и да си живея на гърба на другите. Обаче щом на мен не ми харесва идеята да храня 5 мързеливеца с моите данъци се местя аз, не карам държавата да се промени заради мен. Една държава винаги е такава, защото масата хора така иска. И ако се променя отново е защото масата иска. Една птичка пролет не прави, на тези които не им изнася се местят. И тук е така, на тези на кои
    то не им допада обикновено тръгват към Канада. С едната разлика, че почти никой не ги съди за избора им.

    Въобще не разбирам как хората си мислят, че им влиза в работата да решават кой къде и как ще живее.
    ,,,Германците не са страдали от тотален идиотизъм и мързел както повечето българи'' ?
    Къде и кой ти ги набива тези олигофрении? Мързел? През комунизма след задължителната казарма, знаеш ли ако още на първия ден не си намерил работа, че идват и те пращат за каквото ставаш? И, че без работа не можеш да живееш? Да приемем, че ти си права, защото и двамата не сме живеели в тези врема. Та какво искаш да кажеж, че родителите ти са промити идиоти, заради това, че са живеели през комунизма, или че комунимза и теб самата ГЕНЕТИЧНО те е развалила и насадила комунистически мързел? Или, че германците са съгласни да живеят за 400 лв по 12 часа на ден, защото не са видели комунизъм?
    ===== И всъщност една от причините Германия да се радвива сериозно в момента, че привличат най-добрите студенти от цяла Европа=== Е, сама го каза, че за германците работят избягали умни студенти от други бедни държава, нали, заради глобализма.

    ====Ако те радва байганьовщина и липса на каквото и да е научно и социално развитие, България е твойта държава.=== Щом няма научно развитие, как ли в Германия искат толкова български кадри в медицината, че и в инженерството всяка година хаха. Не знам, моята средна, приятели и семейство имат достатъчно социално и умнствено развитие. ---

    ,,Мен не ме радва социалната политика тук където дали работиш или не работиш няма особена разлика.''

    А дали мислиш, че другите българи ги радва? Че средната и висша класа ги радва?

    ,,Но аз не искам да съм хрантутник на държавата и да взимам помощи цял живот и да си живея на гърба на другите'' -
    А българите са пропищяли от желание за това?

    Че вече за това и труда да гласуват младите хора не си правят труда, защото няма за кой?

    ,,Една държава винаги е такава, защото масата хора така иска,, - БРЕЙ Как стигна до този извод? Значи масата хора искат да живеят наровно с циганите? Брех. И заради това половин милион българи още ще емигрират, а в чужбина има вече една България, заради това, че масата искала да живее с циганите редум. Може би е така, да.


    ,,Въобще не разбирам как хората си мислят, че им влиза в работата да решават кой къде и как ще живее''
    Всеки решава сам за себе си какво иска да прави, стига закона да го прилага.
    В работата ми влиза само това, че с тая тъпа мода и пропаганда, която някои хора така умело насъждават - децата от малки израстват.
    До тук бях аз.

  17. #317
    Под "тук" визирах Франция. В България, ако не работиш умираш от глад. А във Франция си живееш доста добре, което за мен е дразнещо и демотивиращо населението.

    Имаше едно изказване "Всеки народ си заслужава управниците" и го намирам за доста вярно.

    Да насаждаш на децата, че трябва да останат в държавата, която са се родили заради някакъв тъп "морален" дълг е също толкова тъпо, колкото и да им обясняваш как задължително трябва да се изнесат към чужбина. Но, спокойно аз не познавам нито един заминал, защото мама и тати са го накарили. Все пак при преместване в друга държава хората, които не са бавноразвиващи се замислят, че няма близките им да сърбат попарата вместо тях в чужбина.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  18. #318
    Живея от известно време между САЩ и България . Работата ми е такава ,че работя през половината година в САЩ , и имам собствен бизнес в България , от който се опитвам да изкарвам пари през останалото време . Въобще няма да засягам и разликите в живота и бита, защото ще бъде смешно. А и ще има някой капацитет , който ще ми говори как сме втора ръка хора в чубина , как трябва да мием чиний и прочие глупости , които не ми се слушат . Фактите го говорят - бройката българите в чужбина е фрапантен . Над 200 000 българи живеят само в Чикаго . Това е град с размерите на Стара Загора ...
    Байганьовщината е крайно отблъскваща , чалгата , грубия изказ , простащината , откровената тъпота и елементаризъм на населението е проблем , който е способен да откаже всеки един нормален , млад човек с възможности пред себе си . Дори и ако става въпрос само за пари . Работил съм много , ама много от нискоквалифицираните работи в САЩ - бил съм градинар , бояджия , разхождал съм кучета , гледал съм деца , разнасял съм пици , правил съм пици , чистил съм къщи . Приравнявайки към местния стандарт това винаги ми е позволявало да си "закупя" комфорта да си плащам наема в нормално хубаво жилище , да имам предостатъчно храна в хладилника , без дори да мисля за нея , да се храня навън , да излизам по заведения когато пожелая без да си правя сметката за това , да имам кола , телефон и просто да не мисля за обикновените битовизми . И тук говорим за нископлатена емигрантска работа . Единствено от твоите амбиции и способности зависи дали ще скочиш по-нагоре. Думите като "стига с тоя глобализъм" някак си не успяват да ме убедят , че трябва да се прибера пермантнтно в България , да рботя с дипломата си за счетоводител за 500 лв на месец и да се боря със системата ... понеже .... и аз не знам защо .
    В крайна сметка всеки намира щаститето си под някаква форма . Важното е да се чувстваш добре , защото парите са си пари . ИЗкарват се , харчат се , губят се . Ама не става въпрос само за пари , а затова къде и как се усещаш като човека и личността ,която искаш да бъдеш .

  19. #319
    Цитирай Първоначално написано от dolly Виж мнението
    В момента съм в Лондон,след месец се прибирам в БГ и следващото лято се връщам тук да уча,работя и т.н..

    Бях пуснала тема в Училище и приятели,но никой не ме отразява,а искам нещата да ми се разяснят.Не знам езика както трябва,тепърва ще се усъвършенствам,притеснено ми е и ......
    12 клас съм..Само че хората около мен ме объркват тотално.Едни ми казват,че трябва да се запиша първо в колеж,след това да продължа с университета на колежа,а други-директно в университет да се запиша.Я ми разяснете кое е най-добре да направя?И може ли в колежа да се взимат например 2 години наведнъж,ако нещата не са сложни?
    Dolly, кандидатствасш през UCAS в Университет. Избираш 5 университета и кандидатстваш между Септември и Декември/Януари мися че беше крайният срок. Няма нужда от колеж, щом си 12 клас в Българя!
    ~ Because the mirror hurts WAY MORE than starving ~

  20. #320
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Ех, ако още бях на невероятно ироничната вълна от преди няколко часа, щеше да се получи забавно . В никакъв случай не се смятам за върховен арбитър или каквото и да е подобно, обаче, golemiq_korab_minava, да се говори за жертви в днешно време не е особено уместно. Просто е патриотично оцветено, а за мен поне епохата на патриотизма отдавна е в миналото и няма причина да се връща. Прекрасно е, разбира се, да виждаш "голямата картина", респективно да правиш услуги, да даваш много от себе си в името на общия прогрес... Може би само това има истински смисъл. Все пак за жертви може да се говори само доколкото лесен успех няма и хората се лишават от навици/удобства/време/каквото ви хрумне, за да си постигнат целта (след което да си поставят нова). Отплеснах се. Мисълта ми беше, че тези "жертви" /кавичките тук са голеееми/ са различни от някогашните. Някогашните често са били просто недообмислени. Реално едва ли има кой знае каква база за сравнение; хубавото е, че сравнения не са и нужни ;р.
    Глобализмът сам по себе си съвсем не е лош. Отделна тема е, че и той стабилно се опорочава, хах. За патриотичните нагласи - нека си ги имат хората. Аз обаче правя разлика между умерена привързаност и престараване. Няма нищо привлекателно в схващания, които толкова величаят коя да е страна, че чак в тях се промъква безкрайна критика/омраза към "другите".
    Последно редактирано от paradosou : 08-10-2014 на 08:10

  21. #321
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Ех, ако още бях на невероятно ироничната вълна от преди няколко часа, щеше да се получи забавно . В никакъв случай не се смятам за върховен арбитър или каквото и да е подобно, обаче, golemiq_korab_minava, да се говори за жертви в днешно време не е особено уместно. Просто е патриотично оцветено, а за мен поне епохата на патриотизма отдавна е в миналото и няма причина да се връща. Прекрасно е, разбира се, да виждаш "голямата картина", респективно да правиш услуги, да даваш много от себе си в името на общия прогрес... Може би само това има истински смисъл. Все пак за жертви може да се говори само доколкото лесен успех няма и хората се лишават от навици/удобства/време/каквото ви хрумне, за да си постигнат целта (след което да си поставят нова). Отплеснах се. Мисълта ми беше, че тези "жертви" /кавичките тук са голеееми/ са различни от някогашните. Някогашните често са били просто недообмислени. Реално едва ли има кой знае каква база за сравнение; хубавото е, че сравнения не са и нужни ;р.
    Глобализмът сам по себе си съвсем не е лош. Отделна тема е, че и той стабилно се опорочава, хах. За патриотичните нагласи - нека си ги имат хората. Аз обаче правя разлика между умерена привързаност и престараване. Няма нищо привлекателно в схващания, които толкова величаят коя да е страна, че чак в тях се промъква безкрайна критика/омраза към "другите".
    Не те разбрах. Кое е омраза към ''другите''?
    Нопротив, жертви се искат и в единия вариянт, и в другия случай. Тоест - по пряк и косвен начин. Лошото е, че още ги няма тези хора, с подобно мислене. Аз пиша с факти, а именно те сочат, че ако така продължава скоро време българите в България ще са по-малко от циганите. И понеже оставащото население не може да се пребори - ще започнат масови ескалации. Всички ние губим най-много от санкциите и новата студена война с Русия, така че не се знае какво ще следва и как ще се развият нещата след като РФ нахлуе в Украйна. На хората им е писнало вече и всички знае, че в тази система вече доказано от 25 години не можем да направим нищо за себе си.

  22. #322
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Не те разбрах. Кое е омраза към ''другите''?
    често националистите толкова се вживяват в качествата на родното, че възприемат чуждото като по презумпция по-...бледо, примерно, въпреки че така е меко казано
    Последно редактирано от paradosou : 08-10-2014 на 19:20

  23. #323
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Не те разбрах. Кое е омраза към ''другите''?
    Нопротив, жертви се искат и в единия вариянт, и в другия случай. Тоест - по пряк и косвен начин. Лошото е, че още ги няма тези хора, с подобно мислене. Аз пиша с факти, а именно те сочат, че ако така продължава скоро време българите в България ще са по-малко от циганите. И понеже оставащото население не може да се пребори - ще започнат масови ескалации. Всички ние губим най-много от санкциите и новата студена война с Русия, така че не се знае какво ще следва и как ще се развият нещата след като РФ нахлуе в Украйна. На хората им е писнало вече и всички знае, че в тази система вече доказано от 25 години не можем да направим нищо за себе си.
    И това означава, че не трябва да емигрираме?

  24. #324
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    @paradosou, ще ти споделя една тайна - ако просто ти е скучно и отговаряш на някой тъпак, с когото е видно, че няма никакъв шанс да се разбереш, най-добре го направи по възможно най-провокативния начин - хем на теб ще ти е забавно, хем тъпакът ще продължи да те весели с глупостите си.

  25. #325
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    @paradosou, ще ти споделя една тайна - ако просто ти е скучно и отговаряш на някой тъпак, с когото е видно, че няма никакъв шанс да се разбереш, най-добре го направи по възможно най-провокативния начин - хем на теб ще ти е забавно, хем тъпакът ще продължи да те весели с глупостите си.
    Сухарка ли ме наричаш? ;d
    Провокацията може да работи, да; ако трябва да скромнича - като се разлигавя ми се получава завидно добре. Честно казано се случва тайно да се надявам на нормален отговор, ако питам нормално. Абе... забелязвам, че иронията /не намирам по-точна дума/ по-често дразни хората и ги кара да реагират първосигнално, отколкото ги предизвиква по хубавия начин. Как да е, аз се оттеглям ~ не ми е работа да си натрапвам мнението, нито да вливам схващания .
    Последно редактирано от paradosou : 08-11-2014 на 17:22

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си