.
Отговор в тема
Страница 14 от 22 ПървиПърви ... 4101112131415161718 ... ПоследнаПърви
Резултати от 326 до 350 от общо 526
  1. #326
    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    И това означава, че не трябва да емигрираме?
    Това означава, че трябва да си променим мисленето, светогледа и да се обединим към една обща кауза - България.


    Омразата се провокира от безисходицата и неспособността да се пребориш цивилизовано. Тогава се стига до крайности. Системата е против теб и всеки потенциален човек се превръща в мишена. Аз не мога да обичам хора, които постоянно говорят против народността си. Когато обаче същите започнат да се месят и сами да провокират по различни позиции национални проблеми и тнт. - няма начин един самоуважаващ се патриот, който държи на думата си - да не се изнерви.
    А патриотизмът също произлиза от егото. Кой знае. Но е по-скоро чувство за самосъхранение, когато знаеш, че домът ти е под заплаха. Времената се менят, но много от идеалите на човечеството си остават едни. И хората, които се чувстват добре в свои води - искат да си ги защитят. Дали Левски се питам аз, дали толкова е обичал целия си народ, колкото България и това, че не е искал да бяга в чужбина, ами да промени ,,системата'' в неговия дом?
    Не знам. Аз не съм голям патриот, но искам да има живот на тази земя.

  2. #327
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Това означава, че трябва да си променим мисленето, светогледа и да се обединим към една обща кауза - България.
    не, това означава, че ти искаш да го направим
    другото тлдр помак

  3. #328
    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    не, това означава, че ти искаш да го направим
    другото тлдр помак
    ами колкото да не ти се иска, поради тъпо бездействие и бавене = както и преди е ставалоо, така и сега - ще се стигне до клане хах

  4. #329
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    ами колкото да не ти се иска, поради тъпо бездействие и бавене = както и преди е ставалоо, така и сега - ще се стигне до клане хах
    Искаш да решиш проблема цивилизовано,а искаш да изтребиш циганите и смяташ евреите за враг номер 1.
    Това е,ъм,тоооооолкова цивилизовано и патриотично

  5. #330
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto Виж мнението
    Искаш да решиш проблема цивилизовано,а искаш да изтребиш циганите и смяташ евреите за враг номер 1.
    Това е,ъм,тоооооолкова цивилизовано и патриотично
    отиди в зоопарка и накарай лъва цивилизовано да те изяде

  6. #331
    Ти за лъв ли се смяташ?
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #332
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    мяуу

  8. #333
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Ти за лъв ли се смяташ?
    не, но циганите са маймуни, а цялата маса - шимпанзета.

  9. #334
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Пак почнахме да въртим плочата... имам предвид ние българите... Винаги едно и също - колко сме лоши ние самите или пък колко са лоши циганите например. Хората по света си имат по-големи проблеми от това кой им закрива слънцето и защо няма социална справедливост. В Германия взимах по 4500 евро на месец, в Холандия докарвах не по-малко от 3000, но в момента живея в България и сами се досещате колко пари пари получавам. Освен това не мразя западняците, не мразя капитализма, не мразя комунизма или нещо друго. Ако ме смятате за ненормален... успокойте се и се усмихнете. Първо се погрижете за себе си и за да намерите сами място под слънцето. Светът е така устроен, че винаги ще има кой да ти закрие слънцето.
    Аргументът ми да се върна в България - искам да имам достойнство и да работя за себе си. В чужбина винаги ще бъда чужденец или гастарбайтер, дори и да имам фирма, корпорация или т.н. Може би просто не ми е понесъл климата и искам да дишам български въздух, знам ли...

  10. #335
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    На хора, като теб и други, им бе написано вече :

    В крайна сметка всеки намира щастието си под някаква форма . Важното е да се чувстваш добре , защото парите са си пари . Изкарват се , харчат се , губят се . Ама не става въпрос само за пари , а затова къде и как се усещаш като човека и личността ,която искаш да бъдеш .
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  11. #336
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Ау, какви спорове са се разразили тук, ще прочета темата и ще се разпиша тези дни.

  12. #337
    Аз съм в Англия от 11 месеца. Завършвам магистратура през септември, след това вероятно ще работя до юни и се прибирам в България.
    Все още не съм пътувал по-далече от Манчестър и съм отворен към срещи, партита, пътувания с други българи във Великобритания. Приемам гости в Ливърпул а също и съм отворен към покани от колеги в други градове.
    Поздрави,
    Иван

  13. #338
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Ау, какви спорове са се разразили тук, ще прочета темата и ще се разпиша тези дни.
    ами айде де
    чакам

  14. #339
    undyingsoul
    Guest
    Аз съм в Неапол.Какво да кажа-мизерия в повечето квартали,много емигранти от цял свят,беззаконие,наркотици на всеки ъгъл,убийствата са нещо нормално,все пак една от най-големите мафии е тук,все едно си в Рио ;д но се свиква,както във всяка друга държава,на мен вече не ми прави никакво впечатление,но който дойде тук за първи път обикновено реакцията му е "къде,за бога съм ?!?!" :Д

  15. #340
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от undyingsoul Виж мнението
    Аз съм в Неапол.Какво да кажа-мизерия в повечето квартали,много емигранти от цял свят,беззаконие,наркотици на всеки ъгъл,убийствата са нещо нормално,все пак една от най-големите мафии е тук,все едно си в Рио ;д но се свиква,както във всяка друга държава,на мен вече не ми прави никакво впечатление,но който дойде тук за първи път обикновено реакцията му е "къде,за бога съм ?!?!" :Д
    - K'во става вчера в Неапол
    - Ем, гръмнаха един.
    -Аа , ти как си ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  16. #341
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Цитирай Първоначално написано от d-r.Zob Виж мнението
    Аргументът ми да се върна в България - искам да имам достойнство и да работя за себе си. В чужбина винаги ще бъда чужденец или гастарбайтер, дори и да имам фирма, корпорация или т.н.
    Точно. В чужбина винаги ще си чужденец.
    България си моя и се чувствам на място тук.

  17. #342
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    https://www.youtube.com/watch?v=AQl5pYQZuDU

    Направете си труда да го изгледате. После ако можете си направете труда и да помислите върху него.

  18. #343
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от Ewok Виж мнението
    България си моя и се чувствам на място тук.
    да, вкъщи си ми е сладко, обичам си родния език
    бих заминала за малко (пътешествие, магистратура, временна работа), би било приятно, но не и за постоянно, защото ще ми е самотно
    дори сама със себе си бих, понеже понякога изпитвам нужда и ми е хубаво да се откъсна от дома, да съм в неизвестност, бунтарка си падам аз :д но както казах, за мъничко
    и с близките си бих заминала, но пак за някакво време само, защото те самите не биха останали завинаги, а без тях не си струва
    но това си е за мен лично
    има хора, които са си се устроили и се чувстват добре там

  19. #344
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Изпитвам чувство за принадлежност в България и тук се чувствам най-добре. Бях далече две седмици от София и така ми липсваше (не се случва за първи път). Просто това е моят град, с моите хора, с всичките си яки и не толкова яки места. И виждам, че се развива и това ме прави мега щастлива. Отделно, че знам, че България има какво да ми предложи и че има как да се развия тук. Затова и оставам да уча тук. Знам, че в чужбина бих могла да се адаптирам, знам и че много неща ще ми харесат, но и много неща няма да ми харесат, както навсякъде. Но пък и си мисля, че когато съм във вкъщи (България), бих понесла по-лесно неуредиците. Някак си винаги ще е едното за сметка на другото. Ако не чувствам, че принадлежа някъде, ще умра от самотност, независимо с колко хора ще съм заобиколена. Живяла съм зад граница и си спомням как се почувствах, когато се върнах - вкъщи.
    Колко се радвам, че отгоре видях подобна позиция от млади и мислещи хора.

    Бих правила Еразмус, харесва ми идеята, защото е временно, но пък ти дава достатъчно възможности и да обиколиш насам-натам, и да се докоснеш до чуждата култура. Както и бих пътувала много, но наистина много - главно извън Европа, защото от тук останаха малко места, които не съм видяла.

  20. #345
    Само едно е лошо.. че беззаконието в България може да те остави и на улицата...

  21. #346
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Naive Виж мнението
    Изпитвам чувство за принадлежност в България и тук се чувствам най-добре. Бях далече две седмици от София и така ми липсваше (не се случва за първи път). Просто това е моят град, с моите хора, с всичките си яки и не толкова яки места. И виждам, че се развива и това ме прави мега щастлива. Отделно, че знам, че България има какво да ми предложи и че има как да се развия тук. Затова и оставам да уча тук. Знам, че в чужбина бих могла да се адаптирам, знам и че много неща ще ми харесат, но и много неща няма да ми харесат, както навсякъде. Но пък и си мисля, че когато съм във вкъщи (България), бих понесла по-лесно неуредиците. Някак си винаги ще е едното за сметка на другото. Ако не чувствам, че принадлежа някъде, ще умра от самотност, независимо с колко хора ще съм заобиколена. Живяла съм зад граница и си спомням как се почувствах, когато се върнах - вкъщи.
    Колко се радвам, че отгоре видях подобна позиция от млади и мислещи хора.

    Бих правила Еразмус, харесва ми идеята, защото е временно, но пък ти дава достатъчно възможности и да обиколиш насам-натам, и да се докоснеш до чуждата култура. Както и бих пътувала много, но наистина много - главно извън Европа, защото от тук останаха малко места, които не съм видяла.
    Рядко хубава аргументация, браво!

  22. #347
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Там където човек може да развие по-добре кариерата си, където да натрупа повече средства и да ги разработва, там е родината.

    Хубаво ни е било като малки в България, защото роднините ни тук са концентрирали средствата си.

    Ако за някой човек условията в страната вече не отговарят на идеята му за финансово развитие, то нищо не го задържа.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  23. #348
    Аватара на raptor5
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    11
    Не всичко е пари и кариера. Парите са много калпав начин да си мериш успеха...

    Хората са различни и търсят различни неща. България има какво да предложи.

  24. #349
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от raptor5 Виж мнението
    Не всичко е пари и кариера. Парите са много калпав начин да си мериш успеха...

    Хората са различни и търсят различни неща. България има какво да предложи.
    Единствено парите мерят успеха.

    За да си успешен и полезен в обществото, трябва да извършваш дейност, за която някой да ти дава пари. Иначе не си конкурентен и не предлагаш нищо. Само това е значим успех.

    Разбира се някой крадат а други понякога остават ощетени заради нещо, но в крайна сметка развитието в дадена област и парите изработени от това са фактора в днешното общество.

    А това различните хора какво харесват и търсят не е обективен фактор за успех.

    А не съм чувал за някой, който да не търси финансово развитие. Много хора така разправят, но си е най-честата и обикновена лъжа. Ще речеш, че живеем в комунизъм, че да няма такова значение.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  25. #350
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Уха, неймлес, срази ме с твоя поглед през ключалка :Д

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си