.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1
    Супер фен Аватара на awesomesheepy
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    2 020

    НАУЧИХ,ЧЕ...

    кажете,какво сте научили от живота като цяло,и всички области в него..

  2. #2
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    че смърди понякога
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  3. #3
    Супер фен Аватара на spopi
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    1 363
    Много работи.Макар че съм още малка и има да видя още работи.
    Живота е несправедлив. Разбрах че трябва много работа да постигнеш нещто в този живот.Видях повече лоши нещта и ме изгради като песимист и то голям.Научих се да следвам мечтите си Има още не ми се пище.

  4. #4
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Аз, пък, научих, че всичко си минава... ей така... просто си минава... идва и си отива и всииииичко си минава...

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от spopi
    много работа да постигнеш нещто нещта пище.
    what the fuck am I reading

  6. #6
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Цитирай Първоначално написано от Whoopdedoo
    Цитирай Първоначално написано от spopi
    много работа да постигнеш нещто нещта пище.
    what the fuck am I reading
    One of life's tragedies
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  7. #7
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    ^ ..

    Научих , че най-важното е да се чувствам добре - АЗ !
    Иначе всичко ми е много безсмислено и тъпо.
    To infinity and beyond.

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    3 918
    Доскоро не си давах голяма сметка за това, какво всъщност е животът и какво трябва да извлечем от него.
    Но отскоро постоянно се питам какъв всъщност е смисълът на този живот, има ли смисъл въобще и така нататък. Дали фактът, че съществуваш, автоматично означава, че просто трябва да живееш, да си правиш кефа, докато можеш. Или трябва да оползотвориш битието си по някакъв начин, какъвто и да било... Има хора, които живеят само за яденето, пиенето, купонясването и излизането с приятели.. Аз такива хора наричам повърхностни, защото самият факт, че ти е даден живот, предполага, че трябва да се интересуваш от предшествениците си, от историята на света, от нещата, които ни заобикалят. "Обща култура" е едно доста разтегливо понятие, но за мен тя е нещо доста важно при издигането на един човек. Какъвто и да си, трябва да знаеш какво се случва около теб, какво се е случвало (във всякакви аспекти) и какви са причините за това. За престоя си на Земята един човек трябва да постави духовното над материалното и така всъщност да проведе един пълноценен живот. Голям процент от хората смятат, че всичко е така просто, няма Бог, няма смисъл да се запитваме как точно се е стигнало дотук, как се е почнало.. Но не е така. Всичко е повече от една "материя". Само фактът, че имаме душа, чувства и т.н. трябва да ни наведе на мисълта, че не всичко е така просто, както ние го виждаме. Винаги ме е тревожило това, че има толкова незаинтересовани хора.
    Може пък всъщност да не сме на тоя свят, за да анализираме дълбоки духовни каузи, да търсим смисъл и т.н. Може просто да сме тук, за да го изживеем кой както си иска. Не знам. Доста сложен въпрос.
    Общо взето, това е, което съм научила за живота. В най-сериозен аспект, разбира се. Но естествено, научила съм и други, по-маловажни неща. Маловажни на фона на горните, де.

  9. #9
    НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!
    ....си струва да признаеш,че обичаш,колкото и да те е страх!
    .....си струва да говориш за неща,които те притесняват,без да мислиш,че изглеждаш като идиот!
    .....струва си да се усмихваш и да гледаш позитивно.
    .....трябва да се радваш на дъжда,буболечките,животинк ите,дърветата,хората...въоб е всичко около мен е ценно!!!
    ....има още хиляди,за което се радвам...
    излиза,че знам доста
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

  10. #10
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от Elenichkaa
    НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!
    като даваш,после вземаш
    малко цинично звучи, но си е истина...

  11. #11
    Аватара на guinessgirl
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Wonderland
    Мнения
    3 114
    Цитирай Първоначално написано от cherinka
    Аз, пък, научих, че всичко си минава... ей така... просто си минава... идва и си отива и всииииичко си минава...
    дам,болки,щастие,хора,секви чувства,кинти,всичко. идват и си заминават
    we're flying high,we're flying right up to the sky

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Disrespect
    че смърди понякога
    Пумба

    Смърди през повечето време.

    Хората са лайна.
    Let the psycho plays with you...

  13. #13
    принципно "Да", но мн добре знаеш, че не винаги Life is great. Въпрос на гледна точка е всичко като се замисля. Ако съумееш да игнорираш нещата, които ти прецакват "прекрасното", то тогава наистина животът би бил супер. Само че в един момент губим тази способност и тогава кофите с лайна се изливат върху нас. Може би просто повече се впечатлявам от лошите неща, но не мога да ги игнорирам просто. Дразнят ме адски много и за това се скапвам сигурно. Иначе ми се ще да ми е отново такова безгрижно и да си кажа Life is great Цел номер 1 ми е
    Let the psycho plays with you...

  14. #14
    Всеки сам за себе си
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от PinkFloydSound
    Доскоро не си давах голяма сметка за това, какво всъщност е животът и какво трябва да извлечем от него.
    Но отскоро постоянно се питам какъв всъщност е смисълът на този живот, има ли смисъл въобще и така нататък. Дали фактът, че съществуваш, автоматично означава, че просто трябва да живееш, да си правиш кефа, докато можеш. Или трябва да оползотвориш битието си по някакъв начин, какъвто и да било... Има хора, които живеят само за яденето, пиенето, купонясването и излизането с приятели.. Аз такива хора наричам повърхностни, защото самият факт, че ти е даден живот, предполага, че трябва да се интересуваш от предшествениците си, от историята на света, от нещата, които ни заобикалят. "Обща култура" е едно доста разтегливо понятие, но за мен тя е нещо доста важно при издигането на един човек. Какъвто и да си, трябва да знаеш какво се случва около теб, какво се е случвало (във всякакви аспекти) и какви са причините за това. За престоя си на Земята един човек трябва да постави духовното над материалното и така всъщност да проведе един пълноценен живот. Голям процент от хората смятат, че всичко е така просто, няма Бог, няма смисъл да се запитваме как точно се е стигнало дотук, как се е почнало.. Но не е така. Всичко е повече от една "материя". Само фактът, че имаме душа, чувства и т.н. трябва да ни наведе на мисълта, че не всичко е така просто, както ние го виждаме. Винаги ме е тревожило това, че има толкова незаинтересовани хора.
    Може пък всъщност да не сме на тоя свят, за да анализираме дълбоки духовни каузи, да търсим смисъл и т.н. Може просто да сме тук, за да го изживеем кой както си иска. Не знам. Доста сложен въпрос.
    Общо взето, това е, което съм научила за живота. В най-сериозен аспект, разбира се. Но естествено, научила съм и други, по-маловажни неща. Маловажни на фона на горните, де.

    Хахах .. ъъъ ... има още, има.

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    3 918
    Трай, Mr. I-know-everything.

  17. #17
    Не вярвах, че ще го казвам в някой етап от живота си и въпреки че съм само с 3 години по - голям от теб - "Аз съм минал по този път".
    Но един съвет, приятелски.Недей да си мислиш, че си разбрала всичко или поне част от живота.В по предният си пост уж говориш за какво си разбрала от живота, а пък слагаш етикети като "повърхностни" на други хора (?!).
    Какво правим, ако моята философия на живота предполага лесният и безотговорен начин ? Ако съм мислил много над това и съм стигнал до извода, че живота не е толкова сложен, колкото изглежда ?

  18. #18
    че ушев е пeдераст!!!

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от cherinka
    Цитирай Първоначално написано от Elenichkaa
    НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!
    като даваш,после вземаш
    малко цинично звучи, но си е истина...
    имах предвид да помагаш без задни мисли,без после да задължаваш и да натякваш!
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от terrorclub

    самата мисъл с оглед филма,от който излиза,е абсолютна гавра с... тази мисъл
    Тва ми хареса пускам си го за закуска
    Let the psycho plays with you...

  21. #21
    Че животът не е справедлив, което е добре за нас.

    Каквото и да кажете, животът не може да се напише, той може да се живее...
    Свобода е свободата да кажеш, че две и две правят четири. Приеме ли се това за дадено, оттук следва всичко останало.

    Sofia Rebel Station

  22. #22
    Всичко е написано,
    повече е казано,
    по-малко разбрано,
    нищо не е променено,
    алиии Xуя!!!

    Светльо Витков

  23. #23
    бъди егоист и не се доверявай почти на никой

  24. #24
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Не било писано... ми аз ще го напиша!
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  25. #25
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    908
    Научих, че трябва да ценим малките неща в живота.
    Научих, че трябва да цениш нещо, когато го имаш, а не да разбереш колко е скъпо след като си го изгубил.
    Научих, че не трябва да мислим само за себе си.
    Научих, че ревността са излишни нерви.
    Научих, че трябва да гледаме позитивно на нещата каквото и да става.
    Научих, че надежда винаги има.
    Научих, че някой хора идват и си отиват само за да ни научат какви ТРЯБВА и какви НЕ ТРЯБВА да бъдем.
    Хора много , Човеци малко !

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си